Cicha dezaktywacja oferty po zablokowanej transakcji

Moderator: Redaktorzy

Cicha dezaktywacja oferty po zablokowanej transakcji

Postprzez Soul Reaver » 4 lis 2017, o 23:38

Witam,
mam pytanko odnośnie blokowania transakcji i cichej dezaktywacji ofert (bez komunikatu).

Wystawiłem na Bazarze early unlocka z następnego Monthleya. Wczoraj, a w zasadzie dziś, ledwo po północy, znalazł się chętny na tą grę, zabukował ją, dostał info o sposobie płatności. Zadał jeszcze na koniec pytanie, na które dostał odpowiedź, która zakładam, że powinna go zadowolić.
Teraz, wieczorem, sprawdzając wiadomości dotyczące sprzedaży z innych ofert zauważyłem, że status transakcji H1Z1 jest zamknięty a moja oferta nieaktywna. WTF?
Gdyby nie przypadek, że dostałem wiadomości dotyczące innych ofert, nie wiedział bym, że temat został zamknięty. Co gorsza, nie wiem z jakiego powodu moja oferta po zablokowaniu transakcji przestała być aktywna.
Cytując z regulaminu:
IV. Obowiązki kupującego
1. Dokonanie rezerwacji klucza jest jednoznaczne ze skorzystaniem z oferty sprzedającego i koniecznością zapłaty za zarezerwowany przedmiot,

Kupujący, z tego co widzę, nie dostał żadnego auto-negatywa za wycofanie się z kupna i czasową blokadę mojej oferty dla innych. Ja sam też możliwości wystawienia żadnego komentarza nie posiadam.
Mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego oferta po anulowaniu zakupu (czemu anulowano i nie zostałem o tym powiadomiony to też jest ciekawe) stała się nieaktywna?
  • 0

Soul Reaver
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 31

Re: Cicha dezaktywacja oferty po zablokowanej transakcji

Postprzez mati118200 » 4 lis 2017, o 23:47

A to nie jest tak, że nie można sprzedawać gier, których się nie ma? Była chyba jakaś afera z tym (albo i nie) ;]
  • 0

Obrazek
mati118200
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez Kimedis » 4 lis 2017, o 23:50

Przecież Early unlocka jeśli zapłaci się wcześniej można miec od razu
  • 0

Kimedis
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez MadHunter » 5 lis 2017, o 00:04

@ Soul Reaver

Przyglądam się logom i już wiem co się stało.
Kupujący otrzymał bana za złamanie regulaminu, który został zdjęty i zastąpiony ostrzeżeniem. Poskutkowało to zablokowaniem wszystkich akcji jakie rozpoczął przed banem.
Rozumiem, że ofertę sam już aktywowałeś bo widzę że powróciła.

Natomiast zablokowana transakcja to 79901 ?
Mogę to naprawić.

EDIT: Naprawiona
  • 0

MadHunter
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 9

Postprzez Soul Reaver » 5 lis 2017, o 00:31

Ten ban sporo by wyjaśniał, choć dobrze by było, gdyby system jednak w takiej sytuacji poinformował sprzedawcę o fakcie anulowania transakcji i dezaktywacji oferty (bugfix mile widziany :D).
Aktywowałem ofertę sam (jak zobaczyłem, że jest nieaktywna, podobnie jak i transakcja, to co było robić :) ). Napiszę do kupującego, czy nadal chce ten tytuł. Może przez bana się rozmyślił :p
Dzięki za support MadHunter

mati118200 napisał(a):A to nie jest tak, że nie można sprzedawać gier, których się nie ma? Była chyba jakaś afera z tym (albo i nie) ;]

jeśli masz na myśli, że nie mam jej na koncie, to chyba nie jest to zabronione, podobnie jak to, że nie posiadam klucza do tej gry - w razie potrzeby, można go wygenerować.
natomiast, jeśli chodzi o samego bundla, mam suba, choć nie ma to znaczenia, bo równie dobrze mógłbym wziąć bundla w momencie złożenia przez kogoś zamówienia - tego faktu nikt nie mógłby stwierdzić
  • 0

Soul Reaver
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 31

Powrót do Archiwum