Plyastation 4 pro - starsza wersja konsoli

zwrot, niekompletne zamówienie, nieoryginalna pląba

Moderator: Redaktorzy

Plyastation 4 pro - starsza wersja konsoli

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 17:34

Cześć zakupiłem ps4pro i muve nie chwali się jaką wersję sprzedaje. Przyszła wersja 7116B rok produkcji 8C i czytam teraz, ze to starszy model z piszczącymi cewkami (jestem na to uczulony dość mocno), ryzykować użytkowanie czy prosić o zwrot, nie będę mówił, że zapomnieli dołożyć gry w pudelku. Moją winą jest, że nie zapytałem czy to nowa wersja konsoli.

Dodatkowo teraz zauważyłem, że oryginalna przezroczysta okrągła taśma na pudełku była zdarta i zamieniona na nową kwadratową czyli pewnie już była otwierana wcześniej.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

Medale: 1
VIP (1)
Reputacja: 25

Re: Plyastation 4 pro - starsza wersja konsoli

Postprzez Alloon » 26 cze 2019, o 17:42

mialem kiedys podobna sytuacje na morelach z zakupionym monitorem niby bylo wszystko ok ale widac bylo ze juz ktos go przede mna dostal nie bylo naklejonej folii na podstawce dodatkowo byla porysowana a monitor mial bad pixela, tez myslalem zwracac czy nie zwracac ostatecznie monitor oddalem korzystajac z 14 dni na zwrot towaru i Tobie radzę to samo dla świętego spokoju
  • 0

Alloon
Wiedźmin

Medale: 10
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 29

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 17:55

Dochodzi jeszcze kwestia braku załączonej gry. Pierw chyba zgłoszę o braku, a później odstąpię od umowy, nie jest to żaden hit The Book of Unwritten Tales 2

zgodnie z opisem gra powinna być na płycie:
gra (wersja fizyczna, na płycie)
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Postprzez buck » 26 cze 2019, o 18:19

@up: zgłaszając brak, zgłaszasz reklamację. A zatem zrzekasz się prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny. Dalsze postępowanie to już reklamacja - od muve zależy, czy wymienią sprzęt czy poprawią braki. Na zwrot pieniędzy bym nie liczył.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 18:44

Słaby jestem w te klocki. No ale jak odstąpię od umowy, to oni powiedzą, że nie ma gry i mnie za nią policzą. Dwa ja nie zaakceptuje konsoli ze zwrotu, a zdarta plomba i naklejony kawałek białej taśmy o tym świadczą. Możesz polecić jak to rozwiązać? Kasę i tak pewnie mi tak zamrożą, że długo będę czekać na zwrot. Dwa nie chcę starej rewizji konsoli, więc tylko zwrot by mnie interesował, bo pewnie same leżaki mają.

Najgorsze, że im email napisałem, a mogłem poczekać tutaj na pomoc :/
Spoiler: pokaż
Treść: Dzień dobry,
zamówiłem Konsola Sony PlayStation 4 Pro 1TB + The Book of Unwritten Tales 2, a w pudełku była sama konsola bez gry. Dodatkowo konsola miała nieoryginalną plombę co dla mnie oznacza, że była ze zwrotu, a nie lubię dostawać zwracanych rzeczy, bo zwykle z nimi jest coś nie tak. Nie włączam nawet konsoli, gdyż chcę skorzystać z prawa odstąpienia od umowy. Proszę o informację jak zwrócić konsolę, czym wysłać paczkę i dokładnie na jaki adres.

Przestanę chyba serio kupować coś droższego przez neta bo mam za dużo pecha do tych zakupów.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Postprzez buck » 26 cze 2019, o 18:47

Najlepsze co możesz teraz zrobić, to wypełnić formularz zwrotu towaru zakupionego na odległość i zwrócić konsolę. Nie podawaj powodu zwrotu, tylko po prostu zwróć. Jak najszybciej. Jakby się czepiali o grę, to w mailu mają wyjaśnienia. Będzie OK.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 18:54

Czym to polecacie wysłać? Poczta, kurier? Jestem obecnie w Warszawie i raczej nie powinno być problemu. Oryginalne pudełko w jakim przesłali jest dość spore.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Postprzez buck » 26 cze 2019, o 19:01

buri napisał(a):Czym to polecacie wysłać? Poczta, kurier? Jestem obecnie w Warszawie i raczej nie powinno być problemu. Oryginalne pudełko w jakim przesłali jest dość spore.

Ja zaniosłem osobiście. Tylko za pokwitowaniem. Ważne, żeby natychmiast wysłać formularz odstąpienia.
Procedurę zwrotu powinni mieć opisaną na stronie, łącznie z metodami wysyłki.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 19:05

Osobiście to mam całą Warszawę do przejechania. Poczekam na odpowiedź to może oni mogą nadać kuriera, choć wolałbym nadać z punktu z uwagi, że długo pracuje i ciężko mi by było się umówić z nim.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Postprzez buck » 26 cze 2019, o 19:12

Wyślij najpierw formularz, bo mogą odpowiedzieć na maila traktując go jak reklamację. Po to jest w ustawie "bez podawania powodu", żeby nie było takich sytuacji.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez buri » 26 cze 2019, o 19:54

Tak też zrobiłem to teraz wysyłając na email skan formularza. Poprosiłem o sposób zwrotu, a jak nie to prześle czym mi będzie wygodniej z potwierdzeniem odbioru.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Postprzez buri » 6 lip 2019, o 14:46

Temat do zamknięcia. Kasa wróciła na konto - jedynie koszty przesyłki po mojej stronie. Całe szczęście weszła ta promocja w MM to kupiłem wersję jaką chciałem.

Dziękuje @buck za pomoc.
  • 0

czasami gram w gry
buri
VIP

VIP (1)

Powrót do Archiwum