X

W co graliście i polecacie/odradzacie?

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Re: W co graliście i polecacie/odradzacie?

Postprzez BAQ1988 » 7 lis 2018, o 21:41

Armin napisał(a):grałeś po angielsku czy może znalazles jakieś dzialające spolszczenie do tej wersji z DLC, bo podobno są z tym jakies problemy, a jesli po angielsku to trudny ten język w tej grze?

Niestety to była sama podstawka, więc ciężko mi powiedzieć, jak to wygląda z dodanymi DLC (sądząc po poście wyżej wygląda nieźle).

Natomiast spolszczenie samej podstawki nie było złe, miało wprawdzie okazjonalne luki (niektóre wiadomości były po angielsku) - ale reszta była na tyle dobrze przetłumaczona, że nie było problemów. Sam poziom angielskiego nie był w mojej ocenie trudny, aczkolwiek z własnej wygody wolę akurat w strategie grać po polsku, jeśli jest tylko możliwość :)
  • 0

Obrazek
BAQ1988
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez Hemiq » 7 lis 2018, o 21:51

kmpt napisał(a):
Hemiq napisał(a):jednakże z chęcią zagrałbym w coś podobnego do tej gry.

Grałeś w Lord of the Rings: Conquest i Lord of the Rings: War in the North? Wybitne nie są, ale da się pograć :tak:

Grałem chwilę w War in the North - mam na PC ale czekam na przecenę na Xbox Marketplace - jeszcze mam X360 to bym sobie ograł na niej bo na PC już nie gram praktycznie - tylko Torchlight 2 i HoMM III :E
Conquest mam nóweczkę w folii na PC, ale nie otwieram bo czekam aż może podrożeje by ją pogonić drogo :trollface: chyba że też dorwę na X360 tanią używkę :)
A na PSP coś podobnego jest?
  • 0

http://photogameunboxing.blogspot.com/
Veni, vidi, vici - Gaius Julius Caesar
Masz pytanie o DRMach w pudełkowych grach - napisz!
Ukończone: 2017 2016 2015 2014
Hemiq
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 73

Postprzez EdmundBA » 7 lis 2018, o 22:44

Obrazek

Uff, jedna z pierwszych gier które kupiłem na świeżo założonym koncie Steam w czasach gry promocje Steamowe były dobre :trollface: A i tak musiałem kupić wersję na GOGu bo nawet z patchem Wesp5 miałem przygody jak z moim starym Radeonem 9500 - zainstalujesz grę kilkukrotnie i czasem działa a czasem nie. Powód nieznany. Ale mniejsza z tym.

Grę restartowałem przez te prawie 10 lat wiele razy, a to mi klan nie pasował, albo się zaciąłem albo inna gra zajęła moją uwagę, a to nowa łatka od Wesp5 wyszła a to coś innego.. ale w końcu się udało.

Powiadają że ta gra to „Deus Ex z wampirami". Coś w tym jest. Głównie przez model strzelania.
Fabularnie jest nieźle. Zadania poboczne - część z nich niezła ale mogło być lepiej. Za to te dobre są naprawdę warte czasu.
Rozwój postaci jest prosty - wykonujemy zadania, dostajemy XPki które potem wydajemy na rozwój umiejętności. Mamy trzy metody przekonywania postaci ale poza perswazją reszta nie jest warta świeczki. Skradamy się dużo ale nie da się ominąć nim wszystkiego.

Końcówka gry to test wytrzymałości dla gracza - masa walk. Apteczek jak na lekarstwo i jeśli nie rozwijaliśmy Unarmed to będziemy mieć problem z krwią, która także służy jako bateria dla umiejętności.
A te są przegięte. Celerity = bullet time to gwarancja wygranej. Potem buff walki wręcz i żegnaj Gienia.

Mówili że walka w grze ssie i muszę im przyznać rację. Walka wręcz jest koszmarna, jak w Risen 2 i 3 przeciwnicy mogą dashować w każdym momencie z każdej odległości co jest dla mnie patologią.
Strzelanie podobne jest do Deus Ex - zależnie od naszych umiejętności celownik skupia się szybciej ale bronie mają kosmiczny odrzut. Paradoksalnie walka na dystans bronią palną nie jest dobrym pomysłem...

Spory plus należy się za postacie i rozmowy, są napisane tak jak powinny, jak... normalne rozmowy a nie tak jak w dzisiejszych grach, gdzie bez owijania w bawełnę robią z ciebie chłopca na wysyłki. W tych nowych grach widać że pisane są przez niepiśmiennych ludzi i aspołeczne ludki. Dialogi w VtM Bloodlines były natomiast pisane przez prawdziwe dusze towarzystwa. :tak:
Najstraszniejsze jest to że voice acting do dzisiaj przebija większość wysokobudżetowych produkcji.
Postacie mają styl, są wyraziste. To mocny punkt gry.

+świetne postacie
+animacje twarzy
+bardzo dobre dialogi, współczesne gry mogą się uczyć
+zróżnicowane klany
+powrót w klimaty lat '90, moje ulubione, prawie jak odpalenie kolejny raz Archiwum X
-walka
-końcówka gry z masą walk
-nieszczęsne kanały
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez serafek5 » 8 lis 2018, o 01:11

Skorzystałem z ostatniej promocji (zresztą nadal trwającej) na PSN i zakupiłem Silent Hilla.
Jest to chyba jedyna tak stara gra, nie będąca platformówką, która wciągnęła mnie w całości od razu po kupnie. Klimat opuszczonego miasteczka jest genialny, fabuła ciekawi od pierwszych chwil, a intryga rozwija się bardzo powoli, przez co gracza ciekawi dalszy rozwój wydarzeń. Lokacje są genialnie zaprojektowane, tak samo przeciwnicy. O ile o oprawie wideo nie da się powiedzieć dzisiaj nic dobrego, o tyle oprawa audio to majstersztyk i to ona głównie robi tutaj robotę jeśli chodzi o straszenie gracza. A pomysł z radiem wrażliwym na potwory powinien być moim zdaniem częściej wykorzystywany w grach, bo jest świetny.
Nie sposób nie wspomnieć o mnogich zakończeniach gry - jest ich tutaj pięć, przy czym ja byłem zbyt leniwy, aby starać się o to dobre i na pierwszy ogień poszło zakończenie BAD+ - chciałem szybko przejść jedynkę przed zaczęciem dwójki, kiedyś tam się poprawi :E.
Jeśli chodzi o poziom trudności - na normalu utknąłem pod koniec gry i musiałem zacząć grę od nowa :E. Przy nieodpowiednim zarządzaniu przedmiotami leczniczymi i amunicją łatwo w tym trybie się przeliczyć. Za to potem zacząłem grę na poziomie łatwym i właściwie przebiegłem przez całość nie szczędząc amunicji, a grę skończyłem mając jeszcze jakieś 100 naboi do pistoletu, także tutaj mamy przesadę w drugą stronę.
Zawiodła mnie właściwie jedynie długość gry - za pierwszym razem dojście do parku rozrywki zajęło mi 5 godzin, a za drugim razem cała gra pękła w 4,5h. Trochę mało, ale pewnie dobilbym do pięciu gdybym tak nie szarżował przez pierwsze lokacje i zrobił zakończenie GOOD+. Mimo wszystko gra krótka, a tak się teraz mówi, że kiedyś to gry były lepsze i dłuższe :E

Uważam że dobrze przetrwała próbę czasu. Dla mnie wiele gier z PS1 jest dzisiaj niestety niegrywalne przez archaiczne sterowanie czy grafikę, jak chociażby pierwsze tomb raidery. Jednak ta gra wciąga od pierwszych chwil nawet 19 lat po premierze, a to coś znaczy. Zachęciła mnie jednocześnie do prześledzenia całej historii serii - teraz mam już końcówkę dwójki, a trójkę zacznę od razu po niej. Możliwe, że w przyszłym tygodniu będę miał czwórkę, a jak nie wyjdzie to będę polował na Origins i Downpour. W każdym razie na tą chwilę żałuję, że odkryłem te gry dopiero teraz, bo zdecydowanie są warte uwagi i szkoda, że tak ciężko je dzisiaj dostać.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

500 (1)
Reputacja: 12

Postprzez BAQ1988 » 8 lis 2018, o 02:52

Obrazek

Po wyczerpujących, tropikańskich przeżyciach i w przerwie od Borderlands 2 - przyszedł czas na coś szybkiego. Padło na Distraint, które wisiało na mojej wishliście, a dzięki steamowi mogłem ograć za free.

Distraint to psychologiczny horror w 2D, stworzony przez zaledwie jedną osobę - Jesse Makonena. Przyjdzie nam pokierować losami mężczyzny o nazwisku Price, który zostaje świeżo zatrudniony w firmie windykacyjnej. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy musi zająć mieszkanie starszej i schorowanej kobiety. Od tej chwili poczucie winy i koszmary nie przestaną bohaterowi towarzyszyć, a historia dopiero nabiera rozpędu....

+ fabuła oraz zakończenie,
+ świetny klimat psychologicznego horroru, budowany poprzez proste animacje, muzykę i odgłosy tła,
+ niepokój towarzyszący podczas całej rozgrywki (o strach tu raczej ciężko),
+ potrafi skłonić do refleksji

- króciutka (starczy na max 2-2,5 godziny),
- poziom zagadek (ograniczający się do "znajdź i użyj w odpowiednim miejscu)

Przyzwoita pozycja na jeden wieczór dla kogoś kto szuka opowieści w klimacie horroro-thrilleru psychologicznego i nie przeszkadza mu prosta grafika.
  • 0

Obrazek
BAQ1988
Robin Hood

Postprzez serafek5 » 8 lis 2018, o 20:56

No i chwilę temu pękł Silent Hill 2. Na początku nadmienię, że grałem w remaster na Xboxie One - słyszałem bardzo złe opinie o tym porcie i o spadkach klatek, więc nawet nie odpalałem tego na X360. Przez całą rozgrywkę nie uświadczyłem żadnego buga ani przycięcia, grafika wyglądała dla mnie zadowalająca.
A teraz co do samej gry: geniusz. Ta gra ma już 17 lat, a nawet dziś potrafi przestraszyć. Nie robi tego w ten sam sposób co inne gry tego typu, czyli poprzez liczne straszaki - ta gra lubuje się w budowaniu bardzo ciężkiego klimatu zaszczucia i ciągłego niebezpieczeństwa. Grałem w większości po ciemku i gra naprawdę robi robotę. Pod względem graficznym wygląda to teraz dużo lepiej niż w pierwszej części, projekty przeciwników potrafią więc wystraszyć, a lokacje nabrały szczegółów. Moment, w którym pojawia się Pyramid Head po raz pierwszy przyprawił mnie o ciarki - nie dlatego, że zjawił się jakoś nagle czy zachowywał się jakoś przerażająco, tylko przez samo jego stanie i ignorowanie moich strzałów. Ten moment zapadł mi chyba najbardziej przez całą grę.

Fabuła jest bardzo niejednoznaczna i wciąga jak bagno od pierwszej minuty, kiedy dowiadujemy się o licie od zmarłej żony. Kolejne skrawki opowieści odkrywane są przed nami bardzo powoli, a i sama historia jest dość ślamazarna - niedużo jest tutaj akcji czy dramatów, bo i sama historia jest niezwykle osobista. Ostatnia godzina gry wgniata w fotel i daje dużo do myślenia.

System walki nie zmienił się za bardzo, jedyna zmiana to jeszcze większa ślamazarność ruchów bohatera - tym razem nie potrafi już wykonać dwóch szybkich zamachnięć bronią, przez co walka stała się trochę trudniejsza niż w jedynce - w każdym razie bronią białą, bo w gnatach zmieniło się tylko to, że dodano animację przeładowania, której brakowało w jedynce.

Grałem na normalnym poziomie walki i niskim poziomie zagadek. Ogólnie - amunicji w bród od samego początku gry, a że w pewnym momencie pistoletu przestaje się używać praktycznie całkowicie, to grę zakończyłem z ponad 100 nabojami i ok. 30 nabojami zarówno do strzelby, jak i karabinu. Ale może to i dobrze - przynajmniej tym razem nie utknąłem przez to na amen :E

Gra zajęła mi 7 godz. 23 min. - czas znacznie lepszy niż w jedynce. Dużo eksplorowałem, starałem się wchodzić wszędzie, ale też kilka razy nie zebrałem kilku przedmiotów i kręciłem się po lokacjach, więc myślę, że pół godziny możnaby od tego czasu spokojnie odjąć. Otrzymałem zakończenie "In Water" - całkowicie mnie to zaskoczyło, bo raczej spodziewałem się zakończenia "Maria" (przeczytałem wymagania do zakończeń wczoraj z ciekawości) - było nie sprawdzać maniakalnie, czy mogę wreszcie użyć gdzieś tego noża :P W każdym razie planuję zabrać się za grę od nowa i dostać zakończenie "Rebirth" - możliwe, że od razu wezmę się za resztę, bo nie są raczej trudne, skoro już wiem, jaki jest ogólny przebieg gry, i że poziom trudności nie wpływa na możliwe do uzyskania zakończenia. No, i jeszcze zostaje kwestia osiągnięć, które dość mocno mnie do tego zachęcają...
Mam jeszcze do przejścia scenariusz "Born from a wish" i z pewnością przejdę grę przynajmniej jeszcze raz, zanim zacznę trójkę.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
serafek5
Wiedźmin

500 (1)

Postprzez kamil_999666 » 8 lis 2018, o 23:28

Prawdopodobnie brakuje Ci punktu odniesienia, https://www.youtube.com/watch?v=nna2yt1c9gI&t=14m46s
https://www.youtube.com/watch?v=2g9mOTnAVA8 A wersja na xboxa nie dostała nawet patch z ps3. Być może bc na xox poprawia wydajność, ale to jak posypać cukrem pudrem parującego klocka.

Obrazek
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Reputacja: 16

Postprzez serafek5 » 8 lis 2018, o 23:39

Muszę przyznać, że mgła rzeczywiście wygląda znacznie gorzej w wersji HD, ale z drugiej strony - tak naprawdę to kompletnie mi było obojętnie jak będzie się to prezentowało, w końcu to już 17-letnia produkcja - ciężko oczekiwać cudów. Framerate zdecydowanie nie wyglądał jak ten na filmie od Digital Foundry, ani razu nie miałem sytuacji żeby FPSy spadły poniżej 30. Buga też żadnego nie spotkałem. Jasne, ciężko się nie zgodzić, że wersja PS2 wygląda lepiej, ale po prostu tutaj nie miałem zbyt dużego wyboru - no może miałem, ale to był wybór czy chcę wydawać na ponad 15-letnie gry prawie 200 zł czy mniej niż 100 - w tym wypadku naprawdę obojętna mi była ich prezentacja.
  • 0

Obrazek
serafek5
Wiedźmin

500 (1)

Postprzez kamil_999666 » 9 lis 2018, o 00:20

Może jeszcze kiedyś zagrasz w oryginalną wersję i przekonasz się co straciłeś. Jako fan serii polecam jednak ogrywać oryginał na CRT lub pcsx2/zmodowana wersja PC-owa na OLEDZIE, czerń w tej grze jest niezwykle ważna. Mdła, szarobura, zabugowana wersja hd collection to w mojej opinii czysta abominacja, co prawda zawierająca fabułę i gameplay oryginału, ale ani krzty jego klimatu.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Postprzez RaiL » 9 lis 2018, o 18:50

ELEX PC

Polecam jak najbardziej. Gra jest GENIALNA. Kupiłem kolekcjonerkę za nieco ponad 2 stówy i nie żałuję ani złotówki. Wszystkie aspekty które były świetne w Risenie/Gothicu tutaj są jeszcze lepsze, i bardziej rozbudowane. Przede wszystkim wrażenie robi ogromna skala gry, contentu jest strasznie dużo, setki(?) świetnych questów, często wielowątkowych i z różnymi wyborami, w dodatku niekiedy połączonych z innymi. Bardzo przemyślany, sensowny, i nieźle zbalansowany(stosunkowo ciężko sobie "zepsuć" postać), rozwój postaci(a z tym u PB bywało bardzo różnie). Perfekcyjnie zrobione jest wrażenie rośnięcia w siłę postaci, w miarę rozwoju bohatera, i zdobywania lepszego ekwipunku potwory które niegdyś zabijały "na hita" z czasem "na hita" giną od ciosów naszej postaci. ;)
No i to co zawsze najlepsze, i w grach PB nie zawodzi: świat jest świetnie zaprojektowany, eksploracja sprawia ogromną przyjemność, w praktycznie każdym miejscu mapy jest coś ciekawego, a sama mapa jest ogromna(jak dobrze pamiętam to największa w całej historii PB). Klimat świata jest niesamowity, początkowo bylem sceptyczny co do settingu ale teraz uważam ze to był strzał w 10. Uniwersum gry jest przebogate, i warte odkrycia. Dodatkowo, w zasadzie standardowo dla gier Piranii, bardzo dobry soundtrack. Sama fabuła IMO bardzo ciekawa, jedynie zakończenie nieco zawodzi(ale nie chcę tutaj za bardzo spoilować), bo ewidentnie zostawia furtkę dla kontynuacji(tj. historia tak do końca nie zamyka się jako spójna całość, a pojawia się nowy wątek, potencjalna baza dla części drugiej).

Z wad gry, to też niestety klasyka jeśli chodzi o gry niemieckiego studia: Raczej kiepska optymalizacja, sam mam mocny sprzęt więc nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, ale jednak jak ktoś ma nieco starszego peceta to koniecznie trzeba sprawdzić testy wydajności, żeby nie było nieprzyjemnego zaskoczenia. Ponadto trochę sporo takich mniejszych bugów(ale raczej nic strasznego, głownie drobnica, sam natrafiłem na jeden który można określić jako "game breaking", z tym że ujawnił się on od razu, toteż z pomocą tutoriala z neta udało mi się go ominąć) z tym, że przy tak wielkiej skali gry jest to w jakimś tam stopniu usprawiedliwiające. Chociaż z drugiej strony o o tych bugach wiadomo od dawana, a z jakiegoś powodu nie zostały one naprawione :/ . Dodatkowo typowo już dla Piranii nieco drewniane animacje, i model walki. Moim zdaniem jest całkiem fajny, bo aż do samego końca gry dość wymagający(nie ma mowy o zaklikiwaniu mocniejszych przeciwników)ale momentami faktycznie gdzieś animacja nie zaskoczy, nie wejdzie hitbox jak należy, kamera nie podąży jak trzeba itp. Nie jest źle, ale brakuje takiego perfekcyjnego szlifu jak w w większości gier AAA.

Podsumowując: świetna gra na wiele godzin: przejście całości, jedną frakcją wykonując chyba wszystkie możliwe side questy, zajęło mi ponad 100 godzin, a wcale nie widziałem jeszcze wszystkiego(zdania frakcyjne innych ugrupowań, plus potencjalne "rozgałęzienia" niektórych questów). Zdecydowanie warto(IMO to jedna z niewielu gier która faktycznie zasługiwała na zapłatę tych 200-250zł premierowej ceny), dla fana gier PB pozycja obowiązkowa.
Moim zdaniem najlepsza produkcji Piranii, i jeden z najlepszych RPGów w ogóle.

+ klimat
+ ogrom zawartości
+ świetnie zaprojektowany świat gry, mistrzowski level design
+ rozbudowane, często wielowątkowe questy, ze sporą siatką zależności między nimi
+ satysfakcjonujący rozwój postaci, i model walki
+ dobrze wyważony poziom trudności
+ bardzo przyjemna dla oka grafika(od strony artystycznej)
+ bardzo dobry soundtrack
+ ciekawy, oryginalny setting
+ intrygująca fabuła
+ całkiem niezłe replayability

- nieco rozczarowujące zakończenie
- słaba optymalizacja, dość wysokie wymagania sprzętowe
- momentami nieco nierówna grafika(od strony technicznej)
- trochę małych bugów, i jeden większy ;)
- brak takiego "perfekcyjnego szlifu" jeśli chodzi o walkę
- polskie tłumaczenie ma sporo błędów

9/10 - Gra świetna, w wielu aspektach wybitna, ale do ideału jednak nieco zabrakło.
  • 0

RaiL
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez MYTCHOS » 9 lis 2018, o 19:43

space crusade.............................................................
NA AMIDĘ POLECĘ JEST DLC NA OSOBNEJ DYSKIETCE
można grać na dwie myszki gra jest bardzo doba
wiele modyfikacja kapitana np, ''bionice oko itp''
ostrzegam gra jest trudna Mietki '' h'' odpada.
  • 0

MYTCHOS
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez Polak25 » 10 lis 2018, o 18:39

PREY kupiony za 30zł jednak ogromnie żałuje, że dopiero teraz bo jest warta więcej. O ile fallout 4 był dla mnie totalnym gniotem to tu Bethesda i Arkane się naprawde postarali. Zrobili naprawdę ciekawy shooter z klimatem sci-fi i ciekawą fabułą.

+klimat sci-fi
+system zdolności i o dziwo crafting całkiem przyjemny
+soundtrack
+przyjemna grafika
+ciekawy główny wątek
+dużo elementów fabuły w postaci mailów, nagrań i notatek (nie każdemu może się podobać)
+mozliwosc gry z angielskim glosem i polskimi napisami (co jest obecnie rzadkoscia)
+zwroty akcji

-ładowania ekranu między lokacjami
-niektóre zadania poboczne są irytujące i bez sensu, w których trzeba sprawdzić każdy m2 stacji
-nie zawsze przyjemny backtracking
  • 0

Polak25
Łowca

Postprzez Nesus » 10 lis 2018, o 19:29

Polak25 napisał(a):PREY kupiony za 30zł jednak ogromnie żałuje, że dopiero teraz bo jest warta więcej. O ile fallout 4 był dla mnie totalnym gniotem to tu Bethesda i Arkane się naprawde postarali. Zrobili naprawdę ciekawy shooter z klimatem sci-fi i ciekawą fabułą.

+klimat sci-fi
+system zdolności i o dziwo crafting całkiem przyjemny
+soundtrack
+przyjemna grafika
+ciekawy główny wątek
+dużo elementów fabuły w postaci mailów, nagrań i notatek (nie każdemu może się podobać)
+mozliwosc gry z angielskim glosem i polskimi napisami (co jest obecnie rzadkoscia)
+zwroty akcji

-ładowania ekranu między lokacjami
-niektóre zadania poboczne są irytujące i bez sensu, w których trzeba sprawdzić każdy m2 stacji
-nie zawsze przyjemny backtracking

I to jest właśnie to... Ludzie myślą, ze Bethesda ma coś wspólnego z tą grą. Otóż nie, Bethesda jest tylko wydawcą, więc wszystkie zasługi należy przypisać Arkane ;)
Od siebie dodałbym do plusów zmianę silnika z tragicznego Void, które miało problemy w Dishonored 2, na rzecz CryEngine, co sprawiło, że optymalizacja była tu bardzo dobra :)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez kamil_999666 » 10 lis 2018, o 20:07

Nesus napisał(a):I to jest właśnie to... Ludzie myślą, ze Bethesda ma coś wspólnego z tą grą. Otóż nie, Bethesda jest tylko wydawcą

Np. wyłożyła na projekt hajs? Tylko wydawca, potrafi mieć w takim wypadku ostateczną zdanie w każdym aspekcie gry, bo jak by nie było jest sponsorem projektu. Równie dobrze może się nie wtrącać, jak było, wiedzą tylko wtajemniczeni. Tak czy siak "wspólnego z tą grą" Beth. ma na pewno wiele.
  • 0

kamil_999666
Predator

Postprzez aRo » 10 lis 2018, o 22:54

Obrazek
Interaktywny film - tak się mówiło o grach Telltale. Były to jednak filmy animowane. A tutaj mamy przykład gry z aktorami. FMV, czyli coś, czego się już prawie nie robi. To niszowy projekt.

Zaznaczmy od razu, że to niskobudżetowa komedia. Nie ma się co spodziewać wybitnej fabuły. To raczej efekt zabaw grupki znajomych, bez żadnej wielkiej idei, momentami nawet bez sensu. QTE czasem są tylko po to, by było zabawniej. Ale jest przyjemnie. Mimo oczywistych braków jest to nawet nieźle przygotowana produkcja. Można zginąć na wiele sposobów, niektóre sceny mają kilka wariantów, czasem nawet męczenie tej samej opcji po powrocie do punktu kontrolnego może zaowocować małą niespodzianką w dialogu. Parę razy się uśmiechnąłem.

Skończyłem to w 30 minut, po czym dostałem informację, że zobaczyłem 48% możliwych scen, więc teoretycznie można pograć drugie tyle (tu dodam, że inne opcje dużych zmian jednak nie wprowadzają). Nadal krótko, ale ta "gra" kosztuje połowę mniej niż bilet do kina, nawet bez przeceny. W związku z tym warto spróbować.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 15

Postprzez Hemiq » 12 lis 2018, o 12:16

Wczoraj, trzeci już raz, ukończyłem grę Tomb Raider z 2013 roku. Wcześniej przeszedłem ją na PC oraz na Xboxie One (wersja Definitywna), a teraz zrobiłem to na konsoli Xbox 360. Tym razem, trzecim razem :E , kampanię ukończyłem na 96% postępu - nie zebrałem bodajże 6 geoskrzynek, 4 dokumentów i nie wykonałem chyba dwóch wyzwań - za to ukończyłem wszystkie opcjonalne grobowce i zebrałem wszystkie relikty (bez specjalnego łażenia za nimi). Gra w dalszym ciągu tak samo fajna, jak i równie przyjemnie się gra mimo poznania praktycznie fabuły na wylot. Jedyne co zaobserwowałem pod względem technicznym względem wersji PC i XOne to to, iż gra pod koniec fabuły, mniej więcej od
Spoiler: pokaż
bunkru na ścianie klifu
potrafiła chrupnąć i mieć znaczące spadki płynności animacji i w dwóch momentach klatkowała :/ Dodatkowo sterowanie momentami świrowało, co przejawiało się tym że Lara skakała nie w tą stronę co chciałem albo nie była w stanie sprawnie posługiwać się czekanem (łapać się ścian przy jego użyciu).
Teraz będę się zabierać, o ile czas pozwoli, za Rise of the Tomb Raider na Xboxie One.

Na dole, w spoilerze podsumowania wersji PC i XOne.
Spoiler: pokaż
Hemiq napisał(a):
Obrazek

Po roku odświeżyłem sobie grę Tomb Raider w wersji Definitive Edition na konsoli Xbox One. Zaczynając podsumowanie po ponownym ukończeniu gry, to ukończyłem ją na porównywalnym poziomie, jeśli chodzi o zebrane znajdźki. 71% ukończenia gry to mój wynik po ukończeniu fabuły. Podobnie jak to miało w wersji na PC, nie szukałem na siłę znajdziek a także nie eksplorowałem wszystkich opcjonalnych grobowców i nie wykonywałem wyzwań. Grając drugi raz ulepszenia broni, przerywniki filmowe czy też możliwość przeszukiwania opcjonalnych grobowców i wykonywanie wyzwań nie robi już takiego samego wrażenia jak przy pierwszym podejściu do gry. Ponowne bieganie po lokacjach i przeszukiwanie ich po znajdźki sprawia taką samą frajdę jak przy pierwszym podejściu do gry. Trzeba też stwierdzić, że czuć było że gra była już na premierę PC i X360 / PS3 była tworzona pod konsolę i ich sterowanie. Nie miałem ani jednego problemu ze sterowaniem grając na "iksłanowym" padzie. W związku ze sterowaniem Lary za pomocą pada nie przeszkadzały mi już elementy QTE. Długość rozgrywki, 11 godzin na X1, była adekwatna. Drugie podejście do gry i jego ukończenie oceniam na 7/10.

Podsumowanie ukończenia edycji PC:
Hemiq napisał(a):
Obrazek

:arrow: Tomb Raider - ukończyłem kampanię mając 72% zdobycia wszystkiego, co się dało.

Plusy:

+ bronie i ich ulepszenia
+ rozwój postaci
+ oprawa audiowizualna
+ lokacje
+ znajdźki (archiwa, dokumenty, wazy, maski itp.)
+ opcjonalne grobowce i wyzwania
+ nie najgorszy polski dubbing
+ osiągnięcia dla zbieraczy
+ przerywniki filmowe...

Minusy:

- ...choć jest ich dla mnie zbyt dużo
- QTE
- krótka
- zbyt duża ilość walki / Lara "Rambo" Croft (jak dla mnie)
- momentami PeCetowe sterowanie przy (m.in. przy zjeżdżaniu Lary na tyłku czy nieszczęsnym locie spadochronem)

Ocena: 7+/10
  • 0

http://photogameunboxing.blogspot.com/
Veni, vidi, vici - Gaius Julius Caesar
Masz pytanie o DRMach w pudełkowych grach - napisz!
Ukończone: 2017 2016 2015 2014
Hemiq
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 73

Postprzez Armin » 15 lis 2018, o 04:22

Obrazek

kurde chciałem wystawić negatywną opinie na stimie dla metro 2033 (zwykła wersja nie redux) ale że gry już nie ma w sklepie stima to nie da się. a dlaczego negatyw? a tylko za ciulową optymalizacje, klatkowanie w najmniej oczekiwanych do tego momentach do tego troche bugów i glitchy. sama gra - fabuła jest ok, jest jakiś taki fajny klimacik w tej grze, może kiedyś sięgnę po książkę o tym samym tytule szczególnie, że widziałem kiedyś w biedronce za 5zl czy ileś tam

mam wielkie nadzieje że druga część gry czyli Last Light jest o wiele lepsza pod względem technicznym no ale w tym roku już nie mam miejsca w "grafiku gracza" na te pozycje

Obrazek
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -34

Postprzez Da2rk » 16 lis 2018, o 23:40

krótkie pytanie do znawców tematu: pure farming 2018 czy farming simulator 2017?

interesują mnie takie informacje jak:
1. gdzie jest więcej maszyn?
2. gdzie wiecej rodzajów upraw, hodowli i innych (np drwal) zajęć można się podjąć ?
3. gdzie jest lepsza fizyka jazdy ? mniej błędów ?
  • 0

Da2rk
Łowca

Postprzez EdmundBA » 16 lis 2018, o 23:58

Potwierdzam, Metro2033 optymalizacją dorównywało Cryostasis, obie też wywalono ze Steama ale tylko jedna dostała remastera i szansę na powrót... :cry:

Krai Mira - Extended Cut
Obrazek

Fajna gra Falloutopodobna (1/2/Tactics) od Rosjan z przewijającym się momentami Polakami.
Szok - gra na Unity engine a czasy wczytywania natychmiastowe a optymalizacja - rewelacja. Taka mała ekipa dała radę a inXile z Wasteland2 polegli mimo większej ekipy i budżetu. Heh. :gwizdany:
Do tego walka turowa prosta ale z bajerem - przeciwnicy oraz sojusznicy/neutralni wykonują ruch jednocześnie :o niesamowita oszczędność czasu. Gdyby inne gry turowe tak robiły to byłoby mniej hejtu na gry turowe, RPGi i inne.

Fabuła niezła, nie ma ratowania świata ani bycia wybrańcem, elementy RPG proste. W głównej linii fabularnej dwa razy tracimy sprzęt ale robiąc rundki z karawaną się odkujemy. :macha:
Walka prosta - mamy punkty akcji które używamy do ataków czy wchodzenia do ekwipunku. Tyle że w Falloucie mogliśmy załadować z ekwipunku broń czego nie możemy tutaj. Nie ma też specjalnych ataków wręcz czy celowania w konkretne części ciała z bronią kontaktową. To umożliwia tylko broń palna ale z jakiegoś powodu szansa trafienia jest obniżona o połowę i zwyczajnie tracimy amunicję.

Handel to bardziej wymiana, kupcy nie mają zbyt dużo kasy więc częściej wymieniamy drogi przedmiot na leki, amunicję i tanie, lekkie badziewia które potem używamy w sprzedaży.

Polecam, za te pieniądze dostajemy więcej niż za $15 dolców (minimalny próg na Kickstarterze WL2 dla gry).
  • 0

Ostatnio edytowano 17 lis 2018, o 10:53 przez EdmundBA, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
EdmundBA
Predator

500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez kmpt » wczoraj, o 08:59

Armin napisał(a):a dlaczego negatyw? a tylko za ciulową optymalizacje, klatkowanie w najmniej oczekiwanych do tego momentach do tego troche bugów i glitchy.

Polecam wersję Redux. Też miałem sporo problemów ze zwykłą wersją, ale jakoś ją zmęczyłem. Redux działa o niebo lepiej :tak:
  • 0

CPU: AMD Phenom II X3 720 @ Phenom II X4 20 3,4 Ghz MOBO: MSI 870-C45 RAM: (4x) 2GB OCz Low Voltage 1333Mhz GPU: GeForce GTX 760 4GB HDD: Samsung HD502HJ DVD: ASUS DVD-E616A2 PSU: SuperFlower SF-550P14XE CASE: Fractal Core 3000
kmpt
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O grach ogólnie