PayPal

Moderator: Redaktorzy

Re: PayPal

Postprzez Kuwejt » 19 wrz 2019, o 10:39

Dziś znalezione (chyba tylko tyczy się usa i tylko firm):
https://www.youtube.com/watch?v=YPXhzgC2ODs
Od października 2019 roku, przy zwrotach produktów do sklepów zakupionych za pomocą PP, opłata za transakcję NIE będzie zwracana sprzedającemu. Będzie zabierana cała opłata za transakcję czego efektem będzie to, że sprzedający tę (ewentualną) opłatę przerzuci na kupującego, co podniesie koszt produktu ale tylko w przypadku wybrania opłaty za pomocą PP.
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez MerlinPL » 19 wrz 2019, o 17:13

Pay Pal się już kończy. Każda ich zmiana którą wprowadzają to kolejna próba wyciągnięcia coraz większej kasy.
Od września czy tam od października dodatkowo podnieśli do 5% "opłatę" za wymianę walut.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez Rasiek » 6 paź 2019, o 12:55

Mam pytanie odnośnie PP. Jaka jest opłata jak wybiorę płatność dla znajomych i na saldzie mam 0zł i środki pójdą z karty debetowej podpiętej do PP?
  • 0

Rasiek
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 6

Postprzez Stiltskin » 6 paź 2019, o 13:32

Rasiek napisał(a):Mam pytanie odnośnie PP. Jaka jest opłata jak wybiorę płatność dla znajomych i na saldzie mam 0zł i środki pójdą z karty debetowej podpiętej do PP?

Nie poniesiesz żadnej opłaty! Przed dokonaniem wpłaty pp informuje ile wynosi opłata (musi to zrobić), czytaj uważnie wszystko przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty, to nie wpędzisz się w koszty ;)
  • 0

Stiltskin
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez pelikulas » 6 paź 2019, o 14:16

MerlinPL napisał(a):Pay Pal się już kończy. Każda ich zmiana którą wprowadzają to kolejna próba wyciągnięcia coraz większej kasy.
Od września czy tam od października dodatkowo podnieśli do 5% "opłatę" za wymianę walut.

Dobrze tak złodziejom :) Oby upadli jaknajszybciej.
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Rasiek » 6 paź 2019, o 15:06

Stiltskin napisał(a):
Rasiek napisał(a):Mam pytanie odnośnie PP. Jaka jest opłata jak wybiorę płatność dla znajomych i na saldzie mam 0zł i środki pójdą z karty debetowej podpiętej do PP?

Nie poniesiesz żadnej opłaty! Przed dokonaniem wpłaty pp informuje ile wynosi opłata (musi to zrobić), czytaj uważnie wszystko przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty, to nie wpędzisz się w koszty ;)

Czytam i widziałem że nie ma opłat jak wybieram czy chcę z salda czy z karty ale to nie jest takie oczywiste. Np czy odbiorca nie poniesie wtedy opłaty? Dlaczego tutaj https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees jest napisane:
"Wysłanie i odbieranie płatności osobistych na terenie Polski w PLN jest bezpłatne. Jeżeli skorzystasz z płatności online finansowanej kartą kredytową, przelewu międzynarodowego lub innej waluty, naliczymy niewielką opłatę.."
Chyba że tutaj chodzi o jakąś inną płatność
  • 0

Rasiek
Predator

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Alamar » 6 paź 2019, o 20:34

Zalecane bylo kiedys ze placac z salda nie ponosi sie oplat, to jaka jest w takim razie korzysc placac z salda pp skoro mowicie ze nie ma oplat takze placac podpieta karta? (przelicznik inny?)
  • 0

Alamar
Łowca

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Stiltskin » 6 paź 2019, o 23:40

Czytam i widziałem że nie ma opłat jak wybieram czy chcę z salda czy z karty ale to nie jest takie oczywiste. Np czy odbiorca nie poniesie wtedy opłaty? Dlaczego tutaj https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees jest napisane:
"Wysłanie i odbieranie płatności osobistych na terenie Polski w PLN jest bezpłatne. Jeżeli skorzystasz z płatności online finansowanej kartą kredytową, przelewu międzynarodowego lub innej waluty, naliczymy niewielką opłatę.."

Płacąc za transakcję krajową prywatną nie ponosisz żadnych opłat, płacąc w euro i koronie szwedzkiej za transakcje prywatną międzynarodową do krajów europejskiego obszaru gospodarczego czyli cała unia + Islandia, Norwegia i Liechtenstein również nie bulisz, zapłacisz tylko opłatę za przewalutowanie kiedy będziesz musiał opłacić zakup np. funtem szterlingiem i to tyle. Jeżeli będziesz chciał wysłać pieniądze na konto zarejestrowane poza wymieniony obszar, zależnie od jakiego kraju zapłacisz od 9.99 do 19.99 plus opłata za przewalutowanie.
  • 0

Stiltskin
Łowca

Postprzez Stiltskin » 6 paź 2019, o 23:41

Alamar napisał(a):Zalecane bylo kiedys ze placac z salda nie ponosi sie oplat, to jaka jest w takim razie korzysc placac z salda pp skoro mowicie ze nie ma oplat takze placac podpieta karta? (przelicznik inny?)

Nie wiem jak było kiedyś, ale dzisiaj nie ma żadnej różnicy między saldem konta a płatnością kartą przez pp, opłat za obsługę karty nie ma.
  • 0

Stiltskin
Łowca

Postprzez Rasiek » 7 paź 2019, o 12:26

Stiltskin napisał(a):

Płacąc za transakcję krajową prywatną nie ponosisz żadnych opłat, płacąc w euro i koronie szwedzkiej za transakcje prywatną międzynarodową do krajów europejskiego obszaru gospodarczego czyli cała unia + Islandia, Norwegia i Liechtenstein również nie bulisz, zapłacisz tylko opłatę za przewalutowanie kiedy będziesz musiał opłacić zakup np. funtem szterlingiem i to tyle. Jeżeli będziesz chciał wysłać pieniądze na konto zarejestrowane poza wymieniony obszar, zależnie od jakiego kraju zapłacisz od 9.99 do 19.99 plus opłata za przewalutowanie.

Dzięki za info, czyli do bazarku idealnie się nadaje saldo 0 i płatność kartą podpiętą do paypala. Dziwi mnie zatem fakt, że często wymówką dla rezerwujących było to, że nie przelali środków na saldo paypala :trollface:
  • 0

Rasiek
Predator

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Alamar » 7 paź 2019, o 15:32

Stiltskin napisał(a):

dzieki za rozjasnienie
  • 0

Alamar
Łowca

500 (1) 1000 (1)

Postprzez MerlinPL » 7 paź 2019, o 19:08

Rasiek napisał(a): Dziwi mnie zatem fakt, że często wymówką dla rezerwujących było to, że nie przelali środków na saldo paypala :trollface:

A co w tym dziwnego?
Powiedz mi czym jest PayPal a przynajmniej za co się ta firma uważa? Piękny slogan: płać PP, nie ujawniaj swojej karty. Bzdura. Przecież muszę kartę podać PP który potem może sobie z tej karty zabierać kasę nie pytając się ciebie o zgodę (opłata za abonament).
Po co mi więc pośrednik skoro mogę bezpośrednio płacić kartą a często jest to jedyna opcja bo płatność PP nie jest dostępna.
Kwestię wszelkich chargebacków i tak załatwiasz z bankiem-wystawcą karty a nie z PP. A banki się nie pier. Kasa wraca do właściciela i tyle.
I np. ja konto PP zasilam wyłącznie szybkim przelewem i nie mam tam podpiętej karty więc mogę nie mieć na saldzie PP środków na szybkie zapłacenia za zakup. I w sumie często tak robię przy zakupach za wyższe kwoty że robię ten szybki przelew a minutę później wszystko z PP idzie do sklepu i saldo PP jest praktycznie puste.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Rasiek » 7 paź 2019, o 19:49

MerlinPL napisał(a):
Rasiek napisał(a): Dziwi mnie zatem fakt, że często wymówką dla rezerwujących było to, że nie przelali środków na saldo paypala :trollface:

A co w tym dziwnego?
Powiedz mi czym jest PayPal a przynajmniej za co się ta firma uważa? Piękny slogan: płać PP, nie ujawniaj swojej karty. Bzdura. Przecież muszę kartę podać PP który potem może sobie z tej karty zabierać kasę nie pytając się ciebie o zgodę (opłata za abonament).
Po co mi więc pośrednik skoro mogę bezpośrednio płacić kartą a często jest to jedyna opcja bo płatność PP nie jest dostępna.
Kwestię wszelkich chargebacków i tak załatwiasz z bankiem-wystawcą karty a nie z PP. A banki się nie pier. Kasa wraca do właściciela i tyle.
I np. ja konto PP zasilam wyłącznie szybkim przelewem i nie mam tam podpiętej karty więc mogę nie mieć na saldzie PP środków na szybkie zapłacenia za zakup. I w sumie często tak robię przy zakupach za wyższe kwoty że robię ten szybki przelew a minutę później wszystko z PP idzie do sklepu i saldo PP jest praktycznie puste.

Ja praktycznie paypala nie używam, wiadomo że prowizje mają kosmiczne, teraz przeniosłem się z santandera do kantoru aliora, bo santander oprócz kiepskich kursów wymiany walut pobierał sobie jeszcze dodatkowe 2,8% wartości transakcji. W kantorze aliora mam przewalutowanie darmowe i to po kursach bliskich nbp (minimalnie wyższych). W sumie to konkurencja dla revoluta.
Pośrednik jest potrzebny, bo większość na bazarku wymaga zapłaty paypalem, a dobre jest to, że nie muszę czekać aż przeleję pieniądze z banku do paypala żeby opłacić rezerwację na bazarku. Abonamentów nie mam żadnych więc nic mi nie pobiorą z karty.
Szybki przelew masz darmowy? Z 4 lata nie doładowywałem paypala, nawet nie wiem czy są darmowe i w jakich bankach, pewnie dalej bluecash.
  • 0

Rasiek
Predator

500 (1) 1000 (1)

Postprzez pelikulas » 7 paź 2019, o 20:46

Rasiek napisał(a):
MerlinPL napisał(a):

A co w tym dziwnego?

Ja praktycznie paypala nie używam, wiadomo że prowizje mają kosmiczne, teraz przeniosłem się z santandera do kantoru aliora, bo santander oprócz kiepskich kursów wymiany walut pobierał sobie jeszcze dodatkowe 2,8% wartości transakcji. W kantorze aliora mam przewalutowanie darmowe i to po kursach bliskich nbp (minimalnie wyższych). W sumie to konkurencja dla revoluta.
Pośrednik jest potrzebny, bo większość na bazarku wymaga zapłaty paypalem, a dobre jest to, że nie muszę czekać aż przeleję pieniądze z banku do paypala żeby opłacić rezerwację na bazarku. Abonamentów nie mam żadnych więc nic mi nie pobiorą z karty.
Szybki przelew masz darmowy? Z 4 lata nie doładowywałem paypala, nawet nie wiem czy są darmowe i w jakich bankach, pewnie dalej bluecash.

Doladowuj stronami typu pay2link - paypyro, dotpay itd Wybierasz kwote doladowania klikasz przekierowuje do banku tam tylko potem sie logujesz, potwierdasz smsem nic nie musisz wypelniac i 5 sekund paypal doladowany...
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Quoyque » 8 paź 2019, o 15:33

MerlinPL napisał(a):Przecież muszę kartę podać PP który potem może sobie z tej karty zabierać kasę nie pytając się ciebie o zgodę (opłata za abonament).

:lol: Jesteś inteligentny, masz wiedzę, nie raz to pokazałeś na tej stronie, więc nie siej proszę fermentu na temat tego, jak to PP sam z siebie pobiera sobie kasę z karty nie pytając o zgodę. Przy dodawaniu każdego kontrahenta, albo transakcji stałej ZAWSZE PayPal zawsze pyta, czy potwierdzasz to dodanie. To Twoja zgoda. Wyrażasz ją, to oni działają. Sami nic nie robią. Zgadzasz się na to, to oni pobierają - nie zgadzasz, to nie realizują subskrybcji.
Ale nie, lepiej rzucić niedopowiedziane zdanie i czekać na sprzymierzeńców, którzy nienawidzą PP...
Żeby nie było offtopowo - ludzie z bazaru często korzystają z PayPala bo zapewnia (przy pewnych, raczej standardowych warunkach) darmowy, natychmiastowy przekaz środków, więc i transakcja może być zrealizowana od ręki. Przy tradycyjnych przelewach zazwyczaj trzeba czekać do następnej sesji wychodzącej/przychodzącej i tyle. Jak ktoś nie jest cierpliwy to korzysta z PayPala. Ja u siebie akceptuję też Revoluta, choć do tej pory tylko 1 osoba z tego skorzystała.
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez MerlinPL » 8 paź 2019, o 17:42

Quoyque napisał(a):
MerlinPL napisał(a):Przecież muszę kartę podać PP który potem może sobie z tej karty zabierać kasę nie pytając się ciebie o zgodę (opłata za abonament).

:lol: Jesteś inteligentny, masz wiedzę, nie raz to pokazałeś na tej stronie, więc nie siej proszę fermentu na temat tego, jak to PP sam z siebie pobiera sobie kasę z karty nie pytając o zgodę. Przy dodawaniu każdego kontrahenta, albo transakcji stałej ZAWSZE PayPal zawsze pyta, czy potwierdzasz to dodanie. To Twoja zgoda. Wyrażasz ją, to oni działają. Sami nic nie robią. Zgadzasz się na to, to oni pobierają - nie zgadzasz, to nie realizują subskrybcji.

Myślisz że ja nie wiem jak działa PP? Ja aktywne płatności automatyczne to już miałem zaraz po premierze Diablo 3 w 2012 roku kiedy było to wymagane do obsługi RMAH-u. Proszę mam nawet dowód:
Obrazek
PP posiada saldo. A skoro je posiada to czemu chce mojej karty aby realizować "zlecenia stałe"? Jakim problem dla usług abonamentowych jest opłacanie ich z salda? Żadnym. Chcą kartę właśnie po to aby cię legalnie okraść bo wyraziłeś JEDNORAZOWĄ zgodę na opłacenie JEDNEGO miesiąca. I nikt się ciebie więcej nie będzie pytał czy ty chcesz zapłacić za kolejny miesiąc czy nie. Zabiorą ci pieniądze i koniec tematu. Dla nich to TWÓJ problem że nie anulowałeś abonamentu.
Ja nie widzę problemu w tym że gdy skończyły się środki na saldzie to opłata abonamentowa na kolejny miesiąc nie została zrealizowana.
Ile osób nawet tutaj dała się złapać na opłacenie abonamentu bo zapomniało zrezygnować przed końcem darmowego okresu.

Podam też inny przykład: Cyfrowy Polsat. Posiadam tuner "własnościowy" bez umowy. Online dokonuje przelewu na dowolną kwotę jaką uznam za stosowne, wybieram pakiet i kasa z salda sobie schodzi do czasu aż jej zabraknie a wtedy usługa przestaje działać. I jakoś tutaj nikt nie domaga się podania karty.
  • 0

MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Quoyque » 10 paź 2019, o 00:06

Rozumiem Cię i nie neguję, że takie praktyki są godne politowania, ale dokładnie na tym opiera się dziś biznes. Patrz Humble Bundle - damy Ci (czasem) nawet darmową kopię humble'a miesięcznego, jeśli zwerbujesz kolegę, który poda dane karty. A nóż nie anulujei i będziemy do przodu(?). I pomnóż to razy tysiące 'gapciów', którzy machną ręką. Odniosłem się tylko do tego, że PayPal 'bez twojej zgody' pobiera sobie mamonę, bo to nie jest prawda.
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez TheLastJedi » 15 paź 2019, o 12:46

Znowu mnie Paypal wkurzył przy płatnościach za monthly z podpiętym Revolutem. Bundle zwykłe kupowane przez PP z podpiętym RV- spoko. Monthly żeby kupić to musiałem anulować subskrypcję każdym razem i kupować od nowa żeby dało się mieć kurs z RV a nie ich złodziejski z PP. W przypadku dłuższych subskrypcji tylko pierwszy miesiąc był z RV a kolejne brali sobie z salda bo to karta Prepaid jest, ok pogodziłem się z tym. Teraz anulowałem subskrypcję i biorę nowe monthly, wybieram PP i kartę RV jako źródło płatności a oni wraz pobierają z salda mimo iż im palcem pokazałem i środki na RV miałem :/ Zauważyłem jedno że teraz nie ma już "buy" na HB Monthly a na przycisku pisze "resubscribe", możę dlatego potraktowało mój zakup nie jako jednorazówka a jako kontynuacja subskrypcji i stąd ten ambaras?
Czy żeby przestać się z tym użerać mam brać Monthly jak gift i aktywować go u siebie?

Piszę do PP o zwrot tej prowizji, zawsze mi kasę oddawali jak pisałem, ale coraz bardziej januszowanie monthly PP z RV uciążliwe.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)

Postprzez MyCyLy » 15 paź 2019, o 17:40

Ja wykorzystałem już chyba wszystkie możliwości zakupów Monthly za pomocą PP z kartą Revoluta.
PayPal nie chce mi podpiąć fizycznej karty Revoluta do konta. Ale nie ma za to problemu z kartą wirtualną. Z tym, że Humble Bundle pozwala użyć takiej karty dwa razy do zakupu Monthly. A po 5 kartach wirtualnych Revoluta już mi nie generuje nowych xd czyli 10 bundli na nowych kontach i finito. (No ewentualnie Revoluta założy sobie moja kobieta)
  • 0

MyCyLy
Robin Hood

Postprzez sergeron » 15 paź 2019, o 19:16

Mi Paypal bez problemu podpiął fizyczną z Revoluta i płacę nią cały czas. Mam na Paypalu ustawione jako domyślną formę płatności i żeby nie zmieniało kursu (żeby się dostać do tych ustawień, to trzeba się sporo naklikać). Już sporo czasu tak płacę i jest ok.
  • 0

sergeron
VIP

Medale: 6
VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 74

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mydło i powidło