EVE Online

Moderator: Redaktorzy

EVE Online

Postprzez zax454 » 13 kwi 2014, o 12:52

Czy ktoś z was gra w EVE Online. Mnie ten tytuł zainteresował nie dawno, gram na razie w wersję trial i mnie wciągnęła. Podoba mi się, że gra jest rozbudowana i ma klimat. Na razie uczę się gry, jak ktoś ma jakieś rady to możecie pisać:)
Czy klucze na starter packa można aktywować na Steam? są w promocji teraz tej z paypala i się zastanawiam czy jest to możliwe.
  • 0

Obrazek
zax454
Predator

Reputacja: 43

Re: EVE Online

Postprzez smyczy » 13 kwi 2014, o 13:04

Miałem raz chęć zacząć, ale niestety jak ktoś ma życie (praca, żona, dziecko) to chyba lepiej się nie wciągać :)
  • 0

Obrazek
smyczy
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez MarkY_11 » 13 maja 2014, o 21:39

Pograłem w triala i gra całkiem całkiem, ale stosunek kosztów do czasu jaki mógłbym jej poświęcić póki co mnie zniechęcił.
Jak czas pozwoli to na pewno do niej wrócę.
  • 0

MarkY_11
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Therminius » 13 maja 2014, o 21:43

Grałem kiedyś w tę grę i naprawdę część ludzi, nawet z polski była w stanie wydać setki złotych by coś kupić.
Nie wiem jak teraz ale jeszcze do niedawna był to przykład gry Pay 2 Win
  • 0

Therminius
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez FeniEnt » 23 maja 2014, o 13:40

Pay 2 win? Bardziej play forever to win. Jasne, możesz kupić PLEXy za realną kasę i odsprzedać je za ISK, ale co z tego? Kupisz za to sprzęt, którego nie będziesz w stanie używać, bo wyszkolenie zajmie Ci pół roku. Kolejny rok poświęcisz na to, żeby ten sprzęt był nie tylko możliwy do użycia, ale rzeczywiście miało to sens. Chyba, że coś zmienili i teraz szkolenie umiejętności można przyspieszyć za kasę, wtedy racja, jest to gra p2w.
Ogólnie EVE jest niesamowitą grą, która daje ogromną ilość możliwości. Chcesz walczyć z piratami? Nie ma problemu! A może chcesz sam zostać piratem? Nic nie stoi na przeszkodzie! Co? Nie lubisz walczyć? Hmm... Możesz zająć się handlem, transportem, wydobyciem, eksploracją... Możliwości jest naprawdę wiele, do tego w pewnym momencie można przeskoczyć na płacenie za PLEXy walutą w grze.
Świetnie zrealizowano również ekonomię gry. Po zniszczeniu statku przepada on na zawsze, dlatego na rynku cały czas jest zapotrzebowanie na nowe produkty, co pozwala na zajmowanie się wyłącznie produkcją, czy wydobyciem.
Umiejętności szkolą się nawet gdy nie gramy, więc nie trzeba siedzieć przed komputerem 8 godzin dziennie, aby coś osiągnąć, co dla mnie jest pewną zaletą.
Duży nacisk jest nastawiony na interakcję z innymi graczami, tutaj nawet zwykła misja wydobywcza może się przerodzić w ogromną akcję, w której udział biorą dziesiątki osób!
  • 0

FeniEnt
Łowca

Postprzez tomthor » 21 cze 2014, o 16:51

6 lat w grze :dziadek:
Abomanent opłacony może z 3 razy. Teraz konto samo się opłaca za ISK.
Z ciekawostek dodam że na tegorocznym fanfescie odsłonieto pomnik upamiętnający najwiekszą bitwę w historii gier mmo
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84933
mój nick z gry też tam jest
Zachęcam wszystkich do tej gry. :piwo: i na zachete daje linka do trailera z fanfestu
http://www.youtube.com/watch?v=yFTUazuGdTw
i jeszcze jedno - idzcie na kanał "akademia public" i zagadajcie, ze chcecie wstąpić do milicji. Przyjęcie do niej pozwoli wam ogarnąć ogrom świata EVE a za zdobyte iski opłacić abonament.
Ale tak naprawdę to róbcie co chcecie i mnie w ogóle nie słuchajcie

ps
i jeszcze muszę odpowiedzieć na to
Nie wiem jak teraz ale jeszcze do niedawna był to przykład gry Pay 2 Win

Mylisz się drogi kolego. Za real kasę to możesz sobie w evce kopić śmieszne ciuszki i lakier na shipa. To ci nie da przewagi nad przeciwnikiem. A jeśli chodzi o polskie community to nikt nie wydaje więcej na grę niż potrzeba.
  • 0

ObrazekObrazek

"Współczuję ludziom którzy trzymają sie zasad i regulaminów. Gdyby wszyscy tak postepowali stworzylibyśmy społeczeństwo robotów."
T.R.
tomthor
Łowca

Medale: 1
500 (1)

Postprzez krishic » 23 cze 2014, o 04:07

"6 lat w grze Abomanent opłacony może z 3 razy. Teraz konto samo się opłaca za ISK."

Osobiscie balem sie wydania na abonament kilku tys pln (w kilka lat - gdyby EVE mnie wciagnelo), ale w/w zdanie brzmi baardzo zachecajaco :D
  • 0

krishic
Łowca

Postprzez b4ry » 24 cze 2014, o 11:41

Tomthor, to ile czasu dziennie spędzałeś/-sz, że za ISK grasz?
  • 0

b4ry
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez tomthor » 27 cze 2014, o 11:32

Obecnie mam dwa konta. Po trzy postacie na każdej.
Pierwsze służy do zabawy, drugie do zarabiania na te dwa konta. Oba są więc opłacane za isk

Przez pierwszy rok szukałem sobie miejsca w tej grze. Sporo się przemieszczałem. Tak wiec siłą rzeczy grałem dość intensywnie.Misje w high to był początek, następnie wylot do 00 i pierwsza prawdziwa kasa z frakcyjnego i oficerskiego lootu. Zawsze ciągnął mnie pasywny dochód i wreszcie spróbowałem handlu na średnią skale (na tyle miałem kasy na wallecie). Zacząłem kombinować, a iski na walecie rosły ku mojemu zdziwieniu.
Dziś już prowadzę handel na duzą skale. Kasa jest cały czas w obiegu i nie potafie już oszacować wartości itemów skupionych na trzech postaciach stworzonych wyłącznie do handlowania. na pewno jest to ponad 200 BILIONÓW isk. :gwizdany:
Oprócz handlu te trzy postacie produkują amunicje i podzespoły T2. Zajmują sie tez produkcją battleshipów i battlecruiserów, ale to już jak mi się chce polecieć po skupione minsy.

czas poświęcony grze (czytaj: na zarobienie na konto)
- kiedyś - DUŻO
- dzisiaj - BARDZO MAŁO

czas poświęcony grze (czytaj: latanie na rozwałki)
-kiedyś MAŁO (mało umiałem)
- dziś ŚREDNIO (real jednak jest ważny dla mnie)
ps
jak wygląda zbudowanie prawdziwego handlu w eve https://www.youtube.com/watch?v=fDwr8o_4dYE
I NIE KOPCIE ŻADNYCH ASTEROID, LEPIEJ KOPAĆ INNYCH :dziadek:
  • 0

ObrazekObrazek

"Współczuję ludziom którzy trzymają sie zasad i regulaminów. Gdyby wszyscy tak postepowali stworzylibyśmy społeczeństwo robotów."
T.R.
tomthor
Łowca

500 (1)

Postprzez tomthor » 16 sie 2014, o 18:11

Obrazek
Rok w rok CCP organizuje turniej aliansów. Do rozgrywek w tym roku przystępuje 64 z nich. Turniej będzie się ciągnął przez kolejne soboty i niedziele (start dzis)
Zasady (oczywiście podaje tylko te najważniejsze bo reszty i tak nie ogarniecie jeśli nie gracie w eve):
- każdy alians może wystawić do 12 okrętów w bitwie. Kazdy okręt jest punktowany i tak:

Marauder – 26
Battleship, Pirate Faction – 20
Dominix – 20
Battleship, Navy Faction – 19
Battleship (other than the Dominix) - 17
Black Ops Battleship - 17
Command Ship - 16
Strategic Cruiser - 16
Recon Ship - 14
Battlecruiser, Navy Faction – 14
Ishtar - 14
Battlecruiser (including the Gnosis) - 13
Logistics Cruiser - 13
Heavy Assault Cruiser (other than the Ishtar) - 12
Cruiser, Faction - 12
Heavy Interdictor - 11
Tech 1 Support Cruiser - 10
Cruiser - 6
Electronic Attack Frigate - 6
Frigate, Faction - 4
Assault Frigate - 4
Tech 1 Disruption Frigate – 4
Covert Ops Ship - 4
Interdictor – 4
Stealth Bomber - 4
Interceptor - 3
Destroyer - 3
Tech 1 Industrial Ships - 3
Frigate - 2
Do dyspozycji teamu jest 100 punktów. I za te 100 punktów team wystawia flotę do bitwy. Czyli nie można wystawić np 12 battleshipów.
- Walka trwa 10 min i jeśli w tym czasie żadna z ekip nie rozwali całkowicie drugiej strony, timer staje, a zwycięzcą zostaje ten kto rozwalił statków za jak największą ilość punktów.
-komentuja pracownicy ccp jak i sami gracze (ofc. english)

-Nagrodami sa miedzy innymi BPC(plany produkcyjne) na statki nigdy nie występujące normalnie w grze.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do Live streamu na stronie eve
http://community.eveonline.com/communit ... ve-stream/

Link do streamu na twitch
http://www.twitch.tv/ccp
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do strony z wydarzeniem
http://community.eveonline.com/communit ... ournament/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ciekawostki:
-Polski alliance bierze udział. Jest nim - C0VEN
http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10527.0
- Razor wystawia flagowego shipa w postaci Raven State Issue. Tak przynajmniej deklarują . Pożyjemy, zobaczymy. Tych okretow jest dzis pare tylko w grze, a były nagrodą za zwycięstwo w trzecim alliance tournament rozegranym w 2005 roku
  • 0

ObrazekObrazek

T.R.
tomthor
Łowca

500 (1)

Postprzez szur » 12 wrz 2018, o 12:20

Ciekawi mnie skąd wynika fakt, że w tematach EVE cisza. Międzyczasie mieliśmy w EVE darmowe konta, milionowe bitwy. Bez wątpienia jest to gra, w którą warto zagrać jeżeli mówimy o perspektywie kilkuletniej. Zaskakuje mnie rozwój stron oferujacych EVE ISK https://www.sellersandfriends.com/eve-o ... uility/isk ponieważ z jednej strony jest to temat kontrowersyjny, a z drugiej pozwala graczom, którzy nie mają zbyt wiele czasu ograniczyć liczbę godzin spędzanych na farmie. Takie rozwiązanie pozwala skupić się na rozwoju skilli i czerpaniu z gry tego co lubimy najbardziej.

Ktoś może się wypowiedzieć co ciekawego mogą przynieść najbliższe lata?
  • 0

Ostatnio edytowano 27 wrz 2018, o 10:23 przez szur, łącznie edytowano 1 raz
szur
Łowca

Postprzez GThoro » 12 wrz 2018, o 12:32

Po przejęciu przez Pearl Abyss ciężko powiedzieć. Ostatnio była też ankieta na temat contentu PvE, ostatni dodatek Into the Abyss też jest bardziej na PvE skupiony z nagrodami pozwalającymi mutować (na plus albo i na minus) atrybuty różnych podzespołów.

Natomiast samo EVE to gra fenomen, świetnie się o niej czyta, ale jak już się człowiek zaloguje to jakoś tak... inaczej ;)
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez FeniEnt » 12 wrz 2018, o 14:33

EVE to kosmiczny excel. Tak jak kolega wyżej napisał, fajnie się o tym czyta, ale już samo granie jest interesujące dla bardzo wąskiej grupy graczy. Sam kilka razy próbowałem, ale za każdym razem po miesiącu lub dwóch przestawałem się logować. Od czasu do czasu myślę o tym, żeby znowu do tej gry wrócić, ale dość szybko przypominam sobie, że moje granie polegało na oglądaniu seriali na drugim monitorze.
  • 0

FeniEnt
Łowca

Powrót do Gry PC