Edit: co z temi cenamy - dziecko wylane z kąpielą?

Moderator: Redaktorzy

Re: Edit: co z temi cenamy - dziecko wylane z kąpielą?

Postprzez matt444m » 13 lip 2017, o 15:21

viper218 napisał(a):Tylko jak sam piszesz był to bundel 2016.. Myślę, że nikt nie ma pretensji o sprzedawanie gier ze starych bundli z jakąś tam przebitką. Bardziej chodzi o cenę gier z aktualnych bundli. Chciałbym np. 3 gry z bundle stars. Ich najniższa cena jest ceną całego zestawu... :trollface:

Bumbel był Best of, czyli ze stycznia 2017, a grę sprzedałem w czerwcu, w cenie całego BTA przecież. To nie przebitka, a zdzierstwo.

@Maczeta, na pierwszą część Twojego posta już właściwie odpowiedziałem, na poprzedniej stronie na przykładzie How to Survive 2. Co do RUSTa, chyba źle zrozumiałeś to co opisałem. Co do ostatnich zdań, już powoli mi się odechciewa, ale zapytam z ciekawości: co byś zrobił, gdybyś miał moc sprawczą w tym temacie, jak "uzdrowiłbyś" Bazar? Ograniczył ceny maksymalne poszczególnych gier? Banował tych, którzy sprzedają za drogo?

Są narzekania, tak jak już wspomniano, małej grupki osób, która nie ma ani porządnych argumentów, ani dobrego pomysłu na zmiany.
  • 0

matt444m
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez boskiapollo » 13 lip 2017, o 15:33

viper218 napisał(a):Tylko jak sam piszesz był to bundel 2016.. Myślę, że nikt nie ma pretensji o sprzedawanie gier ze starych bundli z jakąś tam przebitką. Bardziej chodzi o cenę gier z aktualnych bundli. Chciałbym np. 3 gry z bundle stars. Ich najniższa cena jest ceną całego zestawu... :trollface:

Skoro jest tak jak mówisz, to kup tego bundla sam, a pozostałe gry sprzedaj na bazarze. Jeśli faktycznie gry sprzedają się tak drogo jak mówisz, to jeszcze zarobisz.

A poważnie, naprawdę nie rozumiem tego narzekania na ceny. Bazar jak każde miejsce w internecie podlega rynkowym zasadom, gry sprzedają się za tyle za ile ktoś chce je kupić. Skoro ktoś znajduje chętnego za powiedzmy 2 zł to dlaczego ma sprzedawać za 50gr? Czemu oczekujecie, że ktoś będzie sprzedawał po kosztach? Dlaczego nikt nie ma pretensji do Lidla, że sprzedaje coś drożej niż Biedronka i odwrotnie? Jeśli uważasz, że na bazarze cena jest za wysoka to po prostu kup gdzie indziej. A jeśli nie ma możliwości kupić taniej, to znaczy że cena jest ok. Zauważyłem, że u wielu przekonania jest takie, że jak gra była w bundlu powiedzmy za $5 razem z innymi grami to już na zawsze jej wartość powinna wynosić grosze, max 2-3 zł. To samo jak gdzieś była na super promocji. A to tak nie działa. To, że część ludzi sprzedaje po kosztach, to tylko chwała im za to, ale to nie znaczy że trzeba wszystkich do tego zmuszać. Rozumiem jeszcze piętnowanie oszustów wszelakiej maści, ale zwykłe ustalanie cen na dogodnym dla każdego poziomie jest jak najbardziej ok. Zwróćcie uwagę, że jak ktoś jest zbyt chytry to nie sprzeda po prostu. A sam mechanizm bazaru z podbijaniem tylko najniższej ceny, wyświetlaniem najniższej możliwe aktualnie jak również linkami do salenautów daje naprawdę duże możliwości wyszukania najniższej ceny. Także wg mnie, tylko się cieszyć, że mamy kolejne miejsce, gdzie jest szansa znaleźć coś w dobrej cenie. A nie tylko narzekać, jak co poniektórzy.,
  • 0

Obrazek
boskiapollo
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 32

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 16:05

"A nie tylko narzekać, jak co poniektórzy.,"

Taa, najłatwiej generalizować. Co poniektórzy wydali już setki złotych na bazarze, a jak wskażą na jeden poszczególny przypadek, to zaraz słyszą, że tylko narzekają. Bazar dobra rzecz, na pytanie co bym zmienił: pewnie już niewiele. Ale jak się pojawią takie sytuacje, jak HTS2, chciałbym mieć jednak tą możliwość, żeby na forum Bazarowym o tym napomnkąć. Ot po to choćby, by znaleźć parę wspólnych osób, których też to strzyka. Nie przeszkadza ci nic? Nie masz obowiązku komentowania każdego postu, który może jednak ciebie nie dotyczy. Tym bardziej, że temat pierwotny, dotyczy problemów z polityką cenową. Co do RUSTA, to chyba nie tylko ja "źle" zrozumiałem co masz na myśli, co poddaje w wątpliwość, czy dobrego porównania użyłeś.

"Gry sprzedają się za tyle ile ktoś chcę je kupić". Wesołe założenie, ustalające z góry, że każda gra na rynku po prostu się sprzedaje. Moja wishlista z popularnymi tytułami, które nie sprzedały się "powyżej miesiąca", a wiszą i czekają na okazję, jednak temu przeczy.

Kolejny raz na konkretne przypadki odpowiadacie ogólnikami - zarzucając, jakoby wszystkie ceny na Bazarze były dla nas be, kiedy to nie są moje słowa. Każdy kolejny post wygląda, jakby żywcem wycięto go z szablonu. Szczytem jest insynuowanie jakoby "was była garstka, nas miliony". Nie ma statystyk potwierdzających tę tezę, nie ma tezy.
  • 0

Maczeta
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez bolesna prawda » 13 lip 2017, o 16:23

Maczeta napisał(a):Ale jak się pojawią takie sytuacje, jak HTS2, chciałbym mieć jednak tą możliwość, żeby na forum Bazarowym o tym napomnkąć. Ot po to choćby, by znaleźć parę wspólnych osób, których też to strzyka.

Tylko co to da? Ani niczego to nie rozwiązuje, ani nic, tylko ciśnienie podnosi i wywołuje dyskusje kończące się banami. Jedynie niepotrzebne ryzyko bana/udar/zawał od nerwów. Zresztą przykład kiepski, bo to tylko 4 zł.
Za to najnowszy bandel, no to już jest coś... nowego :trollface: :tak:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez MSKOTOR » 13 lip 2017, o 16:35

NIE KUPOWAĆ INFORMACJA! GRA JEST W BUNDLU ZA 4zł NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ TU I NIE PRZEPŁACAJCIE! LINK DO BUNDLA NA HUMBLE BUNDLE https://www.humblebundle.com/capcom-rising-bundle

(Ktoś wrzucił DMC za taką cenę i będzie to teraz wisieć jako najtańsza oferta przez jakiś czas)

Taka informacja rozwiązałaby sporo "januszowych" problemów. Bo jakby nie było po otwarciu strony przebiega się wzrokiem po szczycie listy, żeby zobaczyć jakie są ceny. Nie interesuje mnie zakres cenowy, to wyłączam stronę. A ikona salenautsów jest słabo widoczna. Można by też zrobić jakąś ramkę informacyjną, która sczytywałaby info z salenautsów i dorzucała do bazaru. Ale wtedy spadły by wyświetlenia stron tam.
  • 0

MSKOTOR
Wiedźmin

Reputacja: 30

Postprzez HangmansTree » 13 lip 2017, o 16:38

O kuwfa....
osłabiacie mnie pieprząc o tym prawie rynku itepeee...

MOJA TEZA - Pchli Targ działał PRAWIDŁOWO. Bazar nie jest jego ani następcą ani kontynuacją - to inny twór - ERGO - ktoś taki jak ja stracił fajne miejsce do wymiany gier.
Mogę sobie taką tezę postawić? Mogę. Wywody też mogę ciągnąć, ale jak zwykle znajdzie się kilku hustlerów z Wall Street co będą w prześmiewczym tonie szydzić, że ktoś "głupoty plecie". Idź se kupic całego bundla, a kto im broni, a sam możesz, a to a tamto i owamto... tylko po cholerę mi rady i oczywiste oczywistości tu wypisujecie? Ja bym wolał kupić grę z całego bundla za jej wartość w bundlu z % za fatygę, jak dawniej - tak zresztą miało kurna być w założeniu. I co? I *zad*, bo teraz to fatyga to 150% ceny bundla... i temat się urywa.
  • 0

HangmansTree
Robin Hood

Reputacja: -3

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 16:40

Bez przesady, czasem wręcz powoduje to spadek ciśnienia. To jak bluzg za kierownicą, czy prychnięcie w sklepie na "okazję na nieświeżą marmoladę". Niektóre dyskusje są zdrowe, jest okazja żeby poznać inne opinie, jeśli nie są kalką poprzedniczki. A ban tu się za co prosi? Bo chyba nie za wzburzanie ludu?
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 16:43

Remike kiedyś wspominał o jakiejś formie informacji, przy liście ofert na daną grę: "taniej na G2A" tudzież jakimś innym tworze. To tak a propo jakichś konstruktywów w temacie - bo pomysł zacny i szkoda, że nie zaimplementowany.
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez RoyKeane » 13 lip 2017, o 16:43

HangmansTree napisał(a):O kuwfa....
osłabiacie mnie pieprząc o tym prawie rynku itepeee...

MOJA TEZA - Pchli Targ działał PRAWIDŁOWO. Bazar nie jest jego ani następcą ani kontynuacją - to inny twór - ERGO - ktoś taki jak ja stracił fajne miejsce do wymiany gier.
Mogę sobie taką tezę postawić? Mogę. Wywody też mogę ciągnąć, ale jak zwykle znajdzie się kilku hustlerów z Wall Street co będą w prześmiewczym tonie szydzić, że ktoś "głupoty plecie". Idź se kupic całego bundla, a kto im broni, a sam możesz, a to a tamto i owamto... tylko po cholerę mi rady i oczywiste oczywistości tu wypisujecie? Ja bym wolał kupić grę z całego bundla za jej wartość w bundlu z % za fatygę, jak dawniej - tak zresztą miało kurna być w założeniu. I co? I *zad*, bo teraz to fatyga to 150% ceny bundla... i temat się urywa.

Przecież na Bazarku masz nadal gierki w tych samych cenach co na Pchlim, tylko, że na nowym serwisie takie oferty od razu znikają, no ale to już twój problem.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

Medale: 8
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 43

Postprzez delor » 13 lip 2017, o 16:44

viper218 napisał(a): Chciałbym np. 3 gry z bundle stars. Ich najniższa cena jest ceną całego zestawu... :trollface:

Kup cały zestaw. Zostaw sobie trzy a resztę wystaw na bazarze. Będziesz miał taniej to co chcesz. Zmniejszysz ceny na bazarze. Wszyscy będą zadowoleni.
  • 0

delor
Łowca

Postprzez bolesna prawda » 13 lip 2017, o 16:47

MSKOTOR napisał(a):
NIE KUPOWAĆ INFORMACJA! GRA JEST W BUNDLU ZA 4zł NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ TU I NIE PRZEPŁACAJCIE! LINK DO BUNDLA NA HUMBLE BUNDLE https://www.humblebundle.com/capcom-rising-bundle

(Ktoś wrzucił DMC za taką cenę i będzie to teraz wisieć jako najtańsza oferta przez jakiś czas)

Taka informacja rozwiązałaby sporo "januszowych" problemów..

Chciałem napisać towarzyszowi, ale doszedłem do wniosku, że jednak nie.

Problem w tym, że by nie rozwiązała. A odpowiedź jest prosta - część tych drogich sprzedawców wprost pisze, skąd jest klucz. Jak ktoś tego nie chce sprawdzić, to w jaki sposób to pomoże :?:
Nie można ludzi traktować jak aż takich debili (bo to źle się kończy zawsze i efekt jest odwrotny od zamierzonego), żeby nie byli wstanie sprawdzić, co to albo że przycisk do porównywarki jest niewidoczny.

@Maczeta Nie mówię konkretnie o tej (bo nic groźnego się nie dzieje), ale sam wiesz, jak te bazarowe dyskusje się czasami kończyły. Warny i kasowanko, na banach tymczasowych kończąc.

HangmansTree napisał(a):tylko po cholerę mi rady i oczywiste oczywistości tu wypisujecie?

Może dlatego, że stawiasz tezę :?: Ale spokojnie, to tylko teoria :E
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 16:49

delor napisał(a):
viper218 napisał(a): Chciałbym np. 3 gry z bundle stars. Ich najniższa cena jest ceną całego zestawu... :trollface:

Kup cały zestaw. Zostaw sobie trzy a resztę wystaw na bazarze. Będziesz miał taniej to co chcesz. Zmniejszysz ceny na bazarze. Wszyscy będą zadowoleni.

... to tak a propo postów, które są kalką poprzedniczki :P
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez matt444m » 13 lip 2017, o 16:53

MSKOTOR napisał(a):

Taka informacja rozwiązałaby sporo "januszowych" problemów. Bo jakby nie było po otwarciu strony przebiega się wzrokiem po szczycie listy, żeby zobaczyć jakie są ceny. Nie interesuje mnie zakres cenowy, to wyłączam stronę. A ikona salenautsów jest słabo widoczna. Można by też zrobić jakąś ramkę informacyjną, która sczytywałaby info z salenautsów i dorzucała do bazaru. Ale wtedy spadły by wyświetlenia stron tam.

O, chyba kupię, taniej niż w bandlu :trollface:

Bardziej serio - Salenauts słabo widoczne, dodawanie ramek informacyjnych - czy naprawdę uważasz, że przeciętny użytkownik jest na tyle nieogarnięty(żeby nie pisać dosadniej), że nie potrafi kliknąć ikony / guglać / wpisać tytułu na łowcach w "szukaj promocji" przed dokonaniem zakupu?

Swoją drogą - takie usprawnienie znacznie ułatwi zadanie osobom skupującym te najtańsze oferty co fajniejszych/droższych gier do dalszej odsprzedaży :D
  • 0

matt444m
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 16:54

Przecież bez przesady, wiadomo że przycisk do Salenauts jest widoczny i nie ma co go powiększać na siłę. Problem w tym, że salenauts nie agreguje nawet wszystkich źródeł oficjalnej dystrybucji, do których Łowcy linkują, a na dodatek w ogóle nie uwzględnia rynku wtórnego - więc, żeby mieć pewność dobrej oferty, trzeba się nieźle naklikać. Nie twierdzę, że to trudne, tylko że żmudne. A pomysł z info o g2a wyszedł jednak od moda, g2a z łowcami, z tego co widziałem, jest w komitywie, więc byłby to miły krok ułatwiający życie.
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez delor » 13 lip 2017, o 17:20

Maczeta napisał(a):
delor napisał(a):

... to tak a propo postów, które są kalką poprzedniczki :P

Jak widzę Twoje posty:
Jest takie zjawisko. Przykład xxx.
Nie zgadzam się z nim (ale tylko tak troszeczkę).
Nie chcę żadnych przykładów rozwiązania bo interesuje mnie wyłącznie dyskusja.
  • 0

delor
Łowca

Postprzez viper218 » 13 lip 2017, o 17:28

Ilość postów i sam ten temat oznacza, że coś jest nie tak ;) Zmieńcie nazwę na SKLEP Łowców Gier, a nie BAZAR i będzie dobrze :) Bazar nie jest tym o czym mówiło się na początku i tyle. Może te rozwiązania premium, które są w planach jakoś zmienią sytuację.

Przykład Rusta nie jest trafiony, bo ten bundel był 6 miesięcy temu, później w bundlu chyba nie byl i sprzedałeś go taniej niż wynosiły inne oferty. Nie o takich rzeczach pisałem wcześniej.

delor napisał(a):

Przecież robię tak cały czas :) Powtórki lecą do rodziny/znajomych, w następnej kolejności na steamgifts a potem na bazarek. Jak chciałem jedną gierkę z bundla Army to swoje pierwsze kroki skierowałem na bazar. Ale akurat ta jedna gierka była w cenie progu :nie: Kupiłem cały próg, a resztę sprzedałem, ale tak by ta moja gierka wyniosła mnie 1zł. Nie naciągałem innych i "nie zarabiałem" na bundlu.

Nie wiem, może ja jakiś głupi jestem i stary i nie bardzo rozumiem bazarowych biznesmenów. Nie mam pińciu (co najmniej) alt kont na steamie, nie rzucam się na steelbooki za zeta wykupując po 10 sztuk, nie zarabiam na powtórkach z bundli. Dla mnie jest to objaw zwykłej, ludzkiej przyzwoitości. Nie naciągam innych i już. Widać, że jest jeszcze kilka takich osób, którym po prostu nie podobają się przebitki rzędu 400% na AKTUALNYCH bundlach/promocjach itp. No, ale biznesmenów/januszy/cebulaków są "milijony" :trollface: :piwo:
  • 0

viper218
Robin Hood

Medale: 4
3000 (1)

Postprzez Maczeta » 13 lip 2017, o 17:36

Zdrowe podejście - miło się czytało :-)
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez bolesna prawda » 13 lip 2017, o 17:43

No i skończyło się rumakowanie, już dostał młody pierwszego negatywa za to, że nie sprzedał, tak jak się spodziewałem.
Sam bym dał coś takiego, ale jakoś nie chcę negatywów zbierać :lol:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Postprzez HangmansTree » 13 lip 2017, o 20:21

No, i kupiłem Aarklash za 2zł. Miałem właśnie nadzieję, że takie ceny w końcu będą normą w trakcie obniżek. A tak wisiał po 20zł, nawet jak na sztimie był po 1.9€
  • 0

HangmansTree
Robin Hood

Reputacja: -3

Postprzez kurono » 13 lip 2017, o 20:48

Wam się naprawdę nudzi skoro w kółko wznawiacie tą samą dyskusję.Co parę tygodni zaczyna się jedno i to samo w kółko,te same argumenty jak i lista litań nad cenami.Jedyna zmiana to nazwy gier przewijające się w dyskusji.Poważnie nie zaczyna się wam nudzić prowadzenie w kółko tej samej dyskusji? Przecież za jakiś czas będzie znów to samo.Nie zbawicie świata ani bazaru tym.
  • 0

Obrazek
kurono
Hitman

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum