Reputacja - za co warto ją przyznawać?

Wygrywaj gry lub rozdaj je innym!

Moderatorzy: Redaktorzy, Cichociemni

Regulamin działu
1. Aby dołączyć do którejkolwiek z naszych grup giveawayowych musisz powiązać swoje konto z "profilem steam".
2. Grupa Łowcy Gier Giveaway jest otwarta dla każdego kto poprosi o wstęp w tym wątku.
3. Istnieje również specjalna Grupy Zasłużonych dla użytkowników, którzy przyczynili się do rozwoju strony. Regulamin grupy znajdziecie w tym miejscu.
4. Należy przestrzegać regulaminu steamgifts. Jego łamanie skutkować będzie usunięciem z obu grup.
5. Dział Steamgifts i konkursy służy do promowania konkursów organizowanych przez Łowców Gier oraz giveawayów stworzonych dla naszych grup steamowych. Zakazuje się tworzenia kryptoreklamy oraz informowania o cudzych inicjatywach bez zgody administracji.
6. Temat "Kody do rozdania" posiada dodatkowo swój wewnętrzny regulamin, którego należy bezwzględnie przestrzegać jeśli wypowiada się w w/w temacie. Możecie go przeczytać w tym miejscu.

Re: Reputacja - za co warto ją przyznawać?

Postprzez yocki » 24 lip 2014, o 12:22

viewtopic.php?f=18&t=4023&start=1060#p123975

W żadnym wypadku nie bronię Łosiowi punktów, przeciwnie, uważam, że prędko dołączy do grona Zasłużonych (o ile już nie jest). Jednak chodzi o zgodność z zaproponowanymi zasadami. Zarówno plusik potraktowany jak lajk na fejsie oraz komentarz...

Proszę o wyjaśnienie, czy takie rzeczy powinniśmy pilnować, zgłaszać np. tutaj itd.
  • 0

Obrazek
yocki
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez Emkas » 3 wrz 2014, o 10:11

Nie znalazłem lepszego miejsca więc piszę tutaj, jeśli jest ono niewłaściwe to bardzo proszę o przeniesienie.

Chciałbym uprzejmie prosić tzn. Zarząd Łowców o wypowiedzenie się nt. tego postu viewtopic.php?f=18&t=382&start=420#p135148. Wydaje mi się, że doszło tutaj do EKSTREMALNIE NIEPOKOJĄCEJ sytuacji.

Punkty reputacji zostały usunięte, ponieważ zostały przyznane "niezgodnie z założeniami". Ja te założenia doskonale rozumiem, nie rozumiem natomiast dlaczego te kryteria mają dotyczyć tylko kogoś kto chce się dzięki reputacji dostać do Zasłużonych? 2 z 3 punktów miały ponad pół roku... Czy nie powinien ich w takim razie skorygować jakiś inny moderator, wcześniej? Dodatkowo spójrzmy na ten post: viewtopic.php?p=95043#p95043, który jest w otoczeniu dziesiątek innych plusów, które usunięte nie zostały. Dlaczego? Skoro usuwamy jednemu użytkownikowi plusy, które zostały przyznane niewłaściwie, to zróbmy to u wszystkich. Zaraz pod postem znajduje się wyplusowany post z darmowym Gun Monkeys i to już nie przeszkadzało (a stanęło na tym, że plusu należy przyznawać tylko za "wartościowe" giveawaye, napisałem wartościowe w cudzysłowie, ponieważ też nie do końca wiadomo jakie to giveawaye).

Wydaje mi się, że coś tutaj jest bardzo nie tak. W zasadzie karzemy człowieka za to, że chciał się dostać do Zasłużonych przez punkty reputacji, a nie przez giby... Nie wspominam już nawet o tym, że do Zasłużonych "nie pasują" ludzie, którzy mają na forum >500 postów, a takiego, który ma 10 i wyrobił sobie wymagania na giveawayach i z olbrzymim prawdopodobieństwem jedynym wykorzystaniem dodatkowych przywilejów będzie steamgifts, to już jest OK.

@morganpl, dźwignął to jak człowiek honoru z podniesionym czołem i problemu nie zauważa. Mnie jednak wydaje się, że trzeba na ten temat porozmawiać.

Edyta: jak doszła nowa strona to coś się źle podlinkował odnośnik do postu, więc poprawiłem.
  • 0

Ostatnio edytowano 14 wrz 2014, o 17:03 przez Emkas, łącznie edytowano 1 raz
Mess With The Best Die Like The Rest.
Emkas
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 8

Postprzez Tom Stone » 3 wrz 2014, o 20:05

Przede wszystkim dlatego, że łatwiej jest zweryfikować reputację osobie próbującej dostać się do grupy niż codziennie sprawdzać wszystkie posty/osoby, które dostały jakikolwiek punkt.

Co do reszty posta - bardzo chętnie poczytam w/w dyskusję.
  • 0

Tom Stone
Moderator

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 15

Postprzez morganpl » 13 wrz 2014, o 10:58

Tak po przemyśleniu to co mnie spotkało(usunięcie reputacji zgodnie z nowymi wytycznymi) wynika z zasady retroakcji(prawo działa wstecz).
"Dla Was istotne jest, że relegacja z Grupy od teraz wiąże się z otrzymaniem ujemnej reputacji."
Jak widać w przykładzie zasłużeni są traktowani obecnie zgodnie z zasadą zakazu retroakcji(prawo nie działa wstecz).
To dwa przeciwstawne modele i nie da się tego racjonalnie połączyć.
Z tego powstają wszystkie napięcia.

Edit3: Pozostawiłem tylko 1-ą kluczową kwestię którą trzeba będzie brać pod uwagę na przyszłość.
Sprawę uważam za zamkniętą.
  • 0

Witam, istnieje możliwość romansowania z dwiema postaciami naraz? Mam dosyć duży dylemat, mianowicie, nie mogę się zdecydowć między Aerie, a Viconią. Viconia ma ponoć lepszy romans, natomiast z Aerie możemy mieć dziecko. Można jakoś to pogodzić?
morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 84

Postprzez Emkas » 14 wrz 2014, o 01:24

morganpl napisał(a):Sprawę uważam za zamkniętą.
Cóż, po przebiegu "dyskusji" obawiam się jednak, że: #nikogo (a szkoda...)
  • 0

Emkas
Hitman

Postprzez Vector » 14 wrz 2014, o 13:21

Od początku istnienia Grupy Zasłużonych funkcjonują w niej m.in. dwie zasady, które swoimi korzeniami sięgają jeszcze okresu przed "reorganizacją grup giveawayowych". Są to:
1. Całkowita rozdzielność hojniaków i reputacji.
2. Przyznawanie prawa wstępu po zdobyciu odpowiedniej reputacji (liczonej punktowo), uzyskiwanej za szeroko rozumiany "wysiłek" użytkownika włożony w działania na korzyść strony (włączając forum oraz społeczność).

Wprowadzenie Nowego Systemu Reputacji nic w tym zakresie nie zmieniło.

W początkowym okresie funkcjonowania NSR zachodziło podejrzenie, że punkty reputacji, przyznawane teraz przeż użytkowników, będą uzyskiwane w zakresie naruszającym powyższe zasady. Tak się jednak nie stało. W toku dyskusji ustalono, że aktywność użytkowników zasługująca na nagradzanie punktami reputacji pozostanie w zgodzie z dotychczasowym zwyczajem. Dlatego po zniesieniu zaporowego progu 150 p. i wstępnym podsumowaniu dyskusji na forum otwartym, którego efektem jest ten temat, zbędne stały się dalsze zmiany w regulaminie grupy, które miałyby dotyczyć NSR.

§7. Regulaminu Grupy Zasłużonych pozwala osobom zarządzającym grupą na stosowanie specjalnych działań we wszelkich sytuacjach, które mogą zostać uznane za zagrożenie dla grupy i jej zasad. Zalicza się do nich wszelkie próby wykorzystywania luk w systemach hojniaków oraz reputacji.
  • 0

Vector
Hitman

Postprzez morganpl » 14 wrz 2014, o 16:44

§7. Regulaminu Grupy Zasłużonych pozwala osobom zarządzającym grupą na stosowanie specjalnych działań we wszelkich sytuacjach, które mogą zostać uznane za zagrożenie dla grupy i jej zasad. Zalicza się do nich wszelkie próby wykorzystywania luk w systemach hojniaków oraz reputacji.

Przyznawanie reputacji osobie 3-iej w 100% zgodnie z wcześniejszymi założeniami grupy zasłużonych nie może być traktowane "jako próba wykorzystywania luk".

Więc nie wiem do czego to się odnosi.

Edit:
Pojawił się dodatkowy problem
a mianowicie :
Regulamin forum w punkcie
§31. W różnych wypadkach, nieuwzględnionych w regulaminie, administracja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji.

Zgodnie z tym podpunktem, decyzje dotyczące wypadków które nie są w regulaminie i nie dotyczą grupy zasłużonych.
(usuwanie reputacji w przypadku gdy nie byłem członkiem grupy zasłużonych)
Są podejmowane przez administrację całego forum, a nie np. oficerów grupy zasłużonych.

Edit2: Tak na szybciutko odpowiem na ewentualne pytania/zarzuty do dodatkowego problemu.

Czy istnieje szansa, że twórca prawa pisząc w punkcie §31 RF(Regulamin forum) miał na myśli także oficerów grupy zasłużonych.
Odp. Nie. W regulaminie osobobno oznacza się prawa i obowiązki które są realizowane przez administrację i osobno te które są realizowane przez moderatorów.

Czy istnieje szansa, że oficer grupy givawejowej usuwając reputację wstecz komuś kto nie był w grupie givawejowej pilnował tylko porządku forum(§6. RF).
Odp. Nie. Wprowadzenie nowego obyczaju(prawo działa wstecz) sprzecznego z dotychczasowym(prawo nie działa wstecz) w żadnym przypadku nie może być nazwane pilnowaniem porządku.

Edit3:
PS Tak naprawdę §7. RGZ brzmi "Wykładnia regulaminu zależy od Administracji Grupy.".
W mojej ocenie rozszerzanie tego przepisu na "stosowanie specjalnych działań we wszelkich sytuacjach, które mogą zostać uznane za zagrożenie dla grupy i jej zasad." to nadużycie.
  • 0

Witam, istnieje możliwość romansowania z dwiema postaciami naraz? Mam dosyć duży dylemat, mianowicie, nie mogę się zdecydowć między Aerie, a Viconią. Viconia ma ponoć lepszy romans, natomiast z Aerie możemy mieć dziecko. Można jakoś to pogodzić?
morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Vector » 14 wrz 2014, o 19:39

Z profilu smugglersuna.
Jak nie przyznawać punktów reputacji:
1.
Wasser napisał(a):You’re the best!
Around!
Nothing’s gonna ever keep you down
You’re the Best!
Around!
Nothing’s gonna ever keep you down
You’re the Best!
Around!
Nothing’s gonna ever keep you dow-ow-ow-ow-own

To jest "lajk". Nieakceptowalne.

2.
petras_36 napisał(a):+

:? To w ogóle nie wiem, co to jest. Nieakceptowalne.

Oba uzasadnienia do tego postu: http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?p=124058#p124058, który bez wątpienia zasługuje na nagrodę, ale nie w ten sposób :evil: I nie bierzcie przykładu z Toma:
Tom Stone napisał(a):jeszcze raz odemnie

Co wolno wojewodzie... ;)

3. Odnośnie postu: http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?p=130575#p130575
Raffael napisał(a):Kod do gry za darmo dla Łowcy który szuka tej gry. Postawa godna pochwały.

Interesujące, że reputacja została przyznana zanim autorka tematu potwierdziła, że udało się jej wykorzystać jeden z kodów.
Samo rozdawanie nie kwalifikuje się na +rep. Tutaj można podciągnąć je pod pomoc, ale starajcie się unikać takich przypadków.

4. Odnośnie: http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?p=137536#p137536
morganpl napisał(a):Podebrałem darmową muzykę w ramach czasowej promocji. Autor bardzo rozsądnie uzupełnił informacje po pewnym czasie o dodatkowe możliwości(inne formaty do pobrania i inne tytuły). Finalnie dodał Fable Anniversary w partnerskim do łowców kejszopie.

Reputacja przyznana dwa dni po podaniu informacji, kiedy promocja na muzykę już dawno była nieaktualna. Unikać.

5. I jeszcze trudny przypadek: http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?p=134388#p134388
Emkas napisał(a):Wystawiam repo za zbiórkę Indie Gala Friday tutaj, a nie w samym temacie, bo temat jest we wspólnych (czyli dziale handlowym) i nie dodaje się repo, a przecież zdecydowanie za przeprowadzanie akcji takie repo się należy!

Wasser napisał(a):Za inicjatywę.

Nie mieszać reputacji handlowej z forumową.
Czy przeprowadzenie takiej akcji, która nie jest ukierunkowana na zysk organizującego jest warte nagrodzenia +rep. Moim zdaniem tak, ale w omawianym przypadku obaj plusujący wzięli udział w akcji i wystawili tę reputację zamiast handlowej, a to jest niewłaściwe. W takich sytuacjach proponuję zwracać się z prośbą do moderacji o nagrodzenie autora reputacją, tak jak to ma miejsce w działach, w których normalnie Zasłużeni nie mogą oceniać postów.
  • 0

Vector
Hitman

Postprzez morganpl » 14 wrz 2014, o 20:11

4. Odnośnie: viewtopic.php?p=137536#p137536

marganpl napisał(a):Podebrałem darmową muzykę w ramach czasowej promocji. Autor bardzo rozsądnie uzupełnił informacje po pewnym czasie o dodatkowe możliwości(inne formaty do pobrania i inne tytuły). Finalnie dodał Fable Anniversary w partnerskim do łowców kejszopie.

Reputacja przyznana dwa dni po podaniu informacji, kiedy promocja na muzykę już dawno była nieaktualna. Unikać.

Nie marganpl a morganpl :)

Dałbym wcześniej ale dopiero 12 zaakceptowałeś moje zgłoszenie.

Skorzystałem z tej promocji, (albumów było bardzo dużo)
spodobało mi się, że autor zamiast zlać sprawę postanowił na bieżąco aktualizować informację i dodał szybko nowe albumy i nowe formaty do ściągania.

Swoją drogą na podanej stronie nadal są inne darmowe(inaczej pay what you want w promocji z progiem 0)(np. z journey!(bonus bundle)) ost-y więc i tym razem nie trafiłeś.

A tu lista dostępnych nadal:
Our Curiosity
Journey Bonus Bundle
Soul Fjord
The Forge
Captain Abu Raed
The River Why
Majid
Grace
The Conformation
Khor
Spirit of the Cosmos

PS Tu też dałem repa(z 28 maja)
viewtopic.php?f=18&t=4736#p105934
Chyba nie trzeba komentować specjalnie dlaczego się należał.
  • 0

Ostatnio edytowano 14 wrz 2014, o 21:20 przez morganpl, łącznie edytowano 2 razy
morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez sergeron » 14 wrz 2014, o 20:35

Ja akurat repów nie daję za często (tylko wtedy, gdy faktycznie mi to pomogło lub gdy pisałem newsa na główną o danej promocji i dowiedziałem się z posta na forum), ale nie rozumiem punktów od 1-4. Za poradnik napisany dla łowców, którzy mieli problemy z dodaniem Simsów (co było widać w komentach i po postach) należała się reputacja. Co do wklejenia kodów do gry, której ktoś szukał, to przecież jest + za pomoc, więc wg mnie też zasadny. Co do 4 to sam pobrałem soundtracki i miałem dać repkę, ale akurat byłem w podróży a dawanie reputacji z komórki jest trochę utrudnione (później o tym zapomniałem). Co do plusów za zbiórkę, to tutaj faktycznie mogę przyznać rację, że to bardziej były plusy handlowe i tego się nie czepiam.
  • 0

sergeron
VIP

Medale: 6
VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez Emkas » 14 wrz 2014, o 23:58

Vector napisał(a):5. I jeszcze trudny przypadek: http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?p=134388#p134388
Emkas napisał(a):Wystawiam repo za zbiórkę Indie Gala Friday tutaj, a nie w samym temacie, bo temat jest we wspólnych (czyli dziale handlowym) i nie dodaje się repo, a przecież zdecydowanie za przeprowadzanie akcji takie repo się należy!

Wasser napisał(a):Za inicjatywę.

Nie mieszać reputacji handlowej z forumową.
Czy przeprowadzenie takiej akcji, która nie jest ukierunkowana na zysk organizującego jest warte nagrodzenia +rep. Moim zdaniem tak, ale w omawianym przypadku obaj plusujący wzięli udział w akcji i wystawili tę reputację zamiast handlowej, a to jest niewłaściwe. W takich sytuacjach proponuję zwracać się z prośbą do moderacji o nagrodzenie autora reputacją, tak jak to ma miejsce w działach, w których normalnie Zasłużeni nie mogą oceniać postów.

Skoro uderzono w mój stół. Nie rozumiem co tutaj jest mieszaniem. WYRAŹNIE napisałem za co jest plus. Właśnie za przeprowadzenie akcji, a nie za moją pozytywną wymianę. Grę dostałem po wystawieniu komentarza, zaplusowałbym RÓWNIEŻ w dziele handlowym, ale można były ograniczenia (24h), więc już potem zapomniałem. A "zwracania się z prośbą do moderacji" pozwolę sobie nie skomentować.

Edit:
Po przeczytaniu wypowiedzi @Sergerona... Dodam tylko, że mimo tego, że napisałem odpowiednio długi tekst tłumaczący za co jest plus to i tak nie każdy kuma. Może mam problem z jasnym wyrażaniem swoich myśli. Plusa wystawiłem za ZORGANIZOWANIE akcji. Za to, że jakiś użytkownik podźwignął się na to przed stałym składem Moderatorów (zdaje się, że Toma, Starego i Sergerona). Akcję przeprowadził bardzo sprawnie, nikogo nie oszukał itd itp...

A skoro już jesteśmy w tym temacie... Jeśli to jest niewłaściwy plus to proszę np. o usunięcie tych PIĘCIU plusów: viewtopic.php?p=131338#p131338 (aha i to jest pierwszy taki przypadek z brzegu, bo byłem pewien, że takie plusy były). Czym się jeden przypadek różni od drugiego? Bo jakoś nie jestem w stanie ogarnąć tego moim rozumem. No bo albo się czegoś trzymamy albo sam już nie wiem.

Żeby nie było wątpliwości za 30 sekund dodam też plusa w dziale handlowym.

PS. Bardzo się cieszę, że wywiązała się jakaś rozmowa, mimo, że grono małe, ale wydaje mi się, że rozmowa idzie w dziwnym kierunku ;-)
PS2. Nadal nikt nie odniósł się do tego, że usuwamy plusy za giby w otoczeniu 100 innych plusów przyznanych niezgodnie z wytycznymi, które już usunięte nie są. (I tak, rozumiem, że łatwiej sprawdzić jednego kolesia, ale to wydaje się nie być decydującym argumentem.). No i... całej reszty ukrytych postulatów, o tym, że z repa nadal zdecydowanie trudniej się dostać niż z gibów, o tym, że w Zasłużonych lądują ludzie, którzy nie mają wielkiego/żadnego wpływu na budowanie tutejszej społeczności (tj. po 10 postów, z czego 5 w kodach do rozdania) itd
  • 0

Emkas
Hitman

Postprzez Vector » 15 wrz 2014, o 01:28

@morganpl
Przepraszam za literówkę w nicku, szybko ją poprawiłem, prawie nikt nie widział :)

Dziękuję również za listę ciągle dostępnych albumów, ale to nie aktualność informacji zawartych w tamtym poście była istotna w mojej wypowiedzi, tylko zwrócenie uwagi na dyskusyjność przyznawania reputacji za nieobowiązujące już promocje. Jest to wszak prosta ścieżka do nadużyć (skąd po dwóch miesiącach będziesz wiedział, czy ktoś nie przepisywał po prostu informacji z głównej strony serwisu?).

@sergeron
Analiza konkretnych przypadków ma służyć spojrzeniu na reguły, pod które one podpadają.
Odnośnie 1 i 2 także napisałem, że należała się reputacja i tu mam nadzieję nikt z Zasłużonych nie ma wątpliwości, ale tylko poprzez właściwe uzasadnienie jesteśmy w stanie odróżnić, czy oceniana jest treść posta, czy jej autor (patrz pierwszy post w tym temacie).

@Emkas
Ależ ja uderzyłem w inny stół :P Zwróciłem uwagę, że osoby bezpośrednio korzystające ze zbiórki stoją w sytuacji konfliktu interesów i dla wiarygodności przyznanej reputacji lepiej by było gdyby dawał ją ktoś inny. Zasadność samego nagradzania reputacją w takich sytuacjach moich akurat wątpliwości nie budzi, co zresztą wyraźnie napisałem. Natomiast podwójne nagradzanie (raz reputacją handlową a raz ogólną) już tak.

Dyskusja jest niestety znacznie upośledzona bez zaangażowania w nią Toma :(
  • 0

Vector
Hitman

Postprzez morganpl » 15 wrz 2014, o 12:10

"Reputacja przyznana dwa dni po podaniu informacji, kiedy promocja na muzykę już dawno była nieaktualna. Unikać."

"ale to nie aktualność informacji zawartych w tamtym poście była istotna w mojej wypowiedzi"

Jestem w kropce co ważne jest a co nie jest.
  • 0

morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Tom Stone » 15 wrz 2014, o 12:10

A "zwracania się z prośbą do moderacji" pozwolę sobie nie skomentować.
Dlaczegóż to? Zdecydowanie, komentuj! Nie wiem dlaczego niewiele osób korzysta z opcji raportowania postów - nauczyliście się już (jako społeczność) raportować posty niezgodne z regulaminem, ale jak na razie (nad czym ubolewam) zaledwie dwa, może trzy razy trafiłem na post zaraportowany pozytywnie - a to też możecie/powinniście robić. Jeśli uważasz, że ktoś zasługuje na + a wy nie możecie go przyznać, choćby dlatego, że jest to dział handlowy, lub dział, w którym zasłużeni nie mogą rozdawać plusów (nie wspominam nawet o tym, że raportować w ten sposób mogą również osoby spoza grupy) - zaraportujcie go, w reporcie również piszecie uzasadnienie "dlaczego ten report". Trwa to mniej-więcej tyle samo co przyznanie punktu samemu.

Dyskusja jest niestety znacznie upośledzona bez zaangażowania w nią Toma
... który niestety jest obecnie na tygodniowym urlopie i będzie dostępny do Waszej dyspozycji w przyszły poniedziałek lub "z doskoku" o ile czas na to pozwoli.

Ale, na szybko:

Zarzut morgana odnośnie retroaktywności(bądź nie):

Pod regulamin grupy podlegają jej członkowie oraz osoby starające się o członkostwo.
Osoby, które zostały wyrzucone z grupy przed wprowadzeniem zmian w regulaminie dotyczących ujemnej reputacji nie podlegają regulaminowi, więc nie można przyznać im ujemnej reputacji.
Osoby chcące dostać się do grupy podlegają aktualnej wersji regulaminu, dostępnej w chwili wyrażenia chęci dołączenia do grupy. Aktualna wersja pozwala oficerom grupy weryfikować przyznaną wcześniej reputację.

Dalej, paragraf 31 regulaminu forum upoważnia administrację (będącą najwyższą instancją na forum) do interpretowania sytuacji nieokreślonych regulaminowo. Jeśli miałbym rozwinąć ten punkt szczegółowo:

Administratorem jest remike i to on jest "najwyższą instancją". Jednakże, jako że zajmuje się on również stroną oraz projektami powiązanymi ze stroną, na jego polecenie za forum i sprawy regulaminowe forum odpowiada Tom Stone (czyli ja). Wszelkie sprawy związane z forum, które trafią do remika, zostają automatycznie oddelegowane do mnie. W 9 przypadkach na 10 decyzja administracji pokrywa się z decyzją moderatorów i ich interpretacją regulaminów. Oficerów grup traktuje się natomiast jako specjalny typ moderatora, odpowiedzialny nie bezpośrednio za utrzymywanie porządku na forum, lecz w grupach a wszystkie sprawy grupowe podlegają pod oficerów.

Korzystając więc z przywilejów punktu 31 regulaminu forum oświadczam, że w przypadku, w którym dana osoba zgłasza chęć dołączenia do grupy zasłużonych jednocześnie zaczyna podlegać regulaminowi grupy a więc również jurysdykcji jej oficerów, którzy z kolei mają prawo weryfikacji przyznanych danemu userówi punktów reputacji oraz podjęcia działań zgodnie z punktem 7 regulaminu grupy zasłużonych, włącznie z kasacją punktów przyznanych niepoprawnie (np. brak uzasadnienia, reputacja przyznana za post nagrodzony hojnakami etc).

Uzasadnienie:

W chwili tworzenia punktu 7 regulaminu grupy reputacja przyznawana była jedynie przez redaktorów/administrację a jej weryfikacja przez osoby odpowiedzialne nie była potrzebna. W chwili gdy liczba osób mogących przyznawać repa została znacznie zwiększona, taka potrzeba się pojawiła, a najbardziej efektywnym sposobem weryfikacji jest ta przeprowadzana przez oficera podczas dodawania do grupy. Weryfikacja CAŁEJ przyznawanej na forum reputacji nie ma sensu, ponieważ byłoby to zbyt czasochłonne - nie dla oficerów grup lecz moderatorów.

Wersja tl;dr:

Vector i inni oficerowie mają prawo usuwać punkty reputacji przyznane ewidentnie niezgodnie z wytycznymi zawartymi w pierwszym poście tego tematu;
W chwili składania podania automatycznie podlegasz pod regulamin grupy;
Jeśli nie możesz przyznać repa zgodnie z wytycznymi a uważasz, że taki rep się należy - zaraportuj post moderatorowi.
  • 0

Tom Stone
Moderator

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)

Postprzez morganpl » 15 wrz 2014, o 12:39

Coś mi się wydaje, że Tom Stone z kwietnia co pisał oryginalne założenia przyznawania punktów by się nie zgodził :dziadek:

Ale trochę rozwiązałeś trzeba przyznać.
Dzięki.

PS Te ustalenia też działają wstecz jak rozumiem, na przyszłość zalecam jednak pisanie prawa do przodu.
Bo generalnie tak pisane prawo nie spełnia jednak części swoich zasadniczych funkcji.
  • 0

morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Emkas » 15 wrz 2014, o 14:21

Tom Stone napisał(a):
A "zwracania się z prośbą do moderacji" pozwolę sobie nie skomentować.
Dlaczegóż to? Zdecydowanie, komentuj! Nie wiem dlaczego niewiele osób korzysta z opcji raportowania postów - nauczyliście się już (jako społeczność) raportować posty niezgodne z regulaminem, ale jak na razie (nad czym ubolewam) zaledwie dwa, może trzy razy trafiłem na post zaraportowany pozytywnie - a to też możecie/powinniście robić. Jeśli uważasz, że ktoś zasługuje na + a wy nie możecie go przyznać, choćby dlatego, że jest to dział handlowy, lub dział, w którym zasłużeni nie mogą rozdawać plusów (nie wspominam nawet o tym, że raportować w ten sposób mogą również osoby spoza grupy) - zaraportujcie go, w reporcie również piszecie uzasadnienie "dlaczego ten report". Trwa to mniej-więcej tyle samo co przyznanie punktu samemu.

Pozwolę sobie nie komentować odnosiło się do całego kontekstu, tj mojego wystawienia plusa smugglersunowi za jednorazowa przeprowadzenie Happy Hour. Bo szczerze mówiąc trochę się wkurzyłem :gwizdany: Co jak co, ale staram się zawsze stosować do a) ogólnie przyjętych zasad współżycia w społeczeństwie b) ustaleń za co przyznawać punkty :trollface: W dodatku, jak widać, nie napisałem "+rep" albo "." lub "dzięki" co zdarza się nie raz, nie dwa. Napisałem pełne uzasadnienie, z którego mam nadzieję jasno wynikało co i jak. A tutaj nie tylko @Vector, ale też @Sergeron pisze dodatkowo:
Co do plusów za zbiórkę, to tutaj faktycznie mogę przyznać rację, że to bardziej były plusy handlowe i tego się nie czepiam.
No to dla kontrprzykładu podałem jego 5 plusów, które "były plusami handlowymi" (a przecież sam mógł te "niepoprawnie wystawione" plusy sobie usunąć...).

Ale wracając. Powiem szczerze, że nawet w zeszłym tygodniu dwie osoby pytały mnie czy mogą mi jakoś wystawić plusa (dwa razy w przypadku pomocy z zakupem gier). W obu odpowiadałem coś w stylu "nooo nie jesteście w Zasłużonych, więc niestety nie bardzo. Możecie napisać, że jestem super-fajny i pomogłem, to może ktoś inny się zlituje i wystawi". Ale inni plusów nie wystawiają;-), a nawet jeśli to bardzo sporadycznie (poza tym tylko jedna z iks osób zdecydowała się poza PW napisać, że pomogłem). Jak rozumiem teraz mam ich odsyłać do Ciebie? :mrgreen:
Druga rzecz.,Kiedyś pisałeś o tym, że można raportować plusy/minusy (przy okazji omawiania minusowania, z którego w końcu zrezygnowaliśmy)... No i ja szukałem guziczka do raportowania :E Może to moja głupota, ale nie przyszło mi do głowy, że raportować znaczy, żeby zawracać 4 litery, któremuś z moderatorów. Dlatego koniec końców się rozmyśliłem, a jako "ochotnicza policja moderatorska" (chyba mam jakieś zapędy^^) chciałem zaraportować plusa, który brzmiał dosłownie "hahahaha xD" (jest jedna osoba, która stale plusuje bardziej w stylu lajków niż reputacji). Jak rozumiem, w przyszłości gdybym chciał zrobić coś takiego też można pisać do Moderacji?
Co do samego "raportowania pozytywnie" to wydaje mi się, że zwyczajnie użytkownicy nie są świadomi takich możliwości. Ja jestem świadomy dopiero od teraz ;-) Gdybyś tego nie napisał to nie skojarzyłbym przycisku "Zgłoś post" z możliwością pochwalenia kogoś :D

A co do ostatniego zdania, które jest niejakim przesłaniem Twojej wypowiedzi (poza tym, że można usuwać plusy przy wchodzeniu do Zasłużonych... No bo przewidziałem jak skończy się ten wątek :gwizdany: tj. przyjęto rozwiązanie, które jest najprostsze i które sam bym zastosował na Waszym miejscu). Nie wydaje mi się to zbyt szczęśliwym rozwiązaniem, mowa, o części, w której nie możemy przyznać punktu "zgodnie z wytycznymi". Ja bym się jednak upierał przy tym żeby ludzi sami dawali plusy, wedle własnego uznania (tak jak w sytuacji opisanej powyżej). No bo koniec końców są to wytyczne i wskazówki. A uruchamianie do tej procedury moderatora wydaje mi się kłopotliwa: "Psze pana, chciałem dać plusa, ale nie wiem czy można" :E Poza tym kiedy piszesz coś takiego to może lekko sugerować, że jeśli ktoś się stosował nie będzie to będziecie go karać albo że w ogóle plusy powinny jakoś przez moderacje przechodzić. Po prostu jakoś nie widzę realnej sytuacji, w której takie pisanie do moderatora mogłoby się przydać.

Dajmy systemowi reputacji dalej żyć własnym życiem, bo widać, że na razie całość działa jak należy (czego szczerze powiem się nie spodziewałem i co przyznaję kolejny raz).

Spoiler: pokaż
PS. Jeśli dalej będę w pracy pisał tak długie teksty to mnie w końcu ktoś opierdzieli :E więc piszę na szybko, sorry za ew. błędy i byki
  • 0

Emkas
Hitman

Postprzez Tom Stone » 15 wrz 2014, o 15:32

Wyrazilem sie moze malo precyzyjnie - przyznawajcie plusy tak jak je przyznawaliscie ale jesli uznamy ze dany post na plus nie zaslugiwal zostanie on usuniety przy dodawaniu do grupy. Jesli chcecie dac komus plus ale sami nie mozecie tego zrobic - "zgloscie post moderatorowi". Tyle.
  • 0

Tom Stone
Moderator

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)

Postprzez morganpl » 15 wrz 2014, o 15:39

Użyj tego formularza, aby zgłosić wybrany post do moderatorów i administratora. Powinieneś to zrobić tylko wtedy, jeśli ta wiadomość łamie postanowienia regulaminu forum.

PS Nadal nie znalazłem informacji czy dzisiejsza aktualizacja dziala wstecz czy nie :mrgreen:
  • 0

morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Tom Stone » 15 wrz 2014, o 15:43

A to juz to do dla technicznych

+ jaka konkretnie aktualizacja miala dzisiaj miejsce? Bo jesli piszesz o moim poscie to nie qktualizuie on niczego a jedynie interpretuje juz istniejace zapisy.
  • 0

Tom Stone
Moderator

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)

Postprzez morganpl » 15 wrz 2014, o 15:52

"Korzystając więc z przywilejów punktu 31 regulaminu forum oświadczam, że w przypadku, w którym dana osoba zgłasza chęć dołączenia do grupy zasłużonych jednocześnie zaczyna podlegać regulaminowi grupy a więc również jurysdykcji jej oficerów, którzy z kolei mają prawo weryfikacji przyznanych danemu userówi punktów reputacji oraz podjęcia działań zgodnie z punktem 7 regulaminu grupy zasłużonych, włącznie z kasacją punktów przyznanych niepoprawnie (np. brak uzasadnienia, reputacja przyznana za post nagrodzony hojnakami etc)."

Artykuł 31 dawał ci prawo podjąć taką decyzję.
Jednak nie zmienia to faktu, że została podjęta dopiero dziś :macha:
  • 0

morganpl
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Giveawaye i konkursy