Drukarka (3 w 1) do 200 złotych

Moderator: Redaktorzy

Drukarka (3 w 1) do 200 złotych

Postprzez WileTheBest » 14 lip 2019, o 15:49

Z racji tego, że zbliża się nieuchronnie 3. rok studiów, a co za tym idzie pisanie licencjatu, poszukuję drukarki 3 w 1 tak do 200 PLN. Miałem HP kupioną za jakieś 150 złotych z 9 lat temu, niestety 2 lata temu padła.
Mam na oku tą:
https://www.mediaexpert.pl/urzadzenia-w ... lsrc=aw.ds
Jeśli ktoś zechciałby podzielić się wiedzą jakie jeszcze są dobre to z góry dzięki :)
  • 0

Obrazek
WileTheBest
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Re: Drukarka (3 w 1) do 200 złotych

Postprzez Armin » 14 lip 2019, o 16:22

3w1 - czyli druk skan a trzecie to funkcja xero?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -33

Postprzez WileTheBest » 14 lip 2019, o 16:52

Dokładnie.
  • 0

Obrazek
WileTheBest
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Kuwejt » 14 lip 2019, o 17:08

Nigdy więcej nie kupię drukarki atramentowej do domu. Wieczne problemy z dyszami oraz z działaniem zamienników. Poszperałem w necie, pooglądałem filmy na jutubach i w końcu wybrałem drukarkę laserową. Szarpnąłem samsunga SL-M2070W.

Jest to drukarka laserowa, monochromatyczna. Kolor mi niepotrzebny. Skanuje/xeruje, szybko drukuje. NFC działa. Wziąłem w marcu, z aledrogo, od usera redcoon, za niestety ponad dwukrotność tego, co możesz Ty przeznaczyć, 450 pln.

Zamienniki tanie, choć jeszcze rzadnego nie kupiłem bo nadal siedzę na tym, który otrzymałem w zestawie.

Przyszła ekspresowo. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z tego wyboru.

PS. Drukuję bardzo mało, kilkanaście stron na miesiąc, ale wiem, że wydruk zawsze wyjdzie.

Jeden minus, jak nie ma papieru w podajniku a włączę drukowanie, to łapie zwiechę, zacina się. Późniejsze dodanie papieru już nic nie daje. Wyłączam/włączam I znów drukuje.

Do androida ściągasz darmową apke ze sklepu (tylko trzeba pamiętać, aby wziąć samsunga z literką W na końcu) i drukujesz bezpośrednio z telefonu.

Na prawdę warto dopłacić do laserowej bo ja z atramentowymi zawsze miałem pod górkę.

PS2. Nie, nie pracuje w szajsungu hehe, ale może cefałkę do nich prześlę? Dodam, portfolio: link do tego posta :trollface:
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez kmpt » 14 lip 2019, o 17:58

Ja używam urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J315W i na moje skromne potrzeby jest wystarczające. Drukowanie jest dość powolne i głośne, ale wyraźne. Skanowanie działa bez problemu, kserowanie również. Używam zamienników Dulin, bo są tanie i dobre. Dotychczas urządzenie sprawiało mi problemy tylko wtedy kiedy na czas wyjazdu odłączyłem prąd i zasechł mi tusz. Po powrocie trochę się z tym męczyłem, ale okazało się, że wystarczyło trzykrotnie przeprowadzić "czyszczenie" z poziomu drukarki i od tego czasu hula bez problemu.
  • 0

Nothing kills me. I'm immune to 179 different types of poison. I know because I ingested them all at once when I was deep undercover in an underground poison-ingesting crime ring.
Rick Ford
kmpt
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 25

Postprzez Armin » 14 lip 2019, o 18:05

ja tez bym namawiał do drukarki laserowej ale monochromatyczna to może być za mało do pracy licencjackiej a te kolorowe są niestety drogie jeszcze

sam się przesiadlem na laserową i dla mnie bomba
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: -33

Postprzez krzykr » 14 lip 2019, o 23:29

Kolor do pracy można wydrukować na mieście i tak dodajesz do kolorowych fotosów inny papier przynajmniej ja dawałem grubszy i śliski (fotograficzny?). Ładnie to wyszło no i w pracy nie miałem tego koloru za wiele cała reszta czarno biała... No i zgadzam się najlepsze to laserowe to dzisiaj chyba najtańsze rozwiązanie w eksploatacji (niekoniecznie na start). Najtańsza laserowa np. brother a do skanowania 2 urządzenie często ludzie wywalają drukarki atramentowe 3w1 jak im się tusz skończy, bo tusze oryginalne droższe od nowej drukarki...

Tanie w eksploatacji są drukarki atramentowe z głowicami zamontowanymi w drukarce, jedyny problem, że przy używaniu trzeba pilnować by parę stron w miesiącu wydrukować (problem wszystkich atramentowych) gdy zapomnisz drukarka praktycznie do wywalenia, po kilku użyciach zamienników głowica też może być do wymiany ergo drukarka do wywalenia. Laserowe tego problemu nie mają.

Drukarki z tuszami z głowicami mają za to jeszcze jeden feler hp np. liczy ile stron wydrukowałeś jak wydrukujesz stron ile ma w pamięci to zablokuje drukowanie nawet gdy pojemnik jest w połowie pełny. Drukowanie 1 linii tekstu tak samo szybko zużywa kartridż tuszu jak zadrukowanie całej strony.
  • 0

krzykr
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Mix » 14 lip 2019, o 23:58

Czy teraz robia inne drukarki atramentowe niż kiedyś ? Byal u mnie do niedawna od niepamiętnych czasów HP D1560 (padła niedawno) i zamienniki czarne to niecałe 30pln. W całym życiu drukarki może ze 3 razy były kupowane. Dziwi mnie to twierdzenie o wywalaniu drukarki, drogich częściach czy problemach (chociaż w laserowej tez sie chwalił że miał zwiechy).
  • 0

Mix
Predator

Medale: 3
Reputacja: 2

Postprzez krzykr » 15 lip 2019, o 01:34

hp mają z zasady głowice razem z tuszami czy 30 zł za zamiennik to tanio jak można do brotherów kopić tusze bez głowicy zamienniki za 10 to nie wiem. Feler nowych drukarek to chip który liczy ile stron się wydrukowało mam w robocie hp na tusze i nieraz wywalałem w połowie pełne tusze bo się niby^^ wyczerpały. HP color zamiennik to 2 x30 zł brother color to 4x10zł a laserowa mono to 1 x30 zł. Porażką nowych drukarek hp jest jeszcze blokada wydruku gdy skończy się tusz kolorowy i odwrotnie.
  • 0

krzykr
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Angrenbor » 15 lip 2019, o 02:53

Dla samego licencjata moim zdaniem nie warto. Promotorowi i tak pewnie wysyłasz tekst mailem a za końcowe wydrukowanie pracy w punkcie ksero zapłacisz mniej niż za drukarkę a i tak trzeba to wszystko potem w tym punkcie zabindować i oprawić. Inne zaliczenia też wychodzą grosze, a "skan" obecnie można zrobić telefonem.

Jeśli jednak koniecznie potrzebujesz na studiach lub chcesz już mieć sprzęt na przyszłość to wszystko zależy od tego czy chcesz kolory. Jeśli tak to moim zdaniem warto dołożyć drugie tyle do atramentowego Brothera. Koledzy wyżej bardzo straszą jakie to atramentówki są złe i kiedyś się z nimi zgadzałem, ale potem poznałem właśnie Brothera. Od lat rodzice używają DCP-J100, które przeżyło już chyba dwa poprzednie urządzenia razem wzięte i drukują naprawdę sporo, często w kolorze w tym nawet jakieś zdjęcia. Są bardzo zadowoleni zarówno z wydajności jak i ceny zamienników. Sam mam dokładnie taki sam model 3 lata i choć drukuję pewnie jeszcze mniej niż kmpt (chociaż zdarzały się chwile, że tłukłem kilkanaście stron w kolorze naraz) to jeszcze nie wymieniłem oryginalnych kartridży otrzymanych przy zakupie i wedle obietnic producenta powinny posłużyć mi jeszcze długo. Faktycznie, po kilkumiesięcznej przerwie głowice rzeczywiście mogą przyschnąć ale wystarczy wykonać ze 2-3 razy czyszczenie i znów drukarka chodzi jak nowa. Model mimo paru lat na karku ma też wciąż działający support i sterowniki do Windows 10 nie sprawiają żadnych problemów. Sądzę więc, że jakieś współczesne urządzenia też będą miały wsparcie przez lata. Jedyną wadą jest praktycznie dwukrotnie wyższa cena niż sprzęt konkurencji, ale jakość wykonania, wydajność i cena tuszy to rekompensuje. Jako sprzęt do domu dla szarego użytkownika będzie jak znalazł.

Mix napisał(a):Czy teraz robia inne drukarki atramentowe niż kiedyś ? Byal u mnie do niedawna od niepamiętnych czasów HP D1560 (padła niedawno) i zamienniki czarne to niecałe 30pln. W całym życiu drukarki może ze 3 razy były kupowane. Dziwi mnie to twierdzenie o wywalaniu drukarki, drogich częściach czy problemach (chociaż w laserowej tez sie chwalił że miał zwiechy).

Mamie przez 20 lat parę drukarek różnych producentów w domu się przewinęło. Najmilej wspominam najstarszego HPka (model 690D czy coś takiego). Jakość wydruku dzisiaj pewnie byłaby kiepska, ale sprzęt wytrzymał naprawdę długie lata i choć pod koniec żywota miał już wyrobione rolki do wciągania papieru, to dalej drukował bezbłędnie. Jednak był drogi w utrzymaniu, bo wówczas zamienników nie było na rynku, a głowice na każdym kartridżu swoje kosztują. Już nie pamiętam dlaczego go zmieniliśmy (chyba te rolki już były zbyt uciążliwe) ale im dalej w las to było gorzej. A to jedna zaschnęła tak, że już nie dało się jej doczyścić (głowice wewnątrz), a to przestała drukować bo "zbiornik na zużyty atrament się zapełnił" i koszt naprawy był nieadekwatnie wysoki, a to chyba się coś zepsuło. Dopiero z tym Brotherem nie ma żadnych problemów od lat. Ogólnie jest tak, że sprzęt sam w sobie jest tani, ale albo tusze zachipowane i ciężko o dobre zamienniki a oryginały drogie albo drukarka pochodzi 2 lata i miesiąc i się rozsypie lub zatnie bo tak ją zaprogramowano i trzeba kupić nową. Brother idzie pod prąd bo urządzenia są drogie ale tanie w eksploatacji i wytrzymałe.
  • 0

Angrenbor
Hitman

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 36

Postprzez Helvehammer » 17 lip 2019, o 01:20

Od wielu lat używam Canona (IP4850) atramentowego i nigdy nie miałem problemu żeby mi dysze zaschły (ani na oryginałach ani zamiennikach), a nie drukuję zbyt regularnie. Problem z dyszami mają często lexmarki i hp.
  • 0

Helvehammer
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Eleiima » 17 lip 2019, o 08:26

Są bardzo zadowoleni zarówno z wydajności jak i ceny zamienników. Sam mam dokładnie taki sam model 3 lata i choć drukuję pewnie jeszcze mniej niż kmpt (chociaż zdarzały się chwile, że tłukłem kilkanaście stron w kolorze naraz) to jeszcze nie wymieniłem oryginalnych kartridży otrzymanych przy zakupie i wedle obietnic producenta powinny posłużyć mi jeszcze długo.

Ja za to drukuję na oryginałach, bo w centrum Warszawy dostępne są za 40zł i nie ma co się ciągać z krzakami nieznanej jakości. Za to na modelu 105 nie do końca się zgodzę z wydajnością, czarny starcza na wieczność, ale co coś więcej drukuję to muszę wymieniać żółty i ogólnie kolory są u mnie permanentnie na wyczerpaniu.
  • 0

Eleiima
Łowca

Reputacja: 0

Powrót do Mam problem/poszukuję