Xbox Game Pass - pytania

Moderator: Redaktorzy

Xbox Game Pass - pytania

Postprzez Nesus » 10 cze 2019, o 23:42

Witajcie :D Tak sobie czytam o tym Xbox Game Pass na PC i zastanawiam sie czy dobrze rozumiem. Byłoby miło, gdyby jakaś dobra duszyczka rozwiała moje wątpliwość.

1. Jeśli kupię Xbox Game Pass na PC za 4 zł, a potem wersję Ultimate za 4 zł to w efekcie będę miał 2 miesiące za 8 zł?

2. Kupienie tych abonamentów w odwrotnej kolejności, a więc Ultimate, a po nim zwykły Xbox Game Pass sprawi, że użyty będzie ten przelicznik i dostanę tylko 1 miesiąc i 20 dni?

3. Jeśli kupię abonamenty Xbox Game Pass i po nim Ultimate za pomocą PayPala z podpiętą kartą to czy wtedy mam aktywne dwie subskrypcje odnawiające się co miesiąc (w sumie o o dwa, bo w końcu się kumulują), czy tylko tę droższą? A jeśli dwie (nie potrzebuję Golda - gram na PC) to czy mogę zrezygnować z abonamentu Ultimate i dajmy na to 10 sierpnia pobierze mi tylko 18,99 zł za zwykły Pass? I gdzie ewentualnie się z tego rezygnuje?

4. Czy zanim skorzystam z tych dwóch ofer po 4 zł to czy mogę kupić Xbox Live Gold albo Xbox Game Pass na XOne w postaci klucza na jeden miesiąc? Wtedy jak rozumiem doda mi się miesiąc z kodu, miesiąc z Passa za 4 zł i miesiąc z Ultimate za 4 zł i razem będę miał 3 miesiące Ultimate?

5. Jeśli w 4 odpowiedź brzmi "Tak", to czy znacie jakieś miejsce, gdzie można tanio kupić miesiąc Golda lub Passa na XOne?

6. Czy orientuje się ktoś, do kiedy trwa promocja na te 4 zł?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Re: Xbox Game Pass - pytania

Postprzez serafek5 » 10 cze 2019, o 23:52

1. Tak
2. Po kupnie Ultimate nie da się kupić zwykłego GP dopóki nie zakończy się aktualna subskrypcja
3. Będziesz miał tylko jedną subskrypcję - kupno Ultimate anuluje wszelkie poprzednie. Możesz wyłączyć rozliczanie cykliczne od razu po kupnie, w zakładce Subskrypcje na koncie MS.
4. Nie mogę potwierdzić, ale CHYBA tak. Ja sam miałem kupiony gold w formie kodu w styczniu i potem gp z promocji kwietniowej, i połączyło mi te dwa abonamenty i jeszcze dodało miesiąc z Ultimate.
5. Z tego co widzę, najtańszy Gold na miesiąc jest na G2A za 25 zł.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Nesus » 11 cze 2019, o 00:00

serafek5 napisał(a):...

Jakbym mógł to bym Ci dał 100 +rep :D
Czyli jeśli kupię teraz Xbox Game Pass za 4 zł, tuż po nim Ultimate za 4 zł i od razu usunę subskrypcję to po 10.08 starcę dostęp do usługi, ale w ddowolnej chwili będę miał możliwość odnowienia samego Passa za 18,99? Bo to wychodzi taniej niż kupowanie Golda przed aktywacją tych abonamentów.

A ten przelicznik działa wtedy jak mamy już Ultiamte i aktywujemy kody na pojedyncze usługi, typu 1 miesiąc Golda zamieni się w 20 dni Ultimate? :D
  • 0

Ostatnio edytowano 11 cze 2019, o 00:03 przez Nesus, łącznie edytowano 1 raz
Nesus
Robin Hood

Postprzez buck » 11 cze 2019, o 00:02

Podpowiem, że auto odnawianie subskrypcji Ultimate to teraz 55zł. Warto pamiętać o anulowaniu.
No i nie powiedziałbym, żeby 1 miesiąc Golda był warty zakupu. Nie wiadomo, kiedy będzie nowa równie dobra promka.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez Nesus » 11 cze 2019, o 00:09

buck napisał(a):Podpowiem, że auto odnawianie subskrypcji Ultimate to teraz 55zł. Warto pamiętać o anulowaniu.
No i nie powiedziałbym, żeby 1 miesiąc Golda był warty zakupu. Nie wiadomo, kiedy będzie nowa równie dobra promka.

Masz rację, bo kod na miesiąc Golda kosztuje 25 zł, a na meisiąc Xbox Game Pass XOne coś około 22 zł. Więc jnajbardziej opłaca mi się brać te dwa miesiące za 8 zł, anulować subskrypcję, a potem w sierpniu kupić Xbox Game Pass PC za 18,99 zł do września, bo nie potrzebuję tego już po wakacjach. Szkoda, że nie wiadomo do kiedy trwa promo, bo najlepiej jakbym miał to od 1 lpica :D
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez maker3 » 11 cze 2019, o 00:10

Tak, przelicznik działa dopiero jak mamy Ultimate. Kod na 1 miesiąc Golda da ci 20 dni Ultimate.
Jeśli planujesz mieć Game Passa dłużej, to lepiej doładować się przed kupnem Ultimate, bo wtedy 1 dzień = 1 dzień.

Aktualnie warto tak wymierzyć, żeby mieć abonament do końca września, co pozwoli ukończyć Gears 5, a potem czekać na promocje black fridayowe.
Proponowałbym kupić od razu 3x PC Games, raz za 4zł, a potem 2 razy za 18,99(bo można wielokrotnie, po każdorazowym wyłączeniu automatycznego odnawiania?) i dopiero wtedy migrować na Ultimate.
Nie wiadomo jak długo utrzyma się cena 18,99, więcej lepiej nie czekać na sierpień.
  • 0

Ostatnio edytowano 11 cze 2019, o 00:15 przez maker3, łącznie edytowano 1 raz
maker3
Łowca

Postprzez buck » 11 cze 2019, o 00:11

ale kombinujesz na konsolę czy pc? Na pc nie masz Golda, tylko miesiąc GP za 4zł.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Postprzez maker3 » 11 cze 2019, o 00:19

Jeśli celem jest wbicie Ultimate, to obojętnie do czego są kody, bo ostatecznie i tak odblokuje to PCGames.
Ale tak czy siak, na krótkie okresy PC Game Pass za 18,99 wychodzi chyba najlepiej.
  • 0

maker3
Łowca

Postprzez Nesus » 11 cze 2019, o 00:24

maker3 napisał(a):Proponowałbym kupić od razu 3x PC Games, raz za 4zł, a potem 2 razy za 18,99(bo można wielokrotnie, po każdorazowym wyłączeniu automatycznego odnawiania?)

Właśnie miałem pytać jak kupić na zaś ten PC Games. Jeśli się nie da to kupię PC Games, potem Ultimate. Promki na gry z tego Passa trwają jeszcze 8 dni, więc obstawiam, że cena 4 zł też tyle potrwa. W najlepszym wypadku kupię 18.06 dwa miesiące za 8 zł i od razu zrezygnuję z subskrypcji. A potem 18.08 kupię od nowa PC Games, licząc, że cena 18,99 zł się utrzyma ;)

Właśnie celem jest wbicie Game Pass dla PC jak najmneisjzym kosztem na tę chwilę, aktualnie nie ma Xboxa, więc Gold i Ultimate go zawierający są mi niepotrzebne.
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez maker3 » 11 cze 2019, o 00:29

Musisz wyłączyć automatyczne odnawianie i wtedy spróbować kupić ponownie.
  • 0

maker3
Łowca

Postprzez JasonTodd » 11 cze 2019, o 01:05

A z racji tego, ze konwersja na Ultimate jest ostateczna, to czy po skonczonym w ogole Ultimate bedzie mozna na pewno wrocic do samego Golda albo Passa, czy do konta bedzie juz na stale przypisany Ultimate i tylko to bedzie mozna aktywowac? Bo rozumiem, ze MS bedzie dazyl do 1 subskrypcji, wiec kiedys nam zostanie tylko Ultimate, a w ten sposob latwiej to bedzie wymusic.
  • 0

JasonTodd
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez nerka99 » 11 cze 2019, o 06:19

Nesus napisał(a):
buck napisał(a): a potem w sierpniu kupić Xbox Game Pass PC za 18,99 zł do września

W sierpniu kończy sie beta i cena ma być zrównana z xboxem,
  • 0

nerka99
Predator

Postprzez Nesus » 11 cze 2019, o 10:11

Jednak Uplay+ zmienił moje plany haha 2 miesiące Xbox Gane Pass PC za 8 zł do końca sierpnia, a potem Uplay+ we wrześniu za free. Pięknie :D
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez buck » 11 cze 2019, o 12:56

nerka99 napisał(a):
Nesus napisał(a):
buck napisał(a): a potem w sierpniu kupić Xbox Game Pass PC za 18,99 zł do września

W sierpniu kończy sie beta i cena ma być zrównana z xboxem,

ale tego buck nie napisał, cytuj porządnie ;)
Tym niemniej, co koniec bety w sierpniu przeszkadza w zakupie do września? Przecież nie chce grać przez cały wrzesień ;)
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez nerka99 » 11 cze 2019, o 13:50

@up
Pokićkało mi się :P
  • 0

nerka99
Predator

Postprzez zethaiks » 24 cze 2019, o 14:43

aktywowalem ten za 4zl Pc game pass
jak aktywowac tego ultimate o ktorym piszecie ? bo nigdzie znalezc nie moge - i czym on sie rozni od zwyklego ?
  • 0

zethaiks
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -20

Postprzez Desolator » 24 cze 2019, o 16:35

Wpisz sobie w sklepie Microsoftu Xbox Game Pass Ultimate.
  • 0

Desolator
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez maker3 » 24 cze 2019, o 21:31

zethaiks napisał(a):i czym on sie rozni od zwyklego ?

Dla PeCetowca niczym więcej się nie różni (dodatkowo ma Game Pass konsolowy i Gold).
Jedynie co, to w tej promocji dostajesz kolejny miesiąc za 4zł.
  • 0

maker3
Łowca

Postprzez aves » 24 cze 2019, o 22:42

Różni się bo po ultimate nie wiadomo czy będzie dało się wrócić do zwykłego game pass for PC bo na razie nikt tego nie sprecyzował
  • 0

Obrazek
aves
Predator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 7

Postprzez mwedner » 25 cze 2019, o 01:22

aves napisał(a):Różni się bo po ultimate nie wiadomo czy będzie dało się wrócić do zwykłego game pass for PC bo na razie nikt tego nie sprecyzował

Znaczy, wydaje mi się jeśli się ultimate skończy to będziesz miał możliwość skorzystania z osobnego Golda, GamePassa tylko na konsole. Inaczej byłby to strzał w stopę przez nich. Ja dopiero sprawdzę to po lutym :D
  • 0

Obrazek
mwedner
Robin Hood

Reputacja: 0

Następna strona

Powrót do Mam problem/poszukuję