Origin - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 1013 razy
Podziękowania: 48 razy
Kontakt:

24 sty 2013, o 23:55

Nahttp://store.origin.com/store/eaemea/home/ można kupić za ok. 10zł (99 rubli) sporo tytułów. Głównie te same co u nas są w promocji za 19,90 zł, ale jest też kilka innych. Przy niektórych jest możliwość wyboru języka polskiego. Oferta ważna do 29 stycznia 2013 r. 03:59 czasu moskiewskiego.
"В РОССИИ, ПОЛЬШЕ, ВЕЛИКОБРИТАНИИ, ИРЛАНДИИ, ДАНИИ, ФИНЛЯНДИИ, ШВЕЦИИ, НОРВЕГИИ, ИСПАНИИ, ИТАЛИИ, БЕЛЬГИИ, НИДЕРЛАНДАХ, ПОРТУГАЛИИ, БРАЗИЛИИ И МЕКСИКЕ В РАМКАХ ПРЕДЛОЖЕНИЯ КЛИЕНТ НАДЕЛЯЕТСЯ ПРАВОМ НА ПРИОБРЕТЕНИЕ ИЗБРАННЫХ ЗАГРУЖАЕМЫХ ИГР МЕНЕЕ ЧЕМ ЗА 100РУБ." - Wynika z tego,że w Rosji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Portugalii, Brazylii i Meksyku wybrane propozycje w kliencie dają prawo na zdobywanie wymienionych gier w wersji digital za 100 rubli. Wygląda więc na to, że można spokojnie kupować :-) Link do promocji.

Awatar użytkownika
Łowca

25 sty 2013, o 16:02

Próbowałem kupić kilka gier z Origina, ale za każdym razem (bez względu na to, czy wybierałem płatność kartą, czy PayPalem) wyskakiwał komunikat: "Autoryzacja płatności nie powiodła się". Dodzwonienie się na infolinię sklepu jest niemożliwe (a przynajmniej ten wyczyn nei udał mi się od dobrych dwóch dni). Dodam, że wszystkie dane przy składaniu zamówienia i na PayPalu/karcie są identyczne (sprawdziłem kilkukrotnie), a sama karta ma odblokowaną płatność przez internet. Miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

25 sty 2013, o 16:42

Kupowałem wczoraj na tej promocji z rosyjskiego Origina i płaciłem kartą kredytową. Wszystko poszło bez problemu.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

25 sty 2013, o 17:14

Wie ktoś czy Alan Wake z Origina jest z kluczem Steam i czy ma blokadę regionalną na Rosję, a jeśli nie to czy ma języki inne niż rosyjski do wyboru?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

25 sty 2013, o 19:33

Jak już korzystacie z takich promocji radzę nie używać swojego głównego konta, nie raz widziałem sytuację gdzie ludzie tracili konta po kupowaniu cd-key'ów na allegro (steam/origin) czy po "bawieniu" się VPN (steam) gdy chciało się kupić grę w tańszym regionie od Polski.

Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

25 sty 2013, o 22:26

@up
Zgadzam się z tym co napisałeś.  Akurat na tej wspomnianej wyżej promocji nie trzeba używać vpn i jest nawet na dole strony podane jakich państw dotyczy ta oferta. Przynajmniej tak rozumiem ten opis.
@grzesiek
W zakładce z językami są: Английский (Америка), Французский, Немецкий, Итальянский, Польский, Русский, Испанский. Czyli jest język polski i Alan Wake podpina się pod Steama, natomiast nie wiem czy ma blokadę regionalną ale z opisu na stronie z promocją wnioskowałbym, że nie ma blokady.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

25 sty 2013, o 22:28

@grzesiek - tylko Alan Wake z GOG.com nie wymaga steam :P
Awatar użytkownika
Łowca

26 sty 2013, o 15:51

Wszystko po 20złhttp://store.origin.com/store/eaemea/pl_PL/html/pbPage.value_games_2013_pl_PL/
Awatar użytkownika
Łowca

26 sty 2013, o 16:54

A ja mam pytanko trochę innej natury do obeznanych z tematem. Mianowicie niektóre gierki z Origina można podpiąć pod Steam'a. Chodzi o to czy w takim razie możliwa jest sytuacja, że będą mogły korzystać z jednego klucza dwa konta (jedno Origin i jedno Steam) ? Czy jest możliwe abym ja korzystał z gierki na swoim koncie Origin i ten sam klucz dodał sobie do konta Steam mój syn, który korzysta z innego kompa o innym IP ?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

26 sty 2013, o 17:27

Jak już korzystacie z takich promocji radzę nie używać swojego głównego konta, nie raz widziałem sytuację gdzie ludzie tracili konta po kupowaniu cd-key’ów na allegro (steam/origin) czy po „bawieniu” się VPN (steam) gdy chciało się kupić grę w tańszym regionie od Polski.
Owszem ale w przypadku kluczy z Allegro nie masz pewności, że płatność za ten klucz nie zostanie wycofana (znam taki przypadek, że sprzedawca z Allegro umyślnie cofnął płatności za gold do WoT i ludzie którzy od niego go kupili dostali bana) albo do zakupu użyto kradzionej karty. Wtedy faktycznie mogą być kłopoty jak przy użyciu VPN, które jest umyślnym działaniem w celu oszukania systemu. Zastanowię się jeszcze i może zaryzykuję tego AW.

Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

27 sty 2013, o 15:07

@Zandorath - nie od EA. Nie tylko gry EA są na Origin. :P
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

8 lut 2013, o 09:56

Z okazji 13 urodzin serii tylko dziś na Origin The Sims 3 za 59,00zł.
Na rosyjskim Originie The Sims 3 taniej - za ok. 20zł (w zakładce z językami jest j. polski).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

8 lut 2013, o 11:28

Na rosyjskim Originie The Sims 3 taniej – za ok. 20zł (w zakładce z językami jest j. polski).
A gdzie ta zakładka? :)
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

8 lut 2013, o 11:54

Przechodzisz do koszyka (pomarańczowa ramka poniżej kwoty) i tam w nazwie produktu (Наименование продукта) są wypisane języki i jest m.in. polski (Польский).
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

20 lut 2013, o 20:59

Mailem Origin mi przysłał zniżkę ;)
Z ORIGIN ZABAWA NIE MA KOŃCA! OTO RABAT NA KOLEJNY ZAKUP
5% w okresie promocyjnym
Kod rabatowy: TWV2NX64WO
Może się komuś przyda, jeśli nie przypisany kod do konta.
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

Re: Origin

15 mar 2013, o 06:21

Na Origin promocja: "Do 50% rabatu w całym sklepie"
http://store.origin.com/store/eaemea/pl ... 013_pl_PL/

Na przykład:
Battlefield 3 Edycja Premium - 74,50zł
Need for Speed Most Wanted - 59,50zł
Hitman: Absolution - 49,50zł
Kingdoms of Amalur: Reckoning - 27,45zł
Dragon Age II - 27,45zł
Dragon Age: Origins Digital Deluxe Edition - 29,50zł
Endless Space Admiral Edition - 39,95zł
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 45 razy
Kontakt:

15 mar 2013, o 06:36

StayUpForever pisze: Na Origin promocja: "Do 50% rabatu w całym sklepie"
Jak zwykle w przypadku Origin wcale nie jest to "cały" sklep.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

18 mar 2013, o 17:09

A ja się boje tam kupować. Ostatni ciągle czytam o włamaniach na Origin i kradzieżach kont. Na Steamie też się w sumie zdarza stracić konto, ale na Steamie odzyskanie konta to kwestia wysłania do całkiem sprawnego suportu zdjęcia z cdkeyem. Jeśli o Origin idzie, to na wykopie było już kilka wpisów o przejściach ludzi ze "wsparciem" EA. Nie wspominając już, że jedyna oficjalnie akceptowana metoda zabezpieczenia i odzyskiwania konta polega na podaniu daty urodzin! Niektórym do dziś nie udało się odzyskać kont skradzionych w styczniu.

A wy mieliście podobne przejścia?
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

18 mar 2013, o 18:27

Ja się zastanawiam jak ktoś mógł stracić konto z w miarę normalnym hasłem. Nikt z tych co stracili nie chwalili się jak bardzo bezpieczne hasło mieli. Chyba, że metoda odzyskiwania zawiodła. Wydaje się jakby stracili konta gdzieś używając takiego samego hasła na origin i ktoś to wykorzystał, ale nie wiadomo jak było. Fakt odzyskiwania konta przez datę urodzin jest bez sensu. Teraz origin wprowadził sekretne pytania do odzyskiwania hasła, ale czy to lepiej nie wiem.

Ja póki co nie narzekam i w zasadzie używa mi się tego podobnie jak steam. Irytuje natomiast fakt konieczności jego posiadania, bo chyba każdy by wolał mieć tylko jedno takie miejsce/narzędzie. Nie wiem czy nie lepsze byłaby platforma bez sklepu, tylko z rejestracją gier, a klucze do niej dostępne w różnych sklepach. Chyba jednak mało możliwe.
ODPOWIEDZ