Phoenix Point

Moderator: Redaktorzy

Phoenix Point

Postprzez warhameron » 31 maja 2018, o 13:17

• 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 17

Re: Phoenix Point

Postprzez pst » 12 mar 2019, o 20:41

Epic exclusive (na rok, podobnie jak Metro).
  • 0

pst
Robin Hood

Reputacja: 5

Postprzez Armin » 12 mar 2019, o 20:42

cena nawet spoko, niewygorowana bo 99zl
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -33

Postprzez Lemistio » 12 mar 2019, o 21:29

Złożyłem od razu refund, nie będą mi pluć w twarz takimi nagłymi zmianami, rozumiem jakby nadal dostarczyli ZAZNACZONE platformy a nie taki bajzel. A samą grę spiracę.
  • -1

Obrazek
Lemistio
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 0

Postprzez mori » 13 mar 2019, o 06:06

@up, spiracisz, bo nie sztim? ....
  • 0

mori
Hitman

Reputacja: 15

Postprzez EdmundBA » 13 mar 2019, o 09:39

Zawsze mam bekę z takich ludzi, taka drobnostka jak zmiana launchera i zarzynają rzucać wielkimi hasłami.
I deklaracja spiracenia.
Po co piracić z podejrzanych stron jak masz coś trochę (no chociaż Epicowe „zabezpieczenia" to nie takie super) jak możesz mieć legitnie, szybciej i z regularnym łataniem?
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez muniek1555 » 13 mar 2019, o 11:44

A ja mam bekę z takich ludzi co piszą takie bzdury ja ty. Nie chce Epica to jego wolny wybór, chce spiracić to też jego wolny wybór. Ja np Epica nie ruszam kijem nie zamierzam nigdy instalować i brać czy kupować od nich żadnej gry ale nie piracę bo mam ponad 4200 gier na stemie i mam w co grać a na czasowe ekskluziwy epica po prostu poczekam (i to chyba tylko na metro bo reszta to indie paździerz). On robi inaczej i co z tym zrobisz?? Podpowiem ci: WIELKIE NIC więc daj sobie spokój :)

EdmundBA napisał(a):Zawsze mam bekę z takich ludzi, taka drobnostka jak zmiana launchera i zarzynają rzucać wielkimi hasłami.
I deklaracja spiracenia.
Po co piracić z podejrzanych stron jak masz coś trochę (no chociaż Epicowe „zabezpieczenia" to nie takie super) jak możesz mieć legitnie, szybciej i z regularnym łataniem?
  • 0

muniek1555
Robin Hood

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez xarlo12 » 13 mar 2019, o 12:28

@up
No, ale mądre, chce spiracić, jego wybór.

Ja naprawdę jestem ciekaw, jak wy byście postąpili w sytuacji Epicu. Nieważne, co zrobisz, i tak 99% ludzi będzie kupować na Steamie. Spójrzcie na GOG i ile osiągnął. Wydawcy go olewają, ludzie, którzy tam kupują, to nisza. Sony robiło to, co Epic, od lat i każdy miał na to wywalone i koniec końców ludzie kupowali konsole, bo trza było.
  • 0

xarlo12
Łowca

Postprzez muniek1555 » 13 mar 2019, o 12:44

xarlo12 napisał(a):@up

Ja naprawdę jestem ciekaw, jak wy byście postąpili w sytuacji Epicu. Nieważne, co zrobisz, i tak 99% ludzi będzie kupować na Steamie. Spójrzcie na GOG i ile osiągnął. Wydawcy go olewają, ludzie, którzy tam kupują, to nisza. Sony robiło to, co Epic, od lat i każdy miał na to wywalone i koniec końców ludzie kupowali konsole, bo trza było.

No ale to jest prawda jeśli ktoś chce coś spiracić to nie widzę sensu w moralizowaniu takiej osoby i pisaniu jaka jest zła, straszna i nie dobra bo i tak zrobi co zechce. Tak jak podkreśliłem ja nie piracę bo mam bogatą bibliotekę i szacunek do twórców (nie mylić z wydawcami bo tych w ogóle nie szanuję bo oni nie szanują nas graczy). Ale jeśli ktoś chce coś zrobić to jego wolny wybór i czy to będzie forma protestu że dana gra nie jest na jednej czy drugiej platformie czy zrobi to z zupełnie innego powodu jego sprawa. Wszak możemy protestować na różny sposób.
  • 0

muniek1555
Robin Hood

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Nosterex » 13 mar 2019, o 16:11

https://www.gry-online.pl/newsroom/jesl ... po/z91bd11
Studio Snapshot Games poinformowało, że osoby, które wsparły kampanię crowdfundingową gry Phoenix Point w serwisie Fig.co, otrzymają obiecane klucze na Steam lub GOG dopiero po zakończeniu rocznego okresu ekskluzywności tytułu w sklepie Epic Games.
Użytkownicy (...) mieli otrzymać grę na wybraną przez siebie platformę najpóźniej w dniu premiery.

Nie dziwię się, że ludzie ostro zareagowali...
  • 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez RoyKeane » 13 mar 2019, o 16:16

Porównywanie konsol do peceta :E. Tencent czasową ekskluzywnością tylko zraża do siebie ludzi. Zamiast walczyć cenowo to blokuje ludziom dostęp do gier, fantastyczny ruch pod względem marketingowym, no ale z drugiej strony czego innego oczekiwać po chińczykach.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 43

Postprzez Seyonne » 13 mar 2019, o 17:18

Nosterex napisał(a):
Studio Snapshot Games poinformowało, że osoby, które wsparły kampanię crowdfundingową gry Phoenix Point w serwisie Fig.co, otrzymają obiecane klucze na Steam lub GOG dopiero po zakończeniu rocznego okresu ekskluzywności tytułu w sklepie Epic Games.
Użytkownicy (...) mieli otrzymać grę na wybraną przez siebie platformę najpóźniej w dniu premiery.

Przyznam, że to jak niektórzy podpisują te umowy o wyłączność to jest szczyt PR ;D Gdyby tylko było to robione w sposób normalny to pewnie nawet Metro bym na tym Epicu kupił, ale za taki numer jak odwinęli to niech się w trąbkę pocałują. Tu sytuacja podobna, gracze mają obiecane klucze na steam i gog i nagle chu... w bombki strzelił i choinki w tym roku nie będzie.
Zarówno studiom, które tak robią jak i Epicowi życzę poważnych problemów finansowych (ehh marzenia)

No i oczywiście na wojnie zawsze najbardziej traci trzecia strona, czyli my :) Mam nadzieję, że za ten numer twórcy będą musieli oddać ludziom cały hajs ze zbiórki, bo w końcu nie wywiązali się z umowy.
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez xarlo12 » 13 mar 2019, o 17:24

Nosterex napisał(a):https://www.gry-online.pl/newsroom/jesli-wsparles-zbiorke-na-phoenix-point-na-swoj-klucz-steamgog-po/z91bd11

Dlatego ludzie mogą zrefundować. Nie chcesz gry na Epic, otrzymujesz zwrot albo czekasz rok. W czym problem?
  • 0

xarlo12
Łowca

Postprzez RoyKeane » 13 mar 2019, o 17:29

xarlo12 napisał(a):
Nosterex napisał(a):https://www.gry-online.pl/newsroom/jesli-wsparles-zbiorke-na-phoenix-point-na-swoj-klucz-steamgog-po/z91bd11

Dlatego ludzie mogą zrefundować. Nie chcesz gry na Epic, otrzymujesz zwrot albo czekasz rok. W czym problem?

W tym, że ludzie mieli obiecane klucze Steam/GOG, kiedy fundowali grę. Widać jednak, że chińczycy sypnęli hajsem, więc swoich oryginalnych fundatorów devs ma teraz w *zadzitrata*.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

6000 (1) 7000 (1)

Postprzez xarlo12 » 13 mar 2019, o 17:30

RoyKeane napisał(a):

Porównywanie konsol do peceta :E. Tencent czasową ekskluzywnością tylko zraża do siebie ludzi. Zamiast walczyć cenowo to blokuje ludziom dostęp do gier, fantastyczny ruch pod względem marketingowym, no ale z drugiej strony czego innego oczekiwać po chińczykach.

Cenowo walczyć chyba nie mogą, bo jakieś tam klauzurki ma steam odnośnie zgodności cen między sklepami - poza tym zgadnij czemu niby takich rzeczy na GOG-u nie ma. Poza tym jesteś pewien, że ceny nie są tańsze? Hades za 37, Phoenix Point za 99. Wiesz, że na KS PP chodził po 30$ lub 25$ jeśli byłeś jednym z 2k ludzi? Póki co ceny mają niższe.

PS Blokowanie dostępu do gier byłoby, gdybyś nie mógł gry kupować, bo ma blokadę na EU. Blokada, bo inny launcher?
  • 0

xarlo12
Łowca

Postprzez RoyKeane » 13 mar 2019, o 17:41

xarlo12 napisał(a):
RoyKeane napisał(a):

Cenowo walczyć chyba nie mogą, bo jakieś tam klauzurki ma steam odnośnie zgodności cen między sklepami - poza tym zgadnij czemu niby takich rzeczy na GOG-u nie ma. Poza tym jesteś pewien, że ceny nie są tańsze? Hades za 37, Phoenix Point za 99. Wiesz, że na KS PP chodził po 30$ lub 25$ jeśli byłeś jednym z 2k ludzi? Póki co ceny mają niższe.

PS Blokowanie dostępu do gier byłoby, gdybyś nie mógł gry kupować, bo ma blokadę na EU. Blokada, bo inny launcher?

Co z tego, że PP kosztował na zbiórce $30? Co to ma wspólnego z tym po ile gra jest sprzedawana w sklepie? Fakty są takie, że Tencent ogranicza dostępność gier oferując dane tytuły do zakupu JEDYNIE w swoim sklepie. To jest największy problem chińskiej platformy, że dążą do pełnego monopolu i próbują wyciąć zwykłe sklepy takie jak GMG czy Fanatical, no bo przecież wydawca nie może sobie wygenerować za darmo kluczy tak jak to może zrobić na Steamie.

Chińczycy to kosmiczne ceny, monopol i skrajnie antykonsumenckie praktyki, nic tylko wspierać taką inicjatywę.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

6000 (1) 7000 (1)

Postprzez EdmundBA » 13 mar 2019, o 18:02

Problem z tą grą jest taki, ze była ufundowana przez graczy ("zróbcie grę, podoba nam się, a jak skończycie to dajecie klucz na Steam/DRMfree), twórcy wystrychnęli ich na dudka zmieniając platformę na ostatnią chwilę.
Większość inwestorów musi się obejść ze smakiem na rok.
Coś takiego w innej branży by nie przeszło. Ale w branży gier każda patologia ma swoich obrońców, niestety.

Jakby mieli do wyboru Steam, GOG, Epic, DRMfree albo inne - to nie byłoby problemu.
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez RoyKeane » 13 mar 2019, o 18:18

EdmundBA napisał(a):Problem z tą grą jest taki, ze była ufundowana przez graczy ("zróbcie grę, podoba nam się, a jak skończycie to dajecie klucz na Steam/DRMfree), twórcy wystrychnęli ich na dudka zmieniając platformę na ostatnią chwilę.
Większość inwestorów musi się obejść ze smakiem na rok.
Coś takiego w innej branży by nie przeszło. Ale w branży gier każda patologia ma swoich obrońców, niestety.

Jakby mieli do wyboru Steam, GOG, Epic, DRMfree albo inne - to nie byłoby problemu.

Dokładnie, gdyby po prostu dorzucili jako opcję klucz Tencent to nie byłoby żadnego problemu.
Szkoda, że za jak za rok gra wyjdzie na Steamie i Gogu ludzie już o całej sprawie zapomną i gra się jakoś sprzeda :<.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

6000 (1) 7000 (1)

Postprzez warhameron » 13 mar 2019, o 19:11

Pojechali z grubej rury. Teraz to już mało kto da kasę na jakąkolwiek grę na kicku czy figu. Ciekawe czy znajdą się tacy co ich pozwą (bo na figu byli inwestorzy co wyłożyli grubszą kasę licząc na % od zysku + zwrot kapitału, a w tym momencie są marne szanse na zysk)
  • 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Reputacja: 17

Postprzez GThoro » 14 mar 2019, o 12:20

warhameron napisał(a):Pojechali z grubej rury. Teraz to już mało kto da kasę na jakąkolwiek grę na kicku czy figu. Ciekawe czy znajdą się tacy co ich pozwą (bo na figu byli inwestorzy co wyłożyli grubszą kasę licząc na % od zysku + zwrot kapitału, a w tym momencie są marne szanse na zysk)

Zysk jakiś będzie i to w tej chwili nawet gwarantowany. Epic dał im gwarancję sprzedaży na tyle wysoką, że gdyby wszystkie preordery zostały wycofane i musieli zwrócić kasę to dalej by byli na plusie.

Z drugiej strony, skoro już jest zapłacone (bo niezależnie czy się dana liczba kopii gier sprzeda czy nie, to Epic i tak musi im zapłacić) to można piracić :trollface:
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Następna strona

Powrót do Gry PC