PAD do pc - dla kompletnego nooba w temacie...

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

28 cze 2016, o 07:20

Szanowni forumowicze :)
Zwracam sie do was z prosba o porade dla kompletnego laika (no dobra niech bedzie dla nooba :macha: ) w temacie jaki PAD do pc.

Padow uzywalem hmm... w konsoli sega saturn i psx jakies 20 lat temu. Na tym moj kontakt z konsolami, padami i wszelkiego tego typu talatajstwem sie skonczyl. Tak wiem wiem moze to byc dla niektorych dziwne, ot stary ramol zwariowal %-)

Ale wracajac do tematu, ostatnimi czasy wrocilem go grania, zakupilem pare gierek na steamie i okazalo sie ze sporo z nich ma dosc uciazliwe sterowanie klawiatura. Pomijam juz dark souls, z zacisnietymi zebami bo fixy tak srednio pomagaja. Ale indie gierki, jak battleblock theater, czy crypt of necrodancer wywuluja u mnie *bimbom* przepotezny jak mi znowu cos nie pyknie na klawiaturze... znowu... znowu... i znowu!!!

Stad pytanie: co sobie kupic do PC?
Nie wiem nie znam sie nie trzymalem w reku nic ani od najnowszych konsol, ani od lekko starszych konsol, ani steam controllera. Jestem zielony w temacie.
Potrzebuje sobie casualowo popykac w cos czasem. Jesli trzeba bedzie cos zakombinowac ze sterownikami w widznie, cos wiecej pomieszac - tez nie jest to wielkie wyzwanie, poradze sobie.

Wiec szanowni forumowicze, pomocy :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Re: PAD do pc - dla kompletnego nooba w temacie...

28 cze 2016, o 07:52

Pad od x360. Xone
Gorąco polecam :)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

28 cze 2016, o 08:09

PurpleHaze pisze: wywuluja u mnie *bimbom* przepotezny jak mi znowu cos nie pyknie na klawiaturze... znowu... znowu... i znowu!!!
Może lepiej kup porządną klawiaturę? :gwizdany:

A tak to bierz pad od X360 lub XOne jak wyżej napisano - wszystko działa bez najmniejszych kombinacji w praktycznie każdej grze, która wspiera kontroler. Mam trzy pady od X360 i co prawda więcej się kurzą niż są używane, ale czasem jak bratanice wpadną to można pograć we 4 (3 pechowców na padach i jeden szczęśliwy na klawiaturze) w coś.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

28 cze 2016, o 08:49

Dokładnie Xone lub X360, najlepiej zobacz który lepiej Ci w ręce leży
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 cze 2016, o 09:33

Miałem podobne doświadczenia jak Ty - nigdy nie grałem na padach, zawsze WSAD+mysz. Kupiłem Steam Controller i po trzech dniach nie wyobrażałem sobie, że miałbym grać w Wiedźmina na klawiaturze. Wygoda bycia rozwalonym na fotelu (brak kabli , bo słuchawki też bezprzewodowe) i bardziej naturalne ułożenie rąk powoduje, że zamiast grać po 1-2h, spędzam na jednej sesji 3-4h i nie mam bólu karku, ramion itp.
No i pad dość dobrze udaje myszkę na desktopie, więc mogę klikać/łazić po stronach wywalony na fotelu.

Nie napiszę Ci co masz zrobić, u mnie Steam Controller był trafionym wyborem :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 13:31

miałem wiele padów, i jako znawca mogę polecić dwa: pad od Xbox360 i Xbox One
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 14:31

Wczoraj zakupiłem pada od xboxa 360 - to największa tragedia w produkcji padów jaką wymyślono.
Ten pad byłby świetnym padem gdyby nie totalnie spartolone rozmieszczenie triggerów.
We wszystkich padach jakie miałem w ręku triggery są głęboko "pod padem". Wygodnie opiera się na nich środkowe palce, które dodatkowo podtrzymują pad. W padzie od xboxa 360 są one umieszczone bezpośrednio pod bracketami przez co nie ma jak wygodnie lub efektywnie ułożyć dłoni na padzie.
Pozycja pierwsza: palce wskazujące spoczywają na triggerach zaś środkowe są pod padem. W takim ułożeniu spada efektywność bo palce wskazujące muszą równocześnie obsługiwać triggery i brackety.
Pozycja druga: palce wskazujące znajdują się na bracketach, natomiast palce środkowe na triggerach. Takie ułożenie jest niesamowicie niewygodne. Tracę stabilność i "czucie" pada w dłoniach, dodatkowo wyprostowane zarówno palce wskazujące jak i środkowe nie dają takiego wyczucia triggerów i bracketów.
Kolejny kwestia to położenie lewej gałki i krzyżaka. Zdecydowanie dla mnie lepsze jest ułożenie typu "Sony": dwie gałki na dole a krzyżak u góry.
Ostatnia kwestia to sposób działania przycisków pod gałkami - wymagają bardzo dużego nacisku na gałkę a podczas manewrowania gałką bardzo łatwo o ich zwolnienie.

Co by nie było że tylko na nie. Pad od xboxa 360 ma jedną olbrzymią i niezastąpioną zaletę - 100% kompatybilność z wszystkimi grami na PC (a przynajmniej wydaje mi się że tak jest, przetestowałem na kilku grach i wszystkie go rozpoznały i wiedziałem dokładnie co mam do czego przypisane; na innych padach trzeba sobie to zapamiętać. Druga mniejsza zaleta to fakt że jeśli już się nauczymy korzystać z tego pada to odpada nam problem w przypadku gdy pad się zepsuje. Kupujemy po prostu nowy taki sam i gramy dalej. W przypadku innych padów może nas zaskoczyć fakt że danych padów nie ma już w produkcji i musi "uczyć się" na nowo nowego pada.

Na razie po 20 minutowej "męczarni" rzuciłem pada w kąt i wróciłem do "niezastąpionej" klawiatury i myszki.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 14:32

GThoro pisze:
PurpleHaze pisze: wywuluja u mnie *bimbom* przepotezny jak mi znowu cos nie pyknie na klawiaturze... znowu... znowu... i znowu!!!
Może lepiej kup porządną klawiaturę? :gwizdany:

A tak to bierz pad od X360 lub XOne jak wyżej napisano - wszystko działa bez najmniejszych kombinacji w praktycznie każdej grze, która wspiera kontroler. Mam trzy pady od X360 i co prawda więcej się kurzą niż są używane, ale czasem jak bratanice wpadną to można pograć we 4 (3 pechowców na padach i jeden szczęśliwy na klawiaturze) w coś.
Takze bardzo prosze o porade, mam pada do X360, ale nigdy go nie uzywalem przy komputerze, bo nawet nie wiem jak, przeciez jest bezprzewodowy wiec jakim sposobem podlaczyc go do PC?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 9 razy

6 lip 2016, o 14:34

Takie urządzenie kupujesz:
http://www.ceneo.pl/27821031

Są też tańsze odpowiedniki 'chińskie' (ok. 20 zł), podobno nie ustępują niczym Microsoftowemu odbiornikowi, ale nie miałem okazji testować. Zawsze można na Allegro wypatrzyć używany Microsoft taniej.

Ja mam już nawet domyślnie adapter podpięty nie pod komputer, a do Steam Linka i nie grałem w nic od pół roku na monitorze i klawie, wszystko na TV i padzie Xbox 360.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 14:42

Atton29 pisze: Takze bardzo prosze o porade, mam pada do X360, ale nigdy go nie uzywalem przy komputerze, bo nawet nie wiem jak, przeciez jest bezprzewodowy wiec jakim sposobem podlaczyc go do PC?
Są także i wersje z przewodem USB, a do bezprzewodowych jest odbiornik podłączany na USB, który obsługuje do 4 kontrolerów (nie każdy bezprzewodowy pad ma go w zestawie, najlepiej kupić jeden z odbiornikiem i resztę bez).
MerlinPL pisze: Wczoraj zakupiłem pada od xboxa 360 - to największa tragedia w produkcji padów jaką wymyślono.
Mi w tym padzie tylko krzyżak nie pasi, a o tym, że gałki można wciskać dowiedziałem się dwa lata po ich zakupie :D
MerlinPL pisze: Na razie po 20 minutowej "męczarni" rzuciłem pada w kąt i wróciłem do "niezastąpionej" klawiatury i myszki.
To chyba najlepsze wyjście, granie na padzie jest ułomne, w platformówki czy wyścigi to ok, ale próbowałem Wiedźmina 3 (tu jeszcze jako tako się dało, bo jest coś w rodzaju locka na cel i nie trzeba celować), a także Fallouta 4 czy Borderlands 2 i tu była porażka. Nie wiem jak można w FPSy grać padem, ruchy jak robot, celowanie jak mucha w smole, nie da rady się szybko obrócić i różnych manewrów wykonywać, do tego człowiek łamie sobie palce wyczyniając wygibasy i próbując ogarnąć poruszanie się z rozglądaniem i strzelaniem. Nie dziwię się, że autoaim jest koniecznością :gwizdany: .

Kupiłem 3szt głównie po to, żeby w Sonica pościgać się z bratanicami na TV, co odbywa się raz na pół roku może, a tak to się kurzą. Ale fakt, że jakiej gry bym nie odpalił to w każdej pad działa od razu.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

6 lip 2016, o 14:50

Dziekuje za szybka odpowiedz! Faktycznie slyszalem cos o tej przejsciowce, nawet widzialem uzywke na OLX za 30zl, ale sie zastanawiam na ile to bedzie bezproblemowe i rzeczywiscie skuteczne oraz proste w obsludze, no wiecie konfiguracja tego urzadzonka itd, ale troche to sie i tak kluci z tym co tu jest napisane ;)
GThoro pisze: A tak to bierz pad od X360 lub XOne jak wyżej napisano - wszystko działa bez najmniejszych kombinacji w praktycznie każdej grze, która wspiera kontroler.
Jednak komplikacje jakies tam sa , bo nie da sie po prostu podlaczyc i grac trzeba cos dokupywac i pewno konfigurowac.
Szczerze, to zastanawiam sie nad Steam Kontrolerem i jeszcze musze o tym Steam Linku doczytac co to i na co to :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 9 razy

6 lip 2016, o 15:01

Nic nie trzeba konfigurować.
Tzn. Jedyne co trzeba zrobić to po zakupie Adaptera, podłączyć go do komputera lub Steam Linka i 'zsynchronizować' adapter z padem wciskając odpowiedni przycisk z tyłu w jednym czasie. Później już przez kolejne nawet i 4 lata nie trzeba nic ani konfigurować, ani synchronizować ani bawić się w ustawienia, każda gra, która ma na Steam dopisek 'Full Controller Support' nie wymaga żadnych kombinacji, a obecnie prawie każda nowa gra to ma, jako, że są to porty z konsoli.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 15:16

Brrr autoaim. Jak ludzie na konsolach mogą z tym grać?

Gram teraz w Ryse: Son of Rome na K+M i jest to najbardziej wkurzająca rzecz, bo nie widzę opcji żeby to wyłączyć. Chcę wycelować w kogoś innego, ale gra wie lepiej i nakierowuje mnie na najbliższego przeciwnika, a potem przeskakuje po kolejnych celach nie dając możliwości szybkiej zmiany celu na np przeciwległy punkt ekranu. Zgroza. W Red Faction Armagedon mogłam to chociaż wyłączyć.

I mi nie leży pad od Xboxa w rękach, jest dla mnie za duży. Więc to jest kolejna rzecz do rozpatrzenia, pady od PS są mniejsze.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 15:29

http://genesis-zone.com/en/product/p65-gamepad-2/

Jako osoba nie majaca wogule stycznosci z padami kupilem takiego na kablu. Windows z nim minie ma zadnych problemow - jest rozpoznawany jako x360 controller w grach.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 15:38

GThoro pisze: a o tym, że gałki można wciskać dowiedziałem się dwa lata po ich zakupie :D
Ja się dowiedziałem tylko dlatego że gra mnie poinformowała o tym fakcie, ale podczas testowania coś mi już nie pasowało bo było do sprawdzenia 10 przycisków i ani 9 i ani 10 nie potrafiłem zlokalizować.
GThoro pisze: granie na padzie jest ułomne, w platformówki czy wyścigi to ok, Nie wiem jak można w FPSy grać padem, ruchy jak robot, celowanie jak mucha w smole, nie da rady się szybko obrócić i różnych manewrów wykonywać, do tego człowiek łamie sobie palce wyczyniając wygibasy i próbując ogarnąć poruszanie się z rozglądaniem i strzelaniem. Nie dziwię się, że autoaim jest koniecznością :gwizdany:.
Niestety miałem okazję kupić tanio Starter Packa Black Ops 3. Pospieszyłem się i kupiłem za eurogbeny Upgrade Pack bo był w promocji a Valve odmówiło mi zwrotu kasy za Upgrade Packa bo przekroczyłem 2 godziny czas gry i nie potrafią zrozumieć faktu że grałem wyłącznie w Multi (a to jest zawarte w cenie Startera) a kampanii i zombi nawet nie pobrałem na dysk. Co bardziej dobijające: mimo tego że kasy nie oddali to mi zablokowało drop kart poniżej 2 godzin i to nawet z gier nie kupionych na Steamie.
Po kilku meczach przypomniałem sobie dlaczego miałem BO3 nie kupować, a powodem jest Aim Assist. W tej grze 99% osób gra padem. Gracz z myszką nie ma szans w takim starciu bo co ci po precyzji myszki jak ty musisz utrzymywać cel (często znajdujący się w powietrzu) a gracz z padem tylko naciska spust bo celownik sam podąża za celem:
https://youtu.be/kVjLQntHn4Y?t=81
W ułamku sekundy gdy ty widzisz przeciwnika a on ciebie, ty z myszką musisz nakierować celownik na przeciwnika, a gracz na padzie robić tego nie musi - wystarczy aby mniej więcej patrzył na ciebie i celownik "przykleja" mu się do twojej postaci (na pecetach mówimy na to po prostu aim bot, a nie żadne wsparcie celowania).
I taka furia we mnie wstąpiła że z miejsca zakupiłem tego pada (3 inne oczywiście nie działają w tej grze), a że jak wspomniałem wyżej tylko ten od x360 daje gwarancję kompatybilności z wszystkim grami to zdecydowałem się na niego.
Tylko w sumie po co? Raz jeden w życiu grałem całe 5 minut na padzie w Quake 2 na PSX i w czasach Atari 2600 na joystickach. I do dnia dzisiejszego nie było takiej gry w którą nie mógł bym w miarę komfortowo grać za pomocą klawiatury i myszki.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

6 lip 2016, o 15:40

Osobiście polecam Logitecha F310, łapy mam dość spore a ten pad bardziej mi leży niż xboxowy.
Po ponad roku użytkowania, nie napotkałem żadnych problemów z kompatybilnością jeśli chodzi o gry, jak na razie wszystkie go wykrywały.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 54 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 15:41

Przez x czasu miałem ps/1/2 pady bardzo mi sie podobały później od znajomego pożyczałem pada od xb360 w końcu przyszedł czas na zakup czegoś swojego... wybór padł na steamowe urządzonko na pewno wielki wpływ miało to ze posiadając ds3 deluxe i sprzedaniu kart/tapet/emot na rynku z walleta zapłaciłem 44 ojrogabenow (33 za pada + 11 za przesylke* o zgrozo ;) patrząc po 2 miechach użytkowania imho zdaniem zakup 100% bez zarzutów gram w co mi się podoba [jedynym mankamentem jest fakt ze w csgo grac możesz ale nie polecam;)] a jak nie gram używam go jako pilota żeby od czasu do czasu wybyczyć się w fotelu oglądając jakieś seriale/filmy :) mnogość opcji ustawień jest moim zdaniem zaletą jak się coś nie podoba ustawiasz pod siebie, jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie+żyroskop teraz już mnie głowa obracam :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

6 lip 2016, o 17:03

Xbox 360! chyba, że Cię stać to szarpnij się na XONE :) 360 jest baaardzo wygodny, a XONE o ile to w ogole mozliwe, jeszcze wygodniejszy.
Niektorzy narzekają, że za duży, ja pomimo że jestem dziewczyną, a my mamy mniejsze dłonie, w ogole nie narzekam, idealnie mi leży w łapach : ) Plus w/w kompatybilność z większościa gier

Jak juz go zdobedziesz to przejdz sobie wszystkie Batmany, jakieś Lego, DMC, Shadow of Mordor, Battleblock Theater czy jakąś serie telltale :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

6 lip 2016, o 17:19

Fj00b pisze: Nic nie trzeba konfigurować.
Tzn. Jedyne co trzeba zrobić to po zakupie Adaptera, podłączyć go do komputera lub Steam Linka i 'zsynchronizować' adapter z padem wciskając odpowiedni przycisk z tyłu w jednym czasie. Później już przez kolejne nawet i 4 lata nie trzeba nic ani konfigurować, ani synchronizować ani bawić się w ustawienia, każda gra, która ma na Steam dopisek 'Full Controller Support' nie wymaga żadnych kombinacji, a obecnie prawie każda nowa gra to ma, jako, że są to porty z konsoli.
Bardzo rzetelna odpowiedz, dziekuje! Chyba sie skusze na owa przejscioweczke, w sumie taka droga nie jest, a skoro nie bede musial konfigurowac to mi to pasuje. Musi posiadac plyte ze sterownikami? A tego Steam Kontrolera sprawie sobie moze na Swieta :gwizdany: bo tez mnie straasznie kusi!
Bardzo lubie pada od X360, jest mega wygodny, bardzo solidny i ladny, doskonale lezy w reku. Ten od PS3 tez jest bardzo wygodny, troche mniej ladny, ale rownie solidnie wykonany, jest tez mniejszy - co jest bardzo wazne jak ktos ma mniejsze dlonie i co jest nadzwyczaj dziwne jest bardziej wytrzymaly - mowie to jako wieloletni posiadacz konsol ;)
Bardzo lubie grac w FPP na padzie, jak dla mnie jest to duzo bardziej realistyczne, faktycznie czujesz nerwy w rece, moga ci drgnac lapy, mozesz nie zdazyc nakierowac bo ktos jest lepszy i szybszy, ogolnie z myszka jest za latwo jak dla mnie, zbyt proste to to jakies, na padzie czuc "realizm" broni, dlatego we wszelkie CODy i BeFy wole grac na konsoli.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 192 razy
Podziękowania: 285 razy
Kontakt:

6 lip 2016, o 17:24

Zdecydowanie na start polecam bezprzewodowego pada x360 z przystawką bezprzewodową.
Bezproblemowe wykrywanie we wszystkich "padowych" grach, to moim zdaniem największa zaleta.
Kiedyś bawiłem się w ręczne konfigurowanie przycisków na "tańszych" padach.. mordęga
Walka z emulatorami x360, aby gra wykryła "nieoryginalnego" pada.. dramat.
Teraz tylko : x360, albo x1.
ODPOWIEDZ