Gry dotyczące I i II WŚ, itp.

Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

3 cze 2014, o 01:23

Witam,

Poszukuję strzelanek wojennych w klimacie I i II WŚ itp... Ostatnio w jaką grałem to był CoD i CoD 2, i jakiś stary MoH. A teraz większość nowych gier dotyczy konfliktów nowoczesnych i z nich grałem w BF 2 i 3 oraz ostatnio w CoD Black Ops (btw. poluję też na Black Ops II po jakieś niższej cenie :P). Ale brakuje mi właśnie takiego klimatu wojennego jak to był w starszych częściach tego typu gier. Macie jakieś tytuły, które moglibyście polecić? Może poza CoD'ami, MoH'ami i BF'ami są inne gry tego typu, ale nigdy o nich nie słyszałem.

Będę wdzięczny za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 12:28 przez Lui, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Gry dotyczące II WŚ itp

3 cze 2014, o 01:37

Poza CoDami i MoHami ciężko znaleźć jakieś fajne FPSy w tych klimatach, no chyba że interesują Cię niskobudżetowe gnioty :) Z dobrych pozycji do głowy przychodzi mi seria Red Orchestra (gra jest nastawiona na multi), seria Brothers in Arms (jednak jest to bardziej gra taktyczna niż typowy shooter) i seria Wolfenstein. Z kolei nadchodzących pozycji nieźle prezentuje się polski Enemy Front, którego premiera już za tydzień.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

3 cze 2014, o 08:28

Sniper Elite, Battlefield 1942, Battlefield Vietnam, COD World at War, seria Brothers in Arms.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

3 cze 2014, o 12:46

Dzięki za propozycje :) Widzę, że to wszystko to starsze tytuły (większość), szkoda jednak że nie ma jakiś nowych w tym klimacie. Przyjrzę się im bliżej i z pewnością coś dla siebie wybiorę :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

5 cze 2014, o 10:40

Niedlugo wyjdzie Enemy front wiec bedziesz mial co przetestowac. Ze starych ostatnio odpalilem Hidden & Dangerous i odziwo gra sie nawet nie postarzala. Trudna jak zawsze :) no ale ten klimat.
Sam z przyjemnoscia zagralbym w nowa czesc Battlefield 1942
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

5 cze 2014, o 11:28

Red Orchestra Ostfront 41-45 + mody-> Mare Nostrum (mod dostępny na steam http://www.moddb.com/games/red-orchestr ... 41-45/mods) oraz Darkest Hour: Europe '44-'45 (również na steam ie) Ta gra styka na kilka miesięcy :D Nie ma bardziej rozbudowanej gry do multi z ogromnymi mapami/kampaniami i tonami sprzętu (praktycznie wszystkie typy czołgów, masa transporterów itp)

Dodatkowo Red Orchestra II oraz Rising Storm <- to jest najnowsza gra w klimatach II wś i zdecydowanie jedna z najlepszych.
Wszystkie 3 gry to górna półka fps ów w klimatach II wś (grywalność)

Darkest Hour: Europe '44-'45 1080p - Let's Play
https://www.youtube.com/watch?v=Ef5EPGfrSc0

MareNostrum
https://www.youtube.com/watch?v=M5n1FXd4fZk
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

5 cze 2014, o 11:55

co prawda trochę nie w temacie, bo gra dotyczy I WŚ, ale klimatem się raczej bardzo nie różni :P (oglądałem narazie tylko gameplaye, jeszcze sam nie grałem)
Verdun
http://store.steampowered.com/app/242860/
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

5 cze 2014, o 16:00

Z tych niewymienionych dorzucę Day of Defeat: Source, co prawda to tytuł tylko do rozgrywki wieloosobowej, ale jeśli podobał Ci się pierwszy Medal of Honor, to i DoD:S powinien przypaść Ci do gustu. Swego czasu zagrywałem się też w Enemy Territory, ale nie wiem czy jeszcze ktoś w to gra... Z gier, które zostały już przytoczone w tym temacie, nie polecam pierwszej części Brothers in Arms ze względu na skopane hit boxy, jeśli już zabierać się za tę serię, to najlepiej odpalić część trzecią. Za to Red Orchestra i Rising Storm są bardzo fajne, choć trzeba się przyzwyczaić do pseudo-realizmu.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

Re: Gry dotyczące I i II WŚ, itp.

10 cze 2014, o 12:34

@elwismw
Jak najbardziej w temacie ;) Nie wiedziałem jak uogólnić temat, ale po to dałem "itp" :P Chodziło mi o to, że poszukuję właśnie strzelanek wojennych FPS, TPS, ale dotyczących dawnych konfliktów, a nie takich które dotyczą przyszłości czy teraźniejszości ;)

Trochę się uzbierało tych propozycji :) Wielkie dzięki :) Jak znajdzie się trochę czasu, to zacznę się bawić :D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

10 cze 2014, o 12:42

kmpt pisze: Z tych niewymienionych dorzucę Day of Defeat: Source, co prawda to tytuł tylko do rozgrywki wieloosobowej, ale jeśli podobał Ci się pierwszy Medal of Honor, to i DoD:S powinien przypaść Ci do gustu. Swego czasu zagrywałem się też w Enemy Territory, ale nie wiem czy jeszcze ktoś w to gra... Z gier, które zostały już przytoczone w tym temacie, nie polecam pierwszej części Brothers in Arms ze względu na skopane hit boxy, jeśli już zabierać się za tę serię, to najlepiej odpalić część trzecią. Za to Red Orchestra i Rising Storm są bardzo fajne, choć trzeba się przyzwyczaić do pseudo-realizmu.
Kmpt, odpalamy sekcję łowców w enemy territory?:D
ODPOWIEDZ