Dylemat w sprawie TV - 3000-4000 zł

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

26 paź 2018, o 03:10

pelikulas pisze:
Grobel pisze: Tak w skrócie:
Philipsa nie polecam, bo serwis tragiczny. Nie chcę wprowadzać w błąd, bo może się coś pozmieniało, ale te ich telewizory z androidem to różnie działały i trzeba mieć do nich cierpliwość :E
Samsung chyba nadal robi nieszczelne tv, które zbierają sobie kurz pod matrycą :trollface: Ale ich smart tv jest dla mnie najwygodniejszy.
Lg ma najlepszy serwis, ale z tv u nich to tylko oled b7 (a to nie ta półka cenowa), bo poniżej nic nie ma.
TCL - tutaj różnie, bo wszystko zależy od egzemplarza. To budżetowe tv, więc bywa różnie. Są problemy i z softem i ze sprzętem. Serwis słaby. Jak trafisz dobrze, to będziesz zadowolony. Jak trafisz źle, to będziesz się bujał z serwisem.
Sony - płacisz za markę. Słabiutki smart tv, cienkie wsparcie. Z serwisem różnie.

To takie luźne myśli i opinie wyciągnięte z neta, kiedy sam podjąłem się misji odnalezienia nowego tv.
Skończyłem z tv firmy Sony, bo akurat była promocja. Ale gdybym miał kupować dzisiaj jeszcze raz, to wybrałbym raczej panasa. Jakość obrazu podobna, a w tym drugim smart nadal lepszy. Mój tv ma problem z odtwarzaniem napisów, w smart tv są tylko jakieś biedoaplikacje, a youtube czasem nie bangla wcale.

Z doświadczenia mogę dać dwa tipy:
1. Niestety, ale musisz sam poświęcić swój czas i szukać. Czytać opinie, oglądać w sklepach. Męczyć sprzedawców o odpalanie materiału z własnego hdd/pamięci. Ciężko o obiektywne opinie w necie, musisz sam wypracować sobie zdanie.
2. Jeżeli założyłeś, że chcesz 55 cali, to w życiu nie celuj w 49 :E Minie miesiąc i będziesz żałował, bo telewizory lubią się kurczyć bo zakupie. Gdybym mógł, to bym się wstrzymał i kupił coś powyżej 60.

pelikulas pisze: 55 cali i odległośc 2m... życze powodzenia
????
Taka jest rekomendowana odległość przy 55 calach, więc w czym problem?
No wiem kto ci to rekomendowal... xd przy 42 calach to chyba jest 3-4m rekomendowane...
Grobel ma racje, przy 55 calach rekomendowana odległość to ~2m.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Re: Dylemat w sprawie TV - 3000-4000 zł

26 paź 2018, o 07:40

pelikulas pisze: No wiem kto ci to rekomendowal... xd przy 42 calach to chyba jest 3-4m rekomendowane...
Mam poradę - poczytaj, pomyśl - później pisz na forum.
4metry przy 42 calach ---> :lol: Chyba jak jesteś biedny :trollface:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

26 paź 2018, o 08:47

pelikulas napisał(a):
No wiem kto ci to rekomendowal... xd przy 42 calach to chyba jest 3-4m rekomendowane...
To według tego 55 cali pewnie z 7-8 metrów czyli ogłada się z drugiego pokoju, albo montuje się w kinie :lol:

Potwierdzam 55 cali - to 2 metry. Wielki to on jest może przez tydzień, a potem już staje się "zwyczajną" wielkością. Tylko dla osób odwiedzających wydaje się duży z tej odległości.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

26 paź 2018, o 09:09

eusystem1 pisze: Potwierdzam 55 cali - to 2 metry. Wielki to on jest może przez tydzień, a potem już staje się "zwyczajną" wielkością. Tylko dla osób odwiedzających wydaje się duży z tej odległości.
:tak:

Akurat wczoraj gościłem pierwszy raz po przeprowadzce znajomych, pierwsza reakcja "o jaki wielki TV", a mi wydaje się mały :D.
Awatar użytkownika
Łowca

26 paź 2018, o 09:35

Jako, że jestem akurat na bieżąco w temacie zakupu tv, to od siebie mogę Ci polecić dwa modele Samsunga:
ue55mu8002
ue55nu8002
Sam posiadam ten pierwszy i jestem mega zadowolony. Matryca VA + 120 Hz odświeżania + HDR10 robi świetną robotę. Bardzo szybki system Tizen z przydatnymi aplikacjami, jest np. aplikacja Steam Link - odpalasz na PC klienta Steam, łączysz się przez Wi-Fi i odpalasz gierki na tv bez ciągnięcia żadnych przewodów HDMI itd.
Drugi model zakupił mój kolega - jest to właściwie ten sam tv, różni się chyba tylko podstawką i tym, że nie posiada już przystawki One Connect. Kolega ma podpięte PS4 i również jest zadowolony. Cenowo spokojnie zmieścisz się z tym modelem poniżej 4 tys. zł. Żałować nie będziesz. Do tego Samsungi mają bardzo fajne piloty, nie są przeładowane przyciskami, a mimo to są bardzo funkcjonalne i intuicyjne.
Za Sony przepłacisz, a lepiej nie będziesz miał, Panasonic ma słaby system i oprogramowanie, LG ma w kilku modelach oszukane matryce 4K RGBw. A jak chcesz zaoszczędzić parę złociszy i nie przeszkadza Ci mniej znana marka, to polecić można TCL 55c70 na Androidzie i z nagłośnieniem JBL.
Od razu napiszę, nie jestem fanbojem Samsunga, po prostu spędziłem dużo czasu w sklepach i internetach na porównywaniu wielu modeli tv w ostatnim czasie;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 9 razy

26 paź 2018, o 11:38

eusystem1 pisze:
pelikulas napisał(a):
Potwierdzam 55 cali - to 2 metry. Wielki to on jest może przez tydzień, a potem już staje się "zwyczajną" wielkością. Tylko dla osób odwiedzających wydaje się duży z tej odległości.
49-55" do 2m jest ok generalnie. Niektórzy do 2.5m już nawet w 65" idą ale to moim zdaniem za dużo.

Chociaż są i takie dziwne przypadki:
"Ja siedzę od tv 2,5-2,8m. Kupiłem 55". Po trzech dniach wymieniłem na 65" z dopłatą. Po następnym tygodniu kupił bym 77"."

Zapytałem całkiem serio czy: "Da się w ogóle objąć wzrokiem całość ekranu 77" z 2.5m?"

Grunt żeby wielkosc TV do miejsca oglądania nie była na tyle duża aby trzeba bylo głowa na boki kręcić czy przewracac oczami z jednego rogu TV na drugi żeby wszystko zobaczyć. To już chore trochę.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 11 razy

26 paź 2018, o 11:49

można mieć oczy na szypułkach.
https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

26 paź 2018, o 13:27

alucardo666 pisze: Jako, że jestem akurat na bieżąco w temacie zakupu tv, to od siebie mogę Ci polecić dwa modele Samsunga:
ue55mu8002
ue55nu8002
Sam posiadam ten pierwszy i jestem mega zadowolony. Matryca VA + 120 Hz odświeżania + HDR10 robi świetną robotę. Bardzo szybki system Tizen z przydatnymi aplikacjami, jest np. aplikacja Steam Link - odpalasz na PC klienta Steam, łączysz się przez Wi-Fi i odpalasz gierki na tv bez ciągnięcia żadnych przewodów HDMI itd.
Drugi model zakupił mój kolega - jest to właściwie ten sam tv, różni się chyba tylko podstawką i tym, że nie posiada już przystawki One Connect. Kolega ma podpięte PS4 i również jest zadowolony. Cenowo spokojnie zmieścisz się z tym modelem poniżej 4 tys. zł. Żałować nie będziesz. Do tego Samsungi mają bardzo fajne piloty, nie są przeładowane przyciskami, a mimo to są bardzo funkcjonalne i intuicyjne.
Za Sony przepłacisz, a lepiej nie będziesz miał, Panasonic ma słaby system i oprogramowanie, LG ma w kilku modelach oszukane matryce 4K RGBw. A jak chcesz zaoszczędzić parę złociszy i nie przeszkadza Ci mniej znana marka, to polecić można TCL 55c70 na Androidzie i z nagłośnieniem JBL.
Od razu napiszę, nie jestem fanbojem Samsunga, po prostu spędziłem dużo czasu w sklepach i internetach na porównywaniu wielu modeli tv w ostatnim czasie;)
A jak sprawa z napisami w tym modelu NU8XXX. Bo widziałem filmiki i opinie, że przy oglądaniu z napisami rozjaśnia się obraz, a gdy znikają to ściemnia. Co jest mega irytujące.
Modele z zeszłego roku są ciężkie do dostania... A one chyba tego problemu co opisałem wyżej to nie mają. No i obsługują DTS, gdzie te nowe (NU) już nie.
Dzieki za info o apce Steam Link, bo z tego nie zdawałem sobie sprawy, a właśnie wczoraj zacząłem się zastanawiać, jak ja niby podepne PC pod TV, skoro są na przeciwleglych ścianach...
Co do TCL to też się zastanawiam. Czytam, że z nimi bywają różne problemy czy to konfiguracyjne czy jakieś inne.
Awatar użytkownika
Łowca

26 paź 2018, o 14:16

W modelu NU nie wiem jak jest z tym rozjaśnianiem, musiałbym zapytać kolegi. U mnie w modelu MU to występowało, ale chyba po aktualizacji softu, bądź zmianie ustawień nie ma tego problemu. Nawet teraz specjalnie włączyłem kilka filmów/seriali z dysku i Netflixa, w których pamiętam, że taki problem istniał (bardzo dobrze to było widoczne przy ciemnych scenach). Problem w tej chwili nie występuje, ale jakbym to zauważył, to od razu Ci tu napiszę o tym.
Steam Link jest genialny, można uruchamiać gry nie tylko z biblioteki Steam, choć z tymi z Uplay, albo Origin trzeba zrobić pewien myk, a mianowicie dodać te pozycje jako grę spoza Steam. Fifa tak działa - przetestowane osobiście;)
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

1 lis 2018, o 20:22

Udało Ci się może coś podpytać kolegi o to rozjaśnianie? Bo jeśli faktycznie to występuje (nie miałem jeszcze okazji podjechać ze swoimi materiałami do sklepu i przetestować), to model NU8XXX jest skreślony...

A co myślicie o Sony KD-60XF8305 za 3899 zł? Wart uwagi oraz ceny? VA, 120 Hz, direct-led, niski inputlag, no i 5" więcej. Tylko jak w rzeczywistości wypada na tle tych innych omawianych?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 9 razy

1 lis 2018, o 20:51

Lui pisze: A co myślicie o Sony KD-60XF8305
Tylko jak w rzeczywistości wypada na tle tych innych omawianych?
Porównaj sobie zakładka obok zakładki z NU8000 i inmymi jakie chcesz:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x830f
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

8300 (8305) to odpowiednik owego X830F.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

21 lis 2018, o 16:39

Odświeżam temat.

Zastanawiam się nad dwoma modelami Samsunga: NU8072 lub Q6FNA (QLED).
Podpytałem w sklepie o to rozjaśnianie i sprzedawca mówił, że nigdy się z czymś takim nie spotkał, ale też wspominał, że mogłoby to tylko wystąpić w telewizorach QLED, bo to one mają funkcję Local Dimming (teraz widzę, że to nieprawda i NU8000 też je mają).
Czy ktoś może potwierdzić, czy problem występuje na zaktualizowanym TV?

I trochę OT: Ktoś miał okazję kupować coś na AFGComputers.pl? Mają zniżkę, opinie niby pozytywne, ale wolę zapytać.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

22 lis 2018, o 15:08

Kupiłem UE65NU8042. Problemow z rozjaśnianiem na razie nie zauważyłem. Seria 80x2 to generalnie (w tym samym rozmiarze) te same telewizory, różnią się zależnie która się sprzedaje. Np. w jednej wersji jest metalowy pilot, w innej plastikowy.
QLED jest w danym rozmiarze zawsze drozszy, nie wiem natomiast o ile lepszy jakosciowo. Duzo recenzji masz na rtings.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

29 lis 2018, o 20:43

Mi w sklepie reprezentant Samsunga oraz zwykli sprzedawcy potwierdzali teorię z tym rozjaśnianiem matrycy. I najbardziej to będzie widoczne jak masz czarne pasy na górze i dole, i napisy... Sam tego nie doświadczyłem, bo w sklepie jest mega jasno i przy takim świetle można tego nie zauważyć. Więc to zależy też czy oglądasz przy świetle czy nie. Ja zazwyczaj bez i miałem taką akcję z monitorem. Na szczęście dało się to wyłączyć, czego w Samsunga zrobić się niestety nie da.

Co do wymienionego sklepu to pierwszy raz słyszę.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

29 lis 2018, o 21:27

Ja wziąłem na Black Friday, choć juz od dluzszego czasu planowałem zmienić swojego 32'' HD, wziąłem TCL 65DP600 65 cali za 2600 PLN, i póki co jestem zadowolony, choć mam wrazenie ze mozna by więcej z niego wyciągnąć jeśli odpowiednio się skonfiguruje ustawienia. Ogólnie nie jestem jakimś ekspertem od TV, tylko raczej przeciętnym uzytkownikiem, i jak dla mnie jakościowo jest bardzo ok - choć 65 cali sprawia juz wrazenie lekko duzego TV. HDR jest. Niby tylko 270cd/m3, więc stosunkowo niska jasność, ale ja tego jakoś bardzo nie odczuwam - moze po prostu jakościowo przesiadka jest zbyt duża. Jedynie do dźwięku mógłbym się lekko przyczepić, bo jest dość cichy, więc jeśli bardzo Ci na dźwięku zalezy, trzeba by zaopatrzyć się w soundbar.

Co do grania na nim to się niestety nie wypowiem, One S w domu jest od roku, ale grałem na nim moze z 5 razy, bym musiał brata namówić, niech testuje. ;) Smart TV nie ma, znaczy jest ale TCL'owskie, więc Netflix/YT a reszta apek to jakieś zagraniczne portale, VOD i pogoda - ot, chcesz smart, kup MiBoxa lub coś a'la TV box.

Jeśli chcesz coś wiedzieć, to pisz, postaram się sprawdzić. ;)
ODPOWIEDZ