X

Epic Games - temat ogólny

nowy sklep z grami
Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Epic Games - temat ogólny

Postprzez Monek22 » 23 mar 2019, o 19:34

aaha a jak są liczeni uzytkownicy tacy jak aj ze mam tam konto i zgarniam tylko darmówki rpzez strone ale niemam oprogramowania ich na kompie ? Wiec nie wiedzą czy mam steama i stawiam ze multum takich uzytkowników jest
  • 0

Monek22
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Dejw » 23 mar 2019, o 22:30

kamil_999666 napisał(a):Ja gdzieś czytałem że z tych 85 milionów 40% nie ma sztima a 70% nie ma lub ma, ale nie używa regularnie. Wynika z tego że 70% userów nie jest graczami-konsumentami, kupującymi gry a przynajmniej nie regularnymi. Chyba tłumaczyli to faktem, że to osoby z konsol, taaa... konsolowcy przyszli grać w fortnite na myszy, hm. Jeszcze inna statystykę czytałem, że z tych 85 milionów tylko 4 miliony sięgnęły po najpopularniejszą (bo pewnie po te mniej chodliwe sporo mniej) darmową gierkę (subtonica albo po tą farmę szlamów, chyba), ile to procent "graczy" skusiła się na kilka dodatkowych kliknięć w inną zakładkę po darmową, ale singlową przygodę? Dziwne te statystyki.

Ale Fortnite jest na konsolach
  • 0

Zapraszam do posłuchania podcastu który współtworzę:
Kronicast

Najnowszy odcinek (31.03.2019):
Kronicast 23 – Ekspres relacji nieprzygotowanie i chaos

Coś do poczytania mojego autorstwa
Dejw
Predator

Postprzez GThoro » 23 mar 2019, o 22:58

warhameron napisał(a):Cosik mi się nie chce wierzyć w taką liczbę. Może większość to chińczyki i reszta azji ? (40% nie używało steam- grali tylko w Fornite ?)

Mnie to akurat nie dziwi. Jak swego czasu tłukłem w WoWa to spotkałem wielu "zapalonych" graczy, ale to byli tzw. gracze jednej gry i tłukli w WoWa, albo coś innego od Blizza jak się po pół roku rajdowanie znudziło. Zero świadomości co się w branży dzieje, nawet patchnotes od WoWa nie czytają, za grosz zainteresowania co będzie i dlaczego, ale tłukli po 4-6h dziennie w to.

kamil_999666 napisał(a):Jeszcze inna statystykę czytałem, że z tych 85 milionów tylko 4 miliony sięgnęły po najpopularniejszą (bo pewnie po te mniej chodliwe sporo mniej) darmową gierkę (subtonica albo po tą farmę szlamów, chyba)

Ja czytałem o 4,5M, ale zapis brzmiał tak jakby to chodziło o obie gry razem wzięte (Subnautica + Slime Rancher), więc ciężko tu coś uszacować.

To, że Exodus sprzedał się 2,5 lepiej niż Last Light to IMHO żaden sukces, tylko porażka. Wiesiek 3 sprzedał się 15 razy lepiej niż Wiesiek 2, co prawda w okresie 3 lat od premiery, a nie tygodnia, ale to mimo wszystko jakąś skalę pokazuje.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez Monek22 » 23 mar 2019, o 23:24

GThoro napisał(a):
warhameron napisał(a):Cosik mi się nie chce wierzyć w taką liczbę. Może większość to chińczyki i reszta azji ? (40% nie używało steam- grali tylko w Fornite ?)

Mnie to akurat nie dziwi. Jak swego czasu tłukłem w WoWa to spotkałem wielu "zapalonych" graczy, ale to byli tzw. gracze jednej gry i tłukli w WoWa, albo coś innego od Blizza jak się po pół roku rajdowanie znudziło. Zero świadomości co się w branży dzieje, nawet patchnotes od WoWa nie czytają, za grosz zainteresowania co będzie i dlaczego, ale tłukli po 4-6h dziennie w to.

kamil_999666 napisał(a):Jeszcze inna statystykę czytałem, że z tych 85 milionów tylko 4 miliony sięgnęły po najpopularniejszą (bo pewnie po te mniej chodliwe sporo mniej) darmową gierkę (subtonica albo po tą farmę szlamów, chyba)

Ja czytałem o 4,5M, ale zapis brzmiał tak jakby to chodziło o obie gry razem wzięte (Subnautica + Slime Rancher), więc ciężko tu coś uszacować.

To, że Exodus sprzedał się 2,5 lepiej niż Last Light to IMHO żaden sukces, tylko porażka. Wiesiek 3 sprzedał się 15 razy lepiej niż Wiesiek 2, co prawda w okresie 3 lat od premiery, a nie tygodnia, ale to mimo wszystko jakąś skalę pokazuje.

Niewiem ile prawdy ale widzialem na jakims portalu ze po miesiacu wiesiek 2 sie sprzedał w 100k gdzie wiedzmin po 3 miesiacach mial ponad 6 milionów sprzedanych a samych preorderów mial ponad 1.5miliona (cdp sie chwalilo na mediach spolecznosciowych) oczywiscie mowa tu o 3 platformach ,
  • 0

Monek22
Hitman

Postprzez pikikd » 24 mar 2019, o 17:27

Też nie rozumiem tych zachwytów Epica nad sprzedażą Metro. Wszyscy, którzy choć trochę interesują się grami wiedzą, że praktycznie wszystkie najnowsze części różnych serii sprzedają się lepiej niż ich poprzednie odsłony i Exodus zwyczajnie nie jest tu wyjątkiem.
Zastanawiam się jednak co zrobią teraz twórcy gier. Z tego co wiem, to wszystkie exclusivy wychodzące na Epic Store będą tam przez rok a potem twórcy mogą wydać grę gdzie chcą. Pytanie brzmi, czy developerzy będą w ogóle chcieli wydawać gry po tym okresie np. na Steam. Po co mają to robić, skoro na Epic dostają większe pieniądze, zakładając, że gra kosztuje tyle samo ile np. na Steam? Z tego co pamiętam, to studio wydające The Sinking City powiedziało, że "zastanowi się" czy wydać grę na Steam, GOG itd. I wcale się nie zdziwię, jeśli tego nie zrobią.
Tak jak praktycznie wszystkim mnie też nie podoba się, że przekupują wydawców aby ci wydawali gry w ich sklepie, ale trzeba przyznać, że są w tym bardzo skuteczni. Twitch czy Discord nie zdołały przebić Steam mimo, że są to bardzo znane strony wśród graczy, ale Epic jest pierwszym, który rzeczywiście może tego dokonać. Jeśli tylko ilość sprzedawanych kopii będzie się zgadzać to nie będzie powodu dla wydawców aby dawać swoje gry na Steam, podczas gdy mogą dać mniejszą prowizję od sprzedaży Epicowi.
  • 0

pikikd
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 14

Postprzez warhameron » 24 mar 2019, o 17:54

Wcześniej czy później te gry trafią na steam bo jest kilkadziesiąt mln użytkowników którzy mają tam gry i wolą je nadal kupować ze zniżką na wyprzedażach. Jak zarobią miliony w Epiku to co im zaszkodzi marne powiedzmy kilkadziesiąt tys $ czystego zysku ze steam itp? Chciwość i pazerność devsów zwycięży- gry będą wciskać nawet do gazet po jakimś czasie lub płatków, jeśli na tym zarobią parę $.

Jeśli nadal będą wrzucać kasę do tego worka to wcześniej czy później pojawią się humble bundle z tytułami do epic store, ale nie w formie kluczy, tylko z opcja przypisania do konta. Jeśli pójdą taką drogą to po prostu przekupią graczy i przeciągną ich na swoją stronę (bo kto nie kupi Metro Exodusa wraz z innymi grami za 50 zł zamiast 250)?

Epic mógłby być poważną konkurencja gdyby dany tytuł był dostępny tego samego dnia w tej samej cenie na każdej platformie, która by go chciała :steam, gog, uplay, orgin, epic store + sklepy jak gmg pod warunkiem wprowadzenia podobnych rozwiązań jakie ma steam (np: wyprzedaże). Pytanie czy pójdą tą drogą czy raczej będą trzymać stałe ceny bo przecież interes devsów jest ważniejszy, niż klientów.
  • 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Reputacja: 17

Postprzez Raffael » 24 mar 2019, o 20:41

pikikd napisał(a):Z tego co wiem, to wszystkie exclusivy wychodzące na Epic Store będą tam przez rok a potem twórcy mogą wydać grę gdzie chcą. Pytanie brzmi, czy developerzy będą w ogóle chcieli wydawać gry po tym okresie np. na Steam. Po co mają to robić, skoro na Epic dostają większe pieniądze, zakładając, że gra kosztuje tyle samo ile np. na Steam? Z tego co pamiętam, to studio wydające The Sinking City powiedziało, że "zastanowi się" czy wydać grę na Steam, GOG itd. I wcale się nie zdziwię, jeśli tego nie zrobią.

Swoją drogą jestem bardzo ciekaw jak to zrobią. Wydadzą grę na Steam w cenie z dnia oficjalnej premiery na Epic? Przecież to już będą roczne tytuły i mało kto im to kupi w pełnej cenie.
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Reputacja: 10

Postprzez Seyonne » 24 mar 2019, o 21:03

Jakby ktoś chciał się bawić, to znalazłem coś takiego na Reddit przed chwilą:

I wanted to buy satisfactory on epicgame store. I wanted to buy the game in dollar because they used the 1$=1€ conversion wich make you pay around 10% more. I found a forum where someone say that we just have to change the country, which I did.

The price was now in $ but when trying to pay the website refuse the order (both with paypal and credit cards). So I though, well I think I will get screwed buy the 1$=1€ conversion, but when I went to my profile to switch back to my country, the field was disabled and they asked me to contact support to change it, which I did. They now want me to send them documents to prove that I live in my country.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GameDealsMeta/ ... to_change/

Jak widać lepiej nie kombinować ;P
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez buck » 24 mar 2019, o 21:23

Uczciwa firma. Płacą podatki. I albo oni nas sprawdzą, albo ich sprawdzi US.
  • 0

Taką mam koncepcję
"Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jakie może zrobić ktoś, kto jest narażony na ostrą falę krytyki, jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki." (by ppe)
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Reputacja: 1

Postprzez MerlinPL » 25 mar 2019, o 00:24

Raffael napisał(a):Swoją drogą jestem bardzo ciekaw jak to zrobią. Wydadzą grę na Steam w cenie z dnia oficjalnej premiery na Epic? Przecież to już będą roczne tytuły i mało kto im to kupi w pełnej cenie.

Od pewnego czasu ceny gier na Steamie stoją w miejscu. Zauważyliście? Niby -75%, -80% a nawet -90% ale nadal od ceny premierowej. Nie ma spadków cen bazowych.

Czekam na dobrą cenę XCOM 2 i co? 3 letnia gra w -75% kosztuje 54 zł.

Cytując klasyka i kierując te słowa do wydawców: tatusia oszukasz, mamusie oszukasz ale steamprices nie oszukasz.

Tak więc 100% ceny w dniu premiery na Steamie będzie zapewne oczywistością.
A kto im to kupi? Jak to kto: wszyscy ci którzy będą przy Steamie trwać.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez buck » 25 mar 2019, o 02:35

Są ceny, które stoją. I są ceny, które spadają. Bazowo. Przy tylu tysiącach crapogier na Steam trudno jest o takie uogólnienie.
  • 0

Taką mam koncepcję
"Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jakie może zrobić ktoś, kto jest narażony na ostrą falę krytyki, jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki." (by ppe)
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Postprzez EdmundBA » 25 mar 2019, o 09:57

Kod: Zaznacz cały
Wszyscy, którzy choć trochę interesują się grami wiedzą, że praktycznie wszystkie najnowsze części różnych serii sprzedają się lepiej niż ich poprzednie odsłony i

za wyjątkiem gier ufundowanych na Kickstarterze - jak Pillars of Eternity czy Legends of Grimrock, ten drugi miał miażdżąco lepszy sequel ale sprzedaż fatalną.
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez buck » 25 mar 2019, o 10:46

...a tymczasem - całkiem nie a'propos - Sony wycofuje cyfrowe wersje gier na Playstation (4/vita) ze sklepów trzecich. Można? Można. Monopol?
  • 0

Taką mam koncepcję
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Postprzez Raffael » 25 mar 2019, o 12:19

MerlinPL napisał(a):
Raffael napisał(a):Swoją drogą jestem bardzo ciekaw jak to zrobią. Wydadzą grę na Steam w cenie z dnia oficjalnej premiery na Epic? Przecież to już będą roczne tytuły i mało kto im to kupi w pełnej cenie.

Od pewnego czasu ceny gier na Steamie stoją w miejscu. Zauważyliście? Niby -75%, -80% a nawet -90% ale nadal od ceny premierowej. Nie ma spadków cen bazowych.

Czekam na dobrą cenę XCOM 2 i co? 3 letnia gra w -75% kosztuje 54 zł.

Cytując klasyka i kierując te słowa do wydawców: tatusia oszukasz, mamusie oszukasz ale steamprices nie oszukasz.

Tak więc 100% ceny w dniu premiery na Steamie będzie zapewne oczywistością.
A kto im to kupi? Jak to kto: wszyscy ci którzy będą przy Steamie trwać.

To fakt, ceny dużych tytułów dłużej utrzymują cenę startową a i przeceny nie są aż takie duże. Widać wydawcy uznali, że po co obniżać skoro i tak ludzie to kupią.

A co do XCOM 2 to nawet miesiąc temu był za 35zł (ale w sklepie GMG) https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/p ... -2k-w-gmg/
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Reputacja: 10

Postprzez Armin » 25 mar 2019, o 23:30

jak widać pod poniżsszym linkiem nie tylko ja zauważyłem wysokie wymagania wspomnianych wcześniej nowości na epicu:

https://www.cdaction.pl/news-56151/detr ... canej.html
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -33

Postprzez Rapisher » 26 mar 2019, o 13:20

To gdzie te niższe ceny?
Obrazek
  • 0

Rapisher
Predator

Reputacja: 42

Postprzez sergeron » 26 mar 2019, o 13:45

Obniżka o prawie 280 zł a ty narzekasz?
  • 0

sergeron
VIP

Medale: 6
VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 73

Postprzez petras_36 » 26 mar 2019, o 13:47

Za dobre gry trzeba zapłacić. :trollface:
  • 0

petras_36
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez stfns » 26 mar 2019, o 13:54

To już nadaje się na zabawę pt. "Jaka kolejna dobrze zapowiadająca się gra indie/AA zostanie wykupiona przez Epic?"
Moje typy to BIOMUTANT, Little Misfortune i Sable.
Ktoś obstawia dalej? :trollface:
  • 0

stfns
Łowca

Postprzez Seyonne » 26 mar 2019, o 14:16

W sumie ten Epic ma także swoje plusy. Można się dowiedzieć o wielu fajnych grach i poczekać aż je spatchują i staną się grywalne i kupić ;) Ten Biomutant to mnie mocno zainteresował, a słyszę o nim pierwszy raz :D
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC