Starsze gry PC

Moderator: Redaktorzy

Starsze gry PC

Postprzez haskii » 4 kwi 2019, o 12:50

Witam serdecznie, za tydzień wyjeżdżam do pracy za granicę, wczoraj kupiłem używanego laptopa, żeby po pracy sobie pograć w jakieś stare tytuły i przejrzeć neta. Tutaj pojawia się prośba do Was, czy możecie mi polecić jakieś gierki (gatunek jest obojętny), które najlepiej jakby były na gogu i działały bez internetu?

Specyfikacja laptopa:
i5-4300U
4GB ram,
dysk SSD 240 GB
Edit: Grafika: Intel Hd Graphics 4400 (integra)
  • 0

Ostatnio edytowano 4 kwi 2019, o 13:23 przez haskii, łącznie edytowano 1 raz
haskii
Łowca

Reputacja: 0

Re: Starsze gry PC

Postprzez Armin » 4 kwi 2019, o 12:58

a grafika?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 7
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Quoyque » 4 kwi 2019, o 13:00

Heroes of Might & Magic III - pójdzie na kalkulatorze. Gra legenda.
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez Armin » 4 kwi 2019, o 13:02

pomijajac karte graficzną to z dobrych i tanich gier na gog moglbys zaopatrzyc sie w darkest dungeon
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 7
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 1

Postprzez EdmundBA » 4 kwi 2019, o 13:04

haskii napisał(a):na gogu i działały bez internetu?

Przecież wszystkie gry na GOGu odpalisz bez neta. Ściągasz instalator przez przeglądarkę i jedziesz. Albo GOG Galaxy tylko musisz potem iść do katalogu z grą i tak skopiować skrót do gry bo ten tworzony prze Galaxy wymaga odpalonego launchera do grania.

Co do gier - sklepik jest na tyle mały że znajdziesz coś dla siebie.

Co do gier to nie wiem czy masz myszę? Bo męczenie action RPGów bez niej jak Torchlight czy niedawny Diabełek ]:-> to nie dla mnie.

Z innych polecę Disciples 1 i 2, Underrail, Divine Divinity, Zeus+Poseidon, Pharaoh+Cleopata, Emperor: Rise of the Middle Kingdom a także Battle Isle Platinum dla Incubation.
Z nowszych może Battle Brothers z dodatkami a także Factorio.

O promocje się nie martw, na GOGu są one tak częste że nie opłaca się prawie kupować po pełnej cenie (może poza paroma grami jak Factorio czy inne).
  • 0

Ostatnio edytowano 4 kwi 2019, o 13:13 przez EdmundBA, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez haskii » 4 kwi 2019, o 13:22

Armin napisał(a):a grafika?

Zapomniałem! Grafika jest zintegrowana
Intel hd graphics 4400
  • 0

haskii
Łowca

Postprzez tigritron » 4 kwi 2019, o 14:42

Total Annihilation
Fallout 1,2
Indiana Jones & Emperor Tomb
Sin Gold
Swat 4 albo Swat 3
Clive Barker's Undying
Blood 2
Aliens v Predator (2000)
Dark Reign
Shogo Mobile Armor Division
Outlaws + Handfull of missions
Krush kill 'n destroy
Earth 2150
Disciples 2 gold
  • 0

tigritron
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 16

Postprzez kmpt » 4 kwi 2019, o 14:58

Alien Nations
The Nations Gold Edition
Heroes of Might & Magic III i IV
Heroes Chronicles
Heroes of Might and Magic 4
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura
Gorky 17
Jazz Jackrabbit 2
Settlers III i IV
Stronghold HD
Jagged Alliance 2
Worms Armageddon
Robin Hood: The Legend of Sherwood
Desperados: Wanted Dead or Alive
Commandos 2 i 3

PS. Miałem kiedyś laptopa z tą integrą intela (możliwe, że trochę niższy model, nie pamiętam dokładnie) i ogólnie rzecz biorąc nie tykałbym żadnych gier w 3D, u mnie cięło nawet Giants Citizen Kabuto ;)
  • 0

Nothing kills me. I'm immune to 179 different types of poison. I know because I ingested them all at once when I was deep undercover in an underground poison-ingesting crime ring.
Rick Ford
kmpt
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 26

Postprzez Modest » 4 kwi 2019, o 15:04

Koledze niekoniecznie musiało chodzić o dwudziestoletnie klasyki, tylko o takie gry, które odpalą mu na jego starym (czytaj: słabym) laptopie. Sam posiadam takiego z jeszcze gorszą specyfikacją, a bez większych problemów gram w praktycznie wszystkie gry wydane do 2013 roku. Później wyszły nowe konsole i wzrosły wymagania sprzętowe, lecz wciąż mogę zagrać w niektóre świeże i znane gry, o tych niezależnych nawet nie wspominając.
  • 0

Modest
Zbanowany

Reputacja: -50

Postprzez haskii » 4 kwi 2019, o 16:45

Modest napisał(a):Koledze niekoniecznie musiało chodzić o dwudziestoletnie klasyki, tylko o takie gry, które odpalą mu na jego starym (czytaj: słabym) laptopie. Sam posiadam takiego z jeszcze gorszą specyfikacją, a bez większych problemów gram w praktycznie wszystkie gry wydane do 2013 roku. Później wyszły nowe konsole i wzrosły wymagania sprzętowe, lecz wciąż mogę zagrać w niektóre świeże i znane gry, o tych niezależnych nawet nie wspominając.

Troszkę racji masz, ale niektóre z tych, które koledzy wyżej wymienili z chęcią ogram :=) Bardzo Ci się laptop grzał przy tych bardziej "świeższych" grach?
  • 0

haskii
Łowca

Postprzez Modest » 4 kwi 2019, o 20:31

Trochę się grzał, ale sama temperatura nieszczególnie wpływała zarówno na wydajność, jak i komfort gry (nieco mogła pomóc moja podkładka chłodząca). Większym problemem była bardzo głośna praca wiatraka - gdybyś chciał pograć w jakąś nowszą grę, to polecam w słuchawkach.
  • 0

Modest
Zbanowany

Postprzez buck » 4 kwi 2019, o 21:17

Modest napisał(a):Trochę się grzał, ale sama temperatura nieszczególnie wpływała zarówno na wydajność, jak i komfort gry (nieco mogła pomóc moja podkładka chłodząca). Większym problemem była bardzo głośna praca wiatraka - gdybyś chciał pograć w jakąś nowszą grę, to polecam w słuchawkach.

a jesteś pewien, że grałeś na integrze? Mam laptopa z 2010r, i o ile grałem na nim i w Dead Island i w Borderlands, to na integrze cięły się nawet Deus Ex i Soldier of Fortune 2..
Tu integra pewnie jest szybsza, ale raczej nie za wiele.
A może o wiele? https://www.morele.net/wiadomosc/intel- ... acja/2477/
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez Modest » 5 kwi 2019, o 20:57

buck napisał(a):a jesteś pewien, że grałeś na integrze? Mam laptopa z 2010r, i o ile grałem na nim i w Dead Island i w Borderlands, to na integrze cięły się nawet Deus Ex i Soldier of Fortune 2..
/2477/

Nie doprecyzowałem. W moim laptopie jest również karta Geforce 720M i jej tematu w sumie nie zgłębiałem - zapewne jest słabiutka, lecz mimo wszystko mocniejsza niż karta zintegrowana kolegi, który ma za to lepszy procesor. Ciężko wypowiedzieć mi się na temat jej wydajności, bo miałem z nią różne przeboje:
Spoiler: pokaż
Life is Strange działało płynnie w najniższej rozdzielczości i najniższych detalach, Need for Speed: Rivals działał nieco poniżej 30 klatek w niskich detalach i niskiej rozdzielczości. Fifa 13 działała bardzo płynnie, a Fifa 14 zaledwie w kilkunastu klatkach na sekundę. Pierwsze Call of Juarez krztusił się nawet na Direct X 9 i na niskich detalach, a Driver: Parallel Lines z 2006 roku w niektórych miejscach mocno przycinał. Inna sprawa, że takie Remember Me działało płynnie w całkiem niezłych detalach i rozdzielczości. Gry takie jak Prototype 2, Sleeping Dogs - podobnie. Choć wymieniony przez ciebie Deus Ex (u mnie Human Revolution) w 20 klatkach chodził nawet w najniższej rozdzielczości.

Jak widać data wydania gry nie jest regułą. Proponuję zorientować się, instalując gry z poszczególnych lat, ewentualnie poszukać w internecie jakichś spisów nad wyraz zoptymalizowanych gier.
  • 0

Modest
Zbanowany

Postprzez buck » 5 kwi 2019, o 21:12

najłatwiej na notebookcheck
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Powrót do Gry PC