Gears 5

Moderator: Redaktorzy

Re: Gears 5

Postprzez murinus » 8 wrz 2019, o 20:17

Kraczykruk napisał(a):
murinus napisał(a):ktoś przechodzi tą grę na wysokim poziomie ?

Wysokim czyli którym? Ja przechodzę na "doświadczonym". A co?

w sensie na najwyższym tak się pytam czy jest trudno
  • 0

Obrazek
murinus
Predator

Reputacja: 48

Postprzez mariohyper » 8 wrz 2019, o 20:20

TheLastJedi napisał(a):Chciałem to pobrać na GP na PC ale błąd na samym starcie pobierania, udało się komuś?

Pobrałem i gram bez żadnego problemu, może jakieś aktualizacji Win Ci brakuje?
  • 0

Obrazek
mariohyper
Predator

Medale: 5
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez petras_36 » 8 wrz 2019, o 20:39

murinus napisał(a):
Kraczykruk napisał(a):
murinus napisał(a):ktoś przechodzi tą grę na wysokim poziomie ?

Wysokim czyli którym? Ja przechodzę na "doświadczonym". A co?

w sensie na najwyższym tak się pytam czy jest trudno

Gram na wariackim i szybko się ginie, ale jest do ogarnięcia. Przeszedłem 2 rozdziały i na razie jestem zachwycony grą.
  • 0

petras_36
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez murinus » 8 wrz 2019, o 20:46

to jest pewnie te osiągniecie za 25, trochę czasu to ci zajmie grając samemu ale dasz radę
  • 0

Obrazek
murinus
Predator

Postprzez maker3 » 8 wrz 2019, o 23:14

Przeszedłem pierwszy rozdział na tym najwyższym, ale od drugiego zrezygnowałem. Dwa trafienia i już po tobie.
W coopie można reanimować na tym poziomie trudności?

Armin napisał(a):we wrześniu wychodzi ta duża półroczna aktualizacja windows 10? a nie później listopad/grudzień?

Teraz nie będzie półrocznej aktualizacji. Niby coś tam będzie, numerek się zmieni na 1909, ale sam proces aktualizacji będzie wyglądać jak miesięczna łatka bezpieczeństwa.

Kolejna duża aktualizacja to 20H1, prawdopodobnie największa aktualizacja od czasu premiery Win10.
Po cichu liczę, że zaorają obecną aplikację Store i wrzucą coś oparte o Electron (framework wykorzystywany w Visual Studio Code czy Xbox Beta). Idą w Chromium, więc z Electronem też pewnie mają jakieś plany.

TheLastJedi napisał(a):Chciałem to pobrać na GP na PC ale błąd na samym starcie pobierania, udało się komuś?

Masz miejsce na dysku?
Z Gersami jest taki problem, że podstawowa aplikacja waży 10MB (taki placeholder był przed preloadem), więc Sklep nie pyta o miejsce instalacji, tak jak przy dużych grach, tylko wali prosto na domyślną partycję.
Zaraz po tym chce ściągać resztę plików i się wywala, bo nie ma miejsca.

Polecam użyć appki Xbox Beta, która zawsze pyta o miejsce instalacji.
  • 0

Ostatnio edytowano 8 wrz 2019, o 23:27 przez maker3, łącznie edytowano 1 raz
maker3
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez pelikulas » 8 wrz 2019, o 23:19

maker3 napisał(a):Przeszedłem pierwszy rozdział na tym najwyższym, ale od drugiego zrezygnowałem. Dwa trafienia i już po tobie.
W coopie można reanimować na tym poziomie trudności?

W blak ops 3 jest gorzej bo na najwyzszym poziomie wystawisz glowe i lezysz, 1 strzal i martwy xD
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 1

Postprzez maker3 » 8 wrz 2019, o 23:30

To był pierwszy level. Na kolejnych, jak pojawia się Nadzorca, goście z łukiem czy snajperzy, to też nie zdziwiłbym się jakby ginęło się od 1 trafienia.
  • 0

maker3
Łowca

Postprzez TheLastJedi » 9 wrz 2019, o 07:50

No do tej pory ściągałem i grałem w gry z GP bez najmniejszego problemu przez apke xbox, dopiero wczoraj przy gearsach błąd przy pobieraniu wyskoczył, sprawdziłem battle chasers i też wyskakuje błąd pobierania ale inny błąd. Restarty i sugerowany reinstal usług gier z MS store nie pomógł, myślałem że może przeinstaluje apke xboxa ale boje się że 140 GB z FH4 pójdzie się kochać... Samą apke też aktualizowałem. Mam 200gb wolne, powinno wystarczyć nie? Spróbuję może bezpośrednio z windows store ściągnąć jak tam jest, zamiast z apki xboxa. Co dziwne aktualizacja FH4 poszła bez problemu i gra odpala.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 0

Postprzez Nesus » 9 wrz 2019, o 09:49

TheLastJedi napisał(a):No do tej pory ściągałem i grałem w gry z GP bez najmniejszego problemu...

Problem z pobieraniem pojawia się przy grach wymagajacych zatwierdzenia przez administratora, dlatego Forza działa każdemu ;)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez Desolator » 9 wrz 2019, o 10:32

Nesus napisał(a):
TheLastJedi napisał(a):No do tej pory ściągałem i grałem w gry z GP bez najmniejszego problemu...

Problem z pobieraniem pojawia się przy grach wymagajacych zatwierdzenia przez administratora, dlatego Forza działa każdemu ;)

Spróbuj zmienić właściciela folderu instalacyjnego. Napisałem o tym w innym temacie, u mnie pomogło:
Poszperałem głębiej i znalazłem takie coś: https://answers.microsoft.com/en-us/xbo ... 3557328ba6

I tried everything what was on the internet and nothing worked. I didn't want to format my PC. The solution was to set TrustedInstaller as the owner of the folder WindowsApps (folder where Game Pass App or Windows Store App install all Apps). You have to set it on each drive if you have apps installed on different drives. Right-click on the folder, then "Properties->Security->Advanced" and you will see the owner there and you have to click "Edit" and on the empty field you just paste "NT SERVICE\TrustedInstaller" without the quotation mark, then you click "check username" and the TrustedInstaller should be underlined and you hit "Apply" and then "OK" on all windows. You do that on each drive you have the folder on then you restart the PC and it should work

Ustanowiłem użytkownika TrustedInstaller właścicielem folderu z grami i faktycznie po restarcie systemu gry instalują się bez problemu :) (ciekaw jestem jak długo to będzie działać...)
  • 0

Desolator
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez TheLastJedi » 9 wrz 2019, o 11:45

No dziwne bo wcześniej ograłem też sunset, shadow of war i Hellblade i wszystko działało bez problemu do tej pory. Dzięki za tipy, spróbuję, może zadziała. sorki za offtop ,może zdążę ograć G5 do 20 września.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Nesus » 9 wrz 2019, o 14:12

TheLastJedi napisał(a):No dziwne bo wcześniej ograłem też sunset, shadow of war i Hellblade i wszystko działało bez problemu do tej pory. Dzięki za tipy, spróbuję, może zadziała. sorki za offtop ,może zdążę ograć G5 do 20 września.

Wszystkie gry, które wymieniłeś tez nie mają "administrator approval" w wymaganiach. Mnie też działają bez problemu, schody zaczynają się w innych produkcjach z błędem o admina :(
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez TheLastJedi » 9 wrz 2019, o 19:59

Dzięki Desolator i Nesus!
Początkowo zmieniłem tylko właściciela na dysku D folderu WindowsApps i nie weszło, ale
zmieniłem też na C w program files/windowsapps i już się dżirsy sciągają ^^.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez murinus » 9 wrz 2019, o 20:57

TheLastJedi napisał(a):Dzięki Desolator i Nesus!
Początkowo zmieniłem tylko właściciela na dysku D folderu WindowsApps i nie weszło, ale
zmieniłem też na C w program files/windowsapps i już się dżirsy sciągają ^^.

a jak ściągniesz to już nie zaśniesz :trollface:
  • 0

Obrazek
murinus
Predator

Postprzez serafek5 » 9 wrz 2019, o 21:36

Ja skończyłem wczoraj czwórkę i od razu przeskoczyłem do piątki. Po pierwsze, samouczek jest za długi i brak jednoznacznej opcji go pominięcia, ale przynajmniej jest aczik :E. Po drugie, względem czwórki gra wygląda prze-pięk-nie! Ustawienia mam na teksturach ultra, dalej mieszankę wysokich i średnich, i wyłączony motion blur. Skok graficzny względem zcwórki jest gigantyczny, a i większość czasu trzyma 60 FPS. Pograłem za mało żeby się wypowiedzieć jakoś więcej na temat gry, ale strzela się jak zawsze - przyjemnie.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

500 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Kondzoj » 9 wrz 2019, o 22:49

Miał ktoś problem z nie uruchamianiem się? Tzn. pojawia się te okienko w pulpicie, ładuje się do końca i nic, zero, nawet błędu
  • 0

Kondzoj
Łowca

Postprzez TheLastJedi » 10 wrz 2019, o 10:31

spróbuj wyłaczyć avasta/ antywira/ zaporę, mi tak robiło przy FH4
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez JasonTodd » 10 wrz 2019, o 12:30

Niech mi ktos prosze przypomni albo mnie poprawi: czy za zagranie w Gears 5 przed ktorymstam wrzesnia dostawalo sie cos? Jakies skiny czy inne male dlc?
  • 0

JasonTodd
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez Kadaj » 10 wrz 2019, o 13:08

Ano, ze steamowego opisu wynika że za zagranie do 16 września dostaje się:
- Terminator Dark Fate Character Pack
- 7 Day Boost
- Vector Lancer Skin

Same multikowe rzeczy, czyli pewnie nawet nie będę miał okazji skorzystać. Póki co spędziłem 2 godzinki w kampanii i jest świetnie. :>
  • 0

Kadaj
Robin Hood

Postprzez lordkiller » 10 wrz 2019, o 14:43

Mnie psychicznie dobija AI sojusznika:
1) nie chodzi za toba
2) gada do Ciebie mimo ze zostal tam z 300m temu (czasem chociaz dzwiek sie wlacza, ze komunikuje sie z toba przez radio)
3) czesto nie strzela do przeciwnikow i sluzy tylko jako odganiaczka silniejszych przeciwnikow
4) wielka laska zeby cie podniosl

Widac ze gra stworzona z mysla o coop i to mocno, ale tak AI olac ?

Druga rzecza, ktora mocno mnie meczy to wypowiadane kwestie dialogowe o fabule podczas akcji, strzelania i wybuchow. Czlowiek sie wtedy na tym w ogole nie skupia.
  • 0

Obrazek
lordkiller
Robin Hood

Medale: 3
Reputacja: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry na Konsole