Petycja o porty gier SEGI na PC!

Re: Petycja o porty gier SEGI na PC!

Postprzez jeti » 25 sty 2014, o 17:10

Bayonetta - małe szanse, bo raczej nie będą chcieli gryźć się z Nintendo, którym sprzedali exa.
Valkyria Chronicles - Jedynka sprzedała się w miarę znośnie, jak na jedną platformę, ale z każdą kolejną odsłoną seria leciała na łeb. Jest na tyle źle, że ostatnia część to gra przeglądarkowa...
Vanquish - mimo zakończenia, które sugeruje kontynuację, marka raczej została zabita, bo sprzedała się tylko w ok. 1 mln. egzemplarzy.

A Shenmue? Ktoś w ogóle wierzy, że są na to jakiekolwiek szanse? Na taką kolekcję HD moglibyśmy liczyć tylko wtedy, kiedy Sega zechciałaby stworzyć trójkę, a to by było dla nich wyłącznie utopienie kasy.

Największe szanse na gry z serii, które jakoś trzymają się od lat - Virtua Fighter 5: Final Showdown, może House of the Dead: Overkill? Nie są to może wielkie hity, ale firma raczej nie utopiła w nich wielkiego budżetu. Do tego mogą dojść jakieś kotleciki pokroju ostatniego After Burnera czy czegoś w tym stylu. Ja niestety w sukces petycji nie wierzę, bo jeśli szkoda im kasy na zlokalizowanie Yakuzy 1 & 2 HD, Yakuzy 5 i Yakuzy Ishin na angielski, to co dopiero na porty...

Oczywiście będzie miło, jeśli się pomylę.
  • 0

Obrazek
jeti
VIP

Reputacja: 1

Postprzez TomHa » 25 sty 2014, o 21:46

No o Shenmue były konkretne newsy w sieci (przecieki) że jest już gotowa reedycja na PC (w 2012) i od jej sukcesu zależy powstanie trójki :) Za to bezwzględnie porzucili Shenmue Online, czy jak to tam miało się nazywać ;>
  • 0

| INDIE GALA | HH | LISTA | ZAPISY |

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 24

Postprzez jeti » 25 sty 2014, o 23:46

Były plotki o wersjach na XBLA i PSN, ale za bardzo podejrzane wydaje mi się to, że reedycje są gotowe od dawna. Sega to duża firma, ale od kilkunastu lat boryka się z problemami finansowymi i takie bezsensowne trzymanie gry od trzech lat gotowej do wydania byłoby z ich punktu widzenia zwyczajnie głupie.

Oczywiście w zeszłym roku nieco zamieszania zrobiła też wspólna fotka Suzukiego z Cernym, ale imo media to trochę znadinterpretowały, a i architekt PS4 chciał wykorzystać swoje 5 minut. Panowie trzasnęli sobie focię na imprezie branżowej, a ludzie oczywiście zinterpretowali to jako zapowiedź Shenmue 3.
  • 0

Obrazek
jeti
VIP

Postprzez spiken0 » 26 sty 2014, o 00:17

Jakoś nie widzę shenume 3, jeśli zrobią prawdziwą i godną kontynuację to w dzisiejszych czasach takie gry się nie sprzedają(wsumie wtedy też się nie sprzedały;),jest to w dużej mierze przygodówka z innymi elementami, z drugiej strony jeśli zrobią "kolejne uncharted" to fani i media ich zmasakrują.
  • 0

spiken0
Robin Hood

Postprzez Renusek » 26 sty 2014, o 11:11

jeti napisał(a):Bayonetta - małe szanse, bo raczej nie będą chcieli gryźć się z Nintendo, którym sprzedali exa.

Nintendo zapłaciło za zrobienie dwójki i posiada prawa tylko do Bayonetty 2, do jedynki ma prawa tylko i wyłącznie SEGA.

jeti napisał(a):Oczywiście będzie miło, jeśli się pomylę.

Miejmy nadzieję, że tak będzie :D
  • 0

Renusek
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Jerry » 26 sty 2014, o 15:22

A może zróbmy petycje do Nintendo o porty ich gier na PC!!1 Przecież N po wydaniu WjU tak cienko przędzie, że im się będzie opłacało! A kto nie chciałby zagrać w Mario, Zelde albo Smash Bros na kompie?! PISZMY PETYCJE DO NINTĘDO!
  • 0

Jerry
VIP

Medale: 3
Reputacja: 36

Postprzez TomHa » 26 sty 2014, o 15:43

Nintendo nadal ma swoją konsolę, przez co ma swój własny rynek i zarabia na tyle, że jest nadal w branży :]
Sega nie ma swojego sprzętu, więc musi korzystać z różnych platform, co by koniec z końcem związać ;> Od jakiegoś czasu rynek gier PC - głównie za sprawą cyfrowej dystrybucji - przeżywa swój renesans, więc nic dziwnego, że coraz więcej firm zaczyna patrzeć na niego łakomym okiem ;]
W przypadku Segi, większość starszych tytułów (w tym te z DC) da się bez problemu zemulować na PC, ew. można sobie kupić używanego DC i pograć w gierki, nie patrząc na łaskę wydawcy, jednak byłoby fajnie, gdyby część starszych i niedostępnych na PieCu hiciorów jednak na nim zawitała :]
Ankieta, jak i dyskusja są nieobowiązkowe i zastanawia mnie zawsze postawa osób przeciwnych takim inicjatywom - co takiego stanie się IM, gdy Sega pod wpływem takiej petycji wyda swoje gry na PC, co takiego stanie się IM, gdy petycja będzie bezowocna i po co w ogóle interesują się czymś, co ich nie interesuje :D
Dziwny jest ten świat :]
  • 0

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! …Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
TomHa
Wiedźmin

Postprzez upperi » 26 sty 2014, o 16:00

TomHa napisał(a):(...) zastanawia mnie zawsze postawa osób przeciwnych takim inicjatywom (...)

A mnie niezmiennie bawi postawa soszjalmidjowego pokolenia, które myśli, że ich lajk dramatycznego posta na fejsie czy pod petycją zmieni oblicze świata. Gdyby to jeszcze te lajkowanie było w jakiś sposób podparte rzeczywistymi danymi osobowymi - mam jeden głos i oto ja, Jan Kowalski, popieram to i to. A tutaj mamy michasia1990 i rado-45-lo, którzy "podpisują" petycję. Weście sobie uruchomcie bota i niech wam to milion razy podpisze :E Albo kupcie za 3,50 tysiąc lajków od Chińczyków czy Turków :trollface:
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez TomHa » 26 sty 2014, o 16:12

Nadal nie wyjaśniłeś dlaczego jesteś przeciwny takim akcjom, skoro nie musisz brać w nich udziału i w najzwyklejszy w świecie sposób możesz je zignorować :D Sam fakt, że śmieszą Cię takie inicjatywy nie jest wystarczająco rozsądnym argumentem, przemawiającym przeciw takim akcjom :]
Zasadniczo, w polskim necie nadal panuje przekonanie, że każda sprawę należy odpowiednio obszczekać, szczególnie jeśli nas nie dotyczy ;> Jak z Wczesnym Dostępem na steamie - zdecydowana większość krytykuje projekt, tymczasem ten święci triumfy, a z wypowiedzi krytykantów promieniuje jedna, bardzo wyraźna konkluzja - gry w fazie alpha / beta POWINNY BYĆ ZA DARMO! :D
Tutaj jest podobnie - nie interesują mnie stare gry SEGI, nie interesuje mnie ich zakup w wersji PC, więc nie chcę żeby wyszły na PC, nawet jeżeli inni chcą, mój świat się rozpadnie na atomy, jeżeli petycja okaże się skuteczna, Ci którzy biorą w niej udział są niepoważni, trzeba ich skrytykować, co by otrzeźwieli i tak dalej :>

Naprawdę nie wiem która postawa jest śmieszniejsza :]
  • 0

TomHa
Wiedźmin

Postprzez upperi » 26 sty 2014, o 16:17

Ja mam po prostu nadzieję (naiwną), że ludzie dorosną i zrozumieją, że petycje podpisuje się imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL/adresem.
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez Jerry » 26 sty 2014, o 16:31

upperi napisał(a):Ja mam po prostu nadzieję (naiwną), że ludzie dorosną i zrozumieją, że petycje podpisuje się imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL/adresem.

To
  • 0

Jerry
VIP

Medale: 3
Reputacja: 36

Postprzez TomHa » 26 sty 2014, o 16:36

Gdyby to Sega wyszła z taką petycją, to musiałaby stworzyć zasady weryfikacji, o których piszesz - natomiast gracze nie muszą, bo dla nich liczy się szum e-medialny jaki ew. wzbudzą, niż zasady tworzenia petycji :) Zdaje się, że byłby kłopot z ochroną danych osobowych, bo kto zagwarantowałby uczestnikom, że ich dane nie zostaną sprzedane / przekazane / przekręcone, skoro w/w inicjatywa jest dziełem osób prywatnych?
Poza tym, być może serwis w którym stworzono tę petycję - change.org - dostarcza narzędzi pozwalających na stworzenie bardziej szczegółowych statystyk, dotyczących poszczególnych głosów (z jakiego IP ile razy, ilość unikalnych głosów, itp.) oraz zapobiega korzystania z botów i innych bajerów, pozwalających podbijać ilość głosów ;]

Internet rządzi się swoimi prawami i nie zawsze w zgodzie z zasadami, jakie obowiązują w realnym świecie ;> Edukować innych oczywiście możesz, ale to walka z wiatrakami, jak np. zwracanie uwagi komuś, że pisze się 'każdy', nie 'karzdy' i tak dalej ;>
  • 0

TomHa
Wiedźmin

Postprzez FotelSkrzypi » 12 mar 2015, o 17:02

Valkyria Chronicles sold over 200,000 copies on Steam.
Jak na sprzedaż w okresie krótszym niż 2 miesiące to wynik jest raczej świetny.
  • 0

Obrazek
FotelSkrzypi
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 2000 (1)
Reputacja: 47

Postprzez TomHa » 16 gru 2016, o 23:23

https://shenmue.link/order/?en

Grę już można zamawiać ;-) podobno przyszłoroczna, grudniowa premiera nie jest zagrożona, a tymczasem ew. remastery poprzednich odsłon serii wciąż owiane są mgłą milczenia ze strony kogokolwiek, kto ma aktualnie prawa do marki Shenmue, przynajmniej w kontekście starych części ;-)
  • 0

TomHa
Wiedźmin

Postprzez Revan » 12 cze 2017, o 23:32

Odkopuję temat-dinozaura i to nie z powodu Segi, ale Ni No Kuni 2 wyjdzie na PC:
https://www.rockpapershotgun.com/2017/0 ... announced/
Poproszę pierwszą część do kompletu.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 9
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 75

Postprzez TomHa » 13 cze 2017, o 01:29

Revan napisał(a):Odkopuję temat-dinozaura i to nie z powodu Segi, ale Ni No Kuni 2 wyjdzie na PC:
https://www.rockpapershotgun.com/2017/0 ... announced/
Poproszę pierwszą część do kompletu.

Gdzie można wpłacać te "piniundze"?! :D Biorę od razu, trzy sztuki! ;-)
PC przeżywa kolejny renesans, bez dwóch zdań! ;-)
  • 0

TomHa
Wiedźmin

Poprzednia strona

Powrót do Gry PC