Surviving Mars – za darmo

Oferta obowiązuje 7 dni.

Za darmo możecie również otrzymać trzy poniższe dodatki (wystarczy zjechać na dół strony):

Surviving Mars: Space Race DLC – za darmo
Surviving Mars: Mysteries Resupply Pack DLC – za darmo

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Surviving Mars za darmo w Epic Games Store"

  1. Przy każdej „darmówce” z Epic’a mówię sobie, że w końcu zainstaluję tego Epic’a, ale jednak nadal nie zainstalowałem bo mi się nie chce…

    1. Przecież to są dwie niezależne formy rozrywki. Przekomarzanie się z epickimi trollami to co innego niż granie w ochłapy od epica, w które albo się już grało lata temu (American Nightmare to chyba nawet na steama był już za darmo), albo nie chciało w nie grać.

    2. Epickie trolle sikające po nogach na wieść o darmowych grach były dostępne za paręnaście złotych, bundlowane, albo wręcz rozdawane ośmieszają się same, bez mojej pomocy.

    1. Sorry, przeoczyłem SR. Sam dodatek dodaje dwóch sponsorów i powiązane z nimi jednostki i budynki. Szczerze powiedziawszy nic nadzwyczajnego, ale za darmo warto.

  1. A ja nie miałem tej gry i nadal nie mam, bo nie chce mi się instalować tego Epic’a i nie chcę mieć chińskiego szpiega. Wolę już tego Amerykańskiego…

   1. Ale Epic to przecież amerykańska firma 😀 to że udziały ma chińska firma jak na przykład w Ubisofcie czy Blizzardzie to nie znaczy że od razu jest montowany chiński system szpiegowski w każdym z 3 klientów czy gier od nich 😀

    1. Nadal wątpliwe. Tym bardziej, że większości nie ma Tencent. Nie chcę mi się wierzyć, że firma, która ma taką historię mogłaby zrobić coś takiego. A z drugiej strony zapewne nie chciałaby żeby chińczycy mieli tyle udziału. Tylko kiedy był Epic słaby to chińczycy w dobrym momencie zainwestowali. A po drugie nadal nie chcę mi się wierzyć, że twórcy tacy jak Grinding Gear Games (Path of Exile) – 80% Tencent czy Funkom (Conan Exiles i The Secret World)- 29% Tencent czy Fatshark( Warhammer: Vermintide 2) – 36%Tencent i inne temu podobne przypadki wbudowują mechanizmy szpiegujące pod chińczyków.

    2. 40% i wątpliwe? Tencent ma 5% w Acti/Blizz i zobacz co Blizz zrobił, żeby te 5% utrzymać. Jak odetną Fortnajta w Chinach to Epic będzie na kolanach błagał o wybaczenie.

    3. Po pierwsze zrobił Blizz zrobił to z powodu swojego regulaminu. Po drugie chodzi o rynek chiński a nie udziały tencenta. Po trzecie Bliizz wspolpracuje z Netease przy diablo immortal. A z kolei Epic nie uderza tak w rynek chiński jak Blizz. Tu nie chodzi o ilość posiadanych udziałów no chyba że przekroczą ponad 50% bo patrząc jak musieli walczyć z tencentem twórcy Path od exile przy 80% udzialow tencenta o autonomię to większość udziałów nie wrozy nic dobrego.

  1. Wolę mieć płatne i lepsze, bądź na bieżąco, niż dostawać za free i byle jakie lub jako stare… Lepiej by sprzęt tańszy i mniej awaryjny robili…

  1. Przed chwilą było za darmo. Dodałem do kosza i pojawiła się cena, wyszedłem, dodałem jeszcze raz i już było za 0 zł i „zakupiłem”.

   1. Może nie widział bo nie kliknął niebieskiego przycisku żeby wyświetlić nowe komentarz w czasie gdy go pisał…

 1. Ok a da się zrobic by literki były większe w grze. Dopiero po zainstalowaniu zorientowałem się że to paradox więc czytania będzie sporo….

  1. Nie wiem szczerze mówiąc, ale przecież malutkie i skrajnie nieczytelne literki w gierkach Sknerodoxu to ich żelazny trademark, jeszcze bardziej rozpoznawalny niż golenie leszczy na tysiącach DLCków ?
   Bardziej serio: nie wiem jak w Surviving Mars, ale generalnie mnie pomogła dopiero przesiadka na 27 calowy monitor o natywnej rozdziałce TYLKO HD (1920×1080). Wtedy da się nawet grać (w CK II albo Stellaris np.)

   1. Monitorek mam mały 19 cali. By dobrze widzieć musiałbym z wygodnej pozycji 1- 1,3 metra przybliży monitor prawie do twarzy 0,4-0,5 metra. Jeśli tego nie rozwiążę rozdzielczością (trzeba ustawić mniejszą lub większą niż mam obecnie) lub czymś (bo chyba w opcjach gry nie ma by czcionkę dać większą) to gierka wyleci nie będę się męczyć… Szkoda

    1. Nie rozwiążesz tego niższą rozdzielczością – bo używanie każdej innej rozdziałki niż natywnej powoduje spadek czytelności liter. Tak po prostu działają monitory LCD/LED, są one stworzone z definicji aby używać ich w natywnej rozdzielczości a jak się bawisz w jakieś inne to rezultaty są cokolwiek średnie.

     Innymi słowy: jeśli masz na swoim monitorze w natywnej rozdziałce nieczytelne litery w jakiejś grze, to po zmianie rozdziałki na niższą najczęściej się okazuje że te same litery są… wciąż tak samo nieczytelne (o ile nie jeszcze bardziej)
     Wynika to z faktu że twoja karta będzie wysyłać np. obraz w 1280×720, a monitor będzie ci ten obraz powiększać do 1920×1080. Czyli każdy pixel powiększy o 1,5 raza. Ale jak można powiększyć pixel 1,5 raza?? Ano tylko robiąc sztuczne „przejścia” które to przepięknie doprawiają cię o ból głowy czyniąc małe literki nieczytelnymi.
     Pewnym rozwiązaniem które BYĆ MOŻE by zadziałało byłaby rozdzielczość niższa dokładnie 2 razy od natywnej. Czyli dla full HD 960×540. Jest szansa że wtedy każdy pixel będzie zwyczajnie przemnożony x2. Problem w tym że jakoś nie widzę takiej rozdzielczości do wyboru w ustawieniach mojej karty graficznej ale może ktoś inny znajdzie 🙂

    2. No i wydało się że mam czerwonego ale nieważne 🙂 Jeśli ma się zieleniaka to warto w takim razie spróbować zejsć z rozdziałką dokładnie przez dwa, to daje na chłopski rozum jakąś nadzieję (za ewentualne rezultaty nie odpowiadam)

    3. Dzięki popróbowałem z rozdziałką ekranu monitora i wyszło nawet fajnie litery spore i widoczne wyraźne ale gra straciła koloryt w tak małej rozdziałce wygląda po prostu brzydko. Przeszedłem na razie toturial i tego słowa pisanego jak na razie jest niewiele więc dam szansę w wysokiej rozdzielczości…

    4. Win10? W tym OS M$ wzorowo spartolił tekst. Wielkość ekranu nie zmienia niczego. Nie dałem rady grać na 40′ tv (plazma). Co więcej, nawet na 17′ miałem normalny (po prostu mały) tekst w wielu grach. Na przykład w Banished, na tym tv już nie jest czytelnie. W CK2 nie testowałem. Problem jest też w FM. „Poprawianie” cleartype z poziomu narzędzia z Win10 zajmuje dużo czasu i nie daje nic. No ew. zrobi się jeszcze gorzej. Tak jak pisał trzonek topora, musi być natywna rozdziałka + M$ nie może przeszkadzać… Też próbowałem zmieniać rozdzielczość, ale w 1080 jest chyba najmniej źle. I nadal gra jest niegrywalna… Co najlepsze, tekst na przykład w edytorze, czy na www jest ok. Czyli po prostu trzeba nie grać 😉

    5. Nie tyle liczy się sama rozdzielczość (natywna) co wielkość pixela. Jak masz dwa monitory HD 1920×1080 z czego jeden 21 cali a drugi 27 cali to zapewniam cię że na tym 27 calowym wszystko będzie widoczne a na 21 calowym oczy ci będą wypływać (plazma to inna bajka i inna technologia – dobra do oglądania TV, ale to nie jest coś co miało służyć do czytania i w ogóle za monitor z definicji)
     Choć nie ze wszystkim – tak jak słusznie zauważyłeś, wszystko zależy jeszcze od wielkości tekstu oraz… czcionki. A ci z Paradoxu UWIELBIAJĄ wręcz na dokładkę bawić się czcionkami szeryfowymi. Są one ładne, wystylizowane i… dziesięć razy mniej czytelne niż analogicznej wielkości czcionki bezszeryfowe.
     Wszystko to razem zebrane powoduje że naprawdę granie na monitorach o małych wielkościach pixeli w gry Paradoxu mija się kompletnie z celem. Ostrzegam lojalnie dla mnie nawet na 1920×1080 to nawet 24 cale wciąż za mało (a był to swego czasu w monitorach pewien żelazny standard). Co najśmieszniejsze sprawa jest ogólnie znana i ludzie nieraz na nich klęli za to (czujecie to? nieczytelne cyfry i litery w grach STRATEGICZNO-EKONMICZNYCH!) ale chyba równie dobrze można byłoby mówić do ściany. Wielcy panowie developerzy Paradoxu siedzą chyba w swoich studiach na najlepszych highendowych 40 calowych monitorach i problemu żadnego w swoich produktach najwyraźniej nie widzą…

    6. Na monitorze poniżej 20″ z pikselami 0,264 nie miałem problemu z CK2, Surviving Mars i jeszcze paroma. Tak naprawdę miałem ten problem w 2 grach W PQ ze skalowanym tekstem (bo mały ekran) no i we Frostpunk. Na przypadkowym, na oko 14″, monitorze już nie da się grać w w/w, ani w Banished, FM… Co do plazmy, nie znam się na technologii. Interesują mnie tylko monitory, bo nawet nie oglądam tv. Jednak mecze (a tak, oglądam sport ;p) na tym wielkim plazmowym ekranie wyglądają fajnie, www też całkiem ok, teraz sobie piszę na Łowcach i jest nieźle (no ściemniło się i na ekranie mam trochę za jasno, ale to da się ustawić). Ale by na nim grać w gry z tekstem już się nie daje… W sumie są wyjątki takie jak Beat Cop, ale tam literki są chyba „narysowane” przez autorów gry. A liczyłem, że większy ekran nie wypadnie gorzej od mojego starego monitora 😀 Cóż… Najlepsze, że muszę kupić monitor do gier, filmów i grafiki wektorowej i mimo poprawy sytuacji na rynku (parametry zaczynają jakoś wyglądać), ciężko wybrać coś dobrego. Nawet sprzęt z cenami powyżej 2k ma jakieś słabe punkty. Na ten moment, najlepsze, co znalazłem to Dell za ok. 1k.

 2. Czyżby pricebug z tym Marsvision? A już chciałem pochwalić Sknerodoxa a tu proszę, szybki powrót na pozycje wyjściowe: chcesz mieć DLC to kupuj, nie ma zmiłuj nawet dla 10 cebulionów ?
  Swoją drogą: ciekawe czy ten Space Race też tak na stałe czy może…:)
  A jeśli na stałe to ile wspólnego z rozrzutnością Sknerodoxu ma fakt iż Tencent posiada w nim te swoje skromne bo skromne ale zawsze 5% udziałów.
  BTW: wszystkie nowsze gry mają multi w Sknerodoxie cross-platformowe… hmmm

  1. Krążą legendy że ktoś kiedyś widział kogoś kto kupił ostatnią część The Walking Dead i Borderlandsów 3, ale ja bym tam w nie zbytnio nie wierzył 🙂

  2. Jedyna gra dla której trzymam ten launcher to udany zakup Satisfactory. Było warto, a reszta gier to tylko dodatki jak te – za freeko.

  3. Heavy Rain, Beyond Two Souls, The Walking Dead A New Frontier, The Walking Dead The Final Season, Far Cry Primal Apex Edition, Ditroit Become Human 😉

  4. Nie, ale nie z powodu tego, że steam czy coś. Po prostu na razie nie mam co tam kupić, a z indie wolę się wstrzymać z oczywistego względu

  1. Darmówki lepsze, bo Epic te gry kupił z myślą, że nimi przekupi graczy.
   Jakby nie robił wrednych exów, nie miał lewej polityki a jego platforma działała, byłbym wręcz jednym z topowych użytkowników tej platformy. Ale źle zaczęli i ciągną to dalej. Są żałośni po prostu.

  2. Jeszcze z supportem Epica przyjemności nie miałem, ale widząc „poziom” ich sklepu chociażby wierzę na słowo. Przecież tutaj np. nie można doczytać całego opisu do niektórych DLC bo te się „nie zmieściły”…

  1. Łowcy dają wszystkie informacje. Niezależnie od tego na jaką platformę i czego dokładnie dotyczy. Choć zgadzam się z zamysłem, że Epic ssie, to jednak tu są informacje o konsolach, o pecetach, o Epiku, o Humblu, EA, Steamie… itp.

  2. Bardzo słabe porównanie. Promocje tu się pojawiają nawet jak gra jest darmowa na Game Sessions czy gry na Twitcha gdzie musisz mieć prime-a czy same słabizny z indie gali. To już krok za dużo jak chodzi o obsesje co do Epica. Można go nie lubić i go bojkotować, ale przypisywać łatki łowcom to jest już krok daleko idący w interpretacji. Tym bardziej, że historia z Epic-iem była przez łowców przedstawiana w sposób negatywny.

   1. nieważne, XD chodziło mi głownie o wywołanie tych co robią gówno burzę że Epic to syfilis i całe zło tego świata (a przeca fszyscy wiedzo że winny jest Tusk XD ) i strasznie flufcą jaki to epic jest wujowy 😉 bo bawi mnie czytanie wpisów świętego oburzenia fanbojów jednej czy drugiej platformy 😀

    1. A co było nie tak? Bo ludzie też narzekają na Steamowy support
     (oczywiście Ci, których zawiódł). I jestem ciekaw czym różni problem z supportem na Steamie z tym na Epicu.

    2. Wołają o wszystkie dane konta, potwierdzenia że to moje konto, potwierdzenia że mam ten problem, potwierdzenia że chcę go rozwiązać, po czym stwierdzają, że nie mogą mi pomóc… Na steamie normalnie pomogli, bez żadnych pytań xd

 3. Bardziej zabugowanego lauchera w życiu nie widziałem. Nawet nie da się go włączyć, bo cały czas się ładuje.

  1. Toś chyba Steam-a, Origina, Uplaya czy Microsoft Store-a nie używał 😀 Zawsze znajdzie się łatka, która coś spieprzy czy moment obciążenia serwerów/systemu 🙂 Pamiętam jak steam raz tak mulił że tylko mogłem bibliotekę odpalić (przeciążenia serwerów).. A Origin to już porażka jak chodzi on dopiero. Nawet się tnie w bibliotece 😛 Uplay ciężkie czasy ma za sobą, ale też nie grzeszył optymalizacją. A MS Store to już w ogóle była padaka nie można było dokończyć pobierania gry bo się wieszało pobieranie i trzeba było od nowa 😛

  2. Mi akurat póki co działa płynniej niż steam, origin i uplay. No, ale w sumie używałem go tylko do przypisania gier i zagrania ze 3 razy

 4. pytanie… po instalacjji i probie uruchomienia gry nic sie nie dzieje … gra sie nie włacza … wtf?

 5. Jeśli ktoś jeszcze jest w temacie i grał ta gra ma koniec? Odkryłem chyba wszystkie technologie mam kolonie samowystarczalną i powoli się nudzę bo końca nie widzę…