Błąd cenowy na Rapido.com

Moderator: Redaktorzy

Re: Przez Łowców ZAMKNIĘTO SKLEP!

Postprzez Quoyque » 19 sie 2019, o 11:56

<mniam,mniam> Komuś jeszcze brakuje popcoronu?</mniam,mniam> Generalnie obydwie strony mają po części rację, ale nie jesteście na tym samym poziomie moralnym, żeby dojść do porozumienia. A już nie wspominając o poziomie dyskusji, który bije dna den, kiedy wyzywacie się od ekspertów, śmieciów i bredzących.
Niech moderator zamknie to wszystko... bo tak w ogóle to w złym dziale jest.
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez Qwerty12345 » 19 sie 2019, o 12:29

To, że jest w złym dziale, nie ma najmniejszego znaczenia. Co do poziomu dyskusji się zgodzę, ale nerwy już opadły i będzie pod tym względem lepiej, na pewno kilka osób jeszcze się w tym temacie wypowie. Przydałby się też komentarz ze strony administratora, czy naprawdę reprezentuje on poziom zwolenników wykorzystywania cudzych błędów. Nawet jeśli tak, to może chociaż niektóre osoby mimo wszystko coś zrozumieją i będą trzymać się z daleka od takich oszustw.
  • 0

Qwerty12345
Zbanowany

Reputacja: -50

Postprzez exoixonar » 19 sie 2019, o 12:31

Qwerty12345 napisał(a):To, że jest w złym dziale, nie ma najmniejszego znaczenia. Co do poziomu dyskusji się zgodzę, ale nerwy już opadły i będzie pod tym względem lepiej, na pewno kilka osób jeszcze się w tym temacie wypowie. Przydałby się też komentarz ze strony administratora, czy naprawdę reprezentuje on poziom zwolenników wykorzystywania cudzych błędów. Nawet jeśli tak, to może chociaż niektóre osoby mimo wszystko coś zrozumieją i będą trzymać się z daleka od takich oszustw.

Daremne jednak nadzieje, że admin ma w tego typu sprawach należytą moralność - pokazał to dziesiątki razy. Jego podwładni też nie lepsi - niektórzy łamali regulamin strony, a później zostali jej redaktorami czy moderatorami

A czego oczekujesz, wbijasz i od razu w 1 poście, "wszyscy jesteście złodziejami", "oszustami", "ukradliście pół miliona" rozumiem, że wyrok już zapadł i to ty jesteś sędzią i kątem. Pytanie tylko czy skazujesz nas jako organizacje przestępczą czy każdego z osobna, to jest taka abstrakcja, że nic dziwnego, że piszesz na multikoncie skoro tak bardzo się znasz na sprawach redaktora który łamie regulaminy sklepów. Teraz ty złamałeś regulamin multikontem, hipokryzja ?
  • 0

exoixonar
Predator

Reputacja: 8

Postprzez Qwerty12345 » 19 sie 2019, o 12:38

exoixonar napisał(a):
Qwerty12345 napisał(a):To, że jest w złym dziale, nie ma najmniejszego znaczenia. Co do poziomu dyskusji się zgodzę, ale nerwy już opadły i będzie pod tym względem lepiej, na pewno kilka osób jeszcze się w tym temacie wypowie. Przydałby się też komentarz ze strony administratora, czy naprawdę reprezentuje on poziom zwolenników wykorzystywania cudzych błędów. Nawet jeśli tak, to może chociaż niektóre osoby mimo wszystko coś zrozumieją i będą trzymać się z daleka od takich oszustw.

Daremne jednak nadzieje, że admin ma w tego typu sprawach należytą moralność - pokazał to dziesiątki razy. Jego podwładni też nie lepsi - niektórzy łamali regulamin strony, a później zostali jej redaktorami czy moderatorami

A czego oczekujesz, wbijasz i od razu w 1 poście, "wszyscy jesteście złodziejami", "oszustami", "ukradliście pół miliona" rozumiem, że wyrok już zapadł i to ty jesteś sędzią i kątem. Pytanie tylko czy skazujesz nas jako organizacje przestępczą czy każdego z osobna, to jest taka abstrakcja, że nic dziwnego, że piszesz na multikoncie skoro tak bardzo się znasz na sprawach redaktora który łamie regulaminy sklepów. Teraz ty złamałeś regulamin multikontem, hipokryzja ?

Piszę z multikonta, bo poprzednie po krótkim komentarzu pod "newsem" zbanowano i jeszcze na złość usunięto mi wszystkie posty, w tym trzy recenzje na kilkanaście stron w Wordzie, na które poświeciłem również kilkanaście godzin. To dopiero jest hipokryzja, że jak użytkownik poświęci wiele godzin swojego życia, by zrobić coś wartościowego dla forum, to się go usunie, bo skrytykował oszustwo i wyraził własne zdanie. Regulamin tego zabrania? Nie, ale moderacja i tak robi swoje.
  • 0

Qwerty12345
Zbanowany

Reputacja: -50

Postprzez Refty » 19 sie 2019, o 12:53

Osobiście nie zakupiłem doładowania. Niespowodowane to było moralnością, że wykorzystuje price bug. Tylko dlatego, że ten sklep i promocja wyglądała szemrane i obawiałem się jakiegoś scamu. Nawet jak były potwierdzane zakupy w komentarzach, zastanawiałem się czy to nie jest jakoś wszystko na lewo robione. Z kolei jak chodzi o samą promocje to można mniej prawdopodobną sytuację rozważyć czyli sklep mógł dać możliwość kilku użytkownikom kupna po atrakcyjnej cenie zakupu doładowań. Nie dopilnowanie limitu to już druga sprawa.

Price bugi związane z produktami fizycznymi zawsze mogą być anulowane przy wysyłce, więc tutaj nie widzę, żadnego problemu żeby się kłócić czy wykorzystywanie ich jest ok czy nie. Z kolei jak chodzi o dobra cyfrowe to już inna kwestia. Często w sumie nie wiemy czy jest coś price bugiem czy promocja dla małego grona odbiorców w celu rozpromowania sklepu, jakiegoś eventu czy itp. W tym przypadku, który dotyczy temat można było się bardziej spodziewać, że bardziej to jest błąd, ale w 100% nie możemy być pewni tego. Z kolei pytanie czy jest to uczciwe moralnie wykorzystywanie w 100% pewnych błędów cenowych? Myślę, że nie jest. Ale czy można karać ludzi wykorzystujących taki błąd wydaję mi się że nie. Ogólnie jest duży problem co robić w kwestii dóbr cyfrowych. To trzeba uregulować, ale teraz rzcuanie w ludzi, że są złodziejami czy oszustami uważam, że nie jest to odpowiednie.
  • 0

Obrazek
Refty
Hitman

Medale: 3
Reputacja: 66

Postprzez Vantos » 19 sie 2019, o 12:54

@Qwerty12345 Czemu nie pójdziesz do nich i sie nie poskarzysz jakie to polaki cebulaki z tych łowców złe są tylko piszesz posta i oczekujesz od niewiadomo kogo jakiejś skruchy czy żalu ? Jaki jest cel tego posta
  • 0

Vantos
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez scigant » 19 sie 2019, o 12:55

Stosując regułę nie wiem, nie mam pojęcia, ale się wypowiem wtrące swoje trzy grosze do dyskusji. Nie jestem prawnikiem, ekspertem, ale uważam, że ludzie powinni kierować się w życiu jakimiś zasadami ślepe przestrzeganie prawa nie zawsze jest dobre. Przykład hitlerowskich Niemiec, czy am skrupulatnie respektowanie zarządzeń było dobre? Jeśli prawo powie że wykorzystanie czyjegoś błędu jest dobre to tak mamy postępować. Albo powie, że to przestępstwo wtedy nie wolno. Czyli gdy duży oszukuje małego to ok ale gdy mały wykorzysta nieuwagę giganta to be. W życiu ludzie popełniają błędy czasem ktoś szczwany na tym skorzysta czasem inny odpuści. Gdy zwierzę ucieka przed drapieżników i potknie się czy on odpuści: nie, miał farta czy gdy drapieżnik się pomyśli to ofiara na niego poczeka: nie. Przyroda błędów nie wybacza a ludzie różnie więc może nie jest aż tak źle. Mam nadzieję że tym postem nic nie wniosłem do tej poważnej dyskusji.
  • 0

scigant
Łowca

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Refty » 19 sie 2019, o 13:10

Przypomniałem sobie inną sytuacje o zakupie gry na premiere. Mogę kupić wtedy grę X w cenie poglądowej:
Steam: 260zł
Sklepy autoryzowane: 240zł
Keyshopy: 160zł
Allegro z VPN: 120zł
Allegro dostęp do konta: 10zł

I teraz osoby kupujące w najtańszych segmentach można nazwać oszustami czy złodziejami? W 100% pewny nie jestem czy to jest identyczny przykład, ale uważam, że daje do myślenia.

Kupujący nie jest winny, że takie są możliwości na rynku stworzone. Może nie kupować z najniższych segmentów bo ma wiedzę na co to wpływa oraz jaki to może mieć uszczerbek dla twórców gier. To wymaga edukacji i byłoby na pewno lepiej jakby wszyscy zdawali sobie z tego sprawę, ale tak nie jest. Ale żeby od złodziei wyzywać...
  • 0

Obrazek
Refty
Hitman

Postprzez kamil_999666 » 19 sie 2019, o 13:20

MerlinPL napisał(a):Standardowo nie ogarniasz tematu nie widząc różnicy pomiędzy wysoką obniżką 10 letniej gry a zakupem doładowania którego wartość jest wyrażona i równoważna prawdziwym pieniądzom.
I o ile w pierwszym przypadku masz świadomość że 10 letnia gra za 5 zł jest ceną realną to zakup czegoś o realnej wartości 250 zł za 50 zł może już być błędem.
Takim jak ty przypomnę co we wszystkich takich przypadkach (samochody, ciągniki rolnicze, łodzie) orzekały sądy: WYZYSKANIE CUDZEGO BŁĘDU.

To znaczy, że wartość gry nie jest ustalona i równa prawdziwym pieniądzom? Ja kto mam świadomość, skąd ją mam? I dlaczego robisz takie założenie odgórnie? Kupuję produkt cyfrowo, w oficjalnym sklepie, spełniam wszystkie warunki i płacę pieniędzmi, Nie wiedziałem, że jest jakaś tabela przedstawiająca to jak produkty cyfrowe powinny tanieć w czasie i jej znajomość jest obligatoryjna. Mam wrażenie, że sporo dystrybutorów jej nie przestrzega. Nie trafione porównanie, gdybym przyszedł do dealer ciągników i kupił od niego maszynę wartą 500K za 100K i on by mi ją sprzedał, wystawił fakturę na gospodarstwo i podbił gwarancję po czym podpisał się swoim nazwiskiem na umowie, to ja popełniłem przestępstwo? Przecież nikt tu nic nie kupił pod ladą!
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Reputacja: 18

Postprzez PiccoloPL » 19 sie 2019, o 13:25

Interwencja i uwaga jest pełna materiałów że ktoś kupił samochód z papierami po bożemu a potem że kupił kradziony i miał się domyślić bo cena była niska i muszą się tłumaczyć.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez HelDoRe » 19 sie 2019, o 13:26

Ja to widzę tak, Qwerty12345 nie załapał się na price buga, to teraz wszystkich wyzywa i obraża :-p

A tak na serio : dla mnie price bugi - coś z czego sklep spokojnie może się wycofać, nikt nie jest nieomylny, ale z tego co widzę, jak na price buga załapie się mało osób, lub nawet jedna czy dwie, często sklepy nie anulują takiego zamówienia, dzięki czemu poprawiają swój wizerunek w sieci i mają też z tego reklamę (no nie wierzę że jak komuś się uda dorwać fajną cenę, to nie pochwali się znajomym :-p). Przy fizycznych rzeczach to nie jest w sumie duży problem, będzie wysyłka, albo nie będzie. Cyfrowe rzeczy i to jeszcze wysyłka z automatu : sprawa wygląda gorzej. Ciężko cofnąć jak coś jest powiedzmy takim kluczem steam, i po zaksięgowaniu wpłaty leci od razu mail z kluczem, często to się dzieje w przeciągu kilku minut, więc kupujący od razu aktywuje to co zakupił. W tym to nie mam zielonego pojęcia co sklep może zrobić...
  • 0

Obrazek
HelDoRe
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez Hardkor » 19 sie 2019, o 13:27

Nie ogarniam tego tematu XD

Był błąd cenowy. Ci którym to nie przeszkadza skorzystali, ci którym to przeszkadza nie skorzystali. Po cholere teraz 2-stronowa dyskusja o moralnosci. Jak komuś to nie przeszkadza to kupił, jak przeszkadza to nie kupił. A jak kogoś tak piecze *zad*, że to pojawiło się na głównej to słaby sposób wybrał na przedstawienie tego.

Jakby sklep poniósł takie straty i w ogole to fe i źle to leci anulowanie kodów do blizza, zwracanie kosztów i tyle. jak to dla nich nie jest duży problem to zrobili sobie dobrą reklame.
  • 0

Hardkor
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez remike » 19 sie 2019, o 13:39

OK, to po kolei

Kolega dostał bana, bo jak sam przyznał, jest multikontem, a to jest zakazane w regulaminie. Ale za nazywanie administracji śmieciami i złodziejami też mu się ten ban należy.

Po drugie - nie wiem o jakim pierwszym banie za komentarz kolega mówi, ale konta disqus i forum są zupełnie niepowiązane i otrzymanie bana w jednym miejscu nie skutkuje banem w drugim. I na pewno nie skutkuje usunięciem całego konta z jakimiś recenzjami.

Po trzecie - sklep cały czas istnieje. Zniknęła jedynie karta produktu, który był objęty pricebugiem.

Po czwarte - jesteśmy stroną o promocjach. Piszemy o pricebugach, bo to jest część tej roboty. Jeśli my byśmy nie napisali, to zaraz zrobiłby to za nas ktoś inny. Każdy ma własny rozum i może sam zdecydować, czy chce korzystać z promocji, czy nie. Łowcy wyrośli na pricebugach - największy przyrost userów mieliśmy gdy Ubisoft kilka lat temu miał dziurawy sklep i rozdawał 7 gier za darmo. Czasami tak się zdarza, że sklep ma problemy po pricebugu. Np. pierwsze Games Republic od 11 bit studios upadło, gdy Reddit opublikował błąd cenowy z Civilization IV Deluxe Edition z 80% zniżki na premierę gry. Niestety to jest część odpowiedzialności. Jeśli sklep jest oficjalnym dystrybutorem, to może unieważnić klucze i zwrócić pieniądze klientom. Gamesplanet swego czasu tak robiło po pricebugu z Dead Rising 3, czy Humble Bundle po pricebugu z Call Of Cthulu. My piszemy o takich akcjach, ponieważ ludzie chcą takie informacje czytać. A jak się nie pośpieszymy to wyręczy nas konkurencja i userzy odpłyną w inne miejsce. Nie ma tu za bardzo miejsca na moralizowanie i zastanawianie się nad losem sklepu, bo zajmujemy się po prostu swoją robotą, czyli pisaniem o promocjach
  • 0

remike
Administrator

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: -1337

Postprzez MerlinPL » 19 sie 2019, o 13:55

scigant napisał(a):Gdy zwierzę ucieka przed drapieżników i potknie się czy on odpuści: nie, miał farta czy gdy drapieżnik się pomyśli to ofiara na niego poczeka: nie. Przyroda błędów nie wybacza a ludzie różnie więc może nie jest aż tak źle. Mam nadzieję że tym postem nic nie wniosłem do tej poważnej dyskusji.

Zwierzę kieruje się instynktem. Nawet drapieżniki nie zabijają "dla przyjemności" a jedynym zwierzęciem które zabija bez powodu jest człowiek mimo że jako istota rozumna powinien stać wyżej niż "zwierzęta".
Z tego samego powodu istnieje prawo, pojęcia dobra i zła a różnicę pomiędzy nimi powinni dziecku wpoić rodzice.
Refty napisał(a):I teraz osoby kupujące w najtańszych segmentach można nazwać oszustami czy złodziejami? W 100% pewny nie jestem czy to jest identyczny przykład, ale uważam, że daje do myślenia.
Kupujący nie jest winny, że takie są możliwości na rynku stworzone. Może nie kupować z najniższych segmentów bo ma wiedzę na co to wpływa oraz jaki to może mieć uszczerbek dla twórców gier. To wymaga edukacji i byłoby na pewno lepiej jakby wszyscy zdawali sobie z tego sprawę, ale tak nie jest. Ale żeby od złodziei wyzywać...

Prawo jest tworzone przez istoty rozumne dla innych istot rozumnych. Ten "nabywca traktora" był bardzo zdziwiony gdy z "poszkodowanego" stał się winnym. Ale to właśnie taka mentalność narodu z kraju kwitnącej cebuli. Potem standardowe tłumaczenie "bo ja nie wiedziałem". Jeśli widzę w sklepie nowy telewizor za 5000 zł a potem na lokalnym bazarku ktoś mi go próbuje "z pod lady" sprzedać za 1000 zł to powinna mi się zaświecić lampka że coś tutaj śmierdzi.
PiccoloPL napisał(a):Interwencja i uwaga jest pełna materiałów że ktoś kupił samochód z papierami po bożemu a potem że kupił kradziony i miał się domyślić bo cena była niska i muszą się tłumaczyć.

To jest właśnie wynik tej naszej narodowej cebuli. Cena nas zaślepia nie potrafimy normalnie myśleć. Prosty przykład gdy moja siostra kupowała mieszkanie. Pierwszym pytaniem było: jest księga wieczysta? Nie ma. To dziękuje, dobranoc, wesołych świąt. Jak się czegoś nie wie to trzeba się dowiedzieć żeby się potem nie wkopać na minę. Mało to osób kupiło czy to mieszkanie czy samochód z wadą prawną? Powtórzę niska cena powinna z miejsca wzbudzić nasze podejrzenia.

qwerty123456 napisał(a):Miałem kiedyś taką sytuację - osobie przede mną wypadł banknot, była tego zupełnie nieświadoma. Ja go podniosłem i biegłem za gościem, krzyczałem do niego, byle tylko go oddać. Ale według moralności niektórych z was - skoro mu wypadł, to sam jest sobie winny, nie? Mogę go sobie wziąć...

Zapewne nawet nie wiesz że gdybyś tego nie zrobił mógłbyś zostać posądzony o przywłaszczenie.
Nie wierzycie? To czas na kolejną "opowieść". Sprawa z Polski sprzed kilku lat. Kobieta wybiera z bankomatu kilkaset złotych. Przez roztargnienie chowa do torebki kartę, wydruk potwierdzenia ale nie zabiera pieniędzy. W kolejce za nią babcia. Babcia podchodzi do bankomatu, zabiera pieniądze i się oddala.
Cytując:
- Kobieta zabrała banknoty, a to przestępstwo - informuje policja, która publikuje wizerunek sprawczyni.

Hardkor napisał(a):Po cholere teraz 2-stronowa dyskusja o moralnosci.

To nie jest dyskusja o moralności tylko próba wytłumaczenia życiowym januszom biznesu i cebulakom że wykorzystywanie cudzego błędu jest przestępstwem.
Co się działo pod tematami Empika gdy ten masowo anulował zamówienia? Że złodzieje, że oszuści, że doszło do wiążącej umowy sprzedaży, że mi się należy bo mam chorą córkę, że was pozwę.
I poinformowanie takich krzykaczy o tym czym jest wyzyskanie czyjegoś błędu szybko studziły ich zapędy.

exoixonar napisał(a):Skoro MerlinPL jest całkowicie przekonany, że doszło do oszustwa na pół miliona zł to nie zgłoszenie takiego przestępstwa odpowiednim organom ścigania jest również przestępstwem. Ale chłopak jest zajęty wojenkami w internetach i nie ma czasu na takie błahostki.

Nie wstawiaj w moje usta swoich bredni. To sklep decyduje czy poniósł stratę. Gdybyś ze zrozumieniem czytał CAŁOŚĆ tego co napisałem z nie wybiórczo niektóre fragmenty to być zrozumiał że odpowiedzi na wszystko zawarłem już w pierwszym swoim komentarzu w tym temacie wyjaśniając jego autorowi że jego wyliczenia są z (.).

remike napisał(a): Łowcy wyrośli na pricebugach - największy przyrost userów mieliśmy gdy Ubisoft kilka lat temu miał dziurawy sklep i rozdawał 7 gier za darmo.

Dokładnie. Szarpiemy ile się ja. Ja również. Tylko że ja nie wybielam sobie sumienia tłumaczeniem że "frajerzy się pomylili to ich strata a dla mnie zysk". I zawsze liczę się z tym że zamówienie zostanie anulowane.
  • 0

Ostatnio edytowano 19 sie 2019, o 14:10 przez MerlinPL, łącznie edytowano 3 razy
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez exoixonar » 19 sie 2019, o 14:02

Skoro MerlinPL jest całkowicie przekonany, że doszło do oszustwa na pół miliona zł to nie zgłoszenie takiego przestępstwa odpowiednim organom ścigania jest również przestępstwem. Ale chłopak jest zajęty wojenkami w internetach i nie ma czasu na takie błahostki.
Wnioskuję również o perma dla MerlinaPL za wyzywanie od oszustów i nie tylko za co dostał autor wątku.
Skoro to sklep poniósł stratę to również sklep decyduje czy doszło do oszustwa a nie ty. Pytam kolejny raz czemu nie zgłaszasz przestępstwa do odpowiednich organów ścigania ?
  • 1

Ostatnio edytowano 19 sie 2019, o 14:21 przez exoixonar, łącznie edytowano 2 razy
exoixonar
Predator

Reputacja: 8

Postprzez gamingman » 19 sie 2019, o 14:08

Zacznijmy od tego, że sklep nadal działa. Więc sam tytuł wprowadza w błąd i sieje zamęt. Powiedziałbym, że to taki clickbait, albo trolling. Osobiście z tego price buga nie skorzystałem z kilku przyczyn. Po pierwsze to nie wiedziałbym na co wydać tą kasę, w zasadzie wszystko co chciałem mieć to mam na battle.net. Po drugie to ta strona była mi nieznana i nie miałem pewności czy te kody doładowujące nie zostały przypadkiem kupione przy pomocy kradzionych kart. Dopiero na końcu pomyślałem o tym, że jeśli to faktycznie błąd uczciwego sklepu to ktoś może mieć bardzo ciężki dzień. No nie powiem, trochę mi rura zmiękła jak sobie pomyślałem w niedzielę, że prawdopodobnie zapowiedzą w listopadzie Diablo 4, a ja mógłbym wtedy mieć 70€ w ich portfelu za 70zł. Czas pokaże co było dobre.

Daleki byłbym jednak od rzucania mięsem i obrażania osób, które skorzystały. Nazywanie bydłem łowców jest nie na miejscu. Łowcy to drapieżniki, nie można mieć pretensji do wilków, że rozszarpały biedną sarenkę, bo ta złamała nogę.:)
  • 0

gamingman
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez DocWho » 19 sie 2019, o 14:09

Dokladnie. TO SKLEP bierze odpowiedzialnosc za ceny - nie uzytkownicy.

Ostatnio byl taki błąd od valve. Co valve zrobilo? Napisalo ze to jest w pelni ich winna i ze uzytkownicy nie biorą zadnej odpowiedzialnosc za ich błedy (price bugy itp)

Sam czasami cos sprzedaje i jezeli zle cene wystawie i ktos kupi to, nie nie wyzywam kupujacego od oszustów. Trudno, wysylam mu to i przepisuje sobie strate.
  • 0

DocWho
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez Raffael » 19 sie 2019, o 14:12

Qwerty12345 napisał(a):Policzmy. Załóżmy, że z tego błędu skorzystało, naprawdę lekko lekko licząc, tysiąc osób. Część z nich kupiła jedną kartę, część dwie, część po cztery i więcej. Załóżmy więc, znów lekko licząc, że sprzedano 2 tysiące kart. Ile wynosi strata sklepu?

400 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Po pierwsze - tytuł wątku bezpodstawny i nastawiony na przyciągnięcie uwagi, sklep dalej istnieje.

Po drugie - wyliczenia na podstawie wartości z kapelusza. Jakby kupiła jedna osoba albo dwie to by było ok i nie otwierałbyś tematu? A jakby kupiło 20 to też w porządku? A jak 200 to jeszcze do przeżycia, nie?

Po trzecie - podejrzewam, że sklep ma możliwość cofnięcia tych transakcji a tym samym odzyskania pieniędzy i wycofania zakupionych doładowań. Jeżeli nie, to duży błąd po ich stronie że nie zapewnili sobie takiej opcji.
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Reputacja: 10

Postprzez MerlinPL » 19 sie 2019, o 14:27

DocWho napisał(a):Dokladnie. TO SKLEP bierze odpowiedzialnosc za ceny - nie uzytkownicy.

I wszystko jak krew w piach.
Potem sklepy muszą się zabezpieczać przed cebularzami np. w postaci zapisu który zapewne nie raz widzieliście czyli:
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Co tłumacząc na nasze znaczy że jeśli sądzicie że trafiliście ofertę życia i kupiliście TV wart 5000 zł za 500 zł bo ktoś się pomylił o jedno zero to nie ma takiego sądu który by wam przyznał rację i zmusił sklep do wydania tego TV za 500 zł.

DocWho napisał(a):Ostatnio byl taki błąd od valve. Co valve zrobilo? Napisalo ze to jest w pelni ich winna i ze uzytkownicy nie biorą zadnej odpowiedzialnosc za ich błedy (price bugy itp).

Marketing, mówi ci to coś? Czasem warto zachować się tak a nie inaczej niż użerać z bandą "bo mi się należy".
A po za tym tłumaczyłem już wielokrotnie: Valve nie jest stroną transakcji a jedynie dostarczycielem zawartości licencji. Niczego wam nie sprzedaje, jest jedynie pośrednikiem. Sklepem takim samym jak Media Markt. Ceny (oraz przeceny) ustala producent/wydawca gry a nie Valve.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez Refty » 19 sie 2019, o 14:36

MerlinPL napisał(a):
Refty napisał(a):I teraz osoby kupujące w najtańszych segmentach można nazwać oszustami czy złodziejami? W 100% pewny nie jestem czy to jest identyczny przykład, ale uważam, że daje do myślenia.

Prawo jest tworzone przez istoty rozumne dla innych istot rozumnych. Ten "nabywca traktora" był bardzo zdziwiony gdy z "poszkodowanego" stał się winnym. Ale to właśnie taka mentalność narodu z kraju kwitnącej cebuli. Potem standardowe tłumaczenie "bo ja nie wiedziałem". Jeśli widzę w sklepie nowy telewizor za 5000 zł a potem na lokalnym bazarku ktoś mi go próbuje "z pod lady" sprzedać za 1000 zł to powinna mi się zaświecić lampka że coś tutaj śmierdzi.

Ale czekaj ty polegasz na przykładzie gdzie prawnie ktoś wymuszał kupno za daną cenę. To trochę co innego. Zawsze sklep może odmówić Ci zakupu i tak jak pisał @remike unieważnić cyfrowe klucze po tym zwrócić Ci pieniądze. Chyba, że firma też cebulactwem zajeżdza i kombinowała jak obejść niektóre zapisy prawne albo umowy z wydawcami i dlatego nie może unieważnić kluczy. Wtedy można nazwać to cebulacepcją, gdzie cebulak kupuje u innego cebulaka za cebulaczą kwotę. Z kolei nikt tutaj z pod lady nie daję Ci towaru :D Tu masz na półkach towar i możesz go legalnie kupić, tylko sprzedawca nie wiedział, że coś schrzanił operator promocji :) A co do mentalności to nie tylko w Polsce są tacy ludzie! Wiem zdziwiony ale w innych częściach świata cebula też rządzi nawet patrząc na inne aplikacje podobne Pepperowi w innych krajach :)
  • 0

Obrazek
Refty
Hitman

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mydło i powidło