Szukam konto walutowe podobne do Revolut

...

Moderator: Redaktorzy

Szukam konto walutowe podobne do Revolut

Postprzez MadHunter » 23 paź 2019, o 17:25

Witam

Revolut przestanie mi prawdopodobnie działać w listopadzie lub wtedy jak dojdzie do brexitu.
Stanie się tak gdyż nie zamierzam wysyłać gdzieś w chmurę skanu mojego dowodu. :roll:

Zadaję pytanie najpierw tutaj, gdyż dla łowców każda złotówka(grosz?) jest ważna więc raczej uzyskam tu dobrą alternatywę dla Revolut.

Pytanie zatem jakie konto polecacie w jego miejsce?
:arrow: Wymagania:
-0zł koszty prowadzenia,
-0zł koszty przelewów,
-obsługa walut: euro, dolar USA, funt brytyjski, jen japoński, rubel rosyjski, hrywna ukraińska,
-darmowa karta z funkcją 3d secure,
-możliwość podpięcia karty do Paypal,
-błyskawiczne doładowania,
-niski spread przy przewalutowaniu,
-aplikacja na androida.

Wstępnie myślę o usłudze Alior banku Kantor Walutowy.
Jakieś opinie o tej usłudze lub inne propozycje?
  • 0

MadHunter
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 9

Re: Szukam konto walutowe podobne do Revolut

Postprzez Kakaladze » 23 paź 2019, o 18:38

Może usługa wielowalutowa w mbanku?

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/

Sama usługa i konta walutowe są jak najbardziej darmowe. Trochę inna sprawa jest samym kontem osobistym które jest bazą (tzn PLN) bo tu trzeba spełnić jakieś kryteria darmowości (ja jeszcze łapię się pod młodzieżowe konto to nic nie płacę).

Generalnie działa to tak że do twojej karty dołaczonej do konta w złotówkach, podłączasz inne konta walutowe i kiedy płacisz to już karta "sama" decyduje w jakiej walucie, oczywiście odpowiednio wcześnie trzeba daną walutę dostarczyć na wybrane konto walutowe.

mBank udostępnia swój mKantor, spread jaki tam mają to w moim przypadku około +/- 5gr przy tych większych walutach tzn: Dolary, Funty i Euro. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z zewnętrznych tańszych kantorów, przyznam że przy moich zakupach to mi się nie chce bo zazwyczaj to kwestia około złotówki do tyłu.

Sam wybrałem tą usługę dlatego że posiadam konto osobiste w mbanku + bardzo zniechęciło mnie wysyłanie zdjęcia dowodu przy zakładaniu konta w Revolut (w tym momencie wyłączyłem aplikację) i nie obchodzą mnie zapewnienia ludzi że to wszystko jest "BEZPIECZNE".

Podsumowując:

-0zł koszta prowadzenia - 50/50, konta walutowe są darmowe, podstawowe (PLN) jest wtedy gdy spełni się warunki.
-0zł koszta przelewów - nie robię przelewów z walutowych to nie wiem, używam tylko płatności kartą i te są bez prowizji
-Z dostępnych walut brakuje rubla i hrywny ukraińskiej
-Darmowa karta przy spełnionych warunkach do konta osobistego służy do płacenia wszystkimi walutami
-Podpięcie karty pod paypal bez problemu
-Błyskawiczne doładowania (mniemam kont walutowych?), z mKantoru są błyskawiczne.
-Spread w moich oczach jest akceptowalny, każdy może patrzeć na to inaczej.
-Aplikacja na androida mBanku jest według mnie jedną z lepszych jakie oferują Polskie banki.

Myślę że to nie jest idealne rozwiązanie, ale na pewno jest to ciekawa usługa. Ja z niej korzystam głównie dlatego że mam konto w mbanku i wszystko zamykam w jednym banku, nie musząc rozdzielać się na wiele z nich. Podejrzewam też że jakby się z nimi skontaktować to rzetelniej odpowiedzą na pytania niż ja. Tak czy siak nie będę bronił tego jako "najlepszej" usługi tego typu, jednak warto wiedzieć że taka konkurencja istnieje i sporo osób sobie ją chwali.

Możliwe też że by szło założyć same walutowe, ale ja w taki sposób nie kombinowałem to się nie wypowiem.

Spoiler: pokaż
Jeszcze jak tak sobie przejrzałem na szybko oferty usług wielowalutowych w bankach, to obecnie najbardziej konkurencyjne pod kątem ilości walut w tych usługach są dwa banki. mBank oraz PKO
  • 1

Kakaladze
Łowca

Reputacja: 2

Postprzez pelikulas » 23 paź 2019, o 19:15

MadHunter napisał(a):Witam

Revolut przestanie mi prawdopodobnie działać w listopadzie lub wtedy jak dojdzie do brexitu.
Stanie się tak gdyż nie zamierzam wysyłać gdzieś w chmurę skanu mojego dowodu. :roll:

Zadaję pytanie najpierw tutaj, gdyż dla łowców każda złotówka(grosz?) jest ważna więc raczej uzyskam tu dobrą alternatywę dla Revolut.

Pytanie zatem jakie konto polecacie w jego miejsce?
:arrow: Wymagania:
-0zł koszty prowadzenia,
-0zł koszty przelewów,
-obsługa walut: euro, dolar USA, funt brytyjski, jen japoński, rubel rosyjski, hrywna ukraińska,
-darmowa karta z funkcją 3d secure,
-możliwość podpięcia karty do Paypal,
-błyskawiczne doładowania,
-niski spread przy przewalutowaniu,
-aplikacja na androida.

Wstępnie myślę o usłudze Alior banku Kantor Walutowy.
Jakieś opinie o tej usłudze lub inne propozycje?

A przecierz przy zakladaniu revoluta piersze co robili to wałali o skany dokumentów to im juz nie wysyałałes przy zakladaniu?
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12

Postprzez MadHunter » 23 paź 2019, o 20:34

@Kakaladze Hmm z tego co czytałem o MBank to za kartę walutową jest opłata 30zł, karta debetowa jest bezpłatna w określonych wypadkach (albo coś przeoczyłem). Brak hrywny przeżyję bo 1-2 razy do roku jej używam ale Rubel to już musi być :) Spread mają faktycznie w porządku ale nie tak dobry jak Alior. Dodatkowo MBank jest na sprzedaż wystawiony więc nie wiadomo co nowy właściciel jeszcze zrobi i kto nim będzie.

PKO też Rubla nie posiada,aczkolwiek wygląda ciekawie. Muszę się do nich przejechać w wolnej chwili bo ich strona www wręcz zalewa informacjami.

@pelikulas Zakładałem dawno temu jak im tylko zdjęcia prawka wystarczało, a z nim nic nie zrobią (chyba). Natomiast dowód już daje sporo możliwości kombinowania ;)
  • 0

MadHunter
Hitman

Postprzez mwedner » 23 paź 2019, o 22:32

MBank do sprzedaży? ;x

Dlatego ja revoluta nie zakładam, może i opłacalne stawki ale nie podoba mi się wysyłanie zdjęcia dowodu gdzieś w kosmos.
  • 0

Obrazek
mwedner
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez nerka99 » 24 paź 2019, o 07:07

mwedner napisał(a):nie podoba mi się wysyłanie zdjęcia dowodu gdzieś w kosmos.

Nie w kosmos tylko do rosyjskiej firmy ściśle powiązanej z rządem rosyjskim, mającej siedzibę w UK. Firmy która po wyjściu kraju z unii będzie mogła swobodnie obracać i sprzedawać wasze dane osobowe komu tylko zapragnie w związku z wygaśnięciem obecnych przepisów o ochronie danych osobowych... ups, o tym wam nie powiedzieli jak obiecywali "darmowe" 20 zł? :gwizdany:
  • 0

nerka99
Predator

Reputacja: 1

Postprzez keiran » 24 paź 2019, o 11:14

Jest jeszcze Curve. Możesz sobie tam podpiąć inną kartę, doładowywać się nie da, bo tam bezpośrednio czerpie z karty. Limity takie jak w revolucie. Zasadniczo - działa.
  • 1

Obrazek
HW: i5 6600k@ASUS ROG Ranger VIII, 2*8GB G.Skill Ripjaws V 3200 CL16, Crucial MX200 500GB, GTX1070@LG E2370; PS4&PS3@Samsung UE65NU8042
keiran
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: 21

Postprzez TheLastJedi » 24 paź 2019, o 12:08

A jak to Curve się zakłada też krzyczy o dowód?
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)

Postprzez bialy111swi » 24 paź 2019, o 13:56

MadHunter napisał(a):PKO też Rubla nie posiada,aczkolwiek wygląda ciekawie. Muszę się do nich przejechać w wolnej chwili bo ich strona www wręcz zalewa informacjami.

Ja mam kartę wielowalutową w PKO BP to mogę trochę napisać.
MadHunter napisał(a):-0zł koszty prowadzenia,

Za podstawowe konto płacę (po spełnieniu jakiś warunków może być bezpłatne), ale każde dodatkowe konto walutowe podpięte do karty jest bezpłatne.
MadHunter napisał(a):-0zł koszty przelewów,

W sumie to nie pamiętam, bo zawsze używam szybkich płatności online, ale za zwykły przelew do innego banku chyba pobierało jakieś 50gr. To też zależy od oferty konta jaką byś wybrał. Z walutowego nie wiem, bo nigdy nie robiłem (tylko płatności kartą).
MadHunter napisał(a):-obsługa walut: euro, dolar USA, funt brytyjski, jen japoński, rubel rosyjski, hrywna ukraińska,

jest euro, dolar, funt, nie ma za to jena rubla i hrywny. Niedawno dostałem newslettera, że ma dojść kilka walut (nie pamiętam jakie) i nowe funkcje kantoru m.in. mozliwość ustawienia wymiany waluty jak kurs dojdzie do poziomu x,xx
MadHunter napisał(a):-darmowa karta z funkcją 3d secure,

ja płacę za swoją 30zł rocznie, ale po spełnieniu jakiś warunków może być bezpłana
MadHunter napisał(a):-możliwość podpięcia karty do Paypal,

jest
MadHunter napisał(a):-błyskawiczne doładowania,

Jeżeli chodzi o przelanie z konta złotówkowego na konto walutowe to kilka kliknięć
MadHunter napisał(a):-niski spread przy przewalutowaniu,

dla USD i EUR około 2,5gr
MadHunter napisał(a):-aplikacja na androida.

Jest, ale nie używałem to się nie wypowiadam na jej temat
  • 1

bialy111swi
Łowca

500 (1)
Reputacja: 1

Postprzez keiran » 24 paź 2019, o 14:47

TheLastJedi napisał(a):A jak to Curve się zakłada też krzyczy o dowód?

Nie :-)
Curve bardziej jak paypal, to nie jest bank.
  • 0

Obrazek
HW: i5 6600k@ASUS ROG Ranger VIII, 2*8GB G.Skill Ripjaws V 3200 CL16, Crucial MX200 500GB, GTX1070@LG E2370; PS4&PS3@Samsung UE65NU8042
keiran
Wiedźmin

Postprzez MadHunter » 24 paź 2019, o 16:12

@bialy111swi Dzięki za informacje.

@keiran Curve jest też z Wielkiej Brytanii. Poza tym wymaga podpięcia na stałe karty banku z której będą brane pieniądze. Brak 3d secure. Podobno są problemy z działaniem na PayPal i nie każdy sklep akceptuje ich kartę. Podobno najpierw przelicza na GBP, a później na właściwą walutę?
  • 0

MadHunter
Hitman

Postprzez gamingman » 24 paź 2019, o 16:16

Czy da się zapłacić za subskrypcję humble monthly przy pomocy Curve? Czy też traktuje to jako kartę pre-paid i nie akceptuje?
  • 0

gamingman
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)

Postprzez keiran » 24 paź 2019, o 18:59

MadHunter napisał(a):@bialy111swi Dzięki za informacje.

@keiran Curve jest też z Wielkiej Brytanii. Poza tym wymaga podpięcia na stałe karty banku z której będą brane pieniądze. Brak 3d secure. Podobno są problemy z działaniem na PayPal i nie każdy sklep akceptuje ich kartę. Podobno najpierw przelicza na GBP, a później na właściwą walutę?

Prawdę mówiąć - nie używałem tej karty online jeszcze. Na razie używam jej jako po prostu jedynej karty w portfelu, wygodniej. Z tego co ja wyczytałem powinno używać natywnej waluty.
  • 1

Obrazek
keiran
Wiedźmin

Postprzez Kakaladze » 25 paź 2019, o 00:10

@MadHunter - Mylisz pojęcia, nie płacisz za kartę walutową, bo nigdy jej nie wyrabiasz.

Usługa wielowalutowa, to usługa w której twoja podstawowa karta do konta (tzn na złotówki), staje się karta która obsługuje waluty, jednak płaci się nadal za nią jak za zwykła (czyli darmo jak się spełni wymogi), bo sama usługa wielowalutowa która włącza się na kartę jest darmowa.

Generalnie do większości walut bardzo dobre są właśnie usługi tego typu, które posiada w jakimś stopniu chyba większość banków. Warto się za tym rozejrzeć, choć niestety możliwe że z rublem w tych usługach może być ciężko.

Zawsze to jakaś alternatywa, warto zagłębić temat. Ja w chwili obecnej nawet nie mam powodu by narzekać, wszystko mam za darmo i bez problemu płacę za granicą.
  • 1

Kakaladze
Łowca

Postprzez MadHunter » 25 paź 2019, o 16:52

@Kakaladze Zawsze myślałem, że dostaję osobną kartę. Teraz tym bardziej muszę się zainteresować ofertą mojego banku. Skoro już raz płacę za kartę to przynajmniej mi dodadzą opcję walutową do niej.
  • 0

MadHunter
Hitman

Postprzez keiran » 27 paź 2019, o 17:39

Te polskie wielowalutówki najcześciej obsługują 4-5 walut.
  • 0

Obrazek
keiran
Wiedźmin

Postprzez mori » 28 paź 2019, o 10:57

jak ktos korzysta z alior kantor, to moze zarzucic kodem polecajacym :)
  • 0

mori
Hitman

Reputacja: 15

Postprzez TheLastJedi » 28 paź 2019, o 11:14

mori napisał(a):jak ktos korzysta z alior kantor, to moze zarzucic kodem polecajacym :)

poszło PW, thx
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Powrót do Mam problem/poszukuję