Steam na Linuksie

Moderator: Redaktorzy

Steam na Linuksie

Postprzez PanHagrid » 22 sie 2018, o 09:51

https://steamcommunity.com/games/221410 ... 5739350561

Aleluja, Gaben ogłasza większe wsparcie dla Linuksa, implementacja Wine (dokładnie Protona) jest teraz wbudowana w linuksową wersję Steam. Niedługo będzie można się pozbyć Windy.

Zostaje czekać aż to wyjdzie z bety
  • 0

PanHagrid
Łowca

Reputacja: 0

Re: Steam na Linuksie

Postprzez EdmundBA » 22 sie 2018, o 10:28

No to teraz czekamy na Linuksa zaprojektowanego dla ludzi spoza branży IT* i może jako drugi system będzie dobry (zostawiając sobie starą Windę dla programów wymagających jej).

*próbowałem do niego przekonać się kilka razy, testując kilka distro i nie jest za dobrze jeśli chodzi o przybliżenie tego systemu dla przeciętnego zjadacza bezglutenowego chleba... pogmatwane instalacje, pomoc forumowa na poziomie eletroda peel etc,
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez Soul Reaver » 22 sie 2018, o 11:39

EdmundBA napisał(a):No to teraz czekamy na Linuksa zaprojektowanego dla ludzi spoza branży IT* i może jako drugi system będzie dobry (zostawiając sobie starą Windę dla programów wymagających jej).

*próbowałem do niego przekonać się kilka razy, testując kilka distro i nie jest za dobrze jeśli chodzi o przybliżenie tego systemu dla przeciętnego zjadacza bezglutenowego chleba... pogmatwane instalacje, pomoc forumowa na poziomie eletroda peel etc,

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Rodzice używają linuxa, bo kupili lapka bez systemu. Postawiłem im Minta jeśli dobrze pamiętam i nie mają z nim najmniejszego problemu. Przeglądarka, poczta, edytor tekstu ...
Jakby potrzebowali coś zainstalować - w "Menu Start" znajduje się odpowiedni program ... o ile nie "musisz" pracować z jakimś konkretnym programem, to powinieneś znaleźć tu większość potrzebnych sobie programów. A że wygląda inaczej niż Winda - były i dystrybucje, które miały go imitować do bólu.
Żeby nie było, ja na swoim lapku nie mam linuxa, nie używam tego systemu aktywnie od dobrych paru lat, ale nie oznacza to, że nie wrócę.
  • 0

Soul Reaver
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 31

Steam na Linuksie

Postprzez Kellywhora » 7 gru 2018, o 01:29

Upewnic sie potrzebuje, bo z info na Steam wynika, ze wersji polskojezycznej nie ma ... ma ktos z was ktoras z tych gier przez Steama? Jest PL, czy nie?
  • 0

Kellywhora
Zbanowany

Reputacja: -50

Postprzez Armin » 7 gru 2018, o 01:40

Kellywhora napisał(a):Upewnic sie potrzebuje, bo z info na Steam wynika, ze wersji polskojezycznej nie ma ... ma ktos z was ktoras z tych gier przez Steama? Jest PL, czy nie?

ale jakie gry?
o co ci chodzi?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)