World of Warcraft - start po 14 latach od premiery.

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

World of Warcraft - start po 14 latach od premiery.

Postprzez Natan » 11 sie 2018, o 21:52

Czołem!

Pograłby człowiek wieczorami po pracy, czy weekendami w jakieś MMO - tylko, ze chcialby aby to było MMO, które nie zostanie zamknięte po roku, or so.

Grałem w:

[list=]
Metin 2
Black Desert
SW:TOR
Blade and Soul
Vindictus
Oraz inne, pomniejsze tytuły.
[/list]

Chciałbym się jednak zabrać za WOW'a. Tylko, czy po 14 latach po starcie, to nie jest lekko ''późno'' na odkrywanie gry? Drugą moją opcją byłby SW:TOR - tylko nie wiem jak tutaj z bazą graczy, oraz czy abobnament nbadal daje tak ogromną przewagę.
  • 0

Kliknij i pomóż - http://www.poomoc.pl
Natan
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Re: World of Warcraft - start po 14 latach od premiery.

Postprzez Kondzoj » 11 sie 2018, o 22:10

Natan napisał(a):Czołem!

Pograłby człowiek wieczorami po pracy, czy weekendami w jakieś MMO - tylko, ze chcialby aby to było MMO, które nie zostanie zamknięte po roku, or so.

Grałem w:

[list=]
Metin 2
Black Desert
SW:TOR
Blade and Soul
Vindictus
Oraz inne, pomniejsze tytuły.
[/list]

Chciałbym się jednak zabrać za WOW'a. Tylko, czy po 14 latach po starcie, to nie jest lekko ''późno'' na odkrywanie gry? Drugą moją opcją byłby SW:TOR - tylko nie wiem jak tutaj z bazą graczy, oraz czy abobnament nbadal daje tak ogromną przewagę.

Ewentualnie TES:O bo ja się bawię świetnie :D
Do tego jest w promocji, a przy okazji jest za darmo przez tydzien
  • 0

Kondzoj
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez pelikulas » 11 sie 2018, o 22:27

ESO jak ktoś nie lubi PVP zaczyna nudzic po 400+ h... chyba ze to tylko moje odczucie
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 4
4

Postprzez GThoro » 12 sie 2018, o 03:41

Natan napisał(a):Chciałbym się jednak zabrać za WOW'a. Tylko, czy po 14 latach po starcie, to nie jest lekko ''późno'' na odkrywanie gry?

W zasadzie to nie jest, ale bardzo łatwo poczuć się przytłoczony ogromem rzeczy do robienia. Poziomy wbija się względnie szybko, wraz z wyjściem nowych dodatków ilość PD potrzebna na wbicie poziomów z poprzedniego jest zmniejszana), a jak już wbijesz max to jest co robić, nawet dla solo casuala:

- rajdy i instancje z randomami, zawsze jest śmiesznie :D to nie to samo co z gildią, ale nie wymaga to poświęcenia 3-4h parę razy w tygodniu, niestety nagrody słabsze :U
- battlegroundy
- battle pety
- profesje (w tym np. archeologia czy fishing :P)
- masa questów i bogatego lore
- farmienie wierzchowców
- farmienie zestawów
- i pewnie masa innych rzeczy, ale nie grałem już sporo lat to nie wiem :P

Do takiego okazjonalnego popykania to polecam też EVE Online, szczególnie jako handlarz to nawet nie trzeba się ze stacji ruszać :D.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez Arteas » 12 sie 2018, o 09:34

Czy po 14 czy po roku- WoW na tyle zmienia sie po kazdym dodatku, ze zawsze mozna zaczac bez wiekszego problemu.
Co do posta kolegi powyzej- wraz z nowym patchem dodaj War Mode (dla wielbicieli PvP) oraz Ekspedycje- cos a'la krotkie, 10-15 minutowe scenariusze PvE lub PvP.

Jezeli chcesz zaczac to ze swojej strony polecam skorzystac z systemu Refer a Friend - jezeli masz juz znajomych ktorzy graja to na pewno ktos Ciebie przygarnie (dodatkowy exp, mozliwosc teleportu, mozliwosc "dania" Tobie leveli przez osobe na wyzszym) - troszke przyspiesza to levelowanie oraz obie osoby dostaja bonusy. Jezeli nie masz znajomych grajacych w WoWa to jesli bedziesz chcial moge wyslac refa (a co, zareklamuje sie;p)

Na ten moment z tego co pamietam nie musisz kupowac Battle chesta ale tylko abonament i ostatni dodatek- ale to musisz sie upewnic jak to dokladnie dziala. Ponizesz link to opisu RAFa (bez refa)

http://eu.battle.net/wow/en/game/recruit-a-friend/
  • 0

Arteas
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez Ejdrien. » 12 sie 2018, o 10:01

Nie jestem pewien, ale chyba trzeba wykupić abonament, żeby sobie pograć, a ja pamiętam czasy kiedy można było pograć za darmo (chyba, bo miałem wtedy z 8 lat) i grało się w sumie fajnie.

Może ten film Ci się przyda: https://www.youtube.com/watch?v=wz_q5oRJXWA
  • 0

Obrazek

ObrazekObrazek
Ejdrien.
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez Natan » 12 sie 2018, o 10:36

Obejrzałem go 30 minut temu ;)
Zdania są mocno podzielone - jedni twierdzą, ze to dobry okres do rozpoczecia gry, inni ze wrecz przeciwinie. Pogram sobie starter do 20 lvl, i sam ocenie - spodoba mi sie mechanika, gra zostanie. Nie, to nie. Zwłaszcza ze abonament jest raczej drogi.
  • 0

Kliknij i pomóż - http://www.poomoc.pl
Natan
Predator

500 (1)

Postprzez matt444m » 12 sie 2018, o 12:42

Ja wracam prawie co dodatek, na 1-3 miesiące i myślę, że nie będziesz miał problemu jeśli gra Ci się spodoba. Akurat WoW jest tworzony tak, że pomimo ogromu rzeczy, z których się składa, większość nie sprawi żadnego problemu do ogarnięcia(tak mi się przynajmniej wydaje z mojej perspektywy, bo nie raz wracałem, przerażały mnie zmiany a za 2 dni już było spoko). Z BfA się jeszcze zastanawiam, czy wskoczyć zaraz, czy za jakiś czas, choć już mnie ciągnie :-)
  • 0

matt444m
Robin Hood

Postprzez ossa » 13 sie 2018, o 16:42

Czy orientuje się ktoś, czy klucz z preorderów jakiś sklep już wysyła? :)
  • 0

ossa
Łowca

Postprzez Kuwejt » 13 sie 2019, o 00:25

Ciekawostka.
WOW Classic właśnie wystartował. Można zarezerwować nicki swoich nowych/starych postaci.
Aby odpalić wow classic trzeba mieć opłacony abonament.
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez Armin » 13 sie 2019, o 00:30

ile kosztuje sama gra WoW classic? bo abonament to mniej wiecej wiem, że z ~80zl za 2 miesiace
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: -38
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Garrus » 13 sie 2019, o 01:05

Nic, oplacasz tylko abo.
  • 0

Obrazek
Garrus
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Niriles » 13 sie 2019, o 09:41

Szczerze, jeśli miałbym do wywalenia 80 zeta na coś w świecie Warcrafta, to chyba wolałbym to:

:D
  • 0

Niriles
Predator

500 (1) 1000 (1)

Postprzez haskii » 13 sie 2019, o 10:43

Kurde też szukam ostatnio jakiegoś MMO, zawsze grałem w Metina... Wow kusi liczbą graczy, ale ten abonament :(
  • 0

haskii
Łowca

Postprzez GThoro » 13 sie 2019, o 12:38

Przypomnę tylko, że analogicznie jak PLEX w Eve to WoW ma WoWToken -> https://wowtokenprices.com/
Ponoć dla aktywnego gracza to nie jest spora suma.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez alverBoss » 13 sie 2019, o 13:22

GThoro napisał(a):Przypomnę tylko, że analogicznie jak PLEX w Eve to WoW ma WoWToken -> https://wowtokenprices.com/
Ponoć dla aktywnego gracza to nie jest spora suma.

189k :o gdzie te czasy gdzie płaciłem 250k-300k za tokena
  • 0

Obrazek
alverBoss
Robin Hood

Postprzez matt444m » 13 sie 2019, o 13:29

W Chinach jak widać na podanej stronie :trollface:

Kusi mnie ten Classic, ale wolałbym żeby Blizz wysłał mi maila z powrotem na kilka dni, tak jak to robią co jakiś czas...

...żebym potwierdził swoje obawy, że to już nie to co kiedyś i dał sobie spokój od razu :?
  • 0

matt444m
Robin Hood

Postprzez alverBoss » 13 sie 2019, o 13:55

matt444m napisał(a):W Chinach jak widać na podanej stronie :trollface:

Kusi mnie ten Classic, ale wolałbym żeby Blizz wysłał mi maila z powrotem na kilka dni, tak jak to robią co jakiś czas...

...żebym potwierdził swoje obawy, że to już nie to co kiedyś i dał sobie spokój od razu :?

Napisz na support czy by nie dali Ci z 3 dni za darmo bo chcesz się upewnić czy gra Cie przyciągnie na dłużej po przerwie.

Sam tak pisałem 2x i dostałem 6dni gry za friko :trollface: :gwizdany:
  • 0

Obrazek
alverBoss
Robin Hood

Postprzez Kuwejt » 14 sie 2019, o 09:27

Jestem zawiedziony wprowadzeniem abonamentu dla wowa classic. Nie można było zrobić jednej opłaty za produkt, jak Diablo 3 ma? Rozumiem, że to jest gra, którą opiekują się administratorzy, są serwery które kosztują. Według mnie można było wprowadzić micro transakcje, skórki i takie tam *klikklak*, niewpływające na fizykę gry, a modyfikujące wygląd przedmiotów itp. Podsumowując, ja niestety nie skorzystam. Ten model bizne$$owy mnie nie przekonuje, jako konsumenta.
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)

Postprzez czucza86 » 14 sie 2019, o 13:05

Kuwejt napisał(a):Jestem zawiedziony wprowadzeniem abonamentu dla wowa classic. Nie można było zrobić jednej opłaty za produkt, jak Diablo 3 ma? Rozumiem, że to jest gra, którą opiekują się administratorzy, są serwery które kosztują. Według mnie można było wprowadzić micro transakcje, skórki i takie tam *klikklak*, niewpływające na fizykę gry, a modyfikujące wygląd przedmiotów itp. Podsumowując, ja niestety nie skorzystam. Ten model bizne$$owy mnie nie przekonuje, jako konsumenta.

Classic powstał z powodów mocnego nacisku community. Każda zmiana w odejściu od vannili byłaby kolejnym failem z ich strony. Z resztą pisali wielokrotnie że celem jest odwzorowanie gry z tamtego czasu, łączenie z niedogodnościami, mechanikami w dzisiejszych czasach przestarzałymi a nawet bugami, które zostały specjalnie pozostawione.
Odczucia vannili byłby zaburzone gdyby wprowadzili iteamy do customizacji przedmiotów. W końcu to po mouncie, skórce pancerza i broni - można było ocenić gracza.
Dla mnie posiadającego abonament na ratail wersję - takie rozwiązanie jest najlepsze bo mogę oddać się nostalgii bez dodatkowej kasy. Z resztą widać, że zainteresowaniu (kolejki na serwerach, zainteresowanie na forach i grupach) jest spore.
  • 0

czucza86
Łowca

1000 (1)

Powrót do O grach ogólnie