«

»

Oxenfree za darmo w Epic Games Store

Oxenfree – za darmo

Oferta obowiązuje 14 dni.

 • Desuh

  Pass

  • Epic jest passé?

   • DreamerDream

    Moda na hejtowanie wciąż trwa. Jak nie hejtujesz, to nie jesteś cool kid 😉

    • ftwooo

     Raczej chamskie zagrania ze strony epica powodują hejty, a nie moda.

    • A możesz powiedzieć jakie to zagrania? Nie interesowałem się zbytnio tematem tego sklepu, ale jak na razie wiem tylko że dość często dają darmówki i wykupują exclusivy. Jak na razie nic hamskiego. Coś jeszcze?

    • Kopiowanie pliku z danymi użytkownika ze Steam.

    • Straszna krzywda, naprawdę.

    • Funkcja zbierania znajomych to podobno to zaszłość bo jakiejś grze online i niedługo ma zostać skasowana.

    • SnakeLikeABoss

     Tak się tłumaczy winny. Zrobili to celowo, tylko ktoś to przyuważył Ciekawe jak długo to istniało? 🙂

    • Taki powód jak najbardziej przyjmuję, chyba, że użytkownik sam wyraża na to zgodę?

    • SnakeLikeABoss

     Kartę kredytową i pin do niej też byś Epicowi podał?

    • nie bardzo rozumiem do czego pijesz. klienta nie instalowałem, konta na epicu nie mam. żadne z rozdawnictw jeszcze mnie tam nie przyciągnęło więc mogę się tylko opierać na opiniach innych. Jeżeli pojawia się pytanie „Czy możemy odczytać Twoje dane stimowe?” i wyrazisz na to zgodę, to w czym problem? Natomiast, jeśli jest to robione bez zgody, to jest to bardzo duży problem. A jeśli Ty chcesz podać dane swojej karty kredytowej epicowi – droga wolna, nie wiem tylko co im to da.

    • SnakeLikeABoss

     Taki problem, że EA raz (inna firma niedawno też) dała w regulaminie, że sprzedajesz swoją duszę. Takie coś można dać drobnym druczkiem. Tyle, że w przypadku Electronic Arts i tamtej był to żart. Pokazujący, że nikt nie czyta regulaminów.

     Poza tym ubiorą to ładnie w fajne słowa i pozwolisz im na skanowanie Twojego kompa jako „zbieranie informacji o użytkowniku” czy coś. Epic zrobił coś takiego celowo, więc skoro zbiera bez zgody czyjeś dane, zwłaszcza wrażliwe dane, to na pewno ma w rękawie więcej takich asów. Więc w tym jest problem.

     Epic nie gra fair. Nie ma zamiaru. EA, Bethesda, Activision. Wszystkie te firmy, razem z Epikiem na czele to wrogowie graczy.

    • Ja wydłużył bym tą listę o większość deweloperów/wydawców. Zależnie od tego, jakie zarzuty chciało by się im postawić. Faktem niestety jest (sam się w pierś biję), że EULI ludziska nie czytają, bo to długie, często niezrozumiałe, w obcym języku itp itd. Innym faktem jest, że kupujesz coś nie znając EULI, a żeby zagrać, musisz zaakceptować. Cieszę się, że są ludzie, którzy wczytują się w te umowy i potrafią zaalarmować, albo też inni, którzy pilnują co aplikacja robi, by np wykryć, że taki emulator androida – Andy (miałem go instalować w środku tygodnia), kopie bitcoiny naszym kosztem.

    • SnakeLikeABoss

     Monopol, przekupstwo. Zobacz screena od innego użytkownika powyżej.
     Plus skanowanie prywatnych danych ludzi bez ich zgody. Lista gier, znajomych, grup i innych rzeczy. A także to gdzie Steam API było używane. Czyli w jakich miejscach logujesz się poprzez Steam.

     A jeśli uważasz, że nic „h”amskiego nie ma w monopolizowaniu rynku, to cóż. Naiwny jesteś. Może gdy dorośniesz, zrozumiesz. Gdy gry nie będą miały zniżek, gdy nie będziesz miał wyboru gdzie grę kupić itp.

    • DreamerDream

     https://uploads.disquscdn.com/images/36447301e5653152b01d1ba53ffe054b7e2033d0278af35c8638ee398d8767c6.jpg

     Poza tym wiele gier nie kupisz poza steamem. Ale hej. Dopóki to steam to wszystko można ignorowac i wszystko jest cacy, bo przecież

     Założe sie, że pewnie z czasem będzie się dało jak na steamie kupować klucze do epica na innych stronkach. Poczekamy zobaczymy jak się to rozwinie.

    • SnakeLikeABoss

     Tylko to, co podałeś, to manipulacja. Tu mamy fakty, a tu mamy podejrzenia, zapewne nieprawdziwe. Coś w stylu „Google nas inwigiluje. Fejs nas inwigiluje. Stim nas inwigiluje”. Jedna śpiewka. I hejterzy wymyślają kolejne historie, kłamiąc celowo, żeby zasiać plotkę. Już tak było z Google, że rzekomo ktoś używał smartfona i mu potem to, o czym mówił przy nie włączonym mikrofonie w Google się pokazywało. Takie historie tworzą ludzie aby celowo coś zpreparować.

    • Może gdy Ty dorośniesz, to nauczysz się czytać ze zrozumieniem.

    • DreamerDream

     Ale zauważ tą hipokryzje. Był sam steam „bueeee steam ma monopol, niech ktoś coś z tym zrobi”. Pojawia się rywal to wszyscy szukają dziury w całym i go hejtuja o byle co. Nie mówię, że epic jest idealny, ale należy mudac trochę czasu na ogarnięcie wszystkiego.

     A już całkiem mnie śmieszy „no bo Origin czy Ubi maja uzasadnione exy, a Epic nie”. Ex to ex i nie ma żadnych usprawiedliwień, że jest tylko na jednej platformie.

    • ftwooo

     Volvo nie zabrania twórcom sprzedawania swoich gier nigdzie indziej na gogu, gmg, humble bundle ani nawet na epic storze xD, a za sprzedaż kluczy poza platformą nie bierze 30% zysków. Za to dziwnym trafem, kiedy gra zostaje wykupiona przez EGS to nagle znika ze wszystkich innych sklepów, ale to nie monopol xD to konkurencja.

     https://uploads.disquscdn.com/images/50632a1d46da49f11b2ca82fdf0c7d22af003d269ad8c47d7efbf032cec841ac.jpg

    • SnakeLikeABoss

     Własnie o to chodzi. A ludzie nie rozumieją.

    • No i co z tego, że pozwalali generować klucze za friko, skoro potem i tak można było je aktywować tylko na Steam?

    • ftwooo

     Ale steam nie blokował wydawania gier na innych platformach XD, czego ty wymagasz żeby klucze ze steama pasowały na inne platformy XD?. Multum gier było wydawanych na goga i steama jednocześnie, a jeśli coś nie było to raczej nie wina steama tylko wydawców i innych platform, że się nie dogadały.

    • Nie dogadywali się, bo nie było o czym rozmawiać, skoro monopolista Steam miał 99% rynku.

    • ftwooo

     Czyli co EPIC walczy z wielkim monopolistą steamem stosując praktyki typowo monopolistyczne i to jest ok?

    • Gdy zaczyna się działalność z udziałem w rynku 0%, to ciężko mówić, żeby cokolwiek było praktyką monopolistyczną.

    • Fajne te porównanie, takie nie za rzetelne.
     Spokojnie ,pomogę Ci:
     https://uploads.disquscdn.com/images/79302e7a548da9d5e20a79ea1b5fab21c118fdbf102c662229f11c0a2a6528f2.jpg
     https://uploads.disquscdn.com/images/18ee7026175a46d7cf618d5840f076f916b7de130671db20b9a0ce03a30604e7.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/c8b0c575556de5409d0acfc9f72bf176f8da4028943da3f766c2b6990667367d.jpg
     „Volvo nie zabrania twórcom sprzedawania swoich gier nigdzie indziej”
     Nom, powinni przecież przeprosić za to, że dają tak dobre warunki umowy twórcom, no jak tak można.
     Nie przepadam za Epicem ale nie mogę słuchać tych niezasłużonych wyrzutów.

    • ftwooo

     XD, VALVE jest twórcą Portala (tak samo jak EA jest twórcą NFSa) i w związku z tym może se z nim robić co chce, tak samo jak EPIC z fortnitem. Serio nie widzisz różnicy między tymi dwoma rzeczami, czy po prostu nie chcesz ich widzieć?

    • No sory, „ogarnięcie wszystkiego”, a umieszczenie specjalnie napisanego fragmentu kodu, który grzebie Ci na dysku bez Twojej wiedzy … (bo tak zrozumiałem powyższy opis), to jak dla mnie dwie różne rzeczy. + dla hejterów.

    • SnakeLikeABoss

     Sam Steam był w 2006 roku. Mamy 2019 rok. Kiedy był sam Steam?

     A o monopol Steama płakali i płaczą nadal małe dzieci, które nie wiedzą czym ów monopol jest. Steam jest #1 właśnie dlatego, że jest konkurencją. To, że ktoś jest najlepszy nie czyni z niego monopolisty. Monopolista to osoba, która dla siebie zachowuje wszystko. Co robi… Epic Game Store.

     I jaki rywal? Ten pionek? Jakie szukanie dziury w całym? Afery o przekupstwo i monopol Epika. Ślepy jesteś czy co? Gdzie tu jest byle co? To są poważne tematy, które mogą poskutkować kolejnymi zabiegami w tę stronę, jeśli Epikowi by się udało. Każda gra na inną platformę, bez konkurencji po cenie promocyjnej góra 20% zniżki. Tak by to wyglądało.

     Dać czasu? Nie dam nawet szansy śmieciowi, który próbuje zachwiać rynkiem. Daje w łapę devom, którzy myślą, że zyskają na tym, a zamiast tego sprzedaż ich gier spadnie, bo nikomu nie podoba się to, co Epic robi. Epic nie jest idealny? Jasne… daleko mu nawet do bycia bardzo złym… Bo jest koszmarny.

     Ubisoft wydaje swoje gry na Uplay. EA wydaje swoje gry na Origin. To jest uzasadnienie. Nie jestem za tym aby exclusivy istniały, ale tu przynajmniej nie mamy przekupstwa developera. I np. takiego Uplaya hejcę za fatalną jakość platformy. Bo przez 3 tygodnie się bawiłem w DLC do Asasyna 3, a okazało się, że zamiast wpisywać klucz do Uplay, powinienem wpisać klucz w grze. Tylko czemu w takim razie Uplay ten klucz aktywował, skoro nie powiniene go tam wpisywać. A cały mój save po tych 3 tygodniach, a miałem 90%, odszedł w siną dal. 90% ze wszystkimi znajdźkami, misje prawie wszystkie z misjami opcjonalnymi (tylko dwa opcjonalne niezrobione, bo graniczyły z cudem)… Więc odechciało mi się w to grać. Screenshoty zachowują overlay Uplaya, więc zrobienie dwóch screenshotów po sobie pokazuje na drugim screenie ekranik z „Zrobiłeś screenshota” czy jak to tam pisało.
     Origin mi crashował niemal każdą grę, w którą zagrałem. BF3 i BF4, które były rozdawane za darmo, zagrałem i w obie miałem problemy z crashami co x czasu, bez powodu.

     Dlatego wybieram Steama, bo jest to platforma, która daje najwyższą jakość, jest konkurencyjna, gry na Steama są dużo tańsze (znajdźcie mi The Sims 4 z dodatkami taniej niż za tysiąc zł :>), ma tyle funkcji, że nie widzę powodu ich nie używać. A to, że Steam ma swoje za plecami to inna sprawa. Tylko czemu z powodu małych problemów na Steamie mam wybierać Epika, który działa na szkodę wszystkich graczy i przekupuje 2 tygodnie przed premierą gry jej devów aby usunęli z innych sklepów te kopie? Ubi czy EA przynajmniej tak wrogo nie gra. Dobra, EA ma swoje za plecami, ale The Sims chcę mieć akurat w wersjach pudełkowych, tak se zażyczyłem, więc muszę mieć na Origin, czy tego chcę czy nie. Ale chyba widzisz różnicę między tym, co robi Epic, a tym jak działają Uplay czy Origin albo Steam.

    • mnie natomiast śmieszy, jak na podstawie kilku postów można wyciągać wnioski ogólne, że „wszyscy”. 100k fanów na fejsbuku, a ilu Łowców się wypowiada nt. Epica?

    • SnakeLikeABoss

     Dlatego fanboye Epica hejcą Steama? 🙂

  • season

  • Powiedzieć „pass” darmowej grze to +10 do szacunku do siebie.
   A tak naprawdę ta gra była już milion razy za darmo, więc ściągam z Ciebie buffa; to żadne wyrzeczenie. xD

  • Halosha

   WeirdChamp

 • mam już 8 gierek, opuściłem jakąś czy mam wszystko?

  • Alexander The Great

   Hmm, ja mam 7. To widocznie coś pominąłem 🙂

   • Axiom Verge
    Oxenfree
    Slime Rancher
    Subnautica
    Super Meat Boy
    The Jackbox Party Pack
    Thimbleweed Park
    What Remains of Edith Finch

    • Alexander The Great

     O, dzięki. To nie mam – The Jackbox Party Pack. Ale to chyba nic nie straciłem 🙂

    • Jeszcze mam Shadow Complex Remastered, ale to było w 2015 roku jako „special gift” 🙂

    • obaj jesteście gapy. Ja mam 11 :E

    • to te 3 to jakieś starsze spoza tych rozdawnictw co 2 tygodnie?

    • Chociażby Unreal Tournament

    • nie pamiętam. Ot, uzbierało się od kiedy się zarejestrowałem na Epicu, Czyli – od początku.

    • Fortnite to nie gra, to rak, nie liczy się

    • A Unreal Tournament?

    • No to UT z darmówkami daje w sumie 9 sztuk.

    • a kiedy to było? miałem na myśli te co 2 tygodniowe darmówki

    • ale ja mam 11. 10 – bez Fortnite.

    • A Shadow Complex Remastered?

  • SnakeLikeABoss

   Nie. Pierwszą było Super Meat Boy. A od tego czasu do Oxenfree było 8 gierek w sumie. Bo patrzyłem na historię „płatności” i co 2 tygodnie gry były, więc się zgadza.

   • Pierwszą była Subnautica

    • SnakeLikeABoss

     A racja. Subnauticę też mam. I od tej gry jest 8. Po prostu zamknąłem kartę i nie sprawdziłem już później.

 • Kto weźmie ten trąba

  • wziąłem mimo że mam na steamie, wątpię że kiedykolwiek jakąś grę uruchomię z epic no chyba że jakiegoś exclusiva ale tyle gier do ogrania na steamie że nawet nie będzie kiedy

  • SnakeLikeABoss

   Ja wezmę. Ale nie zagram. Odkąd zarejestrowałem się na Epicu (zanim ta afera wybuchła), nie zagrałem w żadną ich grę. I nie zamierzam.

  • Veto! Brać, grać… i niczego nie kupować!

 • Jak tylko widzę „Epic game store” to od razu chce mi się wymiotować. Nie hejtuje, tak po prostu mam 🙁

  • mwk

   Dziwna dolegliwość. Rozważałeś wizytę u psychologa?

   • SnakeLikeABoss

    U psychologa za naturalną reakcję?

   • Gastrologa?

  • nie hejtujesz, tylko haftujesz?

  • IHN0

   Za darmo a ten dalej narzeka. Nie musisz korzystać…

 • Umowa poszła więc co 2 tygodnie darmowa gra na Epic Games Store 🙂

 • Najbardziej w Epic Store podoba mi się, że biorę coś za darmo, a oni mi jeszcze dziękują 😉

 • Tak tylko przypomnę, że launcher Epic Games skanuje Wasz komputer.

  • Wiesz…ale to tylko,żeby wiedzieli jakie gry Ci polecać …np. jeżeli oglądasz dużo filmów gdzie jest dużo kobiecych tyłków to w polecanych produkcjach znajdziesz Mass Effect 2 😛

   • jedyny tyłek który nachalnie mi pokazywało ME2 to byłtyłek Mirandy, najgorszy tyłek w grze

    • Tali też miała niezłe wymiary. 🙂

    • Akurat Tali tyłek to mi wiesz rampampamciam

    • najlepszy*

    • Najgorszy

    • Nie znacie się. Najlepszy tyłek w ME2 ma męski Shepard. 😛

    • Ha ha, no homo 😉

  • Jeśli to skanuje twojego kompa, to co powiedzieć o League of Legends, który należy do Tencent. Nie w 40%. Do LoL Tencent ma pakiet większościowy. Zresztą po co skanować ludzi jak wrzucają na fejsie tyle fotek 🙂

  • Dzapan

   Windows też skanuje komputer, radzę odinstalować.

   • mam linuksa

    • kamil7430

     Jakim cudem EGS skanuje twój komputer jeżeli jest zamknięty w środowisku Wine’a? No chyba że masz jakieś magiczne umiejętności instalowania exeków na Linuxie 😉

    • iyaa

     Wine to nie piaskownica. Tym bardziej nie emulator. Programy odpalane przez wine mają dostęp do tych samych plików co natywne programy linuksowe. I generalnie nie ma problemów co do instalacji exeków na linuksie, do tego właśnie służy wine.

  • To odinstaluj system i idź na linuksa, usuń konto na FB i YT nie mówiąc już o używaniu jakiejkolwiek przeglądarki a i telefon tez wyrzuć do śmieci, usuń konta bankowe, załóż kominiarkę w razie jakiś kamer i nie zapomnij też wyprowadzić się z miasta do lasu .

 • Klasyfikacja wiekowa? 0* 😀 Gierka podobno bardzo dobra fabularnie 😉

 • Neliel

  Da radę zrobić filtr żeby nie pokazywało newsów z Epic Games?

 • Nosacz Sundajski

  Wole grać w darmowego Grid 2 co teraz był na steama a nie w jakiś gruz na Epic 🙂

  • SnakeLikeABoss

   Akurat to gruz nie jest, ale ja wolę tę grę kupić na Steamie.

 • Przepraszam, że musieliście czekać, ale musiałem pobrać najpierw 300 MB zapchajdyskowych (czytaj aktualizację) na Steam, żeby zaktualizować mema. Następny za 2 tygodnie (4 kwietnia). https://uploads.disquscdn.com/images/79a0c0da3f6c07f3c869ba20f2065ef291adce9276bf772411d53c9483822165.jpg

  • A na bazarku 2zł i to wersja na Steam XD

   Dziękuję Pan Bazarek.

  • Chyba zamiast DRM-Free powinno być Epic Games Store.

  • A o minusikach sklepiku Epicu, to już nie wypada wspomnieć? Kupiłem tę grę za 8 zł. na gogu 2 lata temu, podawanie tu durnych cen z oficjalnej dystrybucji Steama, których i tak nikt nie płaci, to kapku manipulacja.

  • Przepraszam, że musieliście czekać, ale musiałem pobrać najpierw 300 MB
   zapchajdyskowych (czytaj aktualizację) na Steam, żeby zaktualizować
   mema. Następny za 2 tygodnie (4 kwietnia).

   Wiesz, mogłeś wejść na stronę sklepu steam i tam zrobić zrzut ekranu. Inna sprawa, że bez problemu idzie dostać Oxenfree grubo poniżej 10zł…

 • warte to coś ?

  • Dankedor

   warte

  • SnakeLikeABoss

   Warte. Ale nie na Epicu.

   3…
   2…
   1…

   Epic Fail Store fanboys anger starts.

 • Taki recycling free game.

 • Tomasz Kocot

  mam na gogu i nawet nie wiem skąd…

  • Gog swojego czasu rozdawał Oxenfree za darmo.

 • Popatrz na to z tej strony: ludzie nie chcą rozdrabniać swojej biblioteki gier na milion różnych launcherów i usług, tylko trzymać wszystko w jednym miejscu. Zacząłem budować bazę posiadanych gier na Steamie i nie chcę ich kupować nigdzie indziej.

  • Ja natomiast, jak w którymś momencie zacząłem kupować gry gdzie taniej i biblioteka Uplay czy Origin rosła, stwierdziłem, że nie robi mi to różnicy gdzie je trzymam. Tak było do momentu, aż musiałem ściągnąć jakis durny launcher Bethesdy, żeby zagrać w Quake’a. Generalnie nie robi mi to różnicy, żeby mieć gry na Steamie + na platformach ze 4 głównych wydawców, ale jak teraz już każdy chcę mieć swoją własną, przelewa się czara goryczy. Epicowi mówie na drzewo, tym bardziej, że nie słyną z dobrych zabezpieczeń i jakości samej platformy.

 • nie dzienkujem

 • Mogą mi nawet dopłacać, a nie zainstaluje ich launchera. Po uzbieraniu już niezłej kolekcji na jedynej słusznej platformie (praise Lord Gaben) to normalne, że trzymam się tylko jej.

  Btw widzę, że nagle drastycznie zmieniła się opinia o Epic Store. A jak hejtowałem ten sklep jakiś czas temu to mnie zgnojono, że wymyślam, że sklep szpieguje, i jest typowo anty-konsumenckji itd. Czyżby już nie tylko mnie denerwowały ich czasowe ekskluziwy? Pamiętajcie, że dzięki nim w 2020 będziemy mieli ładny wysyp zajebistych zapatchowanych gier na steamie, i to od razu w wersji ze wszystkimi DLC/GOTY na zniżce -70%. To się nazywa premiera. 😀

  • Jesteś pewien z tym DLC/GOTY i z tą zniżką?

   Swoją drogą. Patrzę na niektóre tematy z darmówkami i tam widzę tylko teksty: „Dzięki, zaklepane”, „Świetna gra polecam” czy „Za darmo można spróbować”, ale przy grach Epic pojawia się jakiś fetysz u ludzi, którzy nagle muszą się podzielić swoimi przeżyciami wewnętrznymi typu rzyganiem na widok Epica czy chwaleniem się, że ktoś woli zapłacić 100 złotych niż odebrać za darmo.

   Krótko. Zaklepane i dzięki za info. 🙂

   • Nie zapominaj jeszcze o tym, że każda platforma łącznie ze steamem może mieć exy, ale oczywiście nie może mieć Epic, bo… wsadź tu jakiś randomowy powód 😉

 • Dzięki za info, przygarnięte 🙂