CD-Action - temat ogólny

Dyskusja o branży
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

5 maja 2020, o 17:22

"E-wydanie nie będzie zawierać kodów na gry, cena obu wydań wynosić będzie tyle samo." - Trochę to zniechęca do kupna numeru cyfrowego
"Delikatnie się nam schudło (112 stron), ale za to cena pozostaje bez zmian – 10,99 zł." - xD przedstawili to jak coś dobrego
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

Re: CD-Action - temat ogólny

5 maja 2020, o 19:11

Mnie tam bardziej rozśmieszył poprzedni numer. Fakt że kupić kupiłem, ale mniejsza o to :p.
Chodzi o fakt, że nawet tych pełnych wersji gier nie było, a też chcieli 10,99 zł, a wersja z tipsomaniakiem i z tymi pełnymi wersjami, to już około 17 zł było. Śmieszne to jest o tyle, że pamiętam jak wcześniejsze tipsomaniaki faktycznie podwyższały cenę gazety ze standardowego 16-17 zł o złotówkę lub dwie, no i zawartości też było sporo. A teraz przy byle tipsomaniaki doliczają 60% ceny gazety za to, że im się chciało dorobić małą książeczkę, kiedy to powinno być uznane za bonus/dodatek.

Cóż, albo coś się zmieni w magazynie, może się przemianują na internet przy mniejszej ilości osób, albo zamkną ten magazyn i kto wie co z tego wyrośnie.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

6 maja 2020, o 20:59

Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

7 maja 2020, o 07:17

Hemiq pisze:
Wrzucę takie coś. https://polygamia.pl/kulisy-upadku-cd-a ... o-nie-tak/
No i to rzuca nowe światło na sprawę. Wywiad jest dosyć wiarygodny i logiczny. Trzeba na przyszłość unikać wydawnictwa i tyle.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: Mam, potwierdzam ;3
Podziękował: 234 razy
Podziękowania: 38 razy

9 maja 2020, o 18:28

Hemiq pisze:
Zbigniew Bański - redaktor naczelny CD Action w okresie 1997 - 2007, czyli latach świetności czasopisma. Obecnie (dokładniej od ponad 13 lat) Zibi jest dyrem wydawniczym, którego ekypa (byłych) redaktorów chce zwolnienia, bo to niby przez niego. Owszem, można (i trzeba) krytykować podejście co do płacy za pracę, która jest żałośnie niska czy też politykę oszczędnościową. Jednakże to nie Bański odpowiadał za mierną jakość politycznie naładowanych tekstów tylko owa redakcja, co koniec końców przełożyło się na coraz gorszą sprzedaż. W epoce coraz mniej "jakościowych" pełniaków (czyli tuż po opuszczeniu stołka naczelnego przez Macieja Kuca) to właśnie teksty miały uratować zdychające od dłuższego czasu czasopismo - no i wyszło jak wyszło. Czy internet uratowałby CDA przed upadkiem? Jeśli filmiki i inne tegesy wyglądałyby jak ich wypociny to raczej efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego.

"Nie podoba ci się, nie kupuj" - ku przypomnieniu :lol:
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

9 maja 2020, o 19:17

DatAss pisze:
9 maja 2020, o 18:28
Hemiq pisze:
Zbigniew Bański - redaktor naczelny CD Action w okresie 1997 - 2007, czyli latach świetności czasopisma. Obecnie (dokładniej od ponad 13 lat) Zibi jest dyrem wydawniczym, którego ekypa (byłych) redaktorów chce zwolnienia, bo to niby przez niego. Owszem, można (i trzeba) krytykować podejście co do płacy za pracę, która jest żałośnie niska czy też politykę oszczędnościową. Jednakże to nie Bański odpowiadał za mierną jakość politycznie naładowanych tekstów tylko owa redakcja, co koniec końców przełożyło się na coraz gorszą sprzedaż. W epoce coraz mniej "jakościowych" pełniaków (czyli tuż po opuszczeniu stołka naczelnego przez Macieja Kuca) to właśnie teksty miały uratować zdychające od dłuższego czasu czasopismo - no i wyszło jak wyszło. Czy internet uratowałby CDA przed upadkiem? Jeśli filmiki i inne tegesy wyglądałyby jak ich wypociny to raczej efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego.

"Nie podoba ci się, nie kupuj" - ku przypomnieniu :lol:
Wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony, bo to się też przekłada na ogólną psychikę redakcji i jej nastawienia. Bo to tak jakby oczekiwać, że pomimo niewolniczej pracy, oczekuje się od nich perfekcyjnych rezultatów. Mogli się zwolnić, ale z jakichś powodów tego nie zrobili. Chcieli zostać, ale jednocześnie mieli nadzieję, że sama praca się pojawi, ale polityka wydawnictwa sprawiła, że tak naprawdę żyli w stagnacji. Prawdopodobnie przyjęli taktykę, że jeśli Bauer ma ich w czterech literach, to i nie będą się specjalnie wysilać, bo równie dobrze ich gazetę można porównać do papieru toaletowego, a gazeta i jak w jakichś przyzwoitych ilościach się sprzeda.

Tak więc jak wspominałem, problem może być bardziej złożony.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy

11 maja 2020, o 11:20

Mnie szczerze mówiąc w ogóle zaskakuje, że w dobie powszechności Internetu jakiekolwiek gazety komputerowe w ogóle się utrzymują.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

11 maja 2020, o 16:14

Adeptus pisze:
11 maja 2020, o 11:20
Mnie szczerze mówiąc w ogóle zaskakuje, że w dobie powszechności Internetu jakiekolwiek gazety komputerowe w ogóle się utrzymują.
Nooo, takie generalizowanie. Mnie z kolei zaskakuje, że ludzie mają telewizory w domach i jeszcze je oglądają.

Ja akurat nie znoszę czytać z ekranu, a interesują mnie przede wszystkim dłuższe teksty. Dlatego zawsze wybieram gazetę czy książkę, bo tak lubię i tak mi wygodnie.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy

11 maja 2020, o 20:03

Rozumiem, pewnie, że czasem wygodniej poczytać gazetę. Ja sam wolę np. w pociągu zajrzeć do czasopisma czy książki, niż przeglądać internet na komórce. Ale jednak mogłoby się wydawać, że środowisko graczy - i ogólnie "komputerowców", to akurat ta grupa, która jest najmocniej nastawiona na chłonięcie treści z Internetu.
Nie to, żebym miał cokolwiek przeciwko czasopismom growym. Swego czasu sam dużo kupowałem i mam miłe wspomnienia, ale po prostu wydaje mi się, że mogą nie wytrzymać rozwoju technologicznego.
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 31 razy
Kontakt:

27 maja 2020, o 19:51

Deep Sky Derelicts jedynym pełniakiem kolejnego numeru. Fajne, ale jednak trafiło nie tak dawno temu do dolarowego Humbla.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

28 maja 2020, o 18:04

Wtem:
Trwają rozmowy w sprawie przejęcia CD-Action przez nowego inwestora. W związku z tym kolejne wydania ukazują się normalnie.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 127 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

3 cze 2020, o 20:48

Kupił ktoś fizyczny numer CDA i orientuje się ktoś, czy w kodzie znajdują się inne rzeczy niż Deep Sky Derelicts (mówię tu o bonusach) i podałby, jakie one są?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

3 cze 2020, o 21:01

Niestety poza pełniakiem nie dodali w tym numerze nic więcej.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

3 cze 2020, o 21:27

Nawet kodów rabatowych na myszki xD? Jeśli nie, to lepiej dla mnie kupić wersje online, bo kod i tak mi się cienko sprzeda.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

3 cze 2020, o 21:40

Obrazek

Tak to wygląda więc nie, żadnej zniżki nie dali :(
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

4 cze 2020, o 08:49

THE-ABRAM pisze:
3 cze 2020, o 21:40
Obrazek

Tak to wygląda więc nie, żadnej zniżki nie dali :(
Dzięki wielkie za pomoc także lipa. Z szacunku chyba kupię online.
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Kontakt:

24 cze 2020, o 16:03

Re-Legion pełniakiem w kolejnym numerze.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

7 lip 2020, o 17:35

Dzieje się, prawdopodobnie będzie emisja akcji i każdy będzie mógł zostać współwłaścicielem po zakupie kilku akcji.
Niby dzisiaj będzie więcej informacji :macha:
https://beesfund.com/wkrotce/cdaction
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 135 razy
Kontakt:

8 lip 2020, o 00:09

Możemy już ogłosić – z nieskrywaną radością – że prawa do marki CD-Action (oraz PC Format) przejęła od wydawnictwa Bauer agencja gamingowa Fantasyexpo. Z chłopakami znamy się od dawna – to oni w 2014 zorganizowali nam CD-Action Expo, sami są też związani emocjonalnie z CDA. Nie wyobrażamy sobie lepszego obrotu spraw.

Co dalej? Przede wszystkim nie musicie obawiać się o papierowy magazyn – będzie ukazywać się zgodnie z harmonogramem, a za tworzenie go odpowiedzialna będzie dobrze wam znana ekipa. Każdemu jednak, kto wie, czym na co dzień zajmuje się Fantasyexpo, do głowy przychodzi jeszcze jedna oczywista korzyść z takiej współpracy.

Od kilkunastu lat w redakcji CD-Action regularnie powracał temat nowoczesnego serwisu internetowego i wysokiej jakości materiałów wideo. Nie ma co owijać w bawełnę – cdaction.pl w obecnej formie nie jest serwisem, na który sobie zasłużyliście.

Teraz to zmienimy. Redakcja, Fantasyexpo i Wy – bo każdy z was może dołożyć swoją cegiełkę. Zarówno do rozwoju czasopisma, jak i nowego serwisu czy profesjonalnego studia wideo.
https://www.cdaction.pl/news-61380/przy ... ction.html
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Kontakt:

8 lip 2020, o 00:31

No i elegancko! :)
ODPOWIEDZ