Fallout 76

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

30 lis 2018, o 16:47

Czytanie ze zrozumieniem na najwyższym poziomie jest, ale co tu oczekiwać po mentalności stada gdzie każdy powiela czyjeś inne opinie, a jak się spytać o przykłady to nagle cisza i zaczynają się osobiste podjazdy i trollowanie, bo argumentów brak. No nic nie pozostaje, tylko pogratulować :tak:
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Fallout 76

30 lis 2018, o 17:43

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 21 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

30 lis 2018, o 18:06

Mnie najbardziej rozwaliło tłumaczenie Bethesdy odnośnie tej torby: "The bag shown in the media was a prototype and was too expensive to make. We aren’t planning on doing anything about it." :E :E :E
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 90 razy
Podziękowania: 56 razy
Kontakt:

30 lis 2018, o 19:24

Nie ma to jak sprzedać ludziom worek na śmieci (pewnie na płytę z grą xD) , hełm z plastiku i parę pierdółek + grę, która nie nadaje się nawet na Early Access, za 800 zł/200 $. Bethesda robisz to dobrze! Nie ma to jak zaoszczędzić kilkaset dolarów i zrazić do siebie tysiące osób ;D

Czekam z napięciem na wersję G.O.T.Y, który to tytuł oczywiście sami sobie nadadzą albo posmarują komu trzeba :D

Abstrahując już od Bethesdy i jej pięknego podejścia do wszystkiego naokoło, to ogólnie jeśli chodzi o kolekcjonerki to gracze sami są sobie winni. Płacić gruby hajs za grę i 200 gram śmieci...
Awatar użytkownika
Łowca

30 lis 2018, o 20:01

Nie wiem czy to bug czy feature ale jak logujesz się do gry to bateria do power armor automatycznie ma 100%. Kończyłem z niskim poziomem a jak wracam to jest pełna.
Gdyby ktoś miał ostatnią i nie chciał jej rozładować to jak wyjdzie z gry i wróci to ona będzie pełna.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

1 gru 2018, o 09:11

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca

2 gru 2018, o 16:19

Czytając ten temat nie mogę uwierzyć że wciąż istnieją ludzie broniący dewelopera który konsekwentnie pluje w twarz swoim fanom i kłamie o swoich produktach na każdej konferencji xD Dostaliśmy niedopracowany crap na ponad 20 letnim silniku który zawiera błędy występująca już w morrowindzie.Dziesiątki obietnic złożonych przez howarda przed premierą okazały się zwyczajnym kłamstwem,nie wspominając o oszustwie dotyczącym zawartości edycji kolekcjonerskiej....
Grze brak narracji,fabuły,postaci,dopracowania,porządnej bety-nie oszukujmy się gra której beta startuje 2 tyg przed premierą,nie jest betą(taki wow bfa miał betę ponad pół roku(!) przed premierą).
Zaakceptowanie takiego stanu rzeczy oznacza nic innego jak zezwolenie na wydawanie podobnych crapów(nie zrozumcie mnie źle,rozumiem że małe studia mogą mieć problemy z bugami ale to jest jeden z największych deweloperów na świecie)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

2 gru 2018, o 16:28

Marek511 pisze: Zaakceptowanie takiego stanu rzeczy oznacza nic innego jak zezwolenie na wydawanie podobnych crapów
Spod jakiego kamienia wylazłeś i z której jaskini?
Taka sytuacja trwa od lat, więcej jak dekadę, gracze dali do zrozumienia że można nimi pogrywać no to zarabia się na tym kasę, nic nowego.
Awatar użytkownika
Łowca

2 gru 2018, o 16:40

EdmundBA pisze: Spod jakiego kamienia wylazłeś i z której jaskini?
Taka sytuacja trwa od lat, więcej jak dekadę, gracze dali do zrozumienia że można nimi pogrywać no to zarabia się na tym kasę, nic nowego.
fakt,ale to kwestia skali
fallout przebił wszystko,nawet battlefronta...
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

2 gru 2018, o 17:08

Marek511 pisze: Czytając ten temat nie mogę uwierzyć że wciąż istnieją ludzie broniący dewelopera który konsekwentnie pluje w twarz swoim fanom i kłamie o swoich produktach na każdej konferencji xD Dostaliśmy niedopracowany crap na ponad 20 letnim silniku który zawiera błędy występująca już w morrowindzie.
Jak miło, produkują jeszcze gry na netImmerse.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

2 gru 2018, o 17:35

Marek511 pisze: Czytając ten temat nie mogę uwierzyć że wciąż istnieją ludzie broniący dewelopera który konsekwentnie pluje w twarz swoim fanom i kłamie o swoich produktach na każdej konferencji xD Dostaliśmy niedopracowany crap na ponad 20 letnim silniku który zawiera błędy występująca już w morrowindzie.
Powiedz to tym którzy co roku kupują Call of Duty i które rok rocznie bije rankingi sprzedaży mimo że co roku mamy to samo, na tym samym silniku, z tymi samymi problemami. Co roku gra na PC umiera w ciągu miesiąca bo wydawca ma gdzieś skuteczną walkę z oszustami (czyli nie bawić się w żadne antycheaty tylko walczyć "prawem" tak jak robi to Blizzard). I co roku są zapewnienia że rozgrywka będzie uczciwa (czyli bez aim assista) i z dedykowanymi serwerami (a za każdy razem jest p2p w którym ping Norwega czy Szweda zawsze przebija twój ping i giniesz szybciej niż zdążysz zareagować).
I zanim ktoś skomentuje "graj na konsoli". Na konsoli to dzisiaj liczy się tylko kasa aby sobie kupić zestaw umożliwiający granie na własnej myszce i klawiaturze.
Rynek gier to rynek amerykański. Tam się zawsze sprzeda milion sztuk czy więcej a to już daje zysk przy praktycznie zerowym wkładzie na takiej inwestycji (kopiuj wklej z Fallouta 4 i mamy grę, dorzucimy mikropłatności i tylko liczymy hajs).
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

2 gru 2018, o 18:50

Marek511 pisze: Czytając ten temat nie mogę uwierzyć że wciąż istnieją ludzie broniący dewelopera który konsekwentnie pluje w twarz swoim fanom i kłamie o swoich produktach na każdej konferencji xD
A ja nie mogę uwierzyć, że ludzie widzą tylko dwa bieguny i każdy kto stoi pomiędzy jest i tak klasyfikowany jako któryś z nich.
Marek511 pisze: Dostaliśmy niedopracowany crap na ponad 20 letnim silniku który zawiera błędy występująca już w morrowindzie.
Wiek silnika nie ma nic do rzeczy (patrz: idTech, Unreal, Unity, i wiele innych). Tylko to, że nie bardzo chyba im zależy na poprawnym jego rozwijaniu.
Marek511 pisze: Dziesiątki obietnic złożonych przez howarda przed premierą okazały się zwyczajnym kłamstwem
Uhm... nieśmiało zapytam (po raz nty) o przykład?
Marek511 pisze: Grze brak narracji,fabuły
Nie brak. Narracji rozproszonej jest tona. Fabuła także jest.
Marek511 pisze: postaci,dopracowania,porządnej bety-nie oszukujmy się gra której beta startuje 2 tyg przed premierą,nie jest betą(taki wow bfa miał betę ponad pół roku(!) przed premierą).
:tak:
Marek511 pisze: Zaakceptowanie takiego stanu rzeczy oznacza nic innego jak zezwolenie na wydawanie podobnych crapów
Mogę zrobić tyle co UE - wyrazić niezadowolenie.
Marek511 pisze: (nie zrozumcie mnie źle,rozumiem że małe studia mogą mieć problemy z bugami ale to jest jeden z największych deweloperów na świecie)
Ciekawe, BGS zatrudnia ok 400 ludzi (~180 w 2017). Czy to jest duży developer? CD Projekt RED to ~330 w 2016, obecnie 550, Square Enix ponad 4 tysiące, EA i Blizzard ponad 9 tysięcy, Ubisoft ponad 12 tysięcy. :roll:

Btw. ktoś pisał, że Atom Shop to jedyny ficzer FO76 który działa jak trzeba, otóż nie - nie da się zakupić atomów w PL :E
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

6 gru 2018, o 12:37

Bethesda ma jakiś problem po stronie supportu i losowy użytkownik dostaje bilety z prośbami o wymianę zawartości edycji kolekcjonerskiej. Dane osobowe, adresy zamieszkania, numery kart kredytowych.

Jak myśleli, że ogarnęli problem z brakiem materiału, to teraz będą mieć problem z GDPR :E

https://www.reddit.com/r/fo76/comments/ ... _bethesda/

https://www.rockpapershotgun.com/2018/1 ... addresses/
Ostatnio zmieniony 6 gru 2018, o 12:41 przez MSKOTOR, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

6 gru 2018, o 13:03

GThoro pisze: Mogę zrobić tyle co UE - wyrazić niezadowolenie.
Piszesz tak jakby ocena i zdanie graczy nie miała w ogóle znaczenia. Dodatkowo nie mogę uwierzyć, że na świecie istnieją ludzie, którzy widząc n-tą wpadkę tego samego studia jest zdania typu "przecież zdarza się". Tym bardziej, że płacisz za te błędy. Dlatego w takich sytuacjach nie dziw się, że ludzie odbierają to binarnie - albo ktoś dał 4 litery, albo zrobił dobrą grę. Tutaj ewidentnie hejt jest najlepszą formą "pochlebstwa" dla tego co wyrabiają z grą i ludźmi. NMS jest tego przykładem, a zobacz na samego F76. Myślisz, że dla jaj w te kilka tygodni po premierze upuszczają cenę do tych poniżej 100 zł za grę? To dzięki masowemu niezadowoleniu przechodzącym przez hejt ktoś tam pomyślał, że "no kurde, ludzie jednak trochę myślą i obniżmy tego crapa". Powiem, że nie wiem dlaczego bronisz tak bardzo tego studia, który powinien być zjechany równo jak EA-Bioware przy Andromedzie. Chyba, że dostałeś w prezencie torbę z materiału za te brednie, a nie z foli na śmieci. Masz kolejny fail z ich strony:

Fallout 76 z kolejną rażącą wpadką. Bethesda udostępniła dokładne dane klientów

https://www.ppe.pl/news/127870/fallout- ... entow.html
MSKOTOR pisze: Bethesda ma jakiś problem...
A kiedy oni nie mieli problemów? powinni z tego zrobić swój slogan czy motto firmowe.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2018, o 13:06 przez lukan246, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

6 gru 2018, o 13:04

Można wysyłac wszystkim fallouciarzom coś za pobraniem?
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

6 gru 2018, o 15:10

lukan246 pisze: Powiem, że nie wiem dlaczego bronisz tak bardzo tego studia, który powinien być zjechany równo jak EA-Bioware przy Andromedzie.
Po raz n-ty - nie bronię studia, ale widać wystarczy tylko zaprzeczyć niektórym powtarzanym w kółko bredniom, które nie mają żadnego podłoża w faktach albo są grubymi nićmi szyte, żeby stać się zaraz jakimś rycerzem na białym koniu broniącym Bethesdy. Staram się weryfikować to co czytam i samemu z tego wnioski wyciągać, a nie bez namysłu lecieć jak student na ksero jak tylko zobaczy się, że ktoś ma jakieś notatki, ale nie ważne z czego i po co, ale odbić trzeba.

O ile sam FO76 jako tako ujdzie wg mnie (a po szlifach mógłby być niezłą platformą, szczególnie z modami), i tak jak pisałem wcześniej, jeżeli ktoś lubił szwędać się bez celu w FO4, ten i w 76 będzie miał przez jakiś czas zajęcie i masę frajdy, tak w żaden sposób nie bronię tego co wyczynia Bethesda. Np. obiecali lepszą komunikację z graczami, tak się zarzekali na to, a we wtorek wychodzi patch w którym zrobili masę bezsensownych stealth nerfów o których ani słowa i bezużyteczne warsztaty są jeszcze bardziej bezużyteczne. WTF?

A teraz powiedz mi co mogę zrobić, poza wyrażeniem niezadowolenia (w co się właśnie wlicza moja ocena i zdanie odnośnie gry, tak jak piszesz)? Gry nie zwrócę (co mnie tutaj trochę dziwi, to dużo osób uważa, że jest uprawniona do zwrotu po tym jak spędzili w grze >50h), a i nie mam zamiaru. Wniosek o zamiennik torby wysłany, dołożę swoją cegiełkę im do kosztów wysyłki, choć i tak tego nie poczują. Rozdaję upvote tam gdzie jest konstruktywna krytyka, na metacritic dałem obiektywnie 5/10, czyli sam dół średniości. Mam też nadzieję, że z racji GPDR dostaną tą karę 4% rocznego dochodu i może wezmą się w końcu w garść, bo to już konkretnie po łapach zaboli. Nie mów mi tylko, że "mogłeś nie kupować w ogóle". IMHO samego zakupu nie żałuję - byłem świadomy co ta gra może oferować i akurat w mój styl gry pasuje. Czego się natomiast nie spodziewałem to tego co się z Beth dzieje teraz, bo teraz to można by nakręcić film jak w miesiąc zniszczyć markę budowaną od 30 lat. Taka ilość wpadek to już nie jest przypadek, tylko coś ostro gnije tam w środku. I to mnie najbardziej martwi, bo stan techniczny FO76 to widać tylko wierzchołek góry lodowej i jest tu najmniejszym problemem.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

11 gru 2018, o 00:41

@lukan246 - tak w temacie problemów - https://www.gameron.pl/newsy/bethesda-w ... r-edition/
co chwilę coś z tą grą, to się już robi śmieszne :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

11 gru 2018, o 00:49

kacper3355 pisze: @lukan246 - tak w temacie problemów - https://www.gameron.pl/newsy/bethesda-w ... r-edition/
co chwilę coś z tą grą, to się już robi śmieszne :D
Gorący news sprzed tygodnia :trollface:
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

11 gru 2018, o 03:01

@upper

Łe, faktycznie :trollface: Nie spojrzałem na datę :E
ODPOWIEDZ