Nie tylko gramy: Pochwal się (prze)czytanymi książkami

Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 16:12

W tym tygodniu przeczytałem po raz pierwszy Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Film obejrzałem chyba z 10 razy. Fajnie się czytało, ale krótko. Teraz czekam aż do miejscowej biblioteki wróci (od kogoś) druga część cyklu. Międzyczasie zacząłem czytać Ostatnie życzenie, czyli pierwszą część Sagi o Wiedźminie. Ale jakoś nie mogę się do niej przekonać - nudzi mnie. Choć na swoje usprawiedliwienie napomknę, że jestem dopiero na momencie jak
Spoiler:pokaż
A wy coś czytacie? Czy te +1 na Steam wyżarło Wam już mózgi? :)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

Re: Nie tylko gramy: Pochwal się (prze)czytanymi książkami

14 lip 2013, o 16:20

Niedawno skończyłem klasykę SF - Miasto permutacji Grega Egana.
Teraz poczytuję Myto ogarów z cyklu Malazańska Księga Poległych Stevena Eriksona.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

14 lip 2013, o 16:36

Jakiś miesiąc temu skończyłem "Trylogie mrocznego elfa" (fajnie by było zobaczyć ekranizacje)

cytat który został w pamięci :"Umarł z przyczyn naturalnych, sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć"

Obecnie czytam serie książek Terry'ego Pratchetta w których bohaterem jest ŚMIERĆ.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 16:47

Ja właśnie dzisiaj skończyłem (w końcu) Ostatniego Bohatera Pratchetta z przepięknymi ilustracjami Paula Kidby.
Świetny opis skafandra Rincewinda "Zmodyfikowany hełm do połowu pereł, z prostym miernikiem ciśnienia (jeśli wizjery stają się czerwone, to znaczy że głowa eksplodowała)" przypomina to nieco wynalazki GSP Dibblera w stylu "maść antysmocza" czy "przyrząd do poszukiwania smoków" (jeśli zapali się papierek na końcu kija to znalazłeś się blisko smoka).

W sumie mam większość "Świata Dysku" w swojej biblioteczce
BTW polecam również "Długą Ziemię" Baxtera i Pratchetta

Z polskich książek, to:
Dukaj, Zajdel (jakby nie patrzeć to te jego klucze są w użyciu), Piekara (cykl o Mordku), Kołodziejczak (cykle o imperium solarnym i horyzontach), Lem (nie wszystko), Sapkowski, Kossakowska, Grzędowicz (strasznie mi podszedł Popiół i kurz), Pacyński (komu wyje pies, Sherwood), Białołęcka (Naznaczeni błękitem), Brzezińska
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, o 16:59 przez Hambanga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 16:50

Ostanio Cormac McCarthy W ciemność:

Przede mną Antonio Salas Handlowałem kobietami.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2013, o 17:08

Ostatnio przeczytałem trochę książek Pilipiuka: Trucizna, Wieszać każdy może, Czarownik Iwanow, Czerwona Gorączka, Operacja Dzień Wskrzeszenia oraz Oko jelenia: Droga do Nidaros.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

14 lip 2013, o 17:14

W sumie mam większość "Świata Dysku" w swojej biblioteczce
Mam tak samo ^^ masz tez te książki o kotach i wolnych Ciutludziach ?

Ostatnio przeczytałem trochę książek Pilipiuka: Trucizna, Wieszać każdy może, Czarownik Iwanow, Czerwona Gorączka, Operacja Dzień Wskrzeszenia oraz Oko jelenia: Droga do Nidaros.
Świetne książki , polecam tez "Kuzynki" i pozostałe książki z trylogii, fajnie się czytało chociaż spotkalem sie z opinia ze to "babskie czytadło"
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

14 lip 2013, o 17:23

Rimval pisze:
Mam tak samo ^^ masz tez te książki o kotach i wolnych Ciutludziach ?
Maurycego mam, a Ciutludzi "Kapelusz pełen nieba" i "W północ się odzieję", na 2 pozostałe czekam na reedycję w tłumaczeniu Cholewy.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

14 lip 2013, o 17:30

Tak Maurycy ,ale jest jeszcze ta jedna książka "Kot w stanie czystym" ,jedyna książka Pratchetta której nie przeczytałem (choć jest krotka).Trzeba naprawdę lubić koty żeby ja skończyć ,ja nie dałem rady ,w ogóle mnie nie śmieszyła.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 17:55

Ostatnio 1984, Myszy i ludzie, człowiek z wysokiego zamku. Teraz 2 tom milenium.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:01

Parę dni temu skończyłem czytać I tom Pana Lodowego Ogrodu, dobra książka :tak: W niedługim czasie planuję zakupić drugi za nadmiarową kasę (a to dobre). Miałem też przeczytać "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" (jakimś cudem nigdy nie przeczytałem żadnej książki Dicka), ale nie mogę się zabrać.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:06

Globoos pisze: Parę dni temu skończyłem czytać I tom Pana Lodowego Ogrodu, dobra książka :tak:
Ja przeczytałem 3 tomy i czekałem ponad rok na ostatni - i jak już (w końcu!) wyszedł, to jakoś nie miałem czasu na lektury i tak się złożyło, że do tej pory nie zebrałem się do czytania. Książka fajna :piwo:
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:31

Ja to już w tym roku ze 3 razy wszystkie 4 tomy przeczytałem.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:31

Ja aktualnie czytam Radio Wolne Albemuth Philipa K. Dicka - bardzo dobra książka.
Polecam i pozdrawiam - Piotr Fronczewski :)

Edit: Dzięki Hemiq za poprawienie mnie !
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, o 23:01 przez mammoth665, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:37

mammoth665 pisze: Piotr Frączewski
Fronczewski jak już :trollface:

BTW - czytał ktoś cykl Dziedzictwo Christophera Paoliniego? Oglądnąłem film (w TV na Polsacie :E ) i mi narobił chęci na książki. Warto to czytać po Potterze i Wieśku?
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:44

@Hemiq - jak mawia mój ojciec: rzuć, pluń!
Jeżeli masz ochotę na dobre fantasy, to polecam trylogię skrytobójcy Robin Hobb. Jak nie czytałeś, to bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

14 lip 2013, o 22:48

Ja przeczytałem cały cykl Dziedzictwo i jako lekką, niezobowiązującą lekturę polecam.
Nie oczekuj nie wiadomo czego i będziesz zadowolony. Ja chciałem przygody, smoków, ciekawego świata to go dostałem + sprawdzić jak wypada twórczość młodego autora (Paolini miał chyba ok 16 lat jak pisał Eragona).

Aktualnie czytam Starcie Królów Martina (mimo iż oglądałem serial czyta się fenomenalnie) oraz Pod Kopułą Kinga (zachęcony serialem, jednak rozbieżności są przeogromne).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

15 lip 2013, o 10:32

qwertysad pisze: Ja przeczytałem cały cykl Dziedzictwo i jako lekką, niezobowiązującą lekturę polecam.
Nie oczekuj nie wiadomo czego i będziesz zadowolony. Ja chciałem przygody, smoków, ciekawego świata to go dostałem + sprawdzić jak wypada twórczość młodego autora (Paolini miał chyba ok 16 lat jak pisał Eragona).
Zgadzam się - książki są bardzo fajne, ale film...hmmm...krótko mówiąc - do *zady* i tyle. Z Saphiry zrobili latającego szczura...ech...

Widzę tu paru miłośników fantasy i aż mnie dziwi, że żaden nie wspomniał o TOLKIENIE!!!
Trylogię tylko oglądaliście? :P
Ubika też żaden nie przeczytał? :P

Co do mnie, to z tego co tu wymieniliście - Dukaja nie czytałam, bo nudzi. HP też nie, ale może kiedyś; Świat Dysku - kilka książek, a dalej jakoś się przerzuciłam - trzeba będzie do tego wrócić, bo już można trochę poczytać dłużej i nie czekać na kolejne części ;)

Hambanga, Pilipiuka nie czytałeś?
Brakuje mi go na Twojej liście ;)
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

15 lip 2013, o 10:42

Pilipiuka oczywiście cały Wędrowycz u mnie w biblioteczce leży, mam jeszcze jakieś opowiadania, czytałem te całe księżniczki i kuzynki, cuś z leleniem też się przeczytało (ale jakoś mi nie podeszło).
Co do Dicka i Tolkiena, no dla mnie to jest na tyle oczywiste, że nie wypisywałem (chociaż z rok już nic od nich nie czytałem). Ogólnie wydaję więcej na książki niż na gry czy filmy, jakoś najbardziej odstresuję się i odpoczywam przy książce.
Co do Dukaja to zgadzam się, że się go czyta trudno, ale z całego serca polecam "W kraju niewiernych".
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

15 lip 2013, o 10:43

Wolf Moon pisze: Widzę tu paru miłośników fantasy i aż mnie dziwi, że żaden nie wspomniał o TOLKIENIE!!!
Trylogię tylko oglądaliście? :P
Z tego co widziałem, to ludzie wypisywali raczej co przeczytali ostatnio, a nie wszystkie książki, z jakimi się z zetknęli. Zresztą znajomość Tolkiena to dla mnie wręcz oczywistość.
ODPOWIEDZ