«

»

Sześć pakietów z Rozróby Rastakana, karta legendarna oraz 2 duchy za darmo w Hearthstone

Z okazji premiery nowego dodatku do gry Hearthstone Rozróba Rastakana, którego premiera odbędzie się dzisiaj, prawdopodobnie o 19 czasu polskiego, Blizzard przygotował dla graczy kilka niespodzianek:
Po premierze najnowszego rozszerzenia 4 grudnia wystarczy zalogować się do gry, żeby otrzymać sześć pakietów z Rozróby Rastakana, losową legendarną kartę loa oraz dwie kopie losowego ducha tej samej klasy. Wszystko to dostępne będzie przez ograniczony czas ZA DARMO!”

Same rozdawane pakiety kart są warte 9 euro.

 • Llewelyn_MT

  Nie są warte 9€, tylko tyle by było trzeba za nie zapłacić. 😉

  • Cassiel

   W marketingu kariery ci nie wróżę 😛

   • Belzebób

    Najgorsze, że mówi prawdę. ;/

    • Cassiel

     Nie mówi. Żyjemy w społeczeństwie kretynów, Produkt jest zawsze warty tyle, ile jest gotów na niego wydać klient 😉

    • Llewelyn_MT

     No to dla mnie nie jest nic wart. 😀

     Więc jednak jest tak, że tyle trzeba by było za niego zapłacić, qed. 😉

    • Cassiel

     Przemawia głos większości. Ludzie mają tendencję do wydawania fortuny na mikropłatności, to i tyle są warte 😀

     W moim subiektywnym odczuciu też nigdy nie dałbym 9 euro za kilka wirtualnych pakiecików… mam jeszcze szacunek do pieniądze 🙂 No ale każdemu jego bajka.

   • Jest jak mówi – produkt jest wart tyle ile ktoś jest gotów za niego zapłacić.
    Jeśli ktoś chce wyłożyć setki dolarów za obraz który przejechał przez niszczarkę, to właśnie tyle jest wart. Jeśli by się rozpadł i rozwiał na wszystkie świata strony, ostatni pasek potrzebny do skompletowania tego obrazu w całość będzie wart również tyle ile ktoś chce za niego zapłacić – nawet jeśli kilkukrotnie przekroczy pierwotną cenę samego obrazu. A to przecież tylko potargany kawałek płótna i farby…

    • aiwrthe9qr8gy903vt

     „Wartość” takiej rzeczy w takim razie jest pojęciem subiektywnym. Według każdego będzie inna. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że ktoś może uważać że coś nie jest tyle warte, jednak i tak będzie zmuszony to kupić z jakichkolwiek wzgledow.

    • Mówisz w tym momencie o potrzebach podstawowych – nie wyobrażam sobie być zmuszonym kupić coś o zawyżonej cenie, co nie jest mi potrzebne do przeżycia. Elektronika, rozrywka, sztuka – jeśli cena jest dla danej jednostki za wysoka, może poczekać na jej obniżkę. Na promocję chleba raczej nie będziesz czekał. Może się trafić w bundlu z drugim bochenkiem, ale tak czy siak kupić musisz 😀 Nową grą się nie najesz.

    • Nie zmienia to faktu, że ta gra wciąż jest warta więcej niż ta biedna jednostka jest w stanie za nią zapłacić. Jest warta więcej, bo ktoś tam na świecie chce za nią zapłacić więcej i nie ma z tym żadnego problemu.

    • aiwrthe9qr8gy903vt

     Dlaczego „Jest warta więcej, bo ktoś tam na świecie chce za nią zapłacić więcej i nie ma z tym żadnego problemu”?
     Może stan finansowy tego kogoś jest wyższy i może sobie na coś bez problemów pozwolić.
     To że ktoś jest w stanie kupić z 50 tych pakietów na raz i to zrobił nie znaczy że są tyle warte. Ja bym nigdy tylu nie kupił. Może ktoś ma za dużo pieniędzy albo ma dziennie ułożone priorytety i wydaje na głupoty.

    • Odpowiedź jest niezwykle prosta.
     Dla producentów tej gry – jak i każdej gry która dochód opiera na mikropłatnościach – nie jesteś targetem.
     Nie obchodzi ich że akurat Ty byś nie zapłacił 9€ za pakiet obrazków, czy 40zł za szybszy level-up kilku postaci do komórkowego Assassin’s Creed.
     Są np. młodzi ludzie którzy nie wyobrażają sobie życia bez przejścia gry bez wszelkich dodatków, nawet jeśli wymaga to zapłacenia realną gotówką. Może dlatego że ich rodzice płacą za ich potrzeby podstawowe i nie tylko, więc sami wartości pieniądza nie znają lub mają w nosie, bo jeszcze na to nie pracują.
     Są ludzie którzy łatwo uzależniają się od gier do tego stopnia, że tak zagłębią się w grze, że machną ręką na jakąś akceptowalną kwotę, zwłaszcza jak się jakiś bundel trafi i opłacą sobie jakiś tam boost.
     To jest target. Do nich są adresowane te produkty i oni oglądają już same rewersy tych kart z wypiekami na twarzy.
     Sam kiedyś kolekcjonowałem fizyczne talie do karcianki Magic The Gathering. Bardzo, bardzo dawno temu uzbierałem chyba 2000 kart, choć nie wszystkie kupiłem – niektóre pochodzą z wymiany. Leżą teraz w pudle na dnie szafy i wracam do nich z przyjemnością, uczę zasad gry córkę i nie czuję żebym tamte pieniądze niegdyś wydane zmarnował – jeszcze mi te karty posłużą. Może młoda się zainteresuje i dostaną drugie życie 😉
     Teraz oczywiście bym już nie wydawał miesięcznie 15zł za 15 kart, czy ~50zł za nową pełną talię co kilka miesięcy, ale wtedy byłem idealnym targetem dla Wizard’s of the Coast i rozpływałem się na widok tych miniaturowych dzieł sztuki… bo trzeba przyznać że ilustracje tych karty robili naprawdę zdolni artyści. Stąd moje zrozumienie dla tego, że wartość czegoś dla jednych jest oczywista a dla innych wydaje się niezrozumiałą głupotą.

   • Llewelyn_MT

    Boże uchowaj! 😀

  • Czepianie się na siłę, ja sam w grę nie gram, ale fakt faktem, że rozdają itemy kosztujące w ich sklepie 9 euro. Czy da się kupić gdzieś taniej? Nie wiem, bo jak wspominałem nie gram. Osobną wartość ma też legendarna karta i te kopie duchów.

   • Llewelyn_MT

    Jak nie grasz, to tym bardziej nie są dla Ciebie nic warte. 😉

 • pay to win nie dziekuje

 • Komuś się udało zgarnąć jakąś darmówkę o której mowa w powyższym newsie?
  Ja się zalogowałem o oznaczonej godzinie i d**a.
  Wchodziłem do gry jeszcze kilka razy później ale żadnych darmowych kart nie było.

  • też nic nie dostałem… ani teraz ani poprzednio jak rozdawali