Wprowadzenie opłat za używanie Bazaru

Moderator: Redaktorzy

Referendum: jesteś za opłatami na Bazarze?

Tak.
9
10%
Nie.
73
79%
Zależy jakie opłaty, za co i ile.
10
11%

Liczba głosów : 92

Re: Wprowadzenie opłat za używanie Bazaru

Postprzez Marek09 » 8 lip 2017, o 16:50

pelikulas napisał(a):Temat do trollowania?

kockstarterze
tylko ci cocki w głowie widze xD

Typowe polaczkowe myślenie, każdy kto ma inne zdanie jest trollem.

Co prawda dzięki podwyżce cen mięsa mamy wolną Polskę, Wałęsę szanuje, ale ludzie wyszli na ulice. Łowcy wyszliby z bazaru?
  • 0

Marek09
Zbanowany

Reputacja: -50

Postprzez Armin » 8 lip 2017, o 17:04

Marek09 napisał(a):
Armin napisał(a):za 20zl to ja mam jakies 40-50 gier z bundli

nie dzięki

Ale te dwie dychy to inwestycja, jak bazar dzięki naszym funduszom się rozkręci za dwie dychy będziesz miał dwa razy więcej gier.

lecz się
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 3
3

Postprzez Marek09 » 8 lip 2017, o 17:07

Armin napisał(a):
Marek09 napisał(a):
Armin napisał(a):za 20zl to ja mam jakies 40-50 gier z bundli

nie dzięki

Ale te dwie dychy to inwestycja, jak bazar dzięki naszym funduszom się rozkręci za dwie dychy będziesz miał dwa razy więcej gier.

lecz się

Ja nie muszę się leczyć, nie jestem Polakiem tylko trzeźwo myślącą osobą.

Skąd taka niechęć do abonamentu?
  • 0

Marek09
Zbanowany

Postprzez Takelot » 8 lip 2017, o 17:12

Marek09 napisał(a):Łowcy wyszliby z bazaru?

Wyszedłbym z bazaru i udał się prosto w stronę jego alternatyw, nie prowadziłbym krucjaty.
  • 0

Takelot
Redaktor

Medale: 3
Reputacja: 4

Postprzez Marek09 » 8 lip 2017, o 17:16

Dodałem ankietę, czekam na głosy. Ktoś wybierze racjonalną stronę?
  • 0

Marek09
Zbanowany

Postprzez SK4ND4L » 8 lip 2017, o 17:28

Jeśli koniecznie chcesz płacić za użytkowanie bazaru to poproś o opcję dotacji / dobrowolnych darowizn, zamiast wprowadzenia obowiązkowej płatności. Nie ma najmniejszych szans żeby twoje wymysły weszły kiedykolwiek w życie. Takie jest moje zdanie. Podejrzewam że po takich zmianach, zdecydowana wiekszość ludzi by się wypięła na bazar. Widzisz reakcje innych na twój pomysł? Poparcie jest znikome, a w zasadzie zerowe, biorąc ten jeden oddany głos na TAK, który należy zapewne do ciebie...
Opłaty za korzystanie z bazaru to SK4ND4L! ;D
  • 0

SK4ND4L
Predator

Reputacja: 13

Postprzez mammoth665 » 8 lip 2017, o 17:29

Kolega popełnia jeden błąd - utożsamia rację i racjonalność ze swoim pomysłem. Ja nie widzę związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy wprowadzeniem opłat a niższymi cenami na markecie - jak daną grę na sprzedaż ma tylko jeden albo paru użytkowników to nijak nie zmusisz ich do drastycznego obniżenia cen.
  • 0

"Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze
sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa."

Francisco d'Anconia
mammoth665
Predator

Medale: 1
500 (1)

Postprzez RoyKeane » 8 lip 2017, o 17:33

Wejdą opłaty za korzystanie z Bazaru - uciekam z powrotem na Barter.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 43

Postprzez Soul Reaver » 8 lip 2017, o 17:37

Marku nie dziw się, że większość robi sobie żarty z tego tematu, bo na widok dwu dyszek abonamentu sam parsknąłem śmiechem.
większość tytułów na bazarze daleko ma do tego progu i nie wierzę, by ktokolwiek zgodził się na takie abo.

Pewnie piątak za ŁG Access z brakiem reklam w serwisie i formułą unlimited (albo limity x2/x3) na bazarze (+ inne standardowe forumowe duperele jak kolorowy nick/vipowska belka etc) - to może mogło by przejść.

Z taką propozycją mogłeś wyjść a nie z grubej rury 2 dychy za nie do końca wiadomo jakie algorytmy.
ale ale, wróćmy do algorytmów
Marek09 napisał(a):
delor napisał(a):Zaproponuj wprowadzenie opcji płacenia za brak reklam. Zaproponuj konkretne usprawnienia lub zmiany w designie. Obowiązkowy abonament za samo korzystanie z bazaru nie przejdzie.

Chciałbym design jak na Kinguinie, z promowanymi ofertami i promocjami. Algorytmy z g2a, jak baza kluczy czy zintegrowane płatności też da się zrobić, dlatego jestem chętny w to zainwestować, nawet jak nie przez abonament to chociaż na zbiórce w kockstarterze.

zacznijmy od tego, że nadużywasz słowa algorytm :) a o ... "kockstarterze" nie ma raczej co myśleć.
dak jak napisał delor, wypunktuj czego chcesz, można pomyśleć co jest realne, dopracować pomysł tego czego chcesz/chcemy w gronie userów, potem PW do "zarządu" i tak można to załatwić
z tego co wypisałeś:
- design jak na kinguinie - możesz zbudować swój layout, z którego będziesz zadowolony, zaproponować go administracji i będzie git. możesz też w każdej chwili chwycić za np stylish , napisać własny arkusz css, do tego jakiś-monkey (zależnie od przeglądarki) i bez zawracania *zady* adminom, ze sporym prawdopodobieństwem przemodelujesz stronę dostatecznie, by być zadowolonym. mnie tam obecny wygląd nie przeszkadza, jest dość czytelny.
- na promocje nie licz, bo promocje mogą być wtedy, kiedy sklep ma prowizję 50% i nagle zmniejszy ją do 20%. Bazar działa bardziej na zasadzie P2P. Chcesz, to napisz do sprzedawcy, czy nie zechce obniżyć ceny - masz taką możliwość już teraz. Odgórnych promocji nigdy nie będzie, bo Remike będzie musiał z własnej kieszeni tą promocję wypłacić Tobie lub sprzedawcy.
- nie wiem co to ta baza kluczy, chyba za mało G2A używam
- zintegrowane płatności - link do PP to nie był by problem, ale obawiam się, że obsługa przelewów może już nie być ani bezpłatna (operator coś z każdej transakcji na pewno by chciał) ani łatwe do zorganizowania (chyba niewielu podało swoje numery konta bankowego na bazarze).

Marek09 napisał(a):Dodałem ankietę, czekam na głosy. Ktoś wybierze racjonalną stronę?

wcześniej nadużywasz słowa algorytm, teraz racjonalizm
  • 0

Soul Reaver
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 31

Postprzez Marek09 » 8 lip 2017, o 17:38

Przyznaje - o wiele za daleko się posunąłem. Niepotrzebnie pisałem agresywnym tonem itp. Nadal wkurza mnie bazar, ale że ma o wiele lepszy potencjał chciałbym go wspierać. Przepraszam za te bluzgi.
  • 0

Marek09
Zbanowany

Postprzez Threhonir » 8 lip 2017, o 17:47

Szkoda tylko, że siedzisz na POLSKIM forum, ktore jest częścią POLSKIEJ stronie i obrażasz POLAKÓW, nazywając nas wszystkich tymi nie myślącymi. Bo oczywiście twój jakże genialny pomysł jest dobry, wręcz najlepszy i nie ma innej możliwości, żeby tego nie wprowadzić! Pomyśl człowieku kto ci będzie płacił 20 zł msc za dostęp do bazaru... Nie taka jest jego idea. Naprawdę, jak tak ci zależy, żeby zmienić design wpłać tysiaka w jakiejś dotacji i będziesz szczęśliwy, że strona się dzięki tobie zmienia na (może) lepsze.
  • 0

Threhonir
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez matt444m » 8 lip 2017, o 17:53

Bezsensowny pomysł, a właściwie to nawet nie pomysł - żadnych konkretów, żadnych sensownych argumentów za abonamentem, ceny spadną, tylko nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego tak miałoby się stać. Osobiście podejrzewam, że zebrane fundusze trzeba by przeznaczyć na czarodzieja, nie na programistów.
  • 0

matt444m
Robin Hood

Postprzez Szachuu » 8 lip 2017, o 18:07

Ludzie, nie karmcie trolla, spójrzcie tylko na jego datę rejestracji na łowcach, jego konto na bazarze https://bazar.lowcygier.pl/user/Marek09 oraz steam http://steamcommunity.com/profiles/76561198108142753/ Po prostu jakieś dziecko ma za dużo wolnego czasu i zaśmieca forum tworząc gównoburzę ;)
  • 0

Szachuu
Łowca

Postprzez SK4ND4L » 8 lip 2017, o 18:13

Szachuu napisał(a):Ludzie, nie karmcie trolla, spójrzcie tylko na jego datę rejestracji na łowcach, jego konto na bazarze https://bazar.lowcygier.pl/user/Marek09 oraz steam http://steamcommunity.com/profiles/76561198108142753/ Po prostu jakieś dziecko ma za dużo wolnego czasu i zaśmieca forum tworząc gównoburzę ;)

No przeicież napisał w pierwszym poście: "Hej, korzystam z bazaru od kilku dni, bardzo intensywnie," xD
  • 0

SK4ND4L
Predator

Reputacja: 13

Postprzez Szachuu » 8 lip 2017, o 18:32

Tak intensywnie, ze nie ma żadnych komentarzy = nic nie kupił ani sprzedał.

Chyba że to miało być ironicznie, w takim razie przepraszam :(
  • 0

Szachuu
Łowca

Postprzez d_st » 8 lip 2017, o 18:42

Threhonir napisał(a):

Szkoda tylko, że siedzisz na POLSKIM forum, ktore jest częścią POLSKIEJ stronie i obrażasz POLAKÓW, nazywając nas wszystkich tymi nie myślącymi. Bo oczywiście twój jakże genialny pomysł jest dobry, wręcz najlepszy i nie ma innej możliwości, żeby tego nie wprowadzić! Pomyśl człowieku kto ci będzie płacił 20 zł msc za dostęp do bazaru... Nie taka jest jego idea. Naprawdę, jak tak ci zależy, żeby zmienić design wpłać tysiaka w jakiejś dotacji i będziesz szczęśliwy, że strona się dzięki tobie zmienia na (może) lepsze.

Ale pod tym postem Marka ja widzę duży ładunek patriotyzmu i to tego z wyższej półki (nie wojującego). Niektórzy swojej tożsamości nie rozpatrują pod względem powszechnie przyjętych cech społeczeństwa (chodzi mi o to "cebulowanie"), tylko chcieli żeby ona wyglądała inaczej, ta tożsamość. Taki a'la Słowacki, rozdrapywanie ran zamiast ślepo nieuzasadnionego patriotyzmu. Albo taki żywcem wyjęty cytat z Masłowskiej. Bardzo mi się to zdanie spodobało.

No i tak pozwolę sobie zacytować Masłowską, z jej sztuki "Między nami dobrze jest":
Ja to już od dawna zdecydowałam, że nie jestem żadną Polką, tylko Europejką, a polskiego nauczyłam się z płyt i kaset, które zostały mi po polskiej sprzątaczce. Nie jesteśmy żadnymi Polakami, tylko Europejczykami, normalnymi ludźmi! (…) Każdy wie, że Polska głupi kraj, biedny i brzydki. Architektura brzydka, pogoda ciemna, temperatura zimna, nawet zwierzęta uciekły i schowały się w lasach. W telewizji złe programy, dowcipy niedowcipne, prezydent wygląda jak kartofel, a premier jak kabaczek. Premier wygląda jak kabaczek, a prezydent jak premier. We Francji jest Francja, w Ameryce Ameryka, w Niemczech są Niemcy i nawet w Czechach są Czechy, a tylko w Polsce jest Polska7.

Piękne. Aha, no i ja wcale się nie czuję obrażona!
  • 0

d_st
Łowca

Postprzez Cypek » 8 lip 2017, o 19:07

Aż mnie korciło żeby odpisać. Tu nie chodzi o to, że ten kto ma odmienne zdanie jest trollem. Twój pomysł jest po prostu idiotyczny.

Polecam poczytać o efektach, zastanowić się nad życiem, a potem przestać wypisywać bzdury. Tak np. komuniści twierdzą, że to co robią jest dobre.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia
  • 0

Cypek
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez swinkakrystynka » 8 lip 2017, o 19:13

Dziwny pomysł, zwłaszcza, że to strona dla oszczędnych graczy. Już widzę te oferty PREMIUM, których nie można zakupić z powodu bycia zwykłym noobem
  • 0

swinkakrystynka
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez Aloes » 8 lip 2017, o 19:43

Na bazarze kupiłem jedną grę, myślę że ludzi takich jak ja jest masa co kupili kilka kilkanaście gier od początku bazaru, nikt nie zapłaci 240 zł rocznie za korzystanie z bazaru patrząc na to że transakcje na bazarze są to zakupy za kilka zł.
Zresztą jak zbierać kasę to na co?
  • 0

Aloes
Łowca

Postprzez q123AS » 8 lip 2017, o 19:52

Proponuję wprowadzić opłatę 100 złotych za każdą sekundę przeglądania bazaru. Albo od razu za przeglądanie całej strony, nie tylko bazaru.
  • 0

el residente chupacabra
q123AS
Robin Hood

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum