CD-Action - temat ogólny

Dyskusja o branży
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

27 kwie 2020, o 18:06

Fakt, sa gdzies skany do starych numerow z cda, mozna poszukac i poczytac w sumie w wolnej chwili.
Ja widac jestem czytelnikiem mlodej daty, bo jakis okazjonalny numer z cda kupilo sie od swieta albo na urodziny, a zbieralem przez 2 lata jakos 5 lat temu, to widac tez jestem czytelnikiem gorszego sortu, bo nawet nie wiem jakie dobre bylo pismo kiedys...
PSX tez czytalem, ale odpuscilem bo tylko gry na konsole, a do tej pory zadnej konsolki nie kupilem, to i na dluzsza mete sensu nei bylo :p. Moze teraz dodadza dzial PC jak CD-Action zamkna, kto wie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: Mam, potwierdzam ;3
Podziękował: 150 razy
Podziękowania: 35 razy

Re: CD-Action - temat ogólny

27 kwie 2020, o 18:18

DJSurprise pisze:
27 kwie 2020, o 18:06
Fakt, sa gdzies skany do starych numerow z cda, mozna poszukac i poczytac w sumie w wolnej chwili.
Ja widac jestem czytelnikiem mlodej daty, bo jakis okazjonalny numer z cda kupilo sie od swieta albo na urodziny, a zbieralem przez 2 lata jakos 5 lat temu, to widac tez jestem czytelnikiem gorszego sortu, bo nawet nie wiem jakie dobre bylo pismo kiedys...
PSX tez czytalem, ale odpuscilem bo tylko gry na konsole, a do tej pory zadnej konsolki nie kupilem, to i na dluzsza mete sensu nei bylo :p. Moze teraz dodadza dzial PC jak CD-Action zamkna, kto wie.
Nie czytelnik gorszego sortu, tylko czytelnik, którego ominęły lata obfitości przez duże O czasopisma - bez bajdurzenia.

A PSXE do PC się nie przekona - zostanie Pixel albo cuś innego.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

27 kwie 2020, o 23:15

no cenzura była ,edytowanie postów ,nie nazywaj nas gazetą ,przywalanie się do gramatyki jak brakło argumentów ,osobiście też uważam że wylecieli z roboty po prostu a jest odpowiedź https://www.cdaction.pl/news-60524/ofic ... ction.html ,po prostu szlachta straciła swoje trony i teraz płaczą ,czytałem ich od 1990 któregoś roku za łepka od kolegów potem sam kupowałem i jak wyjechałem za granicę to pierwsze co to wziąłem od nich prenumeratę na rok zagraniczną w 2012 a zostałem potraktowany jak gówno z ich strony .
Szczerze się ciesze że potracili stołki i im życzę żeby ich potraktowali tak samo jak oni innych.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

27 kwie 2020, o 23:26

a co do samego czasopisma to widzę kilka ciekawych opcji ,a mianowicie :
nowa ekipa ,świeża krew + artykuły co jakiś czas pisane od co lepszych blogerów czy osób obeznanych w temacie a w internecie mamy takich pełno więc spokojnie ma kto zastąpić starych wyjadaczy.

Nowy Format ,są 3 opcje które bym wdrożył z czego dwie na 100% ,cda z kodami ale bez terminu w papierze + wersja elektroniczna albo sam papier ,sama wersja elektroniczna tańsza a nie w tej samej cenie też z grami.

Popracował bym na ociepleniem wizerunku forum oraz poprawieniem komentarzy pod newsami bo to jest stary nie przejrzysty system .

Kiedyś na polygamia.pl miałem bloga i go hobbistycznie prowadziłem ,widzę że też mają ale nie wiem na jakiej zasadzie działają ,wykorzystał bym je do szukania talentów albo spoko recek gier czy artykułów które można by dodać do czasopisma ,a jak nawet nie do papierowego wydania to był by spoko bonus w wydaniu elektronicznym jako rozszerzenie i cda zyskało by fame.

Jakieś spoko konkursy związane z grami oraz wspólne granie redaktorów cda na twitchu ,jak nawet nie granie z randomami to mogła by być to forma nagrody przez co ludzie mogli by się bardziej zżyć z cda.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

27 kwie 2020, o 23:50

Teraz upada CD-Action jako gazeta, bo jako źródło rzetelnej informacji o grach już dawno ópadł :gwizdany: (pozdro dla kumatych :trollface: )

Po prostu dzisiaj wziął przykład z ópadłego (ale czy na pewno), Markolfa? Chociaż czekajcie, (makaronowy) Markolk dzisiaj ożył :E :o

https://youtu.be/aS884aJJgK4
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 68 razy
Podziękowania: 84 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 12:42

Pierwszy pełniak 06/2020
Faces of War
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 112 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 13:01

Nie pamiętam niestety, ale czy nie było kiedyś tej gry w wersji płytowej?
Awatar użytkownika
Robin Hood

28 kwie 2020, o 13:31

Maikeru pisze:
Mogła być w Clicku albo Play - może Ci się pokićkało z Outfront - na tyłach wroga, który dali wieki temu. Tak offtopując to podsumowałem se, że CDA dawało od cholery gier od 1C - znaczy się od rusków.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 112 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 13:44

DatAss pisze:
28 kwie 2020, o 13:31
Maikeru pisze:
Mogła być w Clicku albo Play - może Ci się pokićkało z Outfront - na tyłach wroga, który dali wieki temu. Tak offtopując to podsumowałem se, że CDA dawało od cholery gier od 1C - znaczy się od rusków.
oki, dzięki. Rzeczywiście skończyły im się gry od Deadalic i od Ubisoftu, więc od kilku numerów dają od 1C xD
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 13:46

Mnie interesują gry, ich historia i cały ten przemysł. Około 2008 roku kupiłem PSX (wtedy także Neo+, ale niedługo potem padli) i od tamtego czasu kupuję każdy numer. Do dziś nie mam żadnej konsoli i mieć nie planuję. Nie mam z tym żadnego problemu. Wielokrotnie pisali o grach, które później ja na PC miałem z różnych bundli. To jest dla mnie nieoceniona wiedza.
PSX ma specyficzny styl, do którego najpierw trzeba przywyknąć, ale są rzetelni i redaktorzy świetnie się znają na swoich poletkach. Owszem, nie każdy mi pasuje (Komodo i ten drugi, z nowego narybku, co się jara Nintendo i mówi wprost, że jest ich fanbojem), ale i tak czytam w całości. Takiej publicystyki nie ma nikt (jak ktoś mówi, że kupował CDA dla publicystyki, to zastanawiam się, co on tam czytał - przecież to sobą niczego nie reprezentowało).

Dla porównania recenzje w CDA - o czym to w ogóle było? Nie miałem wątpliwości, że oni nawet nie kończyli tych gier, bo zwyczajnie nie umieli.

PSX nie weźme się za PC-ty. Pisali o tym wielokrotnie, a teraz zostali kupienia przez właściciela Pixela. Wydawca ma więc w portfolio dwa wzajemnie się uzupełniające tytuły. Dla mnie idealnie.

No i CDA i ich podejście do każdego to właśnie było "nie podoba się - nie kupuj", którego twarzą stał się napinacz smuggler-poprawa. Gościu mocny tylko dlatego, że posiadane medium dawało mu przewagę posiadania ostatniego słowa. Na forum cenzurowali wszystko jak leci.

Dla mnie przewaga CDA polegała zawsze tylko na tym, że stało za nimi wielkie wydawnictwo, które swego czasu dużo w nich zainwestowało. Dlatego mieli kasę na lepsze gry niż konkurencja. Poziomu pisma MOIM ZDANIEM nie mieli wyższego nigdy. Ci, co tu piszą, że stare dobre czasy itd. - ja tego tak nie pamiętam, choć czytywałem już w 99 roku. Oni po prostu mieli większą objętość (jak ówczesne Enter, Chip czy PC World Computer). Dla mnie wtedy dużo lepszy był Komputer Świat Gry, choć wspominam też bardzo dobrze IO (sentyment).
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 kwie 2020, o 14:04

Kuboklates pisze:
28 kwie 2020, o 13:16
Szogo pisze:
no cenzura była ,edytowanie postów ,nie nazywaj nas gazetą ,przywalanie się do gramatyki jak brakło argumentów ,osobiście też uważam że wylecieli z roboty po prostu a jest odpowiedź https://www.cdaction.pl/news-60524/ofic ... ction.html ,po prostu szlachta straciła swoje trony i teraz płaczą ,czytałem ich od 1990 któregoś roku za łepka od kolegów potem sam kupowałem i jak wyjechałem za granicę to pierwsze co to wziąłem od nich prenumeratę na rok zagraniczną w 2012 a zostałem potraktowany jak gówno z ich strony .
Szczerze się ciesze że potracili stołki i im życzę żeby ich potraktowali tak samo jak oni innych.
Ja nie widzę już żadnej szansy dla nich. Bezsensem jest ciągnięcie takiej formy recenzji przy powszechnym dostępie do YT i sieci. Każdy może oglądnąć, poczytać i ocenić za darmo i niezależnie. Co najważniejsze teraz nie mają znaczenia recenzje tzw dziennikarzy tylko oceny graczy. A tych się nie da zmanipulować.
Niesamowite jak te 7 lat temu przewidziałem koniec cdaction :,-) pisałem im na forum że liczą się tylko solidne pełniaki i muszą się tak nastawic nawet kosztem grubości gazety bo do 2020 upadną jak click. Z perspektywy czasu chyba nawet pełniaki by im nie pomogły w dobie steamowych promocji. Nie kupowałem ich od lat a nawet jeśli okazyjnie to nie czytałem bo poziom recenzji był mizerny.
ło panie co tam promo na steam ,sam hb by ich spokojnie zorał który ma ofertę z grami co miesiąc
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 kwie 2020, o 14:15

Kuboklates pisze:
28 kwie 2020, o 13:16
Szogo pisze:
Niesamowite jak te 7 lat temu przewidziałem koniec cdaction :,-) pisałem im na forum że liczą się tylko solidne pełniaki i muszą się tak nastawic nawet kosztem grubości gazety bo do 2020 upadną jak click. Z perspektywy czasu chyba nawet pełniaki by im nie pomogły w dobie steamowych promocji. Nie kupowałem ich od lat a nawet jeśli okazyjnie to nie czytałem bo poziom recenzji był mizerny.
Cóż, mogli pójść w większy nacisk na felietony i publicystykę okołogrową, a większość recek ograniczyć do bardziej rozbudowanego gamewalkera kontrastującego opinie redakcji z metascore danej gry. Retro które publikowali trzymało bardzo dobry poziom tekstowy, a skoro autorów dało sie ściągnąć do Retro, to dałoby i do CDA.
Awatar użytkownika
Robin Hood

28 kwie 2020, o 14:25

PostScript pisze:
Poziomu pisma MOIM ZDANIEM nie mieli wyższego nigdy. Ci, co tu piszą, że stare dobre czasy itd. - ja tego tak nie pamiętam, choć czytywałem już w 99 roku. Oni po prostu mieli większą objętość (jak ówczesne Enter, Chip czy PC World Computer). Dla mnie wtedy dużo lepszy był Komputer Świat Gry, choć wspominam też bardzo dobrze IO (sentyment).
Porównanie zastosowane przeze mnie, że kiedyś byli lepsi to tylko w odniesieniu do nich samych - w stosunku do innych czasopism wypadali szczerze mówiąc tak sobie. Jednakże kiedyś mieli takie cosie jak kącik Pascala, poradniki hakera i inne tegesy - tematy okołogrowe, ale przynajmniej choć trochę ciekawe, przydatne i zachęcające do samorozwoju. Tyle tylko, że to było jeszcze za czasów tego ich pierwszego wydawnictwa.

A to, ze nie wiedzieli w co grają - sławetna recenzja Czarnego Iwana, czyli HP i Więzień Azkabanu jako miszmasz edycji konsolowej i pecetowej.

Komputer Świat Gry uwielbiałem najbardziej ze wszystkich pecetowych gazetek. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego wszyscy tak bzdyczyli, że nudny i nijaki. Doliczam jeszcze polską edycję Gamestara (tą oryginalną ze srebrną okładką) - może nie był ewenementem, ale miał swój urok.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 14:42

Komputer Świat Gry był specyficzny. To obniżanie ocen za brak polskiej wersji - znak czasów. Nie wiem jak później, ale na początku pismo miało kryzys tożsamości, jakby chciało targetować np. rodziców którzy gry kupują pociechom. Ale pamiętam pierwsze pełniaki, takie jak Książę i Tchórz, Simon the Sorcerer - no miazga była.

Osobiście wolałem Świat Gier Komputerowych (bydgoski patriotyzm) - jak dali starter/demo Magica to wsiąkłem w karciankę na kilka lat.

No i nieodżałowany Reset, pierwsze pismo ever - bardzo podobało mi się, że poza częścią stricte komputerową sporo papieru przeznaczali na rzeczy związane z kulturą (muzyka, RPGi, karcianki, felietony, no i komiksy Śledzia).

CDA miało objętość, pełniaki, fajne recki, trochę śmiesznych rzeczy typu Action Redaction. Fajne dodatki typu Tipsomaniaki. Bogate materiały na płycie i comiesięczne cyfrowe "community", w dobie przedinternetowej okno na świat. Ale jak po latach się pojawiła jakaś taka... pycha? Dodatkowo dramat EGMa (i cała otoczka), potem przespali boom na internet... Mi szkoda tylko i wyłącznie tego, że ludzie tracą pracę w najgorszym możliwym momencie. Bo to, że powinni robić coś zupełnie innego w życiu, zamiast pisać o grach, to pewniak.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

28 kwie 2020, o 14:52

DoktorBartas_PL pisze:
Komputer Świat Gry był specyficzny. To obniżanie ocen za brak polskiej wersji - znak czasów. Nie wiem jak później, ale na początku pismo miało kryzys tożsamości, jakby chciało targetować np. rodziców którzy gry kupują pociechom. Ale pamiętam pierwsze pełniaki, takie jak Książę i Tchórz, Simon the Sorcerer - no miazga była.

Osobiście wolałem Świat Gier Komputerowych (bydgoski patriotyzm) - jak dali starter/demo Magica to wsiąkłem w karciankę na kilka lat.
KŚG był na zagranicznej licencji i oni wyraźnie mieli wskazane, że to musi być robione dla laików. Przypominam - był rok 2000. Kto wtedy miał internet? Kto miał PC-ta, a do tego umiał go obsługiwać? Dziś się z tego śmiejemy, ale czasy były zupełnie inne. Mój pierwszy numer KŚG to ten z Get Medieval - kupiłem go, gdy wiedziałem, że będę miał komputer za miesiąc. Za chyba 7,50 zł dostawało się pełną wersję gry PO POLSKU (polskich wersji gier w tamtych czasach najczęściej nie było), dema, na płycie był nawet programik sprawdzający, czy gra pójdzie na twoim komputerze. Spolszczenia zlecali sami. Dziś chciałbym znów zagrać w Simona the Sorcerer 2 z tamtym spolszczeniem, bo było świetne.

W tamtym czasie kupowałem także Komputer Świat, bo po prostu uczył wszystkiego po kolei. Komputery i informatyka w szkole? No tak, w ósmej klasie się wreszcie doczekaliśmy. Było 10 pecetów w sali, dziadek, który praktycznie nie pozwalał mi nam ich dotykać i tyle. Odpalił nam tylko kiedyś Wirtualną Polskę i Mistrza Klawiatury. Szedłem do liceum i nie miałem pojęcia, jak obsługiwać komputer z drukarką. KŚG był więc robiony podobnie i chwała im za to - zawsze dawali solucje do tych gier, więc i Simona ukończyłem.
Później oczywiście ta gazetka nie była już dla mnie atrakcyjna, ale Septerra Core, Simona, Get Medieval czy Knights & Merchants będę wspominał zawsze.

ŚGK też był spoko, choć sam miałem tylko jeden numer - była tam jakaś gra w stylu Heroes, można było grać chyba 8 frakcjami.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 kwie 2020, o 14:59

PostScript pisze:
28 kwie 2020, o 14:52
DoktorBartas_PL pisze:

KŚG był na zagranicznej licencji i oni wyraźnie mieli wskazane, że to musi być robione dla laików. Przypominam - był rok 2000. Kto wtedy miał internet? Kto miał PC-ta, a do tego umiał go obsługiwać? Dziś się z tego śmiejemy, ale czasy były zupełnie inne. Mój pierwszy numer KŚG to ten z Get Medieval - kupiłem go, gdy wiedziałem, że będę miał komputer za miesiąc. Za chyba 7,50 zł dostawało się pełną wersję gry PO POLSKU (polskich wersji gier w tamtych czasach najczęściej nie było), dema, na płycie był nawet programik sprawdzający, czy gra pójdzie na twoim komputerze. Spolszczenia zlecali sami. Dziś chciałbym znów zagrać w Simona the Sorcerer 2 z tamtym spolszczeniem, bo było świetne.

W tamtym czasie kupowałem także Komputer Świat, bo po prostu uczył wszystkiego po kolei. Komputery i informatyka w szkole? No tak, w ósmej klasie się wreszcie doczekaliśmy. Było 10 pecetów w sali, dziadek, który praktycznie nie pozwalał mi nam ich dotykać i tyle. Odpalił nam tylko kiedyś Wirtualną Polskę i Mistrza Klawiatury. Szedłem do liceum i nie miałem pojęcia, jak obsługiwać komputer z drukarką. KŚG był więc robiony podobnie i chwała im za to - zawsze dawali solucje do tych gier, więc i Simona ukończyłem.
Później oczywiście ta gazetka nie była już dla mnie atrakcyjna, ale Septerra Core, Simona, Get Medieval czy Knights & Merchants będę wspominał zawsze.

ŚGK też był spoko, choć sam miałem tylko jeden numer - była tam jakaś gra w stylu Heroes, można było grać chyba 8 frakcjami.
Lords of Magic. :)

Tak, KGŚ to był nieco skansen. Mnie najbardziej bolało to obniżanie ocen za brak polonizacji czy polskiej instrukcji, ale to rzeczywiście były czasy gdzie 9 na 10 Polaków po angielsku tylko ebe-ebe potrafiło.
Ciekawe że właśnie też miałem te same tytuły. SC, Simon, Get Medieval, K&M, Książę i Tchórz... Ścisły początek tego spinoffa głównego Komputer Świata.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

28 kwie 2020, o 15:13

Bo to był sam początek. W pierwszych dwóch numerach (tych nie miałem) były Reflux i Książę i Tchórz. Jeszcze któryś Earth się trafił, Hype Quest, Stunt Racer, Rally Championship.
KŚG nie dawali gier brutalnych - zawsze to podkreślali, że są family friendly, choć jak przyszedł czas Maxa Payne'a, to w recenzji piali z zachwytu i chyba demko wpadło na płytę. Ale generalnie to od nich było dużo przygodówek i strategii.
Septerra Core wspominam do dziś, że gdzieś, pomimo solucji od nich na płycie (mam do dziś), zaciąłem się. Aż mnie kusi, żeby teraz - po 19 latach do tego wrócić.

Tak, Lords of Magic. :-) W ogóle mi wtedy nie podeszła i szybko ją komuś odsprzedałem.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 12 razy

28 kwie 2020, o 15:30

Dziś chciałbym znów zagrać w Simona the Sorcerer 2 z tamtym spolszczeniem, bo było świetne.
Na GOG-u jest.
Potwierdzam, świetna polonizacja.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 26 razy
Podziękowania: 29 razy
Kontakt:

28 kwie 2020, o 15:46

PostScript pisze:
28 kwie 2020, o 15:13
Hype Quest

Septerra Core wspominam do dziś, że gdzieś, pomimo solucji od nich na płycie (mam do dziś), zaciąłem się. Aż mnie kusi, żeby teraz - po 19 latach do tego wrócić.
Septerra Core był namiastką konsolowych jRPGów - znajdźki które można łatwo przegapić bez (wtedy płatnych) poradników. Za to na PC pod tym względem królowała Sierra, której tytuły gościły na płytach KŚG. :gwizdany:
Z tego co pamiętam w Septerra Core poddałem się na jednym etapie, gdzie była masa respiących się przeciwników, to było w mniej więcej 3/4 gry ale wystarczyło, bym rzucił grę w kąt...

Hype - The Time Quest być może po latach, dzięki zebranemu doświadczeniu na przestrzeni lat, mógłbym próbować przejść. Tytuł nie był raczej łatwy a dzisiaj może być problem z odpaleniem na Win10.
Może dzięki pomocy dgVooDoo2, nGlide czy dxWind coś zdziałam? :dziadek:
PostScript pisze:
Mnie interesują gry, ich historia i cały ten przemysł. Około 2008 roku kupiłem PSX (wtedy także Neo+, ale niedługo potem padli) i od tamtego czasu kupuję każdy numer. Do dziś nie mam żadnej konsoli i mieć nie planuję. Nie mam z tym żadnego problemu. Wielokrotnie pisali o grach, które później ja na PC miałem z różnych bundli. To jest dla mnie nieoceniona wiedza.
PSX ma specyficzny styl, do którego najpierw trzeba przywyknąć, ale są rzetelni i redaktorzy świetnie się znają na swoich poletkach. Owszem, nie każdy mi pasuje (Komodo i ten drugi, z nowego narybku, co się jara Nintendo i mówi wprost, że jest ich fanbojem), ale i tak czytam w całości. Takiej publicystyki nie ma nikt (jak ktoś mówi, że kupował CDA dla publicystyki, to zastanawiam się, co on tam czytał - przecież to sobą niczego nie reprezentowało).

Dla porównania recenzje w CDA - o czym to w ogóle było? Nie miałem wątpliwości, że oni nawet nie kończyli tych gier, bo zwyczajnie nie umieli.

PSX nie weźme się za PC-ty. Pisali o tym wielokrotnie, a teraz zostali kupienia przez właściciela Pixela. Wydawca ma więc w portfolio dwa wzajemnie się uzupełniające tytuły. Dla mnie idealnie.

No i CDA i ich podejście do każdego to właśnie było "nie podoba się - nie kupuj", którego twarzą stał się napinacz smuggler-poprawa. Gościu mocny tylko dlatego, że posiadane medium dawało mu przewagę posiadania ostatniego słowa. Na forum cenzurowali wszystko jak leci.

Dla mnie przewaga CDA polegała zawsze tylko na tym, że stało za nimi wielkie wydawnictwo, które swego czasu dużo w nich zainwestowało. Dlatego mieli kasę na lepsze gry niż konkurencja. Poziomu pisma MOIM ZDANIEM nie mieli wyższego nigdy. Ci, co tu piszą, że stare dobre czasy itd. - ja tego tak nie pamiętam, choć czytywałem już w 99 roku. Oni po prostu mieli większą objętość (jak ówczesne Enter, Chip czy PC World Computer). Dla mnie wtedy dużo lepszy był Komputer Świat Gry, choć wspominam też bardzo dobrze IO (sentyment).
Co do recenzji to co jakiś czas wytykali im nieścisłości.
Do dziś pamiętam recenzję VtM Bloodlines - takie lanie wody że głowa mała. Zagrałem wiele lat później (wydanie z GOGa) i dla mnie Top10 ulubionych gier.

A pamiętacie o co chodziło z recenzją Wolfensten - New Order? Podobno nie wszystkim przypadła do gustu...

No i pomszczony został King of the Dragon Pass, gra dostała od nich 1/10 (recenzent lama, nie ogarniał takich gier, gdzie nie ma akcji a jest dużo czytania), tymczasem do dzisiaj jest to tytuł dla wielu kultowy i doczekał się edycji na inne urządzenia.

Sam będąc mocno pecetowym betonem (jedynie miałem handheldy dla odmiany) zazdrościłem trochę fachowości pisanych recenzji w czasopisamch dla konsolowców.
Przykładowo - gdy po jakimś czasie przyszło mi zagrać w jakąś grę na konsole recenzowaną w takim czasopiśmie to wiele nie miałem się do czego przyczepić.
Za to kupowanie gier na podstawie recenzji od CDA to był czasem (często?) nadal kupowanie na ślepo bo nie zawsze recenzja wspomnie o zaletach i wadach, które dla niektórych mogą być decydujące czy gra się będzie podobać, czy też zniechęci mimo wysmarowanych superlatyw.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, o 17:25 przez EdmundBA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 kwie 2020, o 16:21

KotDP od ELDa zapadło mocno w pamięć. :D Bo w tamtych czasach jedynka czy dwójka to była jednak rzadkość (Hatfields & McCoys anyone? :D). To samo z dyszkami.
ODPOWIEDZ