Poszukuję książki

Moderator: Redaktorzy

Poszukuję książki

Postprzez kubas246 » 2 maja 2014, o 01:43

Hej, będę miał teraz trochę więcej czasu (koniec szkoły) i tym samym zaczynam szukać czegoś ciekawego do poczytania. Ostatnio czytałem i bardzo spodobały mi się:
- Trylogię Husycką A. Sapkowski
- Krzyżacki Poker Dariusz Spychalski
- Saga o Wiedźminie A. Sapkowski
- Żmija A. Sapkowski
- Oczy Smoka Stephan King
- Mroczna Wieża Stephan King (jeszcze nie skończyłem, ale dorwać kolejne tomy w bibliotece ciężko)
- Sezon Burz A. Spakowski
- Hobbit J. R. R. Tolkien
Skłaniałbym się głównie ku czemuś w stylu Krzyżackiego Pokera (genialnie się czytało). Znacie coś takiego? Jeśli ktoś nie zna to w skrócie napiszę o co chodzi: alternatywna historia , walki wywiadów, spiski, działania służb specjalnych jak i partyzantów, świat na skraju wojny (o ile dobrze pamiętam to mniej więcej tak to wyglądało :) ). Byłbym wdzięczny za podobne tytuły (choćby podobne częściowo).
  • 0

kubas246
Łowca

Reputacja: 0

Re: Poszukuję książki

Postprzez Hambanga » 2 maja 2014, o 06:54

Być może spodoba ci się:

"Czarny Horyzont" i "Czerwona mgła" - Tomasza Kołodziejczaka, fajnie się to czyta pomimo pewnych nieścisłości, jakie można wyłapać pomiędzy oboma książkami. Ewentualnie cykl "Dominium solarne" tegoż autora.

"Pan Lodowego Ogrodu" - Jarosława Grzędowicza.

Polecam też cały cykl "Świat Dysku" Terrego Pratchetta - taka dziwna, śmieszna, a jednocześnie mądra "fantazy".
  • 0

Obrazek
Hambanga
Predator

Reputacja: 11

Postprzez Suddy » 2 maja 2014, o 11:45

Cykl 'Świat Dysku' Pratchetta jest świetny, nawet w pewnym mocno naciąganym sensie są elementy których szukasz. Same opisy tych książek mnie nie zachęcały i długo ich unikałem, ale jak przeczytałem pierwszą to przeleciałem wszystkie. Jak Ci się spodoba to będziesz miał dość dużo czytania :)
  • 0

Suddy
Łowca

Postprzez oLiardi » 2 maja 2014, o 14:51

Cykl Roberta M. Wegnera polecam jeśli chcesz przeczytać kawał dobrej historii fantasy.
Dobra jest też "Królikarnia" Guzka (hist alternatywna Polski z elementami urban fantasy), jeśli chcesz dobrą do czytania książkę z walką, światem na krawędzi to polecam "Apokalipsę według Pana Jana" Roberta Szmidta. Alternatywna historia i reszta wymagań jakie wyszczególniłeś przy Pokerze spełniają "Wallenrod" Marcina Wolskiego oraz genialne i trochę cięzkie do zdobycia w wersji papierowej "Gambit Wielopolskiego" Adama Przechrzty.
  • 0

Ostatnio edytowano 2 maja 2014, o 16:54 przez oLiardi, łącznie edytowano 1 raz
oLiardi
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 42

Postprzez Arteas » 2 maja 2014, o 15:25

Lata ryżu i soli - Kim Stanley Robinson

Bardzo alternatywna historia, pełna właśnie spisków, dociekań etc. W skrócie- co by było gdyby to Islam nie Chrześcijaństwo było dominującą religią świata?
  • 0

Arteas
Robin Hood

Postprzez ufix » 2 maja 2014, o 17:21

Suddy napisał(a):Cykl 'Świat Dysku' Pratchetta jest świetny, nawet w pewnym mocno naciąganym sensie są elementy których szukasz. Same opisy tych książek mnie nie zachęcały i długo ich unikałem, ale jak przeczytałem pierwszą to przeleciałem wszystkie. Jak Ci się spodoba to będziesz miał dość dużo czytania :)

Zgadzam się, Świat Dysku wciąga jak mało co ;) Jeśli lubisz abstrakcyjny humor w stylu Monty Pythona to na pewno Ci się spodoba ;)
  • 0

ufix
Łowca

Postprzez Raffael » 2 maja 2014, o 17:42

ufix napisał(a):
Suddy napisał(a):Cykl 'Świat Dysku' Pratchetta jest świetny, nawet w pewnym mocno naciąganym sensie są elementy których szukasz. Same opisy tych książek mnie nie zachęcały i długo ich unikałem, ale jak przeczytałem pierwszą to przeleciałem wszystkie. Jak Ci się spodoba to będziesz miał dość dużo czytania :)

Zgadzam się, Świat Dysku wciąga jak mało co ;) Jeśli lubisz abstrakcyjny humor w stylu Monty Pythona to na pewno Ci się spodoba ;)

Z książkami Pratchetta jest ten problem, że ich poziom (w tym humoru) bywa dosyć nierówny, nawet między kolejnymi tomami z serii.
  • 0

Obrazek
Raffael
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez kubas246 » 2 maja 2014, o 23:10

Wielkie dzięki za propozycje, ogarnę tylko co mają w bibliotece z tego.
  • 0

kubas246
Łowca

Postprzez Arteas » 3 maja 2014, o 10:30

Pratchetta najlepiej czytać w języku angielskim- nie zawsze ten humorystyczny akcent jest przetłumaczony dobrze, ale ogólnie poziom trzyma :) (chodzi głównie o gry słowne)
  • 0

Arteas
Robin Hood

Postprzez amigarulez » 3 maja 2014, o 23:17

Przestań, zaraz będzie pytał czy da się gdzieś spolszczenie ściągnąć :lol:
  • 0

amigarulez
Łowca

Postprzez oLiardi » 3 maja 2014, o 23:35

Arteas napisał(a):Pratchetta najlepiej czytać w języku angielskim- nie zawsze ten humorystyczny akcent jest przetłumaczony dobrze, ale ogólnie poziom trzyma :) (chodzi głównie o gry słowne)

Gry słowne są bardzo ciężkie do przetłumaczenia o ile w ogóle się je da przetłumaczyć.
  • 0

oLiardi
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 42

Postprzez Arax » 4 maja 2014, o 00:27

Jeśli lubisz polskich autorów to z czystym sumieniem mogę polecieć Ziemiańskiego i jego trylogie "Achaja"
Teraz mogą być problemy ze zdobyciem podstawki bo dość głośno była reklamowana 3 część "Pomnika Cesarzowej".

Wg mnie w tym jest wszystko, są spiski i przekręty, ciekawa historia nie tylko głównej postaci, oraz dość specyficzny język i humor, który osobiście przypadł mi bardzo do gustu :)
  • 0

Arax
Łowca

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Rassook » 22 lip 2014, o 22:24

Alternatywna historia? Nie podam ci tytułów, bo nie pamiętam, ale wiem, że czytałem parę dość ciekawych autorstwa Pilipiuka.
Nie mam pewności, ale to były chyba powiązane ze sobą opowiadania, a nie powieść, ale całkiem ciekawe.
  • 0

Cierpienie kształci także silne osobowości.
Rassook
Łowca

Postprzez Jasiek » 31 lip 2014, o 12:41

Jeżeli masz ochotę poczytać dla odmiany nieszablonową fantastykę, to polecam książki mojego imiennika, Petera V. Bretta.
Takie fantasy skrzyżowane z komiksami z superbohaterami, mrocznym światem, gdzie "dobrzy" zazwyczaj obrywają łomot.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27475/ma ... k-ksiega-i <--- oceną na portalu się nie przejmuj, jest zaniżona XD
  • 0

Jasiek
Łowca

Postprzez nagelfar » 7 lis 2014, o 23:33

Gorąco polecam cykl książek sf M.Ciszewskiego z motywem podróży w czasie współczesnej jednostki komandosów do okresu 2-giej wojny światowej:
- www.1939.com.pl
- Major
- www.1944.waw.pl
- www.ru2012.pl
  • 0

nagelfar
Predator

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: -1

Powrót do Książki i komiksy