Fallout 76

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Re: Fallout 76

Postprzez viper218 » 11 gru 2018, o 10:53

GThoro napisał(a):
lukan246 napisał(a):Powiem, że nie wiem dlaczego bronisz tak bardzo tego studia, który powinien być zjechany równo jak EA-Bioware przy Andromedzie.

Po raz n-ty - nie bronię studia, ale widać wystarczy tylko zaprzeczyć niektórym powtarzanym w kółko bredniom, które nie mają żadnego podłoża w faktach albo są grubymi nićmi szyte, żeby stać się zaraz jakimś rycerzem na białym koniu broniącym Bethesdy. Staram się weryfikować to co czytam i samemu z tego wnioski wyciągać, a nie bez namysłu lecieć jak student na ksero jak tylko zobaczy się, że ktoś ma jakieś notatki, ale nie ważne z czego i po co, ale odbić trzeba.

O ile sam FO76 jako tako ujdzie wg mnie (a po szlifach mógłby być niezłą platformą, szczególnie z modami), i tak jak pisałem wcześniej, jeżeli ktoś lubił szwędać się bez celu w FO4, ten i w 76 będzie miał przez jakiś czas zajęcie i masę frajdy, tak w żaden sposób nie bronię tego co wyczynia Bethesda. Np. obiecali lepszą komunikację z graczami, tak się zarzekali na to, a we wtorek wychodzi patch w którym zrobili masę bezsensownych stealth nerfów o których ani słowa i bezużyteczne warsztaty są jeszcze bardziej bezużyteczne. WTF?

A teraz powiedz mi co mogę zrobić, poza wyrażeniem niezadowolenia (w co się właśnie wlicza moja ocena i zdanie odnośnie gry, tak jak piszesz)? Gry nie zwrócę (co mnie tutaj trochę dziwi, to dużo osób uważa, że jest uprawniona do zwrotu po tym jak spędzili w grze >50h), a i nie mam zamiaru. Wniosek o zamiennik torby wysłany, dołożę swoją cegiełkę im do kosztów wysyłki, choć i tak tego nie poczują. Rozdaję upvote tam gdzie jest konstruktywna krytyka, na metacritic dałem obiektywnie 5/10, czyli sam dół średniości. Mam też nadzieję, że z racji GPDR dostaną tą karę 4% rocznego dochodu i może wezmą się w końcu w garść, bo to już konkretnie po łapach zaboli. Nie mów mi tylko, że "mogłeś nie kupować w ogóle". IMHO samego zakupu nie żałuję - byłem świadomy co ta gra może oferować i akurat w mój styl gry pasuje. Czego się natomiast nie spodziewałem to tego co się z Beth dzieje teraz, bo teraz to można by nakręcić film jak w miesiąc zniszczyć markę budowaną od 30 lat. Taka ilość wpadek to już nie jest przypadek, tylko coś ostro gnije tam w środku. I to mnie najbardziej martwi, bo stan techniczny FO76 to widać tylko wierzchołek góry lodowej i jest tu najmniejszym problemem.

Przeczytałem sobie prawie cały wątek i mimo, że gry nie mam (i nie zamierzam mieć) to się wypowiem :) Wiele razy już zdarzyło się, że najlepiej bawiłem się przy grach, które miały średnią ocenę <60%. Świetnie mi się grało w AC Unity czy inne, które nie będą miały kontynuacji, bo słabo się sprzedały. Dlatego właśnie, bo jeden wymyślił bzdurę a cała reszta stada powtarza beznamiętnie. I takie Unity (przykład) chodzi świetnie na XO (teraz, po poprawkach), kosztuje 5 zeta, a ludzie i tak powtarzają, że pełno baboli, niegrywalne itp. (tak jak ME Andromeda,DA Inkwizycja, Mafia 3 czy Mad Max - fajne gierki, ale zjechane przez ludzi, którzy nawet w nie nie zagrali). Argumenty z d..y typu spodziewałem się czegoś nowego, nudne itp. Czemu mało osób narzeka na PUBG czy GTA 5 (przykładowo)? Przecież tam też w kółko robisz to samo? O ile cieszy reakcja graczy na inwazyjne lootboxy czy właśnie te babole z Falloutem (głównie wizerunkowe), to czemu nikt się nie czepnie chociażby Early Accessów i wydawania niedorobionych gier czy mikrotransakcji? Firmy wydają takie gry bo MUSZĄ zarobić i wyrobić się w terminie. Potem dopiero przychodzą łatki, ale już jest po ptakach, bo opinia o grze już jest. I się nie zmieni. Czasem warto dać tytułowi szansę, a nie opierać się tylko na zdaniu innych, bo taki youtuber za kasę to wszystko pochwali lub zgnoi.
  • 0

viper218
Robin Hood

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 0

Postprzez lukan246 » 11 gru 2018, o 12:16

viper218 napisał(a):Dlatego właśnie, bo jeden wymyślił bzdurę a cała reszta stada powtarza beznamiętnie. I takie Unity (przykład) chodzi świetnie na XO (teraz, po poprawkach), kosztuje 5 zeta, a ludzie i tak powtarzają, że pełno baboli, niegrywalne itp. (tak jak ME Andromeda,DA Inkwizycja, Mafia 3 czy Mad Max - fajne gierki, ale zjechane przez ludzi, którzy nawet w nie nie zagrali).

Przede wszystkim zacznijmy od "tej bzdury, którą powtarza cała reszta". Wcale to tak nie wygląda. Są osoby, które kupiły wymienione przez ciebie gry w dniu premiery w wersji 1.0. To co gry prezentowały w dniu premiery nie są wcale jakąś bzdurą. Sam dobrze wiem po sobie, bo kupiłem Andromedę w dniu premiery, a Mafię 3 grałem u kolegi i już wtedy też czytałem o pierwszych błędach gry - stąd nie kupiłem. W obu przypadkach (bo nie wiem jak z resztą) są podstawy do nazywania tej gry gniotem. Zrozumiałbym jeszcze jakieś błędy techniczne, ale w przypadku Andromedy te błędy psuły w ogóle imersje gry, a Mafii 3 nie mogłem przejść dalej misji, bo nie pojawiała się ciężarówka. Ci ludzie co wtedy grali wystawiali niskie oceny, bo dostawali crapa za spore pieniądze. Dzięki tym komentarzom powtarzanych beznamiętnie twórcy zaczęli to łatać, aby całkowicie nie polec na niedoróbkach gry. Andromeda otrzymała aż 10 patchy i dopiero w wersji 1.10 stała się grywalna - oczywiście mimka naprawiona, wrogowie nie zostawali w powietrzu, są dodatkowe ikony, naprawiono znaczniki kierujące do celu itd. Zobacz sobie teraz na komentarze użytkowników z okresu premiery gry, a z tego roku. Są oczywiście negatywne, bo to normalna sprawa, ale nie tak sporo jak kiedyś. Innym przykładem poprawy komentarzy jest gra NMS. Zobacz, że nie ma trendu dawania samych negatywnych komentarzy, bo po co jak zostały naprawione błędy, a w przypadku NMS to istna poprawa. Teraz sobie wyobraź nasze komentarze na temat obecnej wersji F76, niech minie 2 lata ciągłych poprawek, gra wyszła na prostą i przyjdzie taki Zenek po 3 latach w ten temat, który nie rozumie hejtu na grę, bo da się w nią normalnie grać. Bardzo ważna jest kwestia daty publikacji komentarza oraz zapytania w jaką wersje gry grał, bo np.: NMS w steam w PL ma na samej górze negatywny komentarz, a jest na samej górze, bo bardzo dużo osób dało lajka jako pomocny ALE jest z 2006 roku!
  • 0

lukan246
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez viper218 » 11 gru 2018, o 12:51

lukan246 napisał(a):
viper218 napisał(a):Dlatego właśnie, bo jeden wymyślił bzdurę a cała reszta stada powtarza beznamiętnie. I takie Unity (przykład) chodzi świetnie na XO (teraz, po poprawkach), kosztuje 5 zeta, a ludzie i tak powtarzają, że pełno baboli, niegrywalne itp. (tak jak ME Andromeda,DA Inkwizycja, Mafia 3 czy Mad Max - fajne gierki, ale zjechane przez ludzi, którzy nawet w nie nie zagrali).

Przede wszystkim zacznijmy od "tej bzdury, którą powtarza cała reszta". Wcale to tak nie wygląda. Są osoby, które kupiły wymienione przez ciebie gry w dniu premiery w wersji 1.0. To co gry prezentowały w dniu premiery nie są wcale jakąś bzdurą. Sam dobrze wiem po sobie, bo kupiłem Andromedę w dniu premiery, a Mafię 3 grałem u kolegi i już wtedy też czytałem o pierwszych błędach gry - stąd nie kupiłem. W obu przypadkach (bo nie wiem jak z resztą) są podstawy do nazywania tej gry gniotem. Zrozumiałbym jeszcze jakieś błędy techniczne, ale w przypadku Andromedy te błędy psuły w ogóle imersje gry, a Mafii 3 nie mogłem przejść dalej misji, bo nie pojawiała się ciężarówka. Ci ludzie co wtedy grali wystawiali niskie oceny, bo dostawali crapa za spore pieniądze. Dzięki tym komentarzom powtarzanych beznamiętnie twórcy zaczęli to łatać, aby całkowicie nie polec na niedoróbkach gry. Andromeda otrzymała aż 10 patchy i dopiero w wersji 1.10 stała się grywalna - oczywiście mimka naprawiona, wrogowie nie zostawali w powietrzu, są dodatkowe ikony, naprawiono znaczniki kierujące do celu itd. Zobacz sobie teraz na komentarze użytkowników z okresu premiery gry, a z tego roku. Są oczywiście negatywne, bo to normalna sprawa, ale nie tak sporo jak kiedyś. Innym przykładem poprawy komentarzy jest gra NMS. Zobacz, że nie ma trendu dawania samych negatywnych komentarzy, bo po co jak zostały naprawione błędy, a w przypadku NMS to istna poprawa. Teraz sobie wyobraź nasze komentarze na temat obecnej wersji F76, niech minie 2 lata ciągłych poprawek, gra wyszła na prostą i przyjdzie taki Zenek po 3 latach w ten temat, który nie rozumie hejtu na grę, bo da się w nią normalnie grać. Bardzo ważna jest kwestia daty publikacji komentarza oraz zapytania w jaką wersje gry grał, bo np.: NMS w steam w PL ma na samej górze negatywny komentarz, a jest na samej górze, bo bardzo dużo osób dało lajka jako pomocny ALE jest z 2006 roku!

To jest właśnie dokładnie to o czym napisałem :) Dzięki negatywom (konstruktywnym) gry są łatane. I dzięki temu takie Unity czy Mafia 3 są bardzo fajnymi tytułami. TERAZ. Ale fama się ciągnie od tej wersji dnia pierwszego. Sam mnie tutaj jeden dzban wyzywał jak napisałem żeby brać Unity na XO za piątaka, bo teraz to jest świetna gra. "Nie to niegrywalne, badziewie, tona bugów itp. A ty jesteś oszustem". Sami ludzie kupujący peordery powodują to, że dostajemy chłam, który potem jest łatany. Albo nie. Najbardziej chodzi mi o to, że najwięcej plują te osoby, które o grze nie mają zielonego pojęcia i nie widzieli jej na oczy, a jak taki GThoro pyta o przykłady kłamstw to wtedy cisza jak makiem zasiał. Podałeś fajne przykłady gier tylko one były dosyć długo rozwijane, takie NMS nadal. A takie Unity czy Mafia 3, Mad Max już umarły, a opinie mają jaką mają.
  • 0

viper218
Robin Hood

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)

Postprzez lukan246 » 11 gru 2018, o 14:52

viper218 napisał(a): GThoro pyta o przykłady kłamstw to wtedy cisza jak makiem zasiał.

Oszukani jedynie co zostali posiadacze tych kolekcjonerek z workami. Ale głównej mierze Bethesda w niczym innym nie okłamała. Chodzi tu o to jaki to produkt jakościowo dostaliśmy jak i samą politykę firmy. F76 przełamał falę goryczy, a porażki jak wyciek danych itp. tylko potęgują niezadowolenie. Bethesda już od czasów zbroi na konia w Oblivionie była krytykowana, do tego błędy Skyrima, wygląd Fallouta 4, płatne mody do niego, no i w jaki sposób wygląda rozrywka w Fallout 76 spowodował to, że obrywa się zarówno grze jak i wydawcy/producentowi (Bethesda) pod każdym względem. Pytanie się rodzi dlaczego ludzi to wkurza jeżeli da się to naprawić patchami? myślę, że przez to, że nie mamy do czynienia z jakimś studiem 2 osobowym, bez doświadczenia robiącym jakiś tytuł nie AAA. Z drugiej strony nie ma też co oszczędzać Bethesdy, bo widać, że F76 jest nastawiony na kasę - poprzerabiane na szybkiego kod ze Skyrima i F4, błędy gdzie osoba z dużą ilością FPSów miała przewagę, nieśmiertelni gracze itp. Takich rzeczy nie powinno być i Oni dobrze to wiedzą, dlatego minęło kilka tygodni od premiery, a zwykła wersja F76 jest już do wyrwania za poniżej 90 zł.

Czy gra jest dobra? zależy kogo spytać, ALE przy takiej fazie, gdzie trzeba jeszcze to łatać 50 GB patchem (a następne w kolejce), ta gra nie zasługuje, aby kosztowała co inny tytuł AAA RPG. Jakby przeszła zaraz na F2P to te niezadowolenie w końcu by spadło. Obecnie współczuje tym co dali te 160 zł? za ten tytuł.
  • 0

lukan246
Robin Hood

Postprzez GThoro » 11 gru 2018, o 15:54

Yup, Beth dopchnęła kolanem tą taczkę z FO76 do premiery i w tej taczce było to co mówili. Tylko po drodze przejechali przez kupę łajna i sporo się pobrudziło xD A teraz muszą szorować i czyścić.

Można też złapać Todda za słówka, np. jego słynne z E3 teksty, że 16x więcej detali. Moje wrażenie jest takie, że jest mniej pustych ruin z krzesełkiem i stolikiem na krzyż niż wcześniej i świat wydaje się bardziej szczegółowy, jest mniej gołych ścian i podłóg. Ale jak to pomierzyć? Nie pomierzysz, a na oko to każdemu inaczej wyjdzie. Taki PRowy bullshit to zazwyczaj dane wybrane z idealnych sytuacji/warunków, a nie średnia w całym produkcie. Natomiast oświetlenie jest zdecydowanie lepsze niż w 4, odległy teren też wygląda lepiej (nie ma brzydkich boxów z teksturami 8x8 px). I faktycznie widać czy w innej "krainie" pada deszcz czy nie.

Jest też sporo rzeczy, które zaskakują. Np. dziś dowiedziałem się, że składowisko odpadów radioaktywnych na południu mapy, z takimi dziwnymi betonowymi kolcami bazowane jest na badaniu z lat 90 gdzie starano się opracować sposób na oznaczenie miejsca na ~10000 lat jako niebezpieczne i jednym z pomysłów były właśnie takie kamienne kolce (miejsce w grze, a tu i tu wspomniane szkice z badań). Sama fabułą też nie jest jakoś tragiczna, jak się wgryźć w informacje BoS czy Enklawy to robi się ciekawie. Więc gdzieś tam ktoś się stara. Problem w tym, że maczał w tym palce Emil Pagurlirirorioiroiro (nie wiem jak się jego nazwisko pisze :P) więc jest to zaprezentowane w dość powierzchowny sposób, bo jego motto to "Keep it simple" co się w tym przypadku nie sprawdza (chyba, że pisze się historyjki dla dzieci, ale i te często mają drugie dno, morał, sens, ambicję, cokolwiek, czego twory Emila nie mają). Koleś po FO4 powinien sobie odpuścić branżę, albo zmienić podejście, a dalej siedzi na tyłku :/. W grze nawet ciągle jest system skill checków i jest użyty w jednym z questów (aż jednym i to w gówniany sposób).

Z innej beczki, szukałem dziś patch notes do dzisiejszego patcha i zawędrowałem na stronę (oficjalną! na szczęście jednak nie oficjalną) Fallout Polska na fejsie, a tam takie rzeczy https://www.facebook.com/FalloutPoland/ ... =3&theater to jest tak żenujące i to jeszcze wstawione przez admina tego fanepage. Ile to trzeba mieć lat, żeby coś takiego wymyślić, 9? Ktoś tu pisał, że to bastion ślepych fanbojów i miał rację.
  • 0

Ostatnio edytowano 11 gru 2018, o 16:30 przez GThoro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez Desolator » 11 gru 2018, o 16:10

GThoro napisał(a):Z innej beczki, szukałem dziś patch notes do dzisiejszego patcha i zawędrowałem na stronę (oficjalną!) Fallout Polska na fejsie, a tam takie rzeczy https://www.facebook.com/FalloutPoland/ ... =3&theater to jest tak żenujące i to jeszcze wstawione przez admina tego fanepage. Ile to trzeba mieć lat, żeby coś takiego wymyślić, 9? Ktoś tu pisał, że to bastion ślepych fanbojów i miał rację.

To co podałeś nie jest oficjalną stroną, oficjalną stronę FB masz tutaj: https://www.facebook.com/OfficialFallout.Poland
  • 0

Desolator
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez GThoro » 11 gru 2018, o 16:39

Desolator napisał(a):To co podałeś nie jest oficjalną stroną, oficjalną stronę FB masz tutaj: https://www.facebook.com/OfficialFallout.Poland

Hmm faktycznie, zmyliło mnie to, że ktokolwiek wstawił te obrazki powyżej pracuje dla Bethesdy :trollface:

https://www.reddit.com/r/fo76/comments/ ... r_11_2018/ są i patch notki, całkiem pokaźne, ale znerfili gulasz :(.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez marion695 » 14 gru 2018, o 09:24

• 0

marion695
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -8

Postprzez kacper3355 » 14 gru 2018, o 14:51

Qaikwow napisał(a):Obrazek

o, mój mem - jak miło :D

PS. to co znowu odwaliła Bethesda jest tak żałosne, że nie idzie tego opisać xD

https://www.gameron.pl/newsy/fallout-76 ... -bethesdy/ :trollface: :trollface: :trollface:
  • 0

kacper3355
Łowca

Postprzez Hardkor » 14 gru 2018, o 15:56

Tydzień bez wpadki Bethesdy tygodniem straconym
  • 0

Hardkor
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Seyonne » 14 gru 2018, o 16:30

Ta szczególna ostrożność miała pewnie polegać na tym, że nie wiedzieli do końca, którą linijkę mają zmienić xD
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Postprzez lukan246 » 15 gru 2018, o 09:13

A może tego Fallouta robili jacyś stażyści w firmie? :lol: Wiecie, na zasadzie - rób wszystko co każemy, a w ramach nagrody wpiszesz sobie to CV. Tam samo było z proporcją. Stażysta dostał za zadanie dodania obsługi wsparcia dla monitorów 21:9. Obejrzał kod, skopiował kod z innej proporcji i ZROBIONE! Uruchomił grę, nie wywaliło to CYK! czas do domu! :E
  • 0

lukan246
Robin Hood

Postprzez lukan246 » 16 gru 2018, o 16:47

Fallout 76 może dostać płatne skrzynki i kupowane zestawy kart :macha: :macha:

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/ ... rt/hd3rs24
  • 0

lukan246
Robin Hood

Postprzez jurand3 » 16 gru 2018, o 20:43

Nie no dobrze sie zapowiada jako tytul predentujacy do swietnego miana F2P z trybem PTW
  • 0

jurand3
Łowca

Postprzez Hambanga » 16 gru 2018, o 22:51

Pograłem ostatnio w dodatki do F4 i mam wrażenie, że Beth sama wzoruje się na korporacjach (Nuka Cola / General Atomics i podobne) przedstawionych w świecie gry. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, ale poczytajcie sobie zalecenia Nuka Coli odnośnie postępowania z klientami. A może ci wszyscy, którzy kupili preordera (szczególnie z tym kaskiem i torbą) biorą udział w eksperymencie Vault-Tec a sama Beth jest oddziałem Vault-Tec? Zawsze to taniej niż zagnać ludzi do krypty i jeszcze sami za eksperyment płacą.
  • 0

Obrazek
Hambanga
Predator

Reputacja: 11

Postprzez Vesper » 18 gru 2018, o 10:37

​Witam. Sam zacząłem właśnie przygodę z Fallout 76. Chciałbym zebrać polskich graczy w jednej grupie (społeczności). Zależy mi na stworzeniu przynajmniej jednej grupy wypadowej nastawionej na expienie ale nie wykluczam też pvp w razie konieczności. Podstawą jest ukończone 20 lat. Oczywiście również chęć do gry i wspólnych wypadów po expa i graty. A jak się naiwnie ktoś natrętny to i nim się zajmiemy. Zapraszam do zostawiania namiarów bądź o kontakt na psn z bazzyl87
  • 0

Vesper
Łowca

Postprzez kacper3355 » 18 gru 2018, o 12:15

• 0

kacper3355
Łowca

Postprzez marion695 » 26 gru 2018, o 13:03

• 0

marion695
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -8

Postprzez WeaponsFromGames » 27 gru 2018, o 01:46

Hambanga napisał(a):Pograłem ostatnio w dodatki do F4 i mam wrażenie, że Beth sama wzoruje się na korporacjach (Nuka Cola / General Atomics i podobne) przedstawionych w świecie gry. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, ale poczytajcie sobie zalecenia Nuka Coli odnośnie postępowania z klientami. A może ci wszyscy, którzy kupili preordera (szczególnie z tym kaskiem i torbą) biorą udział w eksperymencie Vault-Tec a sama Beth jest oddziałem Vault-Tec? Zawsze to taniej niż zagnać ludzi do krypty i jeszcze sami za eksperyment płacą.

Hmmmm Wczoraj był u mnie akwizytor i chciał mi wcisnąć wejściówkę do jakiejś krypty gdzieś w Polsce. Coś tam gadał, że niby Pootin zamierza w nas wystrzelić atom i to jest moja jedyna szansa. Pogoniłem naciągacza...
  • 0

WeaponsFromGames
Łowca

Postprzez lukan246 » 31 gru 2018, o 09:25

WeaponsFromGames napisał(a):
Hambanga napisał(a):Pograłem ostatnio w dodatki do F4 i mam wrażenie, że Beth sama wzoruje się na korporacjach (Nuka Cola / General Atomics i podobne) przedstawionych w świecie gry. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, ale poczytajcie sobie zalecenia Nuka Coli odnośnie postępowania z klientami. A może ci wszyscy, którzy kupili preordera (szczególnie z tym kaskiem i torbą) biorą udział w eksperymencie Vault-Tec a sama Beth jest oddziałem Vault-Tec? Zawsze to taniej niż zagnać ludzi do krypty i jeszcze sami za eksperyment płacą.

Hmmmm Wczoraj był u mnie akwizytor i chciał mi wcisnąć wejściówkę do jakiejś krypty gdzieś w Polsce. Coś tam gadał, że niby Pootin zamierza w nas wystrzelić atom i to jest moja jedyna szansa. Pogoniłem naciągacza...

Nie zdziw się, jak zobaczysz go w innym życiu ;)
  • 0

lukan246
Robin Hood

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O grach ogólnie