X

W co graliście i polecacie/odradzacie?

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Re: W co graliście i polecacie/odradzacie?

Postprzez kmpt » 9 sty 2019, o 16:07

@aRo Też pamiętam ten błąd w tłumaczeniu :) W nowszych grach Artifexu podobne wpadki też się zdarzają :/ Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że najbardziej dopracowana była seria Nightmares from the Deep, a reszta to odcinanie kuponów (no może poza Enigmatis i Grim Legends, które bronią się klimatem i opowieścią)... tak czy siak nie ma co narzekać, za piątaka w bundlu od indie gali i tak się opłaca :E
  • 0

CPU: AMD Phenom II X3 720 @ Phenom II X4 20 3,4 Ghz MOBO: MSI 870-C45 RAM: (4x) 2GB OCz Low Voltage 1333Mhz GPU: GeForce GTX 760 4GB HDD: Samsung HD502HJ DVD: ASUS DVD-E616A2 PSU: SuperFlower SF-550P14XE CASE: Fractal Core 3000
kmpt
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez upperi » 9 sty 2019, o 16:28

Tekst w grach Artifeksu powstaje po angielsku i jest później tłumaczony na różne języki (w tym na polski). Niestety po ich grach widać, że tłumaczeniom brakuje nie tylko testów, ale często też najzwyklejszej korekty.
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez TheLastJedi » 9 sty 2019, o 18:35

Obrazek
Cortex Command

Ostatnio mój szwagier, który gra ze mną i moim bratem w gry raz do roku w jakiś coop, dał mi trudne zadanie. Powiedział że by zagrał w jakąś strategię. "Hmm... strategia w coop?" pomyślałem, przydałoby się coś bez tur żeby lekko upitym nie zasnąć w oczekiwaniu na turę innych...
Przefiltrowałem swoją bibliotekę steam na:
https://www.lorenzostanco.com/lab/
i o dziwo coś znalazłem!

Możemy grać w coop 4 osobowy w splitscreenie, k+m, sama klawa i/lub pady, wypas.
W tej grze sterujemy mózgami kontrolującymi zdalnie jednostki. Ludzkość osiągnęła już poziom gdzie mózgi ze świadomością są przenoszone do metalowych ciał i podbijają kosmos. Mamy prawie 10 frakcji(+nowe w modach) różnią się typami broni i jednostek. Podczas gry dowolnie przełączamy się między jednostkami i bezpośrednio nimi chodzimy, latamy jetpackiem, kopiemy złoto i strzelamy. Reszcie jednostek możemy wydawać proste polecenia, ustawiając tryb ich zachowania. Gra ma bardzo rozbudowaną fizykę, każde ziarnko piasku i płatek śniegu jest liczony, poddawany naciskowi naszych jednostek. Rozgrywka wygląda jakby grać w wormsy w czasie rzeczywistym z realistyczną fizyką. Arsenał broni robi wrażenie, każdy znajdzie coś dla siebie, sama zabawa fizyką daje mnóstwo frajdy.

Co najlepsze można w nią śmiało grać samemu i też wciąga, jest masa zawartości do ogrania.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 0

Postprzez serafek5 » 13 sty 2019, o 02:07

Obrazek
The Legend of Zelda: Skyward Sword [Wii] :macha: :macha:
Oj, długo ja tą grę miałem na oku. Już w 2016 po kupnie pierwszego Wii chodziła za mną najmocniej ze wszystkich gier ekskluzywnych na tę platformę. Zawsze jednak miałem z nią dwa problemy - po pierwsze, z początku nienawidziłem pchania do wszystkich gier na Wii niepotrzebnego sterowania ruchowego i unikałem go jak ognia, grając w co się da na padzie od GameCube. Po 2, ta gra zwyczajnie zawsze była dla mnie za droga jak na siedmio-(już)-letni tytuł. Jednak w końcu się zebrałem i kupiłem. I, omatko, niczego tak nie żałuję jak zwlekania tyle czasu. Gra jest genialna.
Na początku odrzucić może strasznie długi (bo ok. dwugodzinny) samouczek i standardowo już, jak na Nintendo przystało, nieme dialogi. Jednak po tutorialu gra pokazuje swoją siłę - czyli sterowanie motion plusem! Nie widziałem jeszcze gry z tak dobrze zrealizowanym, niewymuszonym sterowaniem ruchowym - i raczej nie zobaczę. Wszystko działa jak na leży - celowanie z łuku czy procy jest intuicyjne, a gra bezbłędnie wykrywa machnięcia pilotem - mieczem. Walka została też głównie pod to skrojona - nie liczy się wyczucie czasu w walce z przeciwnikiem, tylko sposób, w jaki machamy. Są oczywiście przeciwnicy, których można pokonać nawalając pilotem na ślepo, ale lwia ich część wymaga odpowiedniego oszukania ich, by w końcu zadać cios. Wokół tego zbudowano też kilka walk z bossami, które swoją drogą, co do jednej, są świetne i wyzywające gracza.
Moim głównym zarzutem wobec tej gry jest jednak powtarzalność lokacji. Cała gra dzieje się w trzech ułamkach świata - Lanayru Desert, Faron Woods i Eldin Volcano. Do tych trzech lokacji naprzemiennie wracamy, by odkryć w nich jakąś nową przestrzeń, zazwyczaj podobną wyglądem. Najbardziej denerwowało to na pustyni, która odrzuca samym wyglądem (jak chyba każda pustynia, w każdej możliwej grze), ale odwiedzanie po raz czwarty góry wulkanicznej też nie było szczególnie zajmujące. Muszę jednak pochwalić twórców, że Dungeony za każdym razem dostarczają jakąś nową mechanikę - czy to cofanie czasu, czy ochładzanie wody, czy też po prostu dają nam nowy przedmiot, który musimy wykorzystać odpowiednio aby przejść dalej.

Ogólnie rzecz biorąc - nie nudzi przez prawie 40 godzin i to jest chyba najlepsza rekomendacja. Jeżeli gra potrafi zaopatrzyć gracza w tyle atrakcji, że nie czuje upływającego czasu i wciąga jak bagno gameplayem, to chyba można ją nazwać czymś wielkim.

PS. Wspomnę jeszcze o grafice. Nie jest to technologiczne cudo (bo i Wii demonicznych bebechów nie ma), ale prezentuje się wyjątkowo dobrze jak na swoją platformę. Wiadomo, nie da się zamaskować paskudnie niskiej rozdzielczości, ale gra ogólnie celuje w pastelowy styl - dzięki temu tekstury z bliska wyglądają raczej jak malunki na ścianach, aniżeli rozpikselowany bajzel. Tak samo widoczki z oddali - wszystko wygląda jak namalowane na płótnie, co tylko dodaje grze klimatu i uroku.
Nic tylko grać :macha: . Przede mną Twilight Princess i A Link to the Past, a w dalszej przyszłości - Wind Waker i Ocarina of Time.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 12

Poprzednia strona

Powrót do O grach ogólnie