Podkładka pod mysz

Moderator: Redaktorzy

Podkładka pod mysz

Postprzez Maron18 » 18 lip 2019, o 03:46

Szukam podkładki pod mysz (logitech g502 hero) nie gram zbytnio w gry multiplayer (no poza division :gwizdany: )
Pierwotnie chciałem kupić logitech g440, ale czytając jaka słaba to odpuściłem sobie. Obecnie zastanawiam się na steelseries QcK, problem w tym, że jest ich tyle wersji, że nie wiem, którą wybrać.
O tej nie ma praktycznie żadnego opisu ani opinii https://www.x-kom.pl/p/468852-podkladka ... d-pad.html
Ceneo prowadzi do zupełnie innych podkładek (materiał i guma), natomiast ta według komputronika jest z tworzywa sztucznego.
  • 0

Maron18
Łowca

Reputacja: 0

Re: Podkładka pod mysz

Postprzez TheLastJedi » 18 lip 2019, o 08:03

bierz zwykły czarny klasyczny Qck, tylko rozmiar sobie wybierz, mi tam zawsze pasowała mini, mam 4 sztuki, ale niektórzy wolą mieć pół biurka w podkładce nawet przy claw gripie xD
No chyba że zależy Ci na twardej, takiej jak z aukcji, to nie doradzę.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)

Postprzez Niriles » 18 lip 2019, o 08:25

Tyle pieniędzy za podkładkę?! Ja tam mam starego Razer Goliathus kupionego za 30 zł (to były czasy, gdy nawet myszy Razera szło kupić w przyzwoitych cenach) i do dzisiaj mi służy - zwykła, czarna, od spodu guma, z góry jakiś materiał, można ją zwinąć w rulon. Tyle, ile gier multi przeżyła ta podkładka, tego już nie zliczę. Jak nie widać różnicy, to po co przepłacać?
  • 0

Niriles
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez kmpt » 18 lip 2019, o 08:54

Ja polecam A4Tech XGame X7-300MP, bo tania i dobra. Miałem też różne wersje SteelSeries QcK i szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy.
  • 0

Nothing kills me. I'm immune to 179 different types of poison. I know because I ingested them all at once when I was deep undercover in an underground poison-ingesting crime ring.
Rick Ford
kmpt
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 26

Postprzez Maron18 » 18 lip 2019, o 12:03

Czytając komentarze o jakości niektórych podkładek mogę wydać nawet więcej, żeby tylko nie rozpadła się po miesiącu, może z trochę droższą będzie się lepiej grało niż z tańszą? Zastanawia mnie jaki wpływ na poruszanie myszą i ślizgacze ma ta podkładka steelseries z x-komu, nigdzie nie ma jej testu ani opinii nawet.
  • 0

Maron18
Łowca

Postprzez Skapiradlo » 18 lip 2019, o 12:12

TheLastJedi napisał(a):bierz zwykły czarny klasyczny Qck, tylko rozmiar sobie wybierz, mi tam zawsze pasowała mini, mam 4 sztuki, ale niektórzy wolą mieć pół biurka w podkładce nawet przy claw gripie xD

Każdy ma inne preferencje, ale co do wielkości do nie do końca się zgodzę. Ze 30 lat używałem zawsze podkładek mini pod samą myszkę, w zeszłym roku przesiadłem się na dużą zintegrowaną ~90 cm szerokości podkładkę zintegrowaną mysz i klawiatura po tym jak poprzednia klawiatura z podkładką pod nadgarstki wyzionęła ducha. Teraz klawiatury mechaniczne praktycznie nie posiadają podkłądek nadgarstkowych, a tak duża podkładka materiałowa z podgumowaniem i obszytymi brzegami stanowi dość wygodne oparcie dla kantu dłoni przy klawiaturze mechanicznej i nadgarstka przy myszce. Co do firmy się nie wypowiadam - zależy ile kto chce wydać na logo i na ile chce się tym pochwalić znajomym - sam nie widziałem większych różnic pomiędzy takimi podkładkami materiałowymi od Razera za ponad 100 zł u znajomych, a podobnymi A4techa czy innych mniej uznanych dostawców. W trwałości też, no chyba że będziesz ją nożem atakował. Pewnie i tak pochodzą z tej samej albo sąsiedniej chińskiej fabryki.

P.S.
Sprawdź wcześniej u kogoś czy Ci na pewno pasuje twarda plastikowa. Teoretycznie jest ona polecana do wysokiej dynamiki i czujników laserowych ale przy chwycie z nadgarstkiem spoczywającym na podkładce jak dla mnie taki typ jest nieakceptowalny,
  • 0

Skapiradlo
Predator

Medale: 7
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: 22

Postprzez zethaiks » 18 lip 2019, o 12:16

posiadam cos takiego

https://allegro.pl/oferta/podkladka-pod ... 8109790016

szczerze polecam, wykonanie jak dla mnie 1 klasa, sluzy rok czasu, i nie widze osobiscie sensu wydawania wiecej na podkladke (bo ma znaczek) :)
  • 0

zethaiks
Predator

500 (1)
Reputacja: -20

Postprzez Helvehammer » 19 lip 2019, o 00:26

Ja od jakiegoś czasu (ok pół roku) posiadam "całobiurkową" Modecom Erebus i jestem bardzo zadowolony. Mieści i klawiaturę i myszkę.
Wcześniej przez wiele lat miałem Razer Goliathus Standard Speed Wiedźmin 2 Edition i mogę powiedzieć że jest bardzo wytrzymała bo przetrwała kilka prań w pralce i nic jej to nie zaszkodziło.
W pracy od roku kupuję ludziom A4 Tech XGame X7-500MP i też bardzo dobrze się trzymają (używane po co najmniej 8h dziennie, nieraz zalane itp).
Więc jak coś to:
tu masz Modecom
https://www.morele.net/podkladka-modeco ... s-1677109/
tutaj Razer
https://www.morele.net/podkladka-razer- ... on-403366/
a tu A4 Tech
https://www.morele.net/podkladka-a4-tec ... mp-327608/
  • 0

Helvehammer
Łowca

Postprzez Maron18 » 19 lip 2019, o 03:56

Podkładka wielkością XL nie zmieści mi się chyba na biurku : P
A jak się korzysta z tych podkładek? Korzystanie 8 godzin dziennie to sporo, ale zależy do czego i czy nie zdzierają ślizgaczy?
  • 0

Maron18
Łowca

Postprzez TheLastJedi » 19 lip 2019, o 08:10

Skapiradlo napisał(a):
TheLastJedi napisał(a):bierz zwykły czarny klasyczny Qck, tylko rozmiar sobie wybierz, mi tam zawsze pasowała mini, mam 4 sztuki, ale niektórzy wolą mieć pół biurka w podkładce nawet przy claw gripie xD

Każdy ma inne preferencje, ale co do wielkości do nie do końca się zgodzę. Ze 30 lat używałem zawsze podkładek mini pod samą myszkę, w zeszłym roku przesiadłem się na dużą zintegrowaną ~90 cm szerokości podkładkę zintegrowaną mysz i klawiatura po tym jak poprzednia klawiatura z podkładką pod nadgarstki wyzionęła ducha. Teraz klawiatury mechaniczne praktycznie nie posiadają podkłądek nadgarstkowych, a tak duża podkładka materiałowa z podgumowaniem i obszytymi brzegami stanowi dość wygodne oparcie dla kantu dłoni przy klawiaturze mechanicznej i nadgarstka przy myszce. Co do firmy się nie wypowiadam - zależy ile kto chce wydać na logo i na ile chce się tym pochwalić znajomym - sam nie widziałem większych różnic pomiędzy takimi podkładkami materiałowymi od Razera za ponad 100 zł u znajomych, a podobnymi A4techa czy innych mniej uznanych dostawców. W trwałości też, no chyba że będziesz ją nożem atakował. Pewnie i tak pochodzą z tej samej albo sąsiedniej chińskiej fabryki.

P.S.
Sprawdź wcześniej u kogoś czy Ci na pewno pasuje twarda plastikowa. Teoretycznie jest ona polecana do wysokiej dynamiki i czujników laserowych ale przy chwycie z nadgarstkiem spoczywającym na podkładce jak dla mnie taki typ jest nieakceptowalny,

Nie no podstawka pod nadgarstek do klawy to podstawa ergonomii, pełna zgoda, ale chyba wolałbym kupić żelową poduszeczkę/plastikową podstawkę do klawy niż brać płachtę na pól biurka za duży hajs, pod klawą nie musisz mieć przecież super gamingowej powierzchni, ona ma być pod myszką by obsłużyć sensory i nie widzę powodu żeby za nią płacić. to samo osiągniemy kładąc kilka chusteczek albo kawałek materiału z rozprutych spodni by cośtam było pod nadgarstkiem.

@ up 5-6 lat używam Qck nie widzę jakichkolwiek uszkodzeń, te A4 techa też raczej się nie zniszczą bo tak jak pisali są pewnie z jednej fabryki co Qck ze zmienionym logo. Musiałbyś grać profesjonalnie w CS-GO po 10 godzin dziennie przez kilka lat żeby szmaciana podkładka za 25 zeta miałaby się zniszczyć, a nawet jeśli 25 zeta raz na kilka lat to nie pieniądze.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Helvehammer » 19 lip 2019, o 10:50

Maron18 napisał(a):Podkładka wielkością XL nie zmieści mi się chyba na biurku : P
A jak się korzysta z tych podkładek? Korzystanie 8 godzin dziennie to sporo, ale zależy do czego i czy nie zdzierają ślizgaczy?

Jeżeli chodzi o te A4 to masz też inne rozmiary. A odnośnie korzystania to robimy gry więc od scenarzystów, przez grafików 2D i 3D, animatorów, QA, level design a na programistach kończąc, tak więc różne poziomy intensywności używania :)
  • 0

Helvehammer
Łowca

Postprzez amnum » 19 lip 2019, o 13:24

Posiadam A4 Tech B-080 od 3 lat i jest nie do zdarcia... Caczasami wkładam ją do pralki i po wyschnięciu praktycznie jak nowa. Do tego tania... https://www.ceneo.pl/33087801
Ewentualnie Dream Machines DM PAD L:
https://www.ceneo.pl/52600350#
  • 0

amnum
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -1

Postprzez Angrenbor » 19 lip 2019, o 14:13

Jeśli nic się w tej materii nie zmieniło, to QcK nie jest obszyte. W moim egzemplarzu po jakimś czasie zaczęła się kruszyć guma na linii cięcia. Teraz mam tanią Natec Genesis M12 w rozmiarze XXL i zjada tamtego Steelseries na śniadanie jeśli chodzi o wykonanie.
  • 0

Angrenbor
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 37

Postprzez Darien » 19 lip 2019, o 15:45

Ja posiadam SteelSeries QcK+ Limited i mogę polecić , 45x40 , płaciłem niecałe 80zł bo była na promocji , jest obszyta a to chyba najważniejsze , ze ślizgaczami też nie problemu.
Tak naprawdę wszystko zależy od tego co robimy na komputerze.

Spoiler: pokaż
Obrazek
  • 0

Obrazek
Darien
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 7

Postprzez Serce walczy » 22 lip 2019, o 10:58

Tani dobry A4tech najlepiej z obszyciem do 50 zł
  • 0

Serce walczy
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez klawisz07 » 22 lip 2019, o 13:07

ktoś już wspominał o podkładce genesisa. też mam tylko inny model: http://genesis-zone.com/pl/product/carb ... axi-flash/
jest raczej spora, bo 450x900mm, ale jeśli ktoś szuka właśnie w rozmiarze xxl to powinien być zadowolony
  • 0

"I do not think you can name many great inventions that have been made by married men"

-Nikola Tesla
klawisz07
Łowca

Powrót do Problemy ze sprzętem