Negatyw od żałosnego "sprzedawcy"...

Moderator: Redaktorzy

Re: Negatyw od żałosnego "sprzedawcy"...

Postprzez Markiem » 1 mar 2017, o 23:37

Robert de Clair napisał(a):Teraz natomiast juz trzeci dzien czochra mnie z komentarzem (a raczej jego brakiem) i mimo ze jest online nie raczy odpowiedziec na pytania. No az mnie korci by to zakonczyc negatywem. Ze stosownym opisem.

Sam zwlekasz z komentarzem i narzekasz, że koleś tego nie zrobił? Żartujesz sobie?

Niech nalicza punkty dopiero przy rewanżu i po sprawie.
  • 0

Markiem
Łowca

Reputacja: -5

Postprzez urban » 2 mar 2017, o 19:03

Markiem napisał(a):Niech nalicza punkty dopiero przy rewanżu i po sprawie.

Genialne w swojej prostocie :D
  • 0

urban
Łowca

Reputacja: 3

Postprzez Robert de Clair » 8 mar 2017, o 14:37

Markiem napisał(a):Sam zwlekasz z komentarzem i narzekasz, że koleś tego nie zrobił? Żartujesz sobie?

Niech nalicza punkty dopiero przy rewanżu i po sprawie.

Po jakim rewanżu? to jakiś mecz?
Jakoś tak dziwnie się utarło, że komentarz jako pierwszy winna wystawić osoba kupująca - a jeśli ma uwagi do produktu to przed walnięciem negatywa porozmawiać ze sprzedawcą, co mu się nie widzi.
Jeśli produkt jest w porządku (akurat w przypadku kluczy jest to kwestia zero jedynkowa) to wystawia pozytywa jesli klucz nie dziala to kontakt ze sprzedającym i w przypadku braku reakcji negatyw.
To pobożne życzenie, ale dość logiczne, bo ruchy i reakcje są naprzemienne - sprzedający kupujący.
Oferta - Zaklepanie, dane do przelewu, przelew, wysłanie klucza, komentarz, komentarz.
Można dopisywać do każdej aukcji, że komentarz wystawiam jako drugi, choć dotychczas było to dla mnie oczywiste :)
  • 0

Robert de Clair
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez oLiardi » 8 mar 2017, o 14:58

Robert de Clair napisał(a):Można dopisywać do każdej aukcji, że komentarz wystawiam jako drugi, choć dotychczas było to dla mnie oczywiste :)
Dla mnie też. To potwierdzenie, że klucz działa i kupujący nie ma do mnie żadnych uwag.
  • 0

oLiardi
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 42

Postprzez Markiem » 8 mar 2017, o 17:12

Robert de Clair napisał(a):Jakoś tak dziwnie się utarło, że komentarz jako pierwszy winna wystawić osoba kupująca - a jeśli ma uwagi do produktu to przed walnięciem negatywa porozmawiać ze sprzedawcą, co mu się nie widzi.

To jest debilny zwyczaj z allegro, choćby na takim ebayu nie zobaczysz komentarza kupującego, dopóki nie wystawisz własnego. Przez tę walkę na komentarze w takiej kolejności nie jeden $&#(%$#@ wystawiał pozytywy przy złej transakcji, by nie dostać w reakcji również negatywa.

Robert de Clair napisał(a):Jeśli produkt jest w porządku (akurat w przypadku kluczy jest to kwestia zero jedynkowa) to wystawia pozytywa jesli klucz nie dziala to kontakt ze sprzedającym i w przypadku braku reakcji negatyw.

Nawet jeżeli wciśniesz zły klucz i go wymienisz, kupujący ma prawo dać negatywa bo nie na to się pisał. Ty w odpowiedzi powinieneś i tak dać pozytyw, bo wszystko kupujący zrobił jak należy. Przyjmujesz znowu postawę "mściciela", dał mi negatywa, więc ja też, bo uważam, że powinien mi dać pozytyw. Bzdura...

Funkcją, której oczekujesz, daje komentarz do komentarza. Każdy negatyw może być wyjaśniony przez ciebie (tak jest na allegro, odpowiedź sprzedawcy), a nie pomszczony negatywem dla kupującego za sprawy, które sam zawaliłeś.
  • 0

Markiem
Łowca

Postprzez urban » 8 mar 2017, o 18:09

Markiem napisał(a):
Robert de Clair napisał(a):Jeśli produkt jest w porządku (akurat w przypadku kluczy jest to kwestia zero jedynkowa) to wystawia pozytywa jesli klucz nie dziala to kontakt ze sprzedającym i w przypadku braku reakcji negatyw.

Nawet jeżeli wciśniesz zły klucz i go wymienisz, kupujący ma prawo dać negatywa bo nie na to się pisał. Ty w odpowiedzi powinieneś i tak dać pozytyw, bo wszystko kupujący zrobił jak należy. Przyjmujesz znowu postawę "mściciela", dał mi negatywa, więc ja też, bo uważam, że powinien mi dać pozytyw. Bzdura...

Czy ja dobrze zrozumiałem i sugerujesz, że jeśli sprzedający wysłał niedziałający klucz, ale sprawę rozwiązał wysłaniem następnego, to kupujący może wystawić negatyw?
  • 0

urban
Łowca

Postprzez Robert de Clair » 8 mar 2017, o 18:23

Markiem napisał(a):Nawet jeżeli wciśniesz zły klucz i go wymienisz, kupujący ma prawo dać negatywa bo nie na to się pisał. Ty w odpowiedzi powinieneś i tak dać pozytyw, bo wszystko kupujący zrobił jak należy. Przyjmujesz znowu postawę "mściciela", dał mi negatywa, więc ja też, bo uważam, że powinien mi dać pozytyw. Bzdura...

Funkcją, której oczekujesz, daje komentarz do komentarza. Każdy negatyw może być wyjaśniony przez ciebie (tak jest na allegro, odpowiedź sprzedawcy), a nie pomszczony negatywem dla kupującego za sprawy, które sam zawaliłeś.

Yep, ale przyjmujesz do wiadomości fakt, że kupującemu może odwalić palma i mimo tego, że wszystko poszło w porządku poniesie go fantazja i przywali Ci negatywem? I co mu zrobisz, dasz mu pozytywa, bo w sumie to przelał Ci te pisiąt groszy? A potem odpiszesz na jego negatywa. No chłopak się pomylił i dał mi nega niesłusznie" ale ludzie nie będą zerkali na odpowiedzi tylko na to, że dostałeś negatywa. Kilka negatywów, i zaczną Cię omijać jak zepsute jajko. A wracając do bazaru i postępując niecnie - niech pomyślę, za 10 zł mogę zjechać komuś reputację o 60pkt może konkurencji, bo tak. No a oni W/G Twojej teorii powinni mi w nagrodę same pozytywy dawać bo przecież kasę mają więc o co kaman. ;)

Ten kij ma dwa końce, a "debilny" zwyczaj z allegro to IMO dobry zwyczaj.

Nie zgodzę się też z tym co mówisz o hipotetycznej sytuacji niesprawnym kluczu - jasne zawaliłem, może źle przepisałem ze zdrapki, może nie wiedziałem, że był terminowy. Klucz nie działa, wysyłam drugi, ew oddaję środki - takie rzeczy można rozwiązać między sobą nie kończąc transakcji "negatywem". W ostateczności jeśli nie da się inaczej rozwiązać bo klucz był jeden i chu wie czemu nie działa to zwrócę środki i neutral.
Negatywa to ja bym zarezerwował za przypał typu ty mi kasę ja Ci lipny klucz i 0 odzewu.
  • 0

Robert de Clair
Łowca

Postprzez Markiem » 8 mar 2017, o 19:16

Robert de Clair napisał(a):Yep, ale przyjmujesz do wiadomości fakt, że kupującemu może odwalić palma i mimo tego, że wszystko poszło w porządku poniesie go fantazja i przywali Ci negatywem?

Żaden argument, tak samo sprzedawca może wciskać, że nie dałeś pieniędzy.

Robert de Clair napisał(a):A wracając do bazaru i postępując niecnie - niech pomyślę, za 10 zł mogę zjechać komuś reputację o 60pkt może konkurencji, bo tak. No a oni W/G Twojej teorii powinni mi w nagrodę same pozytywy dawać bo przecież kasę mają więc o co kaman. ;)

?! To nie zrobię ci czarnego PR z fake konta, bo mi dasz negatywa?
I tak, sprzedawca płaci, dajesz plusa. Jak jest psychiczny, blokujesz go. I nie ma to jak opierać teorię na wyjątkach.

Robert de Clair napisał(a):Klucz nie działa, wysyłam drugi, ew oddaję środki - takie rzeczy można rozwiązać między sobą nie kończąc transakcji "negatywem".

Oczywiście, że tak, ale wszystkie problemy wynikają z twojej winy, tylko i wyłącznie. Kupujący może się wkurzyć, ma takie prawo, ale ty nie masz podstaw do wystawienia negatywa. Może ci się nie podobać surowe potraktowanie, ale nie możesz dać negatywa. Masz ocenić transakcje, nie ocenę własnej osoby, koniec kropka.
  • 0

Markiem
Łowca

Postprzez TomHa » 8 mar 2017, o 19:29

Markiem napisał(a):
Robert de Clair napisał(a):Klucz nie działa, wysyłam drugi, ew oddaję środki - takie rzeczy można rozwiązać między sobą nie kończąc transakcji "negatywem".

Oczywiście, że tak, ale wszystkie problemy wynikają z twojej winy, tylko i wyłącznie. Kupujący może się wkurzyć, ma takie prawo, ale ty nie masz podstaw do wystawienia negatywa. Może ci się nie podobać surowe potraktowanie, ale nie możesz dać negatywa. Masz ocenić transakcje, nie ocenę własnej osoby, koniec kropka.

No nie do końca, oceniasz również samego kupującego - jego komunikatywność, kulturę osobistą oraz to, czy jest osobą ugodową!
Jeżeli naprawiłeś swój błąd od razu, rzetelnie wyjaśniając cały problem, to masz prawo wymagać, żeby sprzedający posłużył się mózgiem i doszedł do logicznego wniosku, iż musiałbyś być idiotą, żeby wpierw próbować go oszukać na parę złotych, żeby potem go szybko przepraszać i wysyłać właściwy klucz :D

No i podobnie jak ów kupujący, możesz się wkurzyć, masz takie prawo, możesz napisać:

- Kupujący przysłał pieniążki szybko, ale i tak go nie polecam, bo jest niekomunikatywny! :D

i nikt Ci nic z tego powodu nie zrobi ;-)

Pozdrawiam!
  • 0

| INDIE GALA | HH | LISTA | ZAPISY |

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 24

Postprzez Markiem » 8 mar 2017, o 20:10

Niekomunikatywny może nie, jak już to niewyrozumiały, surowy, ostry. Ale to oznacza, że negatyw, bo "nie ma dystansu do moich błędów/wpadek/niekompetencji". Faktycznie, ach ten zły klient...
  • 0

Markiem
Łowca

Postprzez urban » 8 mar 2017, o 20:22

Jeśli sprzedawca bez problemów naprawił "swój" (sorry, ale niedziałający klucz nie koniecznie musi być winą sprzedającego), to uważam, że wręcz nie masz prawa wystawić negatywnego komentarza. Analogicznie według ciebie kupujący może dostać negatyw, bo paypal miał jakiś problem i wpłata doszła dopiero godzinę po tym, jak kupujący wcisnął "zapłaciłem".
  • 0

urban
Łowca

Postprzez Markiem » 8 mar 2017, o 21:10

Problem jest ze strony sprzedawcy, czy zamierzony czy przypadkowy - z jego strony.
Zdarzyło mi się coś zamawiać, dostawałem na następny dzień przeprosiny, towaru nie ma. I tak z pięciu sklepów pod rząd! Czy mogę być wyrozumiały? Jasne! Czy mogę się wkurzyć, że ktoś wystawia coś, czego nie ma? Myślę, że również mam do tego zupełne prawo.

Gdy wystawiasz klucz, którego wartości nie jesteś pewien, licz się z konsekwencjami. Nie robię interesów z producentem, z dystrybutorem, tylko z tobą. Jak przez jakieś losowe zderzenie będę musiał poświęcić dodatkową godzinę czy dostanę klucz dzień później - przykro mi, ale to nie na to się pisałem, nie polecę cię na następny raz.

Czy możesz dać negatywa za tę godzinę spowodowana błędem PayPal? OCZYWIŚCIE ŻE TAK! A kupujący powinien napisać negatywa paypalowi, złożyć skargę! Mamy udawać, że wszystko jest okej?
Oczywiście trzeba pozostać człowiekiem, ale nie ma co ukrywać, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Nie po to kupuję kluczyki na szybkich aukcjach, by użerać się pół dnia, bo ktoś nie ogarnia interesu.
  • 0

Markiem
Łowca

Postprzez oLiardi » 8 mar 2017, o 21:32

Markiem napisał(a):... ale nie ma co ukrywać, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Sam sobie przeczysz. X postów z tekstem zero litości dla sprzedawcy, a teraz, że nie zawsze idzie zgodnie z planem.
Markiem napisał(a):Nie po to kupuję kluczyki na szybkich aukcjach, by użerać się pół dnia, bo ktoś nie ogarnia interesu.
Bazar to miejsce na pozbycie się duplikatów/ gier nieinteresujących nas, a nie jakieś szybkie aukcje. Idź na allegro i poszukaj sprzedawców używających automatera, tam spełnią wszystkie twoje zachcianki.
  • 0

oLiardi
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 42

Postprzez Bożygrzmot » 8 mar 2017, o 21:39

Dobrze, że udzielają się tutaj niektóre osoby. Zastanawiałem się kim uzupełnić czarną listę, a tu odpowiedzi same przyszły :E
  • 0

Bożygrzmot
Wiedźmin

Reputacja: 26

Postprzez Robert de Clair » 9 mar 2017, o 09:38

Markiem napisał(a):
Robert de Clair napisał(a):Żaden argument, tak samo sprzedawca może wciskać, że nie dałeś pieniędzy.

żaden argument tego typu wcisk jest łatwo obalić screenem bo zarówno pp jak i banki mają coś takiego jak historia ruchu na koncie.
Dużo trudniej udowodnić to czy klucz jest użyty bo kupujący np użył go a potem twierdzi, że klucz nie działa.
I teraz sprawdzaj u kogo ten klucz jest zarejestrowany i rób dochodzenie.
  • 0

Robert de Clair
Łowca

Postprzez TomHa » 9 mar 2017, o 10:46

Wszystko jest kwestią wyczucia sprawy i wyważenia emocji - jeżeli sprzedawca naprawia swój błąd bez awantur, to możesz mieć pewność (w ponad 90%), że nie chciał Cię wyrolować i Negatyw jest zbędną opcją, jeżeli mataczy, przedłuża, próbuje obarczyć winą Ciebie, to wiadomym jest, że Negatyw się należy!
Trzeba pamiętać, że Negatyw (w większości przypadków) jest opcjonalny, nie obligatoryjny i nie należy nim szafować bez potrzeby, bo w efekcie końcowym możemy wyjść na tym bardzo źle, z przetrąconą reputacją i nikogo nie obejdzie to, że te Negatywy na naszym koncie, to są "odwetowce"!

Sprzedawcy wciąż popełniają błędy, a jakoś na takim np. Allegro, większości udaje się utrzymać wysoką średnią Pozytywów, co jest wynikiem nie tylko zabiegów samych Sprzedających, ale i tym, że przeciętny Kupujący potrafi pójść na kompromis, jakim jest zapomnienie o jakimś tam mniejszym failu Sprzedawcy ;]

Ja, sprzedając starsze klucze na Bazarze, też nie jestem w 100% pewny, czy każdy z nich jest sprawny, bo skąd niby mam to wiedzieć? O ile wiem, że żadnego z nich nie wykorzystałem uprzednio, o tyle nie mam pewności, czy IG / HB / OM i inni, od których mam te klucze, nie zapodali mi kiedyś jakiegoś dubla i w związku z tym nie wywiążę się ze sprzedaży - albo dam drugi klucz takiej osobie, albo oddam kasę, jeśli miałem tylko jeden klucz ;]
Oczywiście, zawsze pozostanie pewien posmak niepewności - klient pomyśli sobie, choćby przez ułamek sekundy, że może jednak chciałem go wyrolować, ja natomiast mogę sobie pomyśleć, że klucz był jednak dobry, koleś puścił go dalej, a teraz próbuje ode mnie wycyganić kolejny, albo kasę :D
Tego typu sprzedaż/kupno zawsze będzie obarczona ryzykiem, a nie zapowiada się by ktoś stworzył narzędzie do weryfikacji klucza przed jego użyciem, zapewne z racji nieuchronnych nadużyć takowego narzędzia ;]

Pozdrawiam!
  • 0

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

Postprzez bolesna prawda » 9 mar 2017, o 10:57

TomHa napisał(a):a nie zapowiada się by ktoś stworzył narzędzie do weryfikacji klucza przed jego użyciem, zapewne z racji nieuchronnych nadużyć takowego narzędzia ;]

GOG jakoś dał radę :tak: A skoro oni dali, to znaczy, że dla sztimów i juplejów też to jest możliwe - tylko po co, jak kasę na tym stracą, bo lud zamiast wpisać jako duplikat i zmarnować klucz, będą mogli go upłynnić :?:

Ogólnie to tak jak @Bożygrzmot jestem wdzięczny za tę dyskusję, przynajmniej czarna lista mi się powiększyła :trollface:
Jakoś obrońca uciemiężonych nie wziął pod uwagę, że ktoś może kupić klucz, dostać giftlink, ale po miesiącu dopiero go sprzedać gdzie indziej (nie ma co się oszukiwać, już bazar został wypatrzony jako tania i pewna platforma do tanich kluczy :trollface: ) i dowiedzieć się, że giftlink wygasł. I mógł się wstrzymać z komentarzem, bo dlaczego miał dać pozytyw, skoro nie sprawdził :?: I strzeli "pełnoprawnego" negatywa sprzedającemu, BO NIE DZIAAUA!!! :trollface:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez Robert de Clair » 9 mar 2017, o 12:16

@bolesna prawda, dlatego jestem zwolennikiem zapisu w regulaminie, że klucz wykorzystujemy natychmiast po otrzymaniu - działa wystawiamy komentarz, nie - działa pytamy sprzedającego w czym rzecz, prosimy o nowy klucz lub zwrot środków. Kupowaniu kluczy do dalszej odsprzedaży oraz parówkowym skrytożercom mówię stanowcze nie. :)
  • 0

Robert de Clair
Łowca

Postprzez Maczeta » 9 mar 2017, o 13:41

Mimo wszystko uważam, że niesprawiedliwym rozwiązaniem jest oczekiwanie na kupującego, by pierwszy wystawiał komentarz. Kupujący nie dość, że pierwszy - nieco w ciemno - musi zaryzykować, wysyłając przelew do obcej osoby i licząc, że coś w zamian dostanie. Potem jeszcze w ciemno musi wystawić komentarz jako pierwszy - a sprzedawcy tak samo może coś odbić, ksywa się nie spodobać. Ta dyskusja przewija się tu już od dłuższego czasu, konsensusu nie będzie, bo część użytkowników zajmuje się głównie sprzedażą, a część głównie kupnem. Ktoś jednak ten komentarz jako pierwszy wystawić musi.
Też uważam, że negatywny komentarz jest ostatecznością, którego używa się, dopiero kiedy wszystkie inne środki mediacji zawiodą. Dlatego jeśli w odpowiedzi na pozytywny komentarz, dostaniecie waszym zdaniem niezasłużony negatywny - to sprawa powinna trafić do administracji. I tyle.
  • 0

Maczeta
Łowca

Postprzez TomHa » 9 mar 2017, o 14:04

bolesna prawda napisał(a):
TomHa napisał(a):a nie zapowiada się by ktoś stworzył narzędzie do weryfikacji klucza przed jego użyciem, zapewne z racji nieuchronnych nadużyć takowego narzędzia ;]

GOG jakoś dał radę :tak: A skoro oni dali, to znaczy, że dla sztimów i juplejów też to jest możliwe - tylko po co, jak kasę na tym stracą, bo lud zamiast wpisać jako duplikat i zmarnować klucz, będą mogli go upłynnić :?:

Ojej, wybacz, ja tam w ogóle nie goguje, więc nawet nie wiem :D
Wydawało mi się, że takie narzędzie pozwalałoby także na sprawdzanie wymyślonych kluczy, w wiadomym celu :trollface:
  • 0

TomHa
Wiedźmin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum