Origin - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

20 kwie 2014, o 18:41

Hemiq pisze: Wie ktoś może dlaczego po pobraniu gry na Origin pliki instalacyjne się usunęły mimo zaznaczenia opcji, żeby tak się nie stało?
Konkretnie chodzi o DA: Origins - Ultimate Edition (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie).
W nowszych grach origin nie sciaga instalek tylko od razu gre do folderu gier (podobnie jak steam). Poznać to można po rozmiarze przy próbie pobierania - w starszych grach rozmiar jest podawany x2 (bo potrzebne jest miejsce na instalke i na sama gre), a w nowszych tylko faktyczny rozmiar gry.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

Re: Origin

8 maja 2014, o 20:44

Teraz Plants vs Zombies: GoTY jest za friko na Origin. Ale każdy o tym wie.

I z tego powodu naszła mnie taka refleksja. Ale ktoś, kto kupił Humble Weekly Sale z grami PopCapu dla PvZ GoTY się dzisiaj wku*wił jak zobaczył że jest za frajer rozdawana :E
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 31 razy
Podziękowania: 31 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 21:02

Hemiq pisze: Teraz Plants vs Zombies: GoTY jest za friko na Origin. Ale każdy o tym wie.

I z tego powodu naszła mnie taka refleksja. Ale ktoś, kto kupił Humble Weekly Sale z grami PopCapu dla PvZ GoTY się dzisiaj wku*wił jak zobaczył że jest za frajer rozdawana :E
Niekoniecznie, tylko jeśli nie robi mu różnicy na której platformie ma grę. Bo dla niektórych jak gra nie jest na steama to tak jakby jej nie było.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 21:57

Daliby na tableta :p
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 22:07

A to na tablecie nie ma czasem wersji z mikropłatnościami (jakieś skórki itp. przynajmniej jak chodzi o 1 część bo bez nich w 2 podobno się grać nie da). Bo na pewno 1 mam na tablecie ale za nią nie płaciłem. Ewentualnie darmowa kiedyś już była.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 22:15

A mnie naszła refleksja. Można by napisać maila do ea z podziękowaniami za ten miły gest i poniekąd pokazać w nim, co ea mogła by zrobić, aby polepszyć swój wizerunek mniejszym(tańszym) nakładem. Na przykład udostępnianie na origin'ie starych niedostępnych gier, pamiętanie, że jakość jest najważniejsza. Albo pomyślenie o innych platformach, albo wydanie nowych patch'y do starych gier. Mógłbym się tym zająć w weekend. ;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 64 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 22:18

ShFil pisze: A mnie naszła refleksja. Można by napisać maila do ea z podziękowaniami za ten miły gest i poniekąd pokazać w nim, co ea mogła by zrobić, aby polepszyć swój wizerunek mniejszym(tańszym) nakładem. Na przykład udostępnianie na origin'ie starych niedostępnych gier, pamiętanie, że jakość jest najważniejsza. Albo pomyślenie o innych platformach, albo wydanie nowych patch'y do starych gier. Mógłbym się tym zająć w weekend. ;)
Pocztówkę :E
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

8 maja 2014, o 23:07

ShFil pisze: A mnie naszła refleksja. Można by napisać maila do ea z podziękowaniami za ten miły gest i poniekąd pokazać w nim, co ea mogła by zrobić, aby polepszyć swój wizerunek mniejszym(tańszym) nakładem. Na przykład udostępnianie na origin'ie starych niedostępnych gier, pamiętanie, że jakość jest najważniejsza. Albo pomyślenie o innych platformach, albo wydanie nowych patch'y do starych gier. Mógłbym się tym zająć w weekend. ;)
Napisanie maila do EA to nie lada wyzwanie, chyba że do supportu. Wszystkie maile do nich są zakopane w czeluściach internetu, albo ich po prostu nie ma.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy

9 maja 2014, o 01:27

Do supportu też się nie da mailowo. Niedawno wysyłałem i dostałem odpowiedź kierującą mnie do formularza na stronie z pomocą. Brzmi to m.in. tak:
"Otrzymaliśmy Twoją prośbę pomocy wysłaną do Centrum Pomocy Electronic Arts. Z powodu ujednolicenia naszych usług, należy kontaktować się z nami za pośrednictwem formularza na stronie http://pomoc.ea.pl "
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: Danteveli#6257
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

9 maja 2014, o 06:10

PiccoloPL pisze: A to na tablecie nie ma czasem wersji z mikropłatnościami (jakieś skórki itp. przynajmniej jak chodzi o 1 część bo bez nich w 2 podobno się grać nie da). Bo na pewno 1 mam na tablecie ale za nią nie płaciłem. Ewentualnie darmowa kiedyś już była.
Kiedyś dawali za darmo normalną wersję na Amazon nie ma tam, żadnych mikropłatności. Pamiętam, że przy premierze 2 była mowa o wydaniu wersji 1 z mikrotranzakacjami

Ciekawe co będzie w następnym rzucie i czy będą gadać o tek akcji podczas E3 w ramach zmiany wizerunku czy czegoś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

9 maja 2014, o 15:38

Adamski pisze: Do supportu też się nie da mailowo. Niedawno wysyłałem i dostałem odpowiedź kierującą mnie do formularza na stronie z pomocą. Brzmi to m.in. tak:
"Otrzymaliśmy Twoją prośbę pomocy wysłaną do Centrum Pomocy Electronic Arts. Z powodu ujednolicenia naszych usług, należy kontaktować się z nami za pośrednictwem formularza na stronie http://pomoc.ea.pl "
Heh, takie efekty flame'u na EA przez ostatnie lata. Wyłączyli wszelkie metody kontaktu z nimi bo pewnie duża część maili do nich składała się z dicków i fucków ;)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 maja 2014, o 09:20

Fajnie, że Origin wprowadził akcję darmówek. Miałem dłuuuugą przerwę w graniu i teraz od czasu do czasu w coś popykam. Dead Space świetny, Plants vs Zombie również. Ciekawe co będzie następne, może jakaś Fifa ze względu na zbliżające się mistrzostwa.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

3 cze 2014, o 14:33

Mam takie pytanko... Zrobiłem właśnie zakup na Originie i moja karta została obciążona o dodatkowe 5 zł... O co chodzi, nie widziałem nigdzie takiej informacji ;/
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

3 cze 2014, o 14:57

5zł to jest blokada czasowa na karcie, wróci to do Ciebie (1 raz płaciłeś kartą? )
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

3 cze 2014, o 15:02

Wiele razy robiłem zakupy przy użyciu karty... Czy to kupując od Ubisoftu czy poprzez Steam, ale pierwszy raz na Originie i pierwszy raz taką sytuację zauważyłem, dlatego się zdziwiłem...
O co chodzi z tą blokadą?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz

3 cze 2014, o 15:07

Blokada nakładana jest w celu weryfikacji karty/sprawdzenia dotyczącego dostępności środków na karcie/możliwości przeprowadzenia transakcji.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

3 cze 2014, o 15:14

A to po jakim czasie kasa jest zwracana? I pojawia się to w historii przelewów jako jakiś wpływ czy coś? W sensie czy jest to widoczne jako osobna transakcja tak, jak miało to miejsce zabranie tej kwoty.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Kontakt:

3 cze 2014, o 15:15

Na 90% po prostu zniknie ci blokada z karty.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Kontakt:

3 cze 2014, o 15:20

Może wy pomożecie. Mam problem z originem taki , że poza zakładką "moje gry" nie widzę żadnej innej , przez co nie mogę zmienić miejsca instalacji gry na inną partycję , a tak to wygląda :

zakładka moje gry : http://zapodaj.net/40d57bdacebf2.png.html

a tak cała reszta : http://zapodaj.net/ea14ba4b8c83a.png.html

Dodam , że Reinstal nic nie dał.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

3 cze 2014, o 15:22

Nie jest to widoczne, po prostu w tej chwili masz blokadę na koncie. Blokada zostanie zdjęta do 2 tygodni- zazwyczaj kilka dni-tydzień. Pieniądze nie opuściły konta :D

@Jaromir,
Origin>Ustawienia aplikacji>Zaawansowane
ODPOWIEDZ