Okazyjne ceny filmów

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 16 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

2 paź 2014, o 21:05

@Czaja w systemy 5.1 skonczyłem się bawic w 2007r. Już wolę sobie oglądać normalnie na 2 porządnych kolumnach. Dla mnie nie ma roznicy czy jest True HD czy DTS... nie slyszalem nawet o True HD DTS jedynie o DTS-HD. True hd to jest chyba tylko na blu ray..a dvd zazwyczaj ma dts albo ac3. Ja wiecej slucham muzyki niz gram i oglądam filmy... jak już oglądam filmy to w 3/4 przypadków po nocach i wtedy glosniczki z tv starczają... jedynie jak jestem chory to w dzien oglądam filmy ;) Mi przynajmniej nie kalkuluje sie kupowanie amplitunerow wielokanałowych za grube pieniądze, ktore nie dysponuja w ogole mocą. Jak tez wiadomo do suchania muzykli najlepsze jest stereo a nie zestawy KD z dzwiękiem wielokanałowym, a ze u mnie to przewaza to trzymam sie stereo. Nie moge tez sobie wyobrazic ciaglego przepinania np kabli glosnikowych do amplitunera jakbym chcial filmy oglądac a potem do wzmacniacza jakbym chcial muzyki sluchac ;]
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Okazyjne ceny filmów

2 paź 2014, o 21:13

sergeron pisze:
Emkas pisze:
pelikulas pisze: co jest zlego w lektorze?
Ironia. W zasadzie to Jerry sam jest lektorem :)
Jeżeli dobrze pamiętam, to Jerry przedkłada dubbing nad lektora (i w sumie prawidłowo, bo czy czasem lektor nie był zrobiony po to, żeby ciąć koszty). Normalne kraje mają dubbingi a w Polsce ciągle powstają filmy z lektorem.
W Szwecji czy Chorwacji są tylko napisy, żadnych lektorów ani innych dubbingów, dzięki temu nawet starsze osoby są tam w stanie dogadać się po angielsku. I to jest najlepsze rozwiązanie (a właściwie - jedyne dobre).

Zarówno lektor jak i dubbing to mord na kinie. Chociaż w obu wypadkach są wyjątki, np. Tomasz Knapik czy też dubbingi w filmach skierowanych dla młodszej widowni (tam obecności dubbingu uniknąć nie sposób).
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 23 razy
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

2 paź 2014, o 21:28

To prawda, że w Europie próżno szukać filmów z lektorem, szczególnie w każdym filmie telewizyjnym. Szkoda, myślę, że czytanie napisów popsułoby oczy, ale lepiej zrobiło na znajomość angielskiego ;-) Tyle, że ta zła decyzja została podjęta tak dawno temu, że mnie na świecie nie było nawet :)

BTW. Podobnie jak @Mielon uważam, że dubbing to mord na kinie, ale kinie "filmowym", a nie animowanym. Nie oglądałem tego za wiele, ale zdaje się, że nie widziałem filmu z jakimś naprawdę dobrym polskim dubbingiem. Dlatego też ostatecznie wolę model polski, czyli lektor niż włoski, czyli wszystko w dubbingu.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 102 razy
Podziękowania: 24 razy
Kontakt:

3 paź 2014, o 00:57

Kraina Lodu z polskim dubbingiem jest lepsza niż z angielskim :tak:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

3 paź 2014, o 13:46

pelikulas pisze: @Czaja w systemy 5.1 skonczyłem się bawic w 2007r. Już wolę sobie oglądać normalnie na 2 porządnych kolumnach. Dla mnie nie ma roznicy czy jest True HD czy DTS... nie slyszalem nawet o True HD DTS jedynie o DTS-HD. True hd to jest chyba tylko na blu ray..a dvd zazwyczaj ma dts albo ac3. Ja wiecej slucham muzyki niz gram i oglądam filmy... jak już oglądam filmy to w 3/4 przypadków po nocach i wtedy glosniczki z tv starczają... jedynie jak jestem chory to w dzien oglądam filmy ;) Mi przynajmniej nie kalkuluje sie kupowanie amplitunerow wielokanałowych za grube pieniądze, ktore nie dysponuja w ogole mocą. Jak tez wiadomo do suchania muzykli najlepsze jest stereo a nie zestawy KD z dzwiękiem wielokanałowym, a ze u mnie to przewaza to trzymam sie stereo. Nie moge tez sobie wyobrazic ciaglego przepinania np kabli glosnikowych do amplitunera jakbym chcial filmy oglądac a potem do wzmacniacza jakbym chcial muzyki sluchac ;]
No być może masz rację z tym DTS, bo oglądam bluray zazwyczaj. Powiem tak, jeśli bawić się w 5.1 to tylko z konkretnym ampli i kolumnami, a nie jakieś pseudo plastikowe zestawy kina domowego. Osobiście nie wyobrażam sobie oglądania jakiegoś kina akcji wieczorem na głośności 5%,ale o gustach się nie rozmawia
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 16 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

3 paź 2014, o 17:24

@czaja ja mam 4 w miare kolumny i ampli musiałby mieć minimum 5x400W dla 4 omow żeby je dobrze wysterować... to ze na ampli pisze 5x130W to bujda, on ma te 130W ale jak obciazysz 1 kanał, jak wszystkie to masz 5x30W a to stanowczo za mało. Widziałem raz porządny ampli który miał te 5x100W@8 ohm ale kosztował chyba ze 6tysiecy i ważył te swoje 30 kilo :) Dlatego wole stereo :)
Awatar użytkownika
Łowca

21 paź 2014, o 19:53

W Carrefourze dostałem film Flash Gordon (1980) za 4,99.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

8 lis 2014, o 19:43

A jak ktoś lubi filmy po angielsku, to dziś na Amazonie można kupić w promocji:
- pełną kolekcję serialu Spartacus na blu-ray (13 płyt za $60 zamiast $150)
- pełną kolekcję serialu X-Files (9 serii + 2 filmy - za $80, obniżka o $250)
Przesyłka gratis
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

12 cze 2015, o 18:37

Od 18 czerwca w lidlu będzie film na DVD / Blu-Ray 50 Twarzy Greya w ofercie. Cena: 27,99 zł (DVD) i 69.90 zł (Blu-Ray)
Już widzę te matki, żony i kochanki kupujące ten film :trollface:
Obrazek
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

12 cze 2015, o 20:09

Hemiq pisze: Od 18 czerwca w lidlu będzie film na DVD / Blu-Ray 50 Twarzy Greya w ofercie. Cena: 27,99 zł (DVD) i 69.90 zł (Blu-Ray)
Już widzę te matki, żony i kochanki kupujące ten film :trollface:
Czyli tradycyjne w Prywislanskim Kraju ponad 200% "podatku od luksusu" za wydanie na bluray wykastrowane z większości dodataków. Ale czemu się dziwić - w 2015 r. nadal w dystrybucji są filmy na VCD.
ODPOWIEDZ