Wspólna inicjatywna przeciw cwaniactwu na allegro.

Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 61 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

4 wrz 2014, o 11:54

W końcu musiał powstać taki temat.
Ile to razy przeglądając aukcję dotyczące gier, trafiłem na typowy pokaz cwaniactwa niektórych użytkowników, żerujących na niewiedzy kupujących.
No i nieraz zerkając na shout'a niestety utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jestem sam.
Co Wy na to aby podrzucać linki w tym temacie, które są tego przykładem ? Łowców jest sporo, więc moglibyśmy utrudnić życie oszustom.
Nie chodzi tu o gry kupowane taniej, bądź darmowe.. sprzedawane drożej, bo to odwieczne prawo rynku.
O manipulowanie opisem, o aukcje niezgodne z regulaminem - już tak.
Dajcie znać czy podpisujecie się pod tą inicjatywą. Jeśli tak - zaczynamy ;)
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2014, o 11:55 przez noj89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Re: Wspólna inicjatywna przeciw cwaniactwu na allegro.

4 wrz 2014, o 11:55

http://allegro.pl/gra-the-sims-4-pl-ori ... 40696.html

Przy zgłaszaniu polecam pisać wiadomości do gości od przekrętów. Często usuwają aukcję od razu zanim zrobi to pracownik allegro. Polecam dodać też konto gościa do jakiegoś folderu i sprawdzać czy nie wrzucił znowu. Swoją drogą fajne wiadomości czasem odpisują. Jeden mi pisał, że jeśli zgłoszę jego następną aukcję to pójdzie z tym do prokuratury i usuną mi konto :trollface:
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2014, o 12:19 przez smugglersun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:18

Wszelkie aukcje z kontami do CS:GO, Battlefieldami, SimCity są wg. regulaminów tych platform niezgodne z prawem. Dziwię się trochę, że Allegro pozwala na coś takiego. Jeszcze sprzedawanie gry, która przez pewien (z reguły krótki) okres czasu była darmowa, no ok, jestem w stanie to zrozumieć ale handel kontami jest zwyczajnie złamaniem zasad.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:20

I to są głównie konta na których najczęściej dostajemy tylko login i hasło. Bez możliwości zmiany maila albo chociaż hasła. Więć śmiem podejrzewać, że za jakieś kilka miesięcy traci się dostęp do takiego konta i zostaje ono sprzedane innej osobie. :E
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:20

szczypiorofix pisze: Wszelkie aukcje z kontami do CS:GO, Battlefieldami, SimCity są wg. regulaminów tych platform niezgodne z prawem. Dziwię się trochę, że Allegro pozwala na coś takiego. Jeszcze sprzedawanie gry, która przez pewien (z reguły krótki) okres czasu była darmowa, no ok, jestem w stanie to zrozumieć ale handel kontami jest zwyczajnie złamaniem zasad.
W tym przypadku chyba niewiele możemy zdziałać, skoro allegro dało przyzwolenie na coś takiego. Podobnie jest przecież z FM. Z racji premiery 15 niedługo zapewne pojawi się wysyp multikont.
Zgłoszone.
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:21

Allegro banuje aukcje z kontami/wypożyczaniem takich kont. Niem a tylko odpowiedniej opcji przy zgłaszaniu.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:22

Moje drugie pytanie: skąd ci złodzieje (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu) mają dostęp do konta innych osób? Przecież, gdy ktoś kupuje czyjeś konto to inny je traci i co? Nikt nie zgłasza tego do EA czy Steama?
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:24

EdwardMorderca pisze: I to są głównie konta na których najczęściej dostajemy tylko login i hasło. Bez możliwości zmiany maila albo chociaż hasła. Więć śmiem podejrzewać, że za jakieś kilka miesięcy traci się dostęp do takiego konta i zostaje ono sprzedane innej osobie. :E
Dokładnie. Kiedyś kupiłem takie konto, do czego teraz wstyd mi się przyznać.
Sprzedawca zalecił, abym korzystał z konta tylko i wyłącznie w trybie ofline.
O zmianie jakichkolwiek danych nie ma mowy, a ban wpada tak czy inaczej zazwyczaj po kilku tygodniach.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:25

szczypiorofix pisze: Moje drugie pytanie: skąd ci złodzieje (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu) mają dostęp do konta innych osób? Przecież, gdy ktoś kupuje czyjeś konto to inny je traci i co? Nikt nie zgłasza tego do EA czy Steama?
A to nie działa na zasadzie kupuję jedną grę, przypisuję ją do konta i sprzedaje razy x ?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

4 wrz 2014, o 12:50

Też zgłosiłem jednocześnie myślę że podesłanie linku do tego teamtu typkowi jest wskazane. Temat fajny pod warunkiem, że nie będą niektórzy debile płakać, że ktoś jest "cebulakiem" bo kupił tropico 4 za 0,27e a sprzedaje za 8zł lub, że wziął 25giftów które były darmowe i sprzedaje je dalej.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:00

k88pl pisze: Też zgłosiłem jednocześnie myślę że podesłanie linku do tego teamtu typkowi jest wskazane. Temat fajny pod warunkiem, że nie będą niektórzy debile płakać, że ktoś jest "cebulakiem" bo kupił tropico 4 za 0,27e a sprzedaje za 8zł lub, że wziął 25giftów które były darmowe i sprzedaje je dalej.
Dlatego wspomniałem o tym, że takie posty nie powinny się tu pojawiać.
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:11

Od gościa dostałem odpowiedź
Witam.

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Mam wrażenie, że posiada Pan podstawowe braki w wiedzy ogólnej nabywanej w szkole podstawowej.
Proszę się dokształcić w zakresie czytania ze zrozumieniem
:E
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:20

smugglersun pisze: Od gościa dostałem odpowiedź
Witam.

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Mam wrażenie, że posiada Pan podstawowe braki w wiedzy ogólnej nabywanej w szkole podstawowej.
Proszę się dokształcić w zakresie czytania ze zrozumieniem
:E
Haha ;) Przypuszczam, że otrzymanie takiej wiadomości w odp, musi dawać ogromną satysfakcję :D
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:26

Mi się podoba ten fragment z jego strony "Gwarancja bezpieczeństwa: Jesteśmy nową, prężnie rozwijającą się firmą na rynku dystrybucji cyfrowej.
Mamy nadzieję, że spełnimy Wasze nawet najbardziej wygórowane oczekiwania."
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:27

Ej no przeciez on sprzedaje "kod dostepu" a nie konto :p
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:29

@smugglersun: nieźle, gość ma dziwne poczucie humoru czy to ja nie chwytam o co mu chodzi? :P
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:35

Wysłałem mu regulamin origina i uświadomiłem, że to co robi to sprzedawanie pirackiej wersji gry. Zgłaszajcie to jako piracka wersja oprogramowania. Dlaczego? Już piszę.

Gość kupił jedną grę na jedno konto, które sprzedaje za cenę nowej gry. Wypożycza je na 24 godziny by naiwny kupujący mógł pobrać grę a następnie:
Warunkiem dalszego korzystania gry The Sims 4 jest przejście programu Origin w tryb Offline zaraz po aktywacji gry na komputerze.
Z tego wynika, że po zmianie hasła przez sprzedającego, kupujący będzie mógł grać dalej w Sims 4, ale w jej nieautoryzowaną kopię - bez dostępu do oryginalnego konta, do którego została przypisana. Eula The Sim 4 zezwala granie tylko w momencie, gdy mamy dostęp do konta - ale naszego własnego z grą kupioną przez nas. W myśl prawa jest to nieoryginalna kopia (idąc calym tym procesem). Allegro ma obowiązek to usunąć w tym momencie.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:41

Nie wiem jak mają się do tego SImsy 4 ale chyba Simcity wymagało (lub nadal wymaga) stałego połączenia z netem. Idąc tym tropem, gdyby Sims 4 wymagało stałego połączenia z netem, ktoś tylko wywali stówkę w błoto, bo nawet dłużej sobie nie pogra. O aktualizacjach można sobie tylko pomarzyć.
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:54

Aukcja została zamknięta.
Śmieszy mnie to "Lokalizacja: Stany Zjednoczone" :E
Niestety 5 głupich osób zdążyło to kupić.

teraz wrzucił poprawną aukcję :D
http://allegro.pl/gra-the-sims-4-pl-ori ... 09828.html
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 wrz 2014, o 13:55

Tak się w Polsce robi interesy. Kupuję nową, chodliwą grę, przypisują ją do nowego konta a następnie to konto sprzedaje się 5 osobom, z zastrzeżeniem, żeby nie używać gry w trybie online, z czego jedna (pewnie ta pierwsza, która sie zaloguje) będzie miała naprawdę dostęp do gry. Może nawet i to nie, bo pewnie ten biznesmen już pozmieniał (albo w najbliższym czasie zmieni) e-mail i hasło i sam będzie pykał w nowe Simsy. Co jak co ale coś takiego powinno się tępić.
ODPOWIEDZ