Allegro - scam czy normalna wiadomość?

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 10:30

Witam, od pewnego czasu dostaję emaile z taką treścią, zdarza się, że nawet kilka razy w miesiącu. Od razu mówię, że w historii allegro nie ma żadnych szczegółowych opłat do zapłacenia, ani nic takiego.. A w link z tego emaila do historii boje się nacisnąć, bo to może być jakiś wirus albo coś podobnego, czytałem w necie i niektórzy kilka lat temu dostawali podobne i podobno to były wirusy... Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Opłacić to? Wchodzić w ten link i sprawdzić, czy ignorować to i raczej to jest scam?

Obrazek

PS: Co prawda jest napisane, że jeżeli zostało uregulowane to zignoruj, ale po co wysyłają to kilka razy w miesiącu?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Re: Allegro - scam czy normalna wiadomość?

11 lip 2018, o 10:39

Jeśli mail przyszedł z powiadomienia@allegro.pl - jest ok.
Jeśli przycisk prowadzi do http://allegro.pl/billinghistory/#/balance - jest ok.
Też dostaje coś takiego i też podają mi złą kwotę w mailach. Nie wiem skąd oni biorą tamte złotówki.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 10:43

Email przyszedł po prostu od: Allegro i tyle, żadne powiadomienia, żadne Support allegro czy coś po prostu sam napis Allegro.

Ja nawet nie wiem skąd ta kwota się bierze, ani nic nie kupowałem, a jak kupowałem to płaciłem od razu z góry... Sam nie wiem
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 10:49

Przejdź pod ten link co podałem . Jeśli tam masz taką wiadomość to możesz to zignorować.
Obrazek

Jeśli coś masz, a nie wiesz skąd to w menu przejdź pod "Historia"
Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 11:07

haskii pisze: Email przyszedł po prostu od: Allegro i tyle, żadne powiadomienia, żadne Support allegro czy coś po prostu sam napis Allegro.

Ja nawet nie wiem skąd ta kwota się bierze, ani nic nie kupowałem, a jak kupowałem to płaciłem od razu z góry... Sam nie wiem
A nie sprzedawałeś nic?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 11:14

Nic nie sprzedawałem, wszedłem w ten link, który podałeś i mam taki komunikat..

Ale jak już wchodzę w pełne zestawienie historii to nie mam nic do zapłacenia, hmm..

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 11:38

Też ostatnio dostałem coś takiego. Mail i adres pod przyciskiem były takie jak podał Grafer. Zobacz w szczegółach z jakiego dokładnie adresu dostałeś wiadomość. Wymieniałeś może monety na kupon?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 11:39

Nie, nic nie robiłem na allegro, praktycznie w ogolę nie korzystam z tego portalu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 11:47

Wygląda mi to jak prowizja od sprzedaży
U mnie tak samo to wygląda tylko w większej ilości. Naprawdę nic nie sprzedawałeś?
Awatar użytkownika
Członek zespołu
Podziękował: 101 razy
Podziękowania: 49 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 12:00

Może od kogoś coś kupowałeś i sprzedający zwrócił się o zwrot prowizji? Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w takich wypadkach przerzucali koszty na kupującego.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 12:03

Od jakiegoś czasu Allegro nalicza kilka groszy za wygenerowanie kuponu obniżającego kwotę zakupu, natomiast płatności wymaga, gdy na koncie użytkownika uzbiera się 1 zł. Oczywiście nie radzę wchodzić w żadne odnośniki z maila, ale warto zerknąć bezpośrednio na swoje konto, czy faktycznie nie naliczyli prowizji.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 12:05

W historii możesz wystąpić o raport z całej historii konta, wysyłają w kilka godzin z reguły(sam sprawdziłem, dostałem po 30 minutach) - tam sprawdzisz, co i jak.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 12:14

Nie, nigdy nic na allegro nie sprzedawałem. Z zamkniętymi oczami kliknąłem w link na emailu i przeniosło mnie do tego ss'a wyżej, żebym zapłacił 1,40 zł. Wyszedłem, wszedłem przez "normalne" allegro i też mam do zapłacenia te 1,40, ale w szczegółowej historii transakcji itd nic o tym nie ma.... Może zapłacę, majątek to nie jest, a dadzą mi spokój.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 13:14

haskii pisze:Z zamkniętymi oczami kliknąłem w link na emailu
Zasada jest taka, że jak nie masz pewności, co to za spam, to nic nie klikasz, maila wywalasz, a problem sprawdzasz bezpośrednio u źródła - czyli tam, skąd niby przyszedł (a tyczy się to wszystkiego, od Allegro począwszy, poprzez rachunki za telefon, Netflixa, na czynszu skończywszy). Ludzie, szanujcie swoje bezpieczeństwo!

Jeśli na swoim koncie masz do zapłacenia, to znaczy, że masz do zapłacenia. Czyli albo coś sprzedałeś, albo cokolwiek innego, za co Allegro mogło naliczyć opłatę. Nie wiesz za co? Pisz do supportu. To nie majątek, ale dla zasady - po co dawać się naciągać? A jak cię skasowali za jakąś bzdurę, to na drugi raz będziesz już wiedział.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 13:37

Mówisz ,że allegro coś tam. Sprawdź adres mailowy skąd przyszło i po sprawie. Jak będą jakieś dziwne znaki w adresie zignoruj wiadomość i ciesz się życiem .;p
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 lip 2018, o 13:47

matt444m pisze: W historii możesz wystąpić o raport z całej historii konta, wysyłają w kilka godzin z reguły(sam sprawdziłem, dostałem po 30 minutach) - tam sprawdzisz, co i jak.

Zamówiłem i otrzymałem po 20 sekundach :D W kilku rubrykach jest tylko - 1,40 i tyle.
Awatar użytkownika
Łowca

11 lip 2018, o 14:03

Jeśli nie masz konta firmowego (a więc nie wystawiają Ci faktur), to zaległość poniżej 10 pln nie jest ścigana przez Allegro. Czyli mając np. 9 pln zalegającą od powiedzmy 5 lat, to tak sobie będzie wisiała.
W powiadomieniu Allegro prosi Cię o uregulowanie, ale nie zmusza i nie warunkuje tego. Może zapłacisz, a może nie. W ten sposób jakiś % ludzi zapłaci i sporą kasę z tego odzyskują.

Może więc być tak, że te 1,4 PLN wisi Ci na koncie łohohoh i dłużej, a po prostu teraz zaczęli monitować ;)

Tak, jak koledzy tu pisali, opłaty naliczają np. za skorzystanie z kuponów zniżkowych, jeśli nie opłacasz przesyłki (np. zakup wirtuali)
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 175 razy
Podziękowania: 57 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 14:41

Wiecie co, jakieś 2-3 lata temu allegro pierwszy raz zaczęło masowo wysyłać takie wiadomości do wszystkich na allegro, co zalegali choćby z jakąś złotówką sprzed 10 lat. No i ja też nie sprzedawałem nic na allegro wtedy blisko 5 lat a oni jakieś X zł chcieli więc poprosiłem o info skąd te opłaty.
I podali mi precyzyjną historię z mega starymi datami i nawet nazwami przedmiotów, które sprzedawałem.
Miałem 3 znajomych co tak samo oburzeni byli, ale to jest tak, że jak to było np. 5-10 lat temu to zapominamy o taki *klikklak* jak kilka złotych na allegro, bo do bodajże 10 zł rachunek był zawsze na zielono i nie wymagał uregulowania w określonym terminie.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 15:00

To 10 zł to było chyba kiedyś właśnie, że w ogóle się o to nie upominali. A że powiadomienia mailowe nic nie kosztują, to teraz zawsze podsumowują poprzedni miesiąc jeśli coś tam wisi.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

11 lip 2018, o 16:26

Nie ma się czym przejmować, ja też wiszę im jakieś grosze i raz w miesiącu przesyłają monit, aby uregulować płatność. Pewnie sprzedałeś tam coś X lat temu i zapomniałeś ;)
ODPOWIEDZ