Błąd cenowy na Rapido.com

Moderator: Redaktorzy

Re: Przez Łowców ZAMKNIĘTO SKLEP!

Postprzez remike » 19 sie 2019, o 14:49

Raffael napisał(a):Po pierwsze - tytuł wątku bezpodstawny i nastawiony na przyciągnięcie uwagi, sklep dalej istnieje.

Masz rację. Zmieniłem nazwę wątku.
  • 0

remike
Administrator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: -1337

Re: Błąd cenowy na Rapido.com

Postprzez pelikulas » 19 sie 2019, o 15:37

Ziew xD
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 3
3

Postprzez Dyziom » 19 sie 2019, o 16:17

Zwierzę kieruje się instynktem. Nawet drapieżniki nie zabijają "dla przyjemności" a jedynym zwierzęciem które zabija bez powodu jest człowiek mimo że jako istota rozumna powinien stać wyżej niż "zwierzęta".
Z tego samego powodu istnieje prawo, pojęcia dobra i zła a różnicę pomiędzy nimi powinni dziecku wpoić rodzice

A tu kłamstwo, koty są znane z tego, że polują na ptaki dla przyjemności.
Nadto samotne wilki były tępione za ponoć takie praktyki, w skali lasu kruki alarmowały siebie i innych o takiej opuszczonej zdobyczy. W efekcie nic się nie marnuję.
Wolałbym o takiej tematyce pogawędzić.

A jeśli chcecie coś z prawa, to nic ciekawego nie mam z polskich sądów analogicznego( z pominięciem, w oparciu o czyje przepisy ten temat hipotetycznie miałby być rozstrzygnięty).

Z ciekawostek, za sprzedaż na portalu aukcyjnym perfum za 132 złote i dostarczenie innych z sieciówki 2 miesiące plus do wyroku i nakaz zwrotu tych 132 zł. Tu recydywa.

Na zmowę cenową na rynku podgrzewaczy wody dowodów za mało.

Kilka spółek, w łańcuszek, jedna sprzedaje innej poniżej wartości, księgowanie na nieistniejący magazyn i inne tuszowania. Ponad 77 milionów, a w mediach nie słyszałem.

Komornik sprzedawał kartę podarunkową za prawdopodobnie 10 euro po przeliczeniu na uwczesny kurs. Przypuszczenie, bo zapewne kwota była na zdjęciu.

Cwaniak wyłudził karty podarunkowe na podrobione potwierdzenie przelewu. 10 tysięcy wydał na m.in. telewizor. Tu fałszerstwo, wszystko jasne.

W bonusie kolega z helpdesku z sieci komórkowej. W bazie przy zakupie była cena minimalna, raz pracownik komuś chciał zaoferować przedmiot poniżej tej kwoty. Alarm z bazy, telefon do pracownika, wyjaśnienia i załatwione. Szło o te dodatki pokroju okulary VR etc.
  • 0

Najbardziej odlotowy na świecie żółw
Obrazek
Dyziom
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Hardkor » 19 sie 2019, o 19:01

To nie jest dyskusja o moralności tylko próba wytłumaczenia życiowym januszom biznesu i cebulakom że wykorzystywanie cudzego błędu jest przestępstwem.
Co się działo pod tematami Empika gdy ten masowo anulował zamówienia? Że złodzieje, że oszuści, że doszło do wiążącej umowy sprzedaży, że mi się należy bo mam chorą córkę, że was pozwę.
I poinformowanie takich krzykaczy o tym czym jest wyzyskanie czyjegoś błędu szybko studziły ich zapędy.

Merlin akurat przykład z empikiem do *zady*, bo ten sklep jest znany z robienia frajerów z klientów. Ich promocje (a uwierz mi je śledzę) są całkowicie normalne, a potem je anulują. Przykład? Cena rynkowa gry (planszowej) 60 zł, na promocji lata koło 30/40. Empik wystawił za 25 i mówią, że to błąd cenowy xD Wiele takich przykładów gdy różnica w cenie promocyjej, a miedzy bledem cenowym była 10%
  • 0

Hardkor
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez warhameron » 19 sie 2019, o 19:19

Lol jak mieli 10-20 kart to max. Biznes elektroniczny robi się biorąc kasę od klienta, a dopiero później kupując od hurtowniaka. No chyba, że ktoś ma sklep na auto ustawiony bez weryfikacji płatności. Imo lol z tematu i postu.
  • 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 17

Postprzez mwedner » 20 sie 2019, o 03:05

Fakt faktem nazywanie kogoś złodziejem, tylko dlatego że skorzystał z błędu jest nie do końca na miejscu. Również jest nie na miejscu porównywać promocje 80% itd do błedu sklepu, który wykorzystaliście (sam też bym to zrobił) bo doskonale każdy wiedział, że jest to błąd cenowy i wykorzystywał to z pełną świadomością. Gdyż:
1. News w tresci jak i w tytule, ma duży napis że jest to błąd cenowy
2. W komentarzach też przewija się, o błędzie.
3. I nigdy nie było takich promocji na doładowania do Blizzarda w takiej obniżce.

I takie gadanie, wybielanie się tym że każdy mógł pomyśleć że jest to obniżka, chwyt marketingowy i tym podobne jest internetowym cwaniactwem... tak jak kupowanie po kilka sztuk. Fakt jest taki, że każdy kto wziął udział w tym, działał mocno na szkodę sklepu a wybielanie się i usprawiedliwianie jest po prostu słabe. Jeśli mieliśmy radochę wykorzystać czyjś błąd (tutaj sklepu), to miejmy odwagę przyznać się do cwaniactwa i że nie jest do końca w porządku - sam wziąłem w tym udział, ale z powodu zawahania się odnośnie przekazywanych danych nie kupiłem.

Osobiście mam nadzieję, że sklep w jakiś sposób poradzi sobie z tym problemem i może nawet przy współpracy z blizzardem po prostu anuluje zakupy, jednoczesnie oddawając wam gotówkę. To tyle z mojej strony. :)
  • 0

Obrazek
mwedner
Robin Hood

Reputacja: 0

Re: Przez Łowców ZAMKNIĘTO SKLEP!

Postprzez Quoyque » 20 sie 2019, o 07:38

remike napisał(a):Masz rację. Zmieniłem nazwę wątku.

To jeszcze prosimy o zmianę działu. :gwizdany:
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez Dyziom » 21 sie 2019, o 14:33

Nie żebym popularyzował temat, ale taki tam cytat z wyroku: II K 579/15 - Wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu

II.

w dniu 22 marca 2015 r. we W. za pomocą skradzionej karty bankomatowej banku (...) dokonał dwukrotnie płatności w systemie P. P. na łączną kwotę 40 zł w urządzeniu (...) wpływając tym samym na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie i zmienianie danych informatycznych działając na szkodę B. B. (1),

tj. o czyn z art. 287 § 1 k.k.

Choć w większości to pospolite kradzieże kart i płatność zbliżeniowa pod ten artykuł podpada.

PS. jeśli nikogo nie obchodzi taka tematyka mogę pisać do szuflady :P
  • 0

Obrazek
Dyziom
Robin Hood

500 (1)

Postprzez pelikulas » 21 sie 2019, o 14:42

Jak prajsbugi to tylko na steamie, bop malo kiedy usuwaja gry, bo ich stac na takie bledy :D
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

3

Postprzez Raffael » 21 sie 2019, o 14:49

pelikulas napisał(a):Jak prajsbugi to tylko na steamie, bop malo kiedy usuwaja gry, bo ich stac na takie bledy :D

OFFTOP: No to miałem pecha i mi usunęli podczas ostatniej wyprzedaży. Miałem magiczny kupon zniżkowy który nie znikał po zakupie i sobie nieco tanich indyków wyłapałem a potem wszystko zniknęło z konta bez słowa.

A wracając do tematu, czy komuś cofnęli doładowanie albo pisali jakieś maile z prośbą o oddanie kasy? Ktoś coś wie co ze sklepem?
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Medale: 3

Postprzez pelikulas » 21 sie 2019, o 14:58

Raffael napisał(a):
pelikulas napisał(a):Jak prajsbugi to tylko na steamie, bop malo kiedy usuwaja gry, bo ich stac na takie bledy :D

OFFTOP: No to miałem pecha i mi usunęli podczas ostatniej wyprzedaży. Miałem magiczny kupon zniżkowy który nie znikał po zakupie i sobie nieco tanich indyków wyłapałem a potem wszystko zniknęło z konta bez słowa.

A wracając do tematu, czy komuś cofnęli doładowanie albo pisali jakieś maile z prośbą o oddanie kasy? Ktoś coś wie co ze sklepem?

Sprawa prosta... oddadzą kase i cofną doladowania... przynajmniej wiekszosc tak robi... humble bundle mi usunelo kall o ktulu xD
  • 0

pelikulas
Wiedźmin

3

Postprzez Hardkor » 21 sie 2019, o 19:02

Dyziom napisał(a):Nie żebym popularyzował temat, ale taki tam cytat z wyroku: II K 579/15 - Wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu

II.

w dniu 22 marca 2015 r. we W. za pomocą skradzionej karty bankomatowej banku (...) dokonał dwukrotnie płatności w systemie P. P. na łączną kwotę 40 zł w urządzeniu (...) wpływając tym samym na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie i zmienianie danych informatycznych działając na szkodę B. B. (1),

Choć w większości to pospolite kradzieże kart i płatność zbliżeniowa pod ten artykuł podpada.

Co to ma do tematu?
  • 0

Hardkor
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Dyziom » 22 sie 2019, o 12:12

Hardkor napisał(a):
Dyziom napisał(a):Nie żebym popularyzował temat, ale taki tam cytat z wyroku: II K 579/15 - Wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu

II.

Co to ma do tematu?

Gdyby karta podarunkowa wstawić za bankomatowa, to gdyby okazało się, że karty podarunkowe zostały nabyte w sposób nielegalny, to w Polsce są w stanie podążyć do zagranicznej firmy po dane, by nakazać zwrot należności.
No i, że to nie z artykuły 286, a 287, przy okazji § 2 zmienia kwalifikacje na łagodniejszą, temu porównanie do ciągnika jest mniej zasadne.

Przy okazji
Wyrok
Sądu Apelacyjnego w Warszawie
z dnia 20 grudnia 2018 r.
II AKa 420/18
Łatwość wprowadzenia w błąd osoby dokonującej niekorzystnego rozporządzenia mieniem na ocenę karnoprawną zachowania sprawcy oszustwa.

(...)
w okresie od lipca 2015 r. do września 2015 r. w W., świadcząc na podstawie umowy zlecenia usługi w firmie (...) sp. z o.o. z siedzibą przy ul. (...) w W. polegające na telefonicznym pozyskiwaniu klientów, aby inwestowali środki pieniężne na platformie internetowej (...) oraz nie posiadając przy tym odpowiedniej wiedzy ekonomicznej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez uzyskanie prowizji doprowadził W. F. (1) do niekorzystnego rozporządzenia w stosunku do mienia znacznej wartości w łącznej wysokości 201.000,00 zł za pomocą wprowadzenia jej w błąd co do bezpieczeństwa wpłaconych przez nią środków finansowych, przy czym nie poinformował jej o realnym ryzyku inwestycji,
(...)

Tu idzie tylko o to czy pracownik firmy należycie poinformował o ryzyku. Firma jest oskarżona o prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia, nie współudział czy coś.
Mimo takich "zaniechań" jak nielegalna działalność i kwota, której gro Polaków nie oszczędzi, sprawa się cofa do ponownego rozpatrzenia, bo to bardziej skomplikowane w tym wypadku.

Ja tam w naszej sprawie widział wielki czerwony napis na środku ekranu, chyba dostateczne poinformowanie o ryzyku.

Na dużym marginesie znalazłem nawet oszustko w e-sporcie z 2010, apelacja rozpatrzona w 2017 II AKa 419/16.
"w tym poszukuje sponsorów do realizacji projektów związanych z e-sportem i angażuje się w organizację eliminacji krajowych do E. S. W. (...) oraz L. (...) G."
  • 0

Obrazek
Dyziom
Robin Hood

500 (1)

Postprzez MerlinPL » 22 sie 2019, o 13:05

Jak już ciągniemy ten wątek to jeszcze opiszę jedną sprawę sprzed kilku lat.
Kowalski zakupił laptopa poprzez serwis olx za 2000 zł. Zapłacił, laptopa nigdy nie dostał. Zgodnie z zapisami prawa odstąpił więc od umowy sprzedaży w związku z niewywiązaniem się strony. Następnie poinformował sprzedającego o terminie w którym oczekuje na zwrot wpłaconej kwoty oraz że w przypadku braku zwrotu pieniędzy poinformuje o sprawie organa ścigania w związku z oszustwem.
Policja oczywiście bardzo szybko ustaliła dane sprzedającego, sprawa trafiła do sądu.
I teraz uwaga będzie bomba. W tym momencie (czyli gdy sprawa trafiła do sądu) do sprzedającego do kupującego zaczęły napływać comiesięczne przelewy w wysokości 10 zł.
Sąd uniewinnił sprzedającego dając wiarę jego wyjaśnieniom. Sprzedający wyjaśnił że jego celem nie było popełnienie oszustwa. Był w trudnej sytuacji materialnej. Laptop sprzedał innej osobie na bazarze w momencie gdy już zawarł umowę z kupującym poprzez olx. Pieniędzy jednak nie oddał gdy były mu potrzebne z związku ze wspominaną wyżej trudną sytuacją materialną która trwa nadal. Zaczął jednak w miarę swoich możliwości oddawać kupującemu pieniądze wspomnianymi przelewami po 10 zł miesięcznie.
Zapytacie skąd taki wyrok?
Wyjaśnienie znajdziecie w kilku pierwszych linkach po wpisaniu w Google: warunki które muszą być spełnione aby doszło do oszustwa.
Takie to właśnie mamy to nasze polskie prawo: kulawe i dziurawe. Mimo że KK mówi wyraźnie czym jest oszustwo to niestety ale muszą być spełnione wszystkie kryteria zawarte w zapisie prawa oraz jego interpretacji.
Zasadniczo sędzia w Polsce gdy zostaniecie oszukani w typowej sprawie kupno-sprzedaż powie wam że to nie jest oszustwo a sprawa cywilna z tytułu rękojmi i niezgodności towaru z umową.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez pelikulas » 22 sie 2019, o 13:43

MerlinPL napisał(a):Jak już ciągniemy ten wątek to jeszcze opiszę jedną sprawę sprzed kilku lat.
Kowalski zakupił laptopa poprzez serwis olx za 2000 zł. Zapłacił, laptopa nigdy nie dostał. Zgodnie z zapisami prawa odstąpił więc od umowy sprzedaży w związku z niewywiązaniem się strony. Następnie poinformował sprzedającego o terminie w którym oczekuje na zwrot wpłaconej kwoty oraz że w przypadku braku zwrotu pieniędzy poinformuje o sprawie organa ścigania w związku z oszustwem.
Policja oczywiście bardzo szybko ustaliła dane sprzedającego, sprawa trafiła do sądu.
I teraz uwaga będzie bomba. W tym momencie (czyli gdy sprawa trafiła do sądu) do sprzedającego do kupującego zaczęły napływać comiesięczne przelewy w wysokości 10 zł.
Sąd uniewinnił sprzedającego dając wiarę jego wyjaśnieniom. Sprzedający wyjaśnił że jego celem nie było popełnienie oszustwa. Był w trudnej sytuacji materialnej. Laptop sprzedał innej osobie na bazarze w momencie gdy już zawarł umowę z kupującym poprzez olx. Pieniędzy jednak nie oddał gdy były mu potrzebne z związku ze wspominaną wyżej trudną sytuacją materialną która trwa nadal. Zaczął jednak w miarę swoich możliwości oddawać kupującemu pieniądze wspomnianymi przelewami po 10 zł miesięcznie.
Zapytacie skąd taki wyrok?
Wyjaśnienie znajdziecie w kilku pierwszych linkach po wpisaniu w Google: warunki które muszą być spełnione aby doszło do oszustwa.
Takie to właśnie mamy to nasze polskie prawo: kulawe i dziurawe. Mimo że KK mówi wyraźnie czym jest oszustwo to niestety ale muszą być spełnione wszystkie kryteria zawarte w zapisie prawa oraz jego interpretacji.
Zasadniczo sędzia w Polsce gdy zostaniecie oszukani w typowej sprawie kupno-sprzedaż powie wam że to nie jest oszustwo a sprawa cywilna z tytułu rękojmi i niezgodności towaru z umową.

2000zl i niewinny, a koles ukradl sonsiadowi klapki i gorozi mu 10 lat... polskie prawo chroni kryminalistow i oszustow i tyle.
  • 0

pelikulas
Wiedźmin

3

Postprzez MerlinPL » 22 sie 2019, o 15:12

pelikulas napisał(a):a koles ukradl sonsiadowi klapki i gorozi mu 10 lat

Przy kradzieży nie ma problemu z wykazaniem celowości działania.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez pelikulas » 22 sie 2019, o 15:48

MerlinPL napisał(a):

Oszustwo = kradzież więc? A ci co oszukuja to tylko siedzą w tych ustawach czytajo dzienniki prawne itd zeby wiedziec jak po prostu kraść i nie beknąć i tyle... tego kolesia co oddaje 2 tys po 10zl miesiecznie to spokojnie mozna onbciazyc odsetkami i zamiast 2tys odda 200tys i tak nalezy tepic cwaniaczkow.
  • 0

pelikulas
Wiedźmin

3

Postprzez keiran » 22 sie 2019, o 17:34

MerlinPL napisał(a):

Nie zawsze niestety. Vide sędzia który ukradł 50zł i jednak nie ukradł, bo był roztargniony.
  • 0

Obrazek
HW: i5 6600k@ASUS ROG Ranger VIII, 2*8GB G.Skill Ripjaws V 3200 CL16, Crucial MX200 500GB, GTX1070@LG E2370; PS4&PS3@Samsung UE65NU8042
keiran
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: 19

Postprzez MerlinPL » 22 sie 2019, o 18:00

keiran napisał(a):Nie zawsze niestety. Vide sędzia który ukradł 50zł i jednak nie ukradł, bo był roztargniony.

A tego co kradł elektronikę sprawa dopiero ruszyła w lipcu. Tylko 2,5 roku po fakcie.
Na wyrok ma mieć wpływ ocena poczytalności sędziego w momencie kradzieży.

Czyli pomroczność jasna.
  • 0

MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Dyziom » 22 sie 2019, o 20:07

Cwaniaków z portali aukcyjnych jest na pęczki. Specjalne komórki policji nie robią nic innego jak śledzenie takich portali.

II K 67/18. 3 laptopy. Więzienie i naprawienie. Nie dostarczył.
VI Ka 1515/17. 2 laptopy. Uniewinniony słup, do którego doszli po numerze konta.
II K 179/17. 1 laptop. Człowiek szukał pracy i wysłał skan dowodu i cv etc. Ukradli tożsamość, a policja zebrała za mało dowodów by znaleźć sprawców.
IV K 590/16. 1 laptop. Kolejny słup, ten biedny sprzedał dostęp do konta. Uniwinniony.
II K 92/18. 1 konsola. Jednak wcześniej był i laptop, i inna elektronika. Pół roku, bo recydywa i naprawa.
IV Ka 236/18. 1 Laptop z aparatem. Drogi MacBook. 8 miesięcy i naprawa.
IV Ka 696/17. 1 laptop. Ale śliski typ miał dostać 8 miesięcy, ale wyłącza sędziów i prokuratura sknociła. R. P. 6200 złotych zapłacił.
(Na marginesie)II K 799/16. 180 pożyczek na kradzione dane. 180. 180.
VI Ka 446/17. Combo w tym laptop. 2 lata i naprawy na rzecz różnych osób.
II K 968/16. 1 laptop. Tu dostarczony, ale miał być nowy, nie uszkodzony i używany. Rok więzienia, prace społeczne oraz naprawa szkody.

Z rękojmi to ze sklepem, chyba, że ten okazał się oszukany. Wówczas same inicjały zajmują cały ekran i też z Art. 286 § 1 k.k.
  • 0

Obrazek
Dyziom
Robin Hood

500 (1)

Poprzednia strona

Powrót do Mydło i powidło