X

Resident Evil [seria]

Moderator: Redaktorzy

Re: Resident Evil [seria]

Postprzez Alloon » 19 gru 2016, o 13:10

Rowniez ogralem to demko, imo takie se, nie porwalo mnie ale rowniez nie odrzucilo. Tutaj podkresle ze nie jestem fanem serii RE ani gier z tej serii. Chodzi sie dobrze i plynnie, czuc ten klimat natomiast co mnie zaciekawilo to to ze mimo ze lokacja gry jest w zasadzie mala (nie ma sandboxa, nie ma calego miasta, tylko jeden domek) to zdarzylo sie zaskakujaco wiele elementow kopiuj-wklej jak na te 10 pomieszczen ktore zwiedzilem (np ksiazki zawsze zolta lezy na niebieskiej, widzialem je chyba z 4 razy)
Podsumowujac, wg mnie jest ok jednych to porwie a innych nie, mimo wszystko gra jest warta uwagi moze nie jako preorder a na przecenie na pewno

Ps: Demko Outlasta 2 mnie bardziej porwalo i wystraszylo.
  • 0

Alloon
Hitman

Medale: 7
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: 24

Postprzez Bożygrzmot » 19 gru 2016, o 13:33

Też właśnie przeszedłem. Powiem tylko, że poprzednich części (to jest piątki i szóstki) odpowiednio nienawidzę i nie lubię, ale zmiana formuły gry bardzo mi się podoba. Jeśli gra utrzyma poziom dema to będzie świetnie. Nie kupię preordera, ale czuję się zainteresowany. Boję się też, że potem gra zmieni się w typowego Residenta - głupia fabuła, durni zmutowani przeciwnicy, drewniany gameplay. Szczerze mówiąc czułbym się "bezpieczniej" gdyby gra nie nosiła tego tytułu, bo tu pewnie pojawią się jakieś elementy byle tylko zadowolić starych fanów.
Co do straszenia to było całkiem przyzwoicie jak dla mnie, a to dlatego, że gra nie straszy przez wyskakujące mordy a bardziej przez klimat i sugestywne dźwięki. Jako antyfan serii jestem zdziwiony, bo zapowiada się naprawdę nieźle.
  • 0

Bożygrzmot
Hitman

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 22

Postprzez TomHa » 19 gru 2016, o 16:41

Cieszę się, jak Leon na widok maszyny do pisania ;-)
Wieczorkiem sobie pohasam po chawirze dziadygi, a preorder raczej na pewno padnie, ale w styczniu, na razie szykuję się do Zimowej Wyprzedaży - w międzyczasie liczę, że Capcom odsłoni karty i da info na temat tego, co będą zawierać trzy dlc, wchodzące w skład przepustki sezonowej ;-)
I oby nie były to giwery, lumpy i inne badziewia :D
  • 0

| IG FRIDAY/MONDAY | HH | LISTA | ZAPISY |

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 16

Postprzez FotelSkrzypi » 21 gru 2016, o 14:45

Dla tych co nie boją się spoilerów:
https://www.reddit.com/r/residentevil/c ... data_mine/
Jest miedzy innymi o ostatnim bossie. Ciekawe, czy to prawda, bo jeśli tak to może być ciekawie :D
  • 0

Obrazek
FotelSkrzypi
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 2000 (1)
Reputacja: 39

Postprzez TomHa » 21 gru 2016, o 16:37

Kusisz, ale jednak poczekam na pełniaka i sam odkryję wszystko :D
Demko zacne, co prawda króciutkie, ale za to oferuje trzy zakończenia, daje przedsmak tego, co nas czeka w styczniu - motyw z "wędrującymi" manekinami gdzieś już widziałem - i ja się czuję zachęcony, jeśli chodzi o grę w dzień premiery :)
Jak już pisałem wyżej, ciekaw jestem czy odkryją przed premierą zawartość poszczególnych dlc, wchodzących w skład SP, bo od tego zależy czy kupię podstawkę czy też wersję deluxe ;-) póki co podstawkę można złapać za ok. 120 zł; czyli sporo taniej, niż to oferuje Sztim, nawet patrząc przez pryzmat portfela Steam, z pozornie "darmowymi" eurogabenami.

Od strony wydajnościowej chodzi jak dobrze naoliwiona maszynka, choć faktycznie wiele z tekstur z bliska woła o pomstę do nieba - czyżby przed premierą wersji VR, na PC, zaoferują wersję HD? ;D - w słuchawkach fajnie słychać przetaczanie się dziadygi piętro wyżej, podobało mi się także rozwiązanie z nagraniem video z szafy, gdzie mogliśmy sterować operatorem kamery ..... końcówka troszkę jak w pierwszym Blair Witch Project :D

Czekam na 24 stycznia! ;-)
  • 0

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez serafek5 » 21 gru 2016, o 16:49

Ja tam bym się cieszył, gdyby w grze pojawiła się chociaż jedna z postaci z poprzednich części, chociażby na jakimś nagraniu, może Ada? :D
Zapowiada się naprawdę świetnie i też jakoś w styczniu chyba złożę pre-order, bo te 120 to nie jest dużo.
  • 0

Obrazek
serafek5
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 12

Postprzez TomHa » 22 gru 2016, o 01:53

Bez bicia przyznam, że nie miałem zielonego pojęcia, co zrobić z tym nieszczęsnym paluchem z kluczykiem i pustym notesem :D
Capcom grubo pojechał, dla fanów zawiłych rozwiązań gejmplejowych cały ten motyw to szczyt szczęścia i jeżeli full będzie obfitował w tyle treści, upchanej w tak małych lokacjach, to RE7 starczy na ponad 100h czystego funu :D

http://www.eurogamer.net/articles/2016- ... s-explored

No i ponownie mamy do czynienia z czystą grozą, gdzie prócz potworów mejd baj Umbrella, mamy też do czynienia z elementami paranormalnymi - zapewne spory wpływ ma na to fakt, że Capcom (chyba po raz pierwszy) zatrudnił przy tworzeniu fabuły i scenariusza kogoś spoza Japonii - padło na Richarda Pearsey'a, kolesia od Spec Ops: The Line i dodatków do F.E.A.R. :)
To co dostaliśmy w demie, w pełnej grze nie będzie występować, więc mam nadzieje, iż w/w rozwiązania oraz środki wywołujące nagłe skoki tętna, będą tez obecne w pełniaku :D
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez Revan » 22 gru 2016, o 02:02

Napiszecie coś więcej o tych ilościach zakończeń ? Tzn. -> jak to to zróżnicowanie wygląda i wpływa na rozgrywkę by do nich dojść.
  • 0

Revan
Wiedźmin

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 39

Postprzez bolesna prawda » 22 gru 2016, o 02:12

Demo jest za darmo, więc dokładnie możesz se sprawdzić sam.
Ogólnie rozgrywka jest taka sama - szlajasz się i szukasz, ale wyjść masz kilka, od głównego wejścia po tajemne przejście w kominku itp.
  • 0

bolesna prawda
Predator

Reputacja: 1

Postprzez TomHa » 22 gru 2016, o 02:26

Revan napisał(a):Napiszecie coś więcej o tych ilościach zakończeń ? Tzn. -> jak to to zróżnicowanie wygląda i wpływa na rozgrywkę by do nich dojść.

Ja zrobiłem trzy - pierwsze jest takie, że znajduję klucz do drzwi wejściowych, próbuję wyjść i dostaję plombę od dziadygi, w ramach powitania w rodzinie :D
Drugie, dochodzę do piwnicy, zdobywam klucz i zawór, ale zostaję pogryziony i nim dojdę do wyjścia z domu - tym razem tego właściwego - to padam od choroby i dziad mnie dobija :D
Trzecie, też dochodzę do piwnicy, ale tym razem bez pogryzień się obywa i wychodzę z chaty bez szwanku ;-)

Poza tym, można oberwać po ryju od dziada, jak się telefon na stryszku odbierze - ale nie zawsze! - no i trzeba sprawę z notesem obadać i paluchem w/w, co by dostać Dirty Coina.
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez mariohyper » 29 gru 2016, o 12:51

Jak myślicie, gra otrzyma może jakąś obniżkę przed premierą? Często gry przed sama premiera miały 10-15% obniżki, na RE do tej chwili nie ma.
  • 0

Obrazek
mariohyper
Predator

Medale: 3
Reputacja: 11

Postprzez Frytq » 29 gru 2016, o 12:55

Najlepiej chyba kupić teraz na cdkeysach za około 120zł. Gra pewnie i tak szybko stanieje po premierze. Ale jak cdkeysy mają tani pre-order to trzeba brać póki jest, żeby nie było jak z Civilization VI. W sierpniu albo wrześniu można było dostać chyba za 123 złote, po premierze trzeba było zapłacić dużo więcej.
  • 0

Frytq
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez mariohyper » 29 gru 2016, o 13:10

Tak, tylko ze chciałem kupić bezpośrednio na STEAM za eurogabeny. Czemu myślisz że gra szybko stanieje? Ten RE akurat chyba będzie , jednym z lepszych w końcu powrót w stronę horroru, a nie akcji. Taka mam nadzieję, oczywiście.
  • 0

Obrazek
mariohyper
Predator

Medale: 3
Reputacja: 11

Postprzez TomHa » 4 sty 2017, o 18:54

OK, czas powoli rozglądać się za jakąś ofertą preorderową, w dobrej cenie - póki co, na cdkeysach promo brak - liczę, że się jeszcze pojawi gierka w cenie ok. 120 zeta za podstawkę :) Wszędzie indziej drogo, że aż boli :)
No i fajnie byłoby, gdyby Capcom ujawnił co będą zawierać trzy dlc, wchodzące w skład SP, bo może promka ewentualna obejmie też wersję deluxe, która obecnie kosztuje najmniej nieco ponad 210 zł;
Liczę na dodatki fabularne, bo lumpy, giwerki i jakieś tam rajdy pewnie ogłosiliby już teraz, niemniej wolałbym się upewnić, zanim utopię dwie stówki i dostanę stroje z poprzednich części, co absolutnie mnie nie kręci :D
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez serafek5 » 4 sty 2017, o 18:57

Na CDP jeśli dobrze pamiętam wcześniej preorder był za 140 zł i z blikiem wychodziło 120.
  • 0

Obrazek
serafek5
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 12

Postprzez TomHa » 4 sty 2017, o 19:00

Ni mam blika :D poza tym już jest cena 169.90 więc za drogo :D
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez Breaking Bread » 11 sty 2017, o 17:35

Nie grałem jak dotąd w żadnego Residenta i nie interesowałem się tą serią, ale wszyło demo do RE7 i postanowiłem, że warto przyjrzeć się temu a może jednak to będzie gra dla mnie. Jak wygląda powiązanie Resident Evil jeżeli mówimy o kolejne części. Czy trzeba znać fabułę poprzednich części?
  • 0

Obrazek
Breaking Bread
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez TomHa » 12 sty 2017, o 10:56

Breaking Bread napisał(a):Nie grałem jak dotąd w żadnego Residenta i nie interesowałem się tą serią, ale wszyło demo do RE7 i postanowiłem, że warto przyjrzeć się temu a może jednak to będzie gra dla mnie. Jak wygląda powiązanie Resident Evil jeżeli mówimy o kolejne części. Czy trzeba znać fabułę poprzednich części?

Teoretycznie można siódemkę ograć bez znajomości reszty gier z uniwersum RE - choć Capcom zapowiedział już, że miłośnicy RE znajdą w najnowszej odsłonie wiele odniesień do całej serii - niemniej, moim zdaniem warto zapoznać się z całym cyklem ;]

Na Twoim miejscu zacząłbym od zremasterowanych pierwszych odsłon (RE1 i RE0) szczególnie, że często można je wyrwać w naprawdę zacnej cenie, następnie - w oczekiwaniu na odnowioną Dwójkę i Trójkę - łyknąłbym RE4 i RE5, obie te części były nowym podejściem do tematu RE (szczególnie Czwórka) a potem to albo się wciągniesz i zaliczysz całość, albo nie ;-)
Mówię tu o ostatniej odsłonie, czyli RE6, która nie każdemu przypadła do gustu - mnie osobiście tak, ze względu na naprawdę potężną, czterowątkową kampanię dla singla, choć oczywiście jak w przypadku całej serii, tak i tutaj można i trzeba narzekać na sterowanie, które nie raz potrafi podnieść ciśnienie bardziej, niż atakujące gracza maszkary ;]

Są jeszcze poboczniaki, czyli RE: Revelations 1 i 2, które także są całkiem solidne, o ile podejdzie ci reszta serii i nieco inna koncepcja rozgrywki ;-)

No i jeszcze świetne filmidła RE są, ale mam na myśli animacje japońskie, nie te crapiszcza z Milą Jowowicz i jej mężulkiem :D
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Postprzez letsgamingtogame » 16 sty 2017, o 13:48

Tez nie mozecie przejasc jednej z misji w re6 ? To jest chyba polowa 3 rozdzialu kampani chrisa, jest nadbrzeze i trzeba biegac/uciekac przez zombie przez takie molo
Ja tam ciagle jak jestem pod koniec to wpadam w tekstury...
  • 0

Obrazek

Intel core i5 5200u 2.20-2.70GHz * Nvidia GeForce 920m 2GB vram * Ram:6GB * Dysk: 1TB * Windows: 10
letsgamingtogame
Robin Hood

Reputacja: -3

Postprzez TomHa » 16 sty 2017, o 14:31

Nie, ja miałem tylko problem ze sterowaniem, jak się pod koniec kampanii (chyba) Chrisa nawiewało po schodach (to był jakiś rodzaj silosu chyba) przed jednym z większych bossów, za każdym razem genialne sterowanie powodowało, że nie zdążyłem umknąć przed kolesiem :D
Po czterdziestej próbie w końcu się udało, ale to był dopiero początek starcia :D
  • 0

TomHa
Wiedźmin

3000 (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry PC