CD-Action - temat ogólny

Dyskusja o branży

Moderator: Redaktorzy

Re: CD-Action - temat ogólny

Postprzez mwedner » 6 wrz 2019, o 00:09

Nosterex napisał(a):Rzeczywiście papier jakiś taki gorszy... i teraz wydanie jest grubsze od poprzednich, a ma tyle samo stron.
No widać, że szukają oszczędności...

Dziwisz się? Już nie mieszając w to polityki... wszędzie wszystko drożeje bez wyjątku. Czasopismo praktycznie w tej samej lub w podobnej cenie od kilku lat. Muszą szukać jakiś rozwiązań, a czy papier jest taki wazny czy ważnejsza jest treść?
  • 0

Obrazek
mwedner
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez upperi » 6 wrz 2019, o 11:54

mwedner napisał(a):czy papier jest taki wazny czy ważnejsza jest treść?

Jest ważny - dla reklamodawców. Wiesz, "luksusowe czasopismo premium" - reklamujcie się u nas, bo kupują nas młodzi ludzie przy kasie, którzy MOGĄ zainteresować się waszym tandetnym "luksusowym" sprzętem dla graczy.

Pewnie niedługo kolorowe będą tylko parzyste strony (te z reklamami) :E
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez DatAss » 6 wrz 2019, o 14:47

Politykę to proszę mi stąd zabrać bez różnicy czy z lewa, prawa, góry, dołu czy skosu. Miejsce tego jest w sejmie potocznie zwanym cyrkiem, periodykach poświęconych danym stronom światopoglądowym, dedykowanych stacjach telewizyjnch, nie wspominając o internetowych forach tematycznych. Wylewa się tego, tyle, że jakby CDA wreszcie poszło po rozum do głowy i sobie odpuściło to uświadamianie mas "najmojszą" racją, to nie zaszkodziło by to nikomu. Niech pieją swoje kocopały oświecenia na forum actionum. A ja kce hoć trohi apolityczno gazetkje bek pliz :3

PS. To się tyczy również wszystkich innych środków bardziej lub mniej masowego przekazu, niechaj każdy wybierze jaki chce wedle sumienia, czy co mu tam podpowiada.

• 0

DatAss
Łowca

Postprzez bolesna prawda » 6 wrz 2019, o 15:01

DatAss napisał(a):Niech pieją swoje kocopały oświecenia na forum actionum.

Ty chyba oszalałeś, obaj wiemy, dlaczego tego nie zrobią - już wystarczy, jak ludzie ich równali z ziemią, jak dawali te swoje "boskie recenzje" na stronie :E A ich poziom dyskusji to jest już legendarny, to wiadomo, jaki by był finał :trollface:

Jak dla mnie to niech sobie piszą, o czym tam chcą, skoro ktoś naprawdę chce to czytać, ale niech biorą za to odpowiedzialność, a nie jak IGN czy inne gruzostronki, że najpierw robią nagonkę, a potem starają się odbrązowić najlepiej, jak to możliwe i udawać, że nic się nie stało :gwizdany:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez Koshara » 6 wrz 2019, o 15:22

@bolesna prawda, co polecasz do poczytania o gierkach? Recenzje, publicystyka, wiele jest gazetek i stronek ale polecenie zawsze ułatwia wybór ;)

@DatAss Powinni pisać wręcz z zacięciem politycznym, bo inaczej będą zupełnie nijacy. O polityce trzeba dyskutować, bo inaczej zostawi się ją durniom, którzy ją uprawiają i niewykształconym pismakom albo zramolałym dziadom.
  • 0

Mój bazarek! https://bazar.lowcygier.pl/user/koshara
Mój Steamtrades! https://www.steamtrades.com/trade/q2gbF/h-steam-keys-steamgifts-uplay-origin-desura-w-games-offers
Koshara
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez EdmundBA » 6 wrz 2019, o 16:59

@DatAss przespałeś ostatnią dekadę? Pismacy growi bez polityki dzisiaj to jak ryba bez wody.

@up
O polityce trzeba dyskutować

dyskutować o polityce a wpychać ją w każdym momencie i tam gdzie się chce od niej odetchnąć - to dwie różne rzeczy, i tu w ostatnich latach forsuje się ją jak woda forsuje dziurawy okręt, na którym nie chcesz jej widzieć...
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Koshara » 6 wrz 2019, o 21:58

Na pewno jest jakiś periodyk, który bolesna prawda może polecić, a w którym nie ma wtrętów "politycznych", cokolwiek to znaczy. Nikt z przedmówców nie czyta cd-action przecież.
Tematy "polityczne" widzę to w świecie gier tak - Wiedźminy są przesycone tematami politycznymi i mają głębię. Assassin's Creed, również wielkie przygody singlowe, nie zawierają żadnych tematów politycznych. Po ukończeniu zdają się błahe i nieistotne.
  • 0

Mój bazarek! https://bazar.lowcygier.pl/user/koshara
Mój Steamtrades! https://www.steamtrades.com/trade/q2gbF/h-steam-keys-steamgifts-uplay-origin-desura-w-games-offers
Koshara
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez bolesna prawda » 7 wrz 2019, o 00:24

Koshara napisał(a):@bolesna prawda, co polecasz do poczytania o gierkach? Recenzje, publicystyka, wiele jest gazetek i stronek ale polecenie zawsze ułatwia wybór ;)

Szczerze?
Nie polecam nic. Jak nie bredzą (CDA, GOL) to są jakieś denne wycieczki polityczne, niemal propagandowe, pokroju IGN, gdzie cenzura i komuna rządzą. Co ich łączy to fakt, że często nie mają odwagi tych swoich tekstów obronić czy przedyskutować :gwizdany:
Chyba, i tu mówię chyba, bo raczej to pobieżnie przeglądam i rzadko, to jako jedne z niewielu wydaje się, że PSX Extreme jakoś tam w miarę trzyma się z dala od tego całego ścieku.
Ogólnie jak czegoś chcesz się o grze dowiedzieć, to najlepiej obejrzeć gameplaye, iść na MC i przeczytać negatywne recenzje, wtedy nawet dowiesz się o minusach, które dla ciebie nie będą miały wpływu, ale będziesz wiedzieć, na co się piszesz.

I o polityce można rozmawiać, a nie trzeba, bo przy rozrywce raczej się nie chce o takich tematach gadać (chociaż nie wiem - niektórzy wolą o rozliczeniach skarbowych myśleć zamiast się odprężyć i nic mi do tego).
A jeśli już trzeba, to powinno coś za tym iść tak jak powinno to reprezentować jakiś poziom. Jak chcesz się dowiadywać o czymś takim od Smugglerów czy Papkinów (który niby twierdzi, że były badania fokusowe i stwierdzili, że głównie czyta to lud 20-30 lat, gdzie wychodzi ciekawa rozbieżność, bo skoro tak jest, to czemu piszą dla znienawidzonych przez siebie, jak to nazywają, "gimbusów" - może dlatego sprzedaż maleje, bo nawet wniosków z ankiety nie potrafią wyciągnąć :lol: ) droga wolna, tylko się nie zdziw, jak ktoś to uzna za niezbyt miarodajne czy rzetelne :E

To tak jakby na łowcach czy w komentarzach zacząć gadać o polityce - ani nie trzeba, ani nikomu to nie jest potrzebne i, co istotne, to nic nie daje, a jak już taki temat jest zaczyna, to często wychodzi ściek, a nie dyskusja. Zakłada się, że w towarzystwie nie rozmawia się o polityce i religii, i widać to fakt ponadczasowy jest.
A jak już, to są chyba lepsze sposoby i miejsca na danie upustu, gdzie może nawet jest szansa, że będzie jakiś efekt.
Nie wiem, ja wolę pograć w gierki czy poczytać coś, aby tego nie widzieć i nie słyszeć, wystarczy, że na co dzień to się słyszy i widzi, ja nie potrzebuje rycia bani i obrzydzania mi tym wszystkiego. Ale tak jak już powtarzałem tutaj, co kto lubi.
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez MDA » 7 wrz 2019, o 11:00

Koshara napisał(a):@bolesna prawda, co polecasz do poczytania o gierkach? Recenzje, publicystyka, wiele jest gazetek i stronek ale polecenie zawsze ułatwia wybór ;)

@DatAss Powinni pisać wręcz z zacięciem politycznym, bo inaczej będą zupełnie nijacy. O polityce trzeba dyskutować, bo inaczej zostawi się ją durniom, którzy ją uprawiają i niewykształconym pismakom albo zramolałym dziadom.

Ja polecam ten portal. Gry bez polityki.
https://www.exclusivelygames.com/
  • 0

Pamiętajcie o III Aksjomacie!
MDA
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 16

Postprzez mr.rorshack » 13 wrz 2019, o 00:12

W kontekście krytyki wstawek politycznych (podpisywanych głównie: Papkin), na oficjalnym forum natrafiłem na dwa posty, na tyle ciekawie napisane (pod względem formy), że warte są "podania dalej", co niniejszym czynię:

https://forum.cdaction.pl/topic/225691- ... 1568326722 (dwa posty użytkownika "Zayatzz" - różowy avatar)
  • 0

Ostatnio edytowano 13 wrz 2019, o 00:20 przez mr.rorshack, łącznie edytowano 1 raz
mr.rorshack
Łowca

Postprzez Armin » 13 wrz 2019, o 00:15

mr.rorshack napisał(a):W kontekście krytyki wstawek politycznych (podpisywanych głównie: Papkin), na oficjalnym forum natrafiłem na dwa posty, na tyle ciekawie napisane (pod względem formy), że warte są "podania dalej", co niniejszym czynię:

https://forum.cdaction.pl/topic/225691- ... 1568326051 (dwa pierwsze posty użytkownika "Zayatzz")

nie ma takiego użytkownika ani w tym linku co dałeś czyli 1 strona tematu ani na ostatniej
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -37
Ostrzeżenia: 2
2

Postprzez mr.rorshack » 13 wrz 2019, o 00:21

Armin napisał(a):nie ma takiego użytkownika ani w tym linku co dałeś czyli 1 strona tematu ani na ostatniej

Faktycznie, coś źle wstawiłem. Poprawione, dzięki za czujność :piwo:
  • 0

mr.rorshack
Łowca

Poprzednia strona

Powrót do Media o grach