X

Gry z płyty PS4

Moderator: Redaktorzy

Gry z płyty PS4

Postprzez Grenouille » 7 cze 2018, o 00:02

Witam, niedawno kupiłem konsolę z God of War, kupiłem też Fifę i te gry widać było, że się instalują na dysku. Dziś wymieniłem się ze znajomym GoW za The last of Us Remastered z lekko porysowaną płytą i zastanawia mnie, że pobrał się patch około 300 mb nic więcej się nie instaluje nic nie pokazuje, grę można włączyć ale napęd chodzi tak głośno jak jeszcze przez 1,5 miesiąca używania konsoli nie słyszałem. W bibliotece widnieje, że gra zajmuje 42 Gb tylko jak to mogło się zainstalować/zgrać podczas ściagania patcha co zajęło 5 minut?

Więc pytanie, da się jakoś zainstalować tę grę tak aby nie obciążało napędu, żeby w nocy dało się grać? Jeżeli tak to jak...?
Pozdrawiam
  • 0

DesignArt - Stickers and Gadgets dla każdego ;)

Steam
Grenouille
Łowca

Reputacja: 0

Re: Gry z płyty PS4

Postprzez keiran » 7 cze 2018, o 07:40

Spora część gier na ps4 instaluje się cała, ale w tle, część po włożeniu płyty ileś czasu instaluje niezbędne rzeczy i wtedy nie pograsz.
Na napęd obawiam się że nic nie poradzisz, najczęściej tylko po uruchomieniu gry lub konsoli przez chwile obraca płytą i potem już przestaje (jakis cd/dvd check)
  • 0

Obrazek
HW: i5 6600k@ASUS ROG Ranger VIII, 2*8GB G.Skill Ripjaws V 3200 CL16, Crucial MX200 500GB, GTX1070@LG E2370; PS4&PS3@Samsung UE65NU8042
keiran
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 19

Postprzez Grenouille » 7 cze 2018, o 08:07

keiran napisał(a):najczęściej tylko po uruchomieniu gry lub konsoli przez chwile obraca płytą i potem już przestaje (jakis cd/dvd check)

Właśnie tak było z GoW i Fifą a tu się po prostu boje że ta płyta uszkodzi mi napęd... :<
  • 0

DesignArt - Stickers and Gadgets dla każdego ;)

Steam
Grenouille
Łowca

Postprzez Bust3r » 9 lip 2018, o 08:52

A to na pewno jest napęd, a nie wentylator? W swojej PS4 napędu nigdy nie słyszałem, ale po jakimś czasie od zakupu zaczęła włączać silniki odrzutowe do wentylacji, co jest dość powszechne z tym sprzętem.
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Postprzez serafek5 » 9 lip 2018, o 09:22

Dosyć ryzykowne jest w ogóle używanie porysowanych płyt BD na jakiejkolwiek konsoli, bo wystarczy jedna mała rysa, żeby gra była kompletnie niegrywalna. Z własnych doświadczeń:
- TloU na PS3 z malutką rysą przestawało doczytywać tekstury już w pierwszym rozdziale;
- Uncharted 2 z kilkoma rysami miało problem z cutscenkami na końcu gry, ale na szczęście dało się ją ukończyć;
- God of War 3 z malutką ryską przy boku płyty nie doczytywał tekstur na samym początku gry;
- Minecraft na PS3 z jedną większą rysą nie pojawiał się w ogóle w XMB;
- Halo Guardians na XBO instalowało 900 mb po czym wypływało błąd
Ja bym na twoim miejscu w ogóle nie bawił się w porysowane płyty, bo jest ogromna
szansa że nawet jak gra się odpali, to w pewnym momencie po prostu nie będzie chciała się dalej doczytać z płyty.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 17

Postprzez Garrus » 9 lip 2018, o 12:39

Bust3r napisał(a):A to na pewno jest napęd, a nie wentylator? W swojej PS4 napędu nigdy nie słyszałem, ale po jakimś czasie od zakupu zaczęła włączać silniki odrzutowe do wentylacji, co jest dość powszechne z tym sprzętem.

Akurat jeśli chodzi o The Last of Us: Remastered, to płyta powoduje dosłownie wycie napędu na poziomie wiatraków od chłodzenia którego widzę i autor posta doświadczył, wycie ustało u mnie po ~30 minutach, ale aż zrobiłem wielkie oczy z paniką w tle co się dzieje, a to grę instalowało najprawdopodobniej w tle :trollface:
Mam dopiero 4 płyty, ale tylko ta miała taką reakcję na początku.
  • 0

Obrazek
Garrus
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez Christoph » 9 kwi 2019, o 11:17

Mam pytanie do posiadaczy gier wydanych pod szyldem Playstation Hits: czy na płytach znajdują się zaktualizowane wersje gier i nie trzeba już zaciągać łatek, czy też to pierwotne wersje? Znalazłem gdzieś na Reddicie info, że w ramach tej serii tytuły są wydane w wersjach 1.0 i szukam potwierdzenia.
  • 0

Christoph
Robin Hood

500 (1)

Postprzez vertus » 9 kwi 2019, o 14:06

To są wersje 1.0, mam parę takich gier, łatki pobiera (w Uncharted 4 aż ~10gb).
  • 0

Ostatnio edytowano 9 kwi 2019, o 14:13 przez vertus, łącznie edytowano 1 raz
vertus
Łowca

Postprzez Christoph » 9 kwi 2019, o 14:21

Dzięki za info! Czyli poza ewentualnym argumentem cenowym nie ma powodu, żeby wybierać właśnie te wersje. Wychodzi na to, że uaktualnione są jedynie zbiorcze wydania typu GOTY, Definitive Edition itd. - choć i do nich na ogół wychodzą jeszcze patche.
  • 0

Christoph
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Grakietowiec » 15 kwi 2019, o 23:14

Serwus, niedawno zastanawiałem się nad kupnem The walking dead collection od Telltale oraz ostatniego sezonu na ps4. Niestety nie mogłem nigdzie znaleźć na polskich stronach więc zwracam się do was z 2 pytaniami. 1.Czy może ktoś wie gdzie znajdę kolekcję poprzednich sezonów w Polsce czy muszę kupować na zagranicznych stronach i jeśli tak to wie ktoś gdzie szukać bo nigdy nie korzystałem zagranicznych sklepów z grami? 2. Jeśli kupię używaną kopię to będę miał wszystkie sezony wchodzące w skład kolekcji ze wszystkimi epizodami bo nie wiem czy jest w pudełku jakiś jednorazowy kod do psn na season passa czy coś podobnego?
  • 0

Obrazek
Grakietowiec
Łowca

Postprzez Brossa » 16 kwi 2019, o 08:44

Walking Dead the new frontier oraz najnowszy final season kupilem na muve. Starsze sezony to już tylko allegro jesli chodzi o Polske. Można kupować używki bo nie ma kodów. Wsadzasz płytę i się ściąga.
  • 0

Obrazek
Brossa
Łowca

500 (1)

Postprzez Grakietowiec » 16 kwi 2019, o 09:01

Brossa napisał(a):Walking Dead the new frontier oraz najnowszy final season kupilem na muve. Starsze sezony to już tylko allegro jesli chodzi o Polske. Można kupować używki bo nie ma kodów. Wsadzasz płytę i się ściąga.

Okej, dzięki za pomoc :)
  • 0

Obrazek
Grakietowiec
Łowca

Powrót do Gry na Konsole