Dlaczego ludzie na Bazarze boją się ......

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, o 22:21

Nie chce mi się po prostu - PP to logowanie, klik, wklej maila, kwota i tytuł i klik Wyślij!

Bank to logowanie, wpisywanie / wklejanie numeru konta / tytułu / kwoty i do tego sms, a jak jest weekend, to czekanie 3 dni - chyba, że koleś ma konto w tym samym banku - ..... no i PP przysyła maila klientowi, że dostał hajs, a bank nie (czasem ktoś ma ustawione powiadamianie sms/mail o nju przelewach, ale to rzadkość) i nagle koleś zapomina, że miał sprawdzić konto i czekasz pięć dni, zanim otrzeźwieje, albo doczyta od Ciebie PW, że wysłałeś kasę na konto :D

Tak więc, po dwóch razach - Omijam Oferty z Płatnością na Konto Bankowe! nawet jeśli to oznacza, że przepłacę kupując tą samą grę u kolejnego sprzedawcy z listy!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Re: Dlaczego ludzie na Bazarze boją się ......

26 kwie 2017, o 22:28

Revan pisze:
lactoral pisze: Napisz tak jak będę chciał to zrobię przelew za 2 grosze mojego banku nie obchodzi suma a, jak twój bank ogranicza za ile masz zrobić przelew to UCIEKAJ.
Dlaczego mam niby uciekać z banku, jeśli minimalna kwota przelewów to 1 zł? :P Żeby mi się kiedykolwiek niższy limit jeszcze przydał to może miałbym motywację do "ucieczki".
Do groszowych płatności jest paypal, od n lat.
A jak będziesz miał do zapłacenia 90 groszy to co masz zrobić naprawdę wspaniały bank :macha: podaj go proszę.
Armin pisze: u mnie przelew 1zl + do tego 30gr za sms do logowania i 30gr za sms do potwierdzenia przelewu
Kolejny cudowny bank chętnie się dowiem co to za bank.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, o 23:16

Preferuję PP, w celu nie ujawniania swojego miejsca zamieszkania/zameldowania.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 114 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, o 23:34

na allegro też minimalna cena to 1zl i nikt nie ucieka
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, o 23:36

Dyskusja z kimś, który używa kart od czasu zmian ustrojowych w polsce, stała się płonna w momencie kiedy przyznał , że u niego na chleb mówili wieszak.

Warto nadmienić , że pewnie mówili to w staroaramejskim, a te karty których używał to miał wykute jeszcze w płytach kamiennych, podobnych do tych z góry synaj z 10 przykazaniami. Pożyczył od Mojżesza.

Ja uzywałem kart Diners club 50 lat temu w PL w Orbisie, i co w zwiazku z tym?

Tak jak powiedzieli przedmówcy, paypal jest X razy wygodniejszy przy takich gównopłatnościach, wpłata jest natychmiastowa , a pp można potem i tak płacić praktycznie wszedzie jesli chodzi o dalsze zakupy growe.

Wygoda i prędkość. Po co rozwlekać temat?
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 175 razy
Podziękowania: 57 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, o 23:59

lactoral pisze:
Revan pisze:
lactoral pisze: Napisz tak jak będę chciał to zrobię przelew za 2 grosze mojego banku nie obchodzi suma a, jak twój bank ogranicza za ile masz zrobić przelew to UCIEKAJ.
Dlaczego mam niby uciekać z banku, jeśli minimalna kwota przelewów to 1 zł? :P Żeby mi się kiedykolwiek niższy limit jeszcze przydał to może miałbym motywację do "ucieczki".
Do groszowych płatności jest paypal, od n lat.
A jak będziesz miał do zapłacenia 90 groszy to co masz zrobić naprawdę wspaniały bank :macha: podaj go proszę.
PKO BP, dobrze się bawisz trolując? Jak będę miał do zapłacenia 90 groszy(a póki co nigdy mi się to nie zdarzyło) to przeboleję temat i przepłacę 10 groszy ;)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 15:07

Przychodzą mi na myśl dwa argumenty:
1. Żona
2. Komornik
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 15:30

Ja używam paypala do płatności na bazarze z dwóch powodów: a) nie chce mi się czekać 24kh na przelew b) paypal jest wygodniejszy.
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 40 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 15:43

lactoral pisze: Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego ludzie na bazarze tak boją się kont bankowych i prawie wszyscy każą przelewać pieniądze przez PayPal nie wierze, że wszyscy sprzedający to dzieci, które nie mogą mieć konta bankowego lub konto jest za drogie w prowadzeniu przecież można mieć konto, za które się nic nie płaci np. Nest Bank.
Ja szczerze odradzam przelewy bankowe. Po pierwsze, sesje Elixir są 3 razy na dobę. Czyli zwykle trzeba czekać ok doby na przelew. Po drugie, nie powiem jak, ale istnieją sposoby aby dokonać przestępstw na Twoje konto. Trzecia sprawa, paypal jest wygodniejszy, szybszy i bezpieczniejszy. Czwarta, zwykle odsprzedający gry na Bazarze i tak potrzebuje tej kasy na paypal na kolejne zakupy gier. :dziadek:
Awatar użytkownika
Łowca

27 kwie 2017, o 16:02

Co to za trailer wpisu w tytule, boisz się wpisać słowo przelew?

Vector, żona przelew na bundla zrozumie (czasem), jak zobaczy 100 zł przelew na jakiś PP, to wolisz się z tego nie tłumaczyć.

MDA, PP bezpieczniejszy? Wątpię... Prędzej wyłapią hasło i mejla (często używane gdzieś indziej) na PP, niż unikatowy login, hasło i token z banku.

Czas i wygoda, toż to oczywiste.
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 40 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 16:20

Markiem pisze: MDA, PP bezpieczniejszy? Wątpię... Prędzej wyłapią hasło i mejla (często używane gdzieś indziej) na PP, niż unikatowy login, hasło i token z banku.
Troszkę o innym bezpieczeństwie mówimy, ale okej. Jak ktoś nie używa PP z rozsądkiem, tzn. unikatowe hasło i nie podpięta karta itp. to owszem, jest to trochę mniej bezpieczne niż bank ale i z bankami zdarzają się ciekawe historie kryminalne. :roll:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 18:22

Odnośnie hasła do PP moje jest tak unikatowe, że z innego kompa już się nie zaloguję, konto założyłem jakieś 5 lat temu a zacząłem używać po uruchomieniu bazaru Hasła zmieniać nie muszę PC w jakiś sposób zapamiętał tamto hasło sprzed dekady, teraz jak tak liczę to nie formatowałem dysku od 2012 roku, sry gwarancja na dysk się skończyła :P
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 34 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 18:42

Markiem pisze: Co to za trailer wpisu w tytule, boisz się wpisać słowo przelew?

Vector, żona przelew na bundla zrozumie (czasem), jak zobaczy 100 zł przelew na jakiś PP, to wolisz się z tego nie tłumaczyć.

MDA, PP bezpieczniejszy? Wątpię... Prędzej wyłapią hasło i mejla (często używane gdzieś indziej) na PP, niż unikatowy login, hasło i token z banku.

Pozwolę sobie wtrącić iż PP ma opcję weryfikacji logowania i płatności za pomocą sms z czego korzystam, gdyż nie jestem w stanie opanować tego w ilu miejscach mój mail PP już wyciekł.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 2 razy

27 kwie 2017, o 19:45

Tak jak przedmówcy już powiedzieli PayPal jest wygodniejszy do drobnych transakcji.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 114 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 19:54

MadHunter pisze:
Markiem pisze: Co to za trailer wpisu w tytule, boisz się wpisać słowo przelew?

Pozwolę sobie wtrącić iż PP ma opcję weryfikacji logowania i płatności za pomocą sms z czego korzystam, gdyż nie jestem w stanie opanować tego w ilu miejscach mój mail PP już wyciekł.
płaci się coś za te smsy?
Awatar użytkownika
Łowca

27 kwie 2017, o 20:21

Też pierwsze słyszę o tych smsach, trzeba to dodać, bo choć tam mam hasło kosę, to zawsze się trochę cyka...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 20:32

Revan pisze: PKO BP, dobrze się bawisz trolując? Jak będę miał do zapłacenia 90 groszy(a póki co nigdy mi się to nie zdarzyło) to przeboleję temat i przepłacę 10 groszy ;)
cos ściemniasz, nie ma takich ograniczeń w PKO BP.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 175 razy
Podziękowania: 57 razy
Kontakt:

27 kwie 2017, o 22:43

Liga pisze:
Revan pisze: PKO BP, dobrze się bawisz trolując? Jak będę miał do zapłacenia 90 groszy(a póki co nigdy mi się to nie zdarzyło) to przeboleję temat i przepłacę 10 groszy ;)
Może to znieśli obecnie, jak jakiś czas temu chciałem zrobić to nie dało się. A od tego czasu nawet nie próbowałem, bo było mi to zbędne. Inna kwestia, że to czasami zależy od rodzaju konta i terminu podpisania umowy. Lata temu przez kilka lat miałem opłatę za przelew 50 groszy i chyba 5 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta. Wystarczyło po kilku latach zmienić umowę/konto na nowsze i te opłaty znieśli.
Awatar użytkownika
Predator

27 kwie 2017, o 22:45

Też nie chciałoby mi się bawić w podawanie konta i sprawdzanie czy przelew za złotówkę czy ileś tam doszedł.

Słusznie PP jest od tego, natychmiast, wiadomo co i jak, nie trzeba sobie kolejnego zmartwienia na głowę wrzucać i sprawdzać co 2 godziny stan konta bo druga strona się niecierpliwi co z jego złotówką i czy nie została czasem oszukana. :trollface:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

28 kwie 2017, o 09:15

Revan pisze:
Liga pisze:
Może to znieśli obecnie, jak jakiś czas temu chciałem zrobić to nie dało się. A od tego czasu nawet nie próbowałem, bo było mi to zbędne. Inna kwestia, że to czasami zależy od rodzaju konta i terminu podpisania umowy. Lata temu przez kilka lat miałem opłatę za przelew 50 groszy i chyba 5 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta. Wystarczyło po kilku latach zmienić umowę/konto na nowsze i te opłaty znieśli.
opłata 50 gr za przelew była gdzieś koło 2003 roku.. :), choć nie pamiętam dokładnie kiedy ją znieśli.
Ale ograniczenia na kwotę przelewu nie ma....
Zablokowany