Windows 10 a gry

Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

24 paź 2016, o 15:40

TomHa pisze: plus to, że musieli już oficjalnie się przyznać do szpiegowania, które i tak miało miejsce od lat, zapewne w obawie przed miliardowymi karami, jakie zaraz nałożyłaby na nich UE i tym podobne "stowarzyszenia", za zatajenie takich informacji
Chyba wyłącznie telemetria w Win 10 jest argumentem przeciwko temu systemowi. Co ciekawe, odrobina diagnostyki pozwala zablokować telemetrię w - uwaga - samej zaporze Windowsa (albo w antywirusie).

Co do gier i tym podobnych, wszystko śmiga i jestem zadowolony.
Jedyna kwestia dotyczy "przesiadki" z ósemki - tu lepiej było wykonać czystą instalację dziesiątki. System wtedy znacznie lepiej pracował.
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Windows 10 a gry

25 paź 2016, o 15:00

Windows 10 jest fajnym system jednak wymaga wiele pracy na początku. Trzeba pamiętać o telemetrii i usługach które nie są Ci potrzebne.

Inna sprawa jak planujesz grać na sprzęcie gejmingowym. Ja używam SS-Rival i na 10 nie dało się z tej myszki korzystać. Nie ważne jaki sterownik myszka i się rozłączała po powrocie na 8.1 problem przestał się pojawiać :/
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

25 paź 2016, o 15:18

MiszaDo pisze: Jedyna kwestia dotyczy "przesiadki" z ósemki - tu lepiej było wykonać czystą instalację dziesiątki. System wtedy znacznie lepiej pracował.
Dokładnie tak. Osobiście mam porównanie, bo w domu zrobiłem czystą instalację, zaś w pracy zaktualizowałem 7. Różnica jest zauważalna.
Awatar użytkownika
Łowca

2 lis 2016, o 23:06

Od wielu lat nie korzystam ze "zwykłych" systemów. Zawsze jest to jakaś z modyfikacji i jakiś rok temu przeskoczyłem z 7 na 10 i jestem bardzo zadowolony. Nie ma kafelków i wielu innych rzeczy, po prostu zwykły czysty Windows - taki jak znamy z poprzednich wersji. Nie mam kłopotów z jakąkolwiek grą. Na Windows 7 zdarzały się często problemy z .NET Framework, czegoś ciągle brakowało, jakichś plików. Instalowałem wszystko od nowa po kolei i nadal to samo, a tutaj jeszcze nic, a gram również w starsze produkcje.

Generalnie jest to wg mnie bardzo udany system. Zapewne moja opinia jest taka, bo nie miałem do czynienia z niezmodyfikowaną wersją. Ominęło mnie dziwne menu start, kafelki i wiele innych. Dlatego pomijając te głupoty, to reszta jako całość działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

3 lis 2016, o 00:39

bylem mega sceptycznie nastawiony do win10, lecz na win 8.1 nie chodzilo mi ADR1FT oraz Mafia 3, zmienilem na win10 i wszystko smiga (to ze nie gram to inna kwestia, nudne gry) :)
ODPOWIEDZ