Najbardziej wzruszająca gra ?

Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

26 wrz 2016, o 00:11

Wzruszyłem się przy 3 odcinku Life is Strange i przy jednym z zakończeń pewnego Barona w Wiedźminie 3. Tak to raczej średnio. Ewentualnie to złe zakończenie w Wiedzminie można potraktować za takie "dla uronienia łezki przez fanów" ale to jest samo zakończenie a nie gra. Też grając w To the moona jakoś wzruszony nie byłem, może dlatego, że nie potrafiłem wczuć się w te piksele :E
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Re: Najbardziej wzruszająca gra ?

26 wrz 2016, o 01:54

U mnie na pierwszym miejscu to the moon, zdecydowanie najbardziej wzruszające i refleksyjne.

Potem długo nic.

LiS miało swoje momenty, końcówka po której czułem, że coś się skończyło i juz nie wróci.
Teraz zacząłem grać w "The cat lady" i zaczyna się robić poważnie i momentami creepy a momentami refleksyjnie.

No i jeszcze Valkyria Chronicles i:
Spoiler:pokaż
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2016, o 08:35

The Darkness 2, momenty w szpitalu psychiatrycznym były smutne moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 7 razy

26 wrz 2016, o 11:26

Zdecydowanie zakończenie Red Dead Redemption. Po takim czasie "zżycia" się z postacią jest wręcz okrutne.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 29 razy
Kontakt:

26 wrz 2016, o 12:40

Ja generalnie łatwo smutam w grach, filmach. Z moich najlepszych, co pamiętam gier i momentów to zakończenie Silent Hill 2, to było tak dobre, że teraz na wspomnienia oczy się świecą. A widzę, że niewiele osób wspomniało tą grę, to jak ktoś ma możliwości to polecam, bo prócz tego oczywiście horror nie na żarty.
Drugim momentem, który wspominam mówiąc, że był jednym z najlepszych doświadczeń z gier to końcówka z Call of Juarez Więzy Krwi, negocjacje i coś czego jednak się w życiu bym nie spodziewał, piękny moment.
The Last of Us mimo lekkiego zawodu za pierwszym razem (nie tego się spodziewałem) przechodząc później jeszcze kilka razy doceniam fabułę i oczywiście jedna z najlepszych gier w moim życiu i tak samo wzruszająca, cała ta podróż jest piękna.

Końcówka Red Dead Redemption jak wyżej wszyscy.
Wiedźmin 3
Soma i Enslaved Odyssey to the West. Dłuższy spojler w środku, bo obydwie skończyłem tych wakacji
To the Moon, Heavy Rain, Dead Space.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, o 13:12 przez LEITHREAS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2016, o 12:53

LEITHREAS pisze: The Last of Us mimo lekkiego zawodu za pierwszym razem (nie tego się spodziewałem) przechodząc później jeszcze kilka razy doceniam fabułę i oczywiście jedna z najlepszych gier w moim życiu i tak samo wzruszająca, cała ta podróż jest piękna.
Kilka końcowych godzin tej gry (mniej więcej od końca ósmego rozdziału) jest tak intensywne emocjonalnie, że aż zastanawiałem się, czy nie przestać grać, bo bałem się, co spotka postaci, z którymi tak się zżyłem. :?
Awatar użytkownika
Robin Hood

26 wrz 2016, o 13:06

Wiedzmin 3 i MGS są najbardziej wzruszające, bo nie da się ich zapomnieć i przeżyć jeszcze raz...
Awatar użytkownika
Robin Hood

26 wrz 2016, o 13:15

Trails of Cold Steel II i
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 33 razy
Kontakt:

27 wrz 2016, o 21:06

Własnie skończyłem Unravel i zapociły mi się oczy. Ta muzyka... człowiek przezywa katharsis. Unravel jest tak blisko sztuki jak tylko gra może być. Polecam sprawdzić jak kiedyś kupicie origin access, chociażby żeby posłuchać tej muzyki która łapie za serce.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

28 wrz 2016, o 10:05

Mirq pisze: No i jeszcze Valkyria Chronicles i:
Nazwij mnie brutalem, ale to mnie akurat rozbawiło. Bo było oczywiste, że nadejdzie i cała postać była wyraźnie budowana do takiego "łapania za serce" w pewnym momencie fabuły. Nic nieprzewidywalnego : P
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 wrz 2016, o 10:37

MSKOTOR pisze:
Nazwij mnie brutalem, ale to mnie akurat rozbawiło. Bo było oczywiste, że nadejdzie i cała postać była wyraźnie budowana do takiego "łapania za serce" w pewnym momencie fabuły. Nic nieprzewidywalnego : P
Nie masz serca, podwójnie wręcz... bo już mi o tym pisałaś jak chwaliłem valkyrie w innym topicu :D
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 wrz 2016, o 12:00

Zazwyczaj mnie gry w ogóle nie wzruszają, rzadko kiedy powodują coś innego niż myśl typu "eh, ta postać i tak mnie wkurzała", jednakże ostatnie momenty Eternal Senia miały to coś, a rozgrywka i długość były w sam raz, aby nie zanudzić i jeszcze móc wczuć się w historię(3-4h). No i kilka zakończeń, ale nie spoileruję, więc łapcie tutaj
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

28 wrz 2016, o 13:51

Ciężko znaleźć jakąś grę która nie została już wspomniana ale

Dust: An Elysian Tail - końcówka wyciska łzy, zresztą cała gra ma wiele wzruszających momentów STAR WARS: The Force Unleashed - końcówka z Juno i Generałem Kota Game of Thrones - nie tyle wzruszająca co bardzo smutna historia jednego z bohaterów (Mors Westford), szczególnie gdy dowiadujemy się kto jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziny.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

29 wrz 2016, o 11:17

W moim przypadku to zdecydowanie końcówka pierwszego sezonu The Walking Dead od Telltale. Obserwując zakończenie i musząc dokonać ostatniego wyboru miałem autentycznie łzy w oczach.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

29 wrz 2016, o 15:50

Może nie wzruszające momenty, ale ruszające na tyle, że pociągnęły pewną strunę. Na ogół questy nie porywają w grze, bo już widziało się to i tamto i ciężko mnie zaskoczyć.

Avernum V (chyba V :P) - był taki quest dla ogrów, gdzie pod koniec się dowiadywałeś, że zostało się przez nich wykorzystanym do ich własnych, niecnych celów. Tak mnie to ruszyło, że nie wykonałem tego questa tak, aby zgarnąć jak najlepszą nagrodę, ale w zamian wyrżnąłem wszystkie ogry. Ciężko było, ale satysfakcjonująco.

Elder Scrolls Online - ot jakiś queścik z doprowadzeniem babki do męża, do obozu uchodźców przed plagą, którzy skryli się w krypcie. Sama się boi bo po drodze pełno szkieletów. Zaprowadziłem ją tam, zostawiłem i miałem znaleźć jej męża (bo nigdzie go w obozie nie było). Coś mi tam bardzo, ale to bardzo podejrzanie wyglądało. Mimo to poszedłem szukać tego męża, a jak wróciłem to już jej nie było, bo... przerobili ją na mięsko - to był obóz ludzi na tyle zdesperowanych i głodnych że zaczęli zjadać się nawzajem. A można było jej tam nie zostawiać i tak bardzo chciałem zrobić load... Do tego na zakończenie questa dostaje się pamiątkę... tajemniczy worek z mięsem...
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

30 wrz 2016, o 11:53

Mirq pisze:
MSKOTOR pisze:
Nie masz serca, podwójnie wręcz... bo już mi o tym pisałaś jak chwaliłem valkyrie w innym topicu :D
Nie pamiętam, żebym komentowała :D Ale to tylko pokazuje, że moje zdanie jest gruntowanie wyrobione :E
Awatar użytkownika
Łowca

7 paź 2016, o 23:06

Przeglądnąłem szybko temat i część już padła (Life is Strange i Wiedźmin 3), ale nie zauważyłem żeby ktokolwiek wspomniał o zakończeniu drugiego DLC do Bioshocka 3 (Burial at Sea).
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

8 paź 2016, o 00:27

Stanowczo Valiant Hearts. Jeśli ktos na tym nie płakał to nie ma serca ~~
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

8 paź 2016, o 01:16

@sharaku

Nie mam serca. Dwa - trzy dni temu skończyłem Valiant Hearts, ogólnie bardzo przyjemna (mimo tematyki...) odskocznia od tytułów AAA. Dopiero pod koniec poczułem sympatię do Karla i jego rodziny... Jednak wcześniej - meh, choć liczyłem na wzruszenie, pyłek w oku itp. itd. Grę ogólnie polecam, lecz zimny s... sknera jak ja zostanie niewzruszony. Bywa. Mimo wszystko czekam na drugą część. Btw: Soundtrack jest WSPANIAŁY. Naprawdę warto przesłuchać.

Co do tematu, nie będę oryginalny i powiem, że Wiesiek 3. Baron był totalnym patałachem i takim owakim, ale moim owakim! Szkoda jak diabli...

Innych grzechów nie pamiętam.

PS. Może "ciut" Bastion, ta wszechobecna samotność i piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=Jz8c17upEwM

Kolejne małe arcydzieło.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

8 paź 2016, o 11:25

@Męczyciel

Co do Valiant Hearts to mnie trochę rozgrywką zmęczyło. Mnie jednak za serce najbardziej złapała historia Emila, szczególnie na sam koniec.

Jeśli chodzi o Bastion to muszę się zgodzić.

Nie wiem czy grałeś w Transistor (kolejna gra tych samych twóców), ale tam soundtrack, wszechobecna samotnosć i smutek są na jeszcze wyższym poziomie.
https://www.youtube.com/watch?v=vFrjMq4aL-g
ODPOWIEDZ