Oxenfree następną darmową grą w Epic Games Store

Następną grą w ramach promocyjnego rozdawnictwa w Epic Games Store będzie Oxenfree na PC i zostanie udostępniona za darmo w dniach od 21 marca do 4 kwietnia.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Oxenfree następną darmową grą w Epic Games Store"

   1. Tutaj widać właśnie przewagę Steam i kluczy Steam oraz gigantyczną korzyść dla konsumenta. Może sobie jest na Steamie po 20 dolców, ale są inne źródła, gdzie grę można dostać za 4… złote. Gdyby to był Epic Store Exclusive, to tylko 20 dolców albo nara 😀

    1. Ja tutaj widzę gigantyczna przewagę Epic, który przez ostatnie kila miesięcy dał możliwość dołączenia do biblioteki kilku ciekawych tytułów. Valve samo z siebie na Steam praktycznie nic nie daje i ma pod tym względem konsumentów gdzieś.

    2. Tylko co mają darmówki do możliwości zakupu klucza taniej w innym sklepie? Tego nie wie nikt.

     A darmówki na Steamie też są. Nie daje ich bezpośrednio Valve? Co z tego? Rozumiem, że wtedy nie dodajesz do biblioteki?

    3. Dodaję do biblioteki, ale nie dziękuję Steamowi tylko Humblowi, Indiegali albo innemu serwisowi, który te klucze dostarcza. Tutaj dostarcza Epic.

    4. Kolejna odpowiedź i znowu nie na temat. Pisałem o darmówkach na Steamie, a nie rozdawnictwach na innych serwisach (nawet w formie klucza Steam). Bo wiesz, czasem darmówki są też bezpośrednio na Steam, wchodzisz na stronkę gierki, klikasz w przycisk Zagraj i masz bez klucza darmową grę na Steamie.

     Ale wiadomo, Epic to bohater na białym koniu i ludzie czują potrzebę podziękowania „mu” za hojne dary. Steam to zuo, które nic nikomu nigdy nie dało, to obrzydliwy monopolista, który porywa dzieci.

     Co do dostarczania kluczy, to te akurat dostarcza Steam, gdy dev sobie wygeneruje 🙂

    5. – Kholat
     – A Story of my Uncle
     – Braveland
     – Veritex
     – Company of Heroes 2
     – Sins of a Solar Empire: Rebellion
     – Blast Zone! Tournament
     – DISTRAINT: Deluxe Ed.
     – Metro 2033
     – Evolvation
     – The Tiny Bang Story
     – Hyperdrive Massacre
     – SOS
     – Oh… Sir! The Insult Simulator
     – For Honor

     To jest ostatnie pół roku gier za darmo bezpośrednio na Steam. Chyba nie ma tu żadnej, której wcześniej nie rozdał ktoś inny (czasem to była kwestia tygodni). Także ten, jakościowo nie ma za bardzo co tu porównywać.
     Co do kluczy, skoro „dev sobie je generuje” to Steam po prostu obsługuje swojego klienta, ciężko mówić, że sam coś dostarcza.

    6. Ładna lista. Fajnie, że ci się chciało. Tylko co z tego?

     Co do generowanie kluczy, na końcu mojej wypowiedzi jest ” 🙂 „

    7. Pragnę Ci przypomnieć, że to Ty sam pisałeś o korzyściach konsumenta (w kontekście darmówki, bo na to właśnie odpowiadałeś). Napisałeś o tym co było dla Ciebie wygodne, ja to co jest dla mnie wygodne. Wiedz, że nie ma dla mnie znaczenia w jaki sposób próbujesz deprecjonować inną opinię, bo mam to gdzieś i mam pewność że to rozumiesz.

    8. Pisałem ogólnie, bo ktoś próbował na siłę udowodnić swoją rację, że Oxenfreen na Steama to 20 USD. I tylko 20 USD. Że taniej się nie da. Toteż podchwyciłem ten temat i przyrównałem do sytuacji na Epic Store, gdzie jeśli gra jest Epic Store Exlusive, to takie gadanie ma rację bytu, ponieważ tam nie ma innych źródeł.

     To ty zamiast odpowiedzieć na mój komentarz na temat wyjechałeś nagle z darmówkami (ja piszę o alternatywnych źródłach, a ty nagle krzyczysz „ale darmówki!”… okej, ale co z tego?). Tymczasem kwestia darmowości Oxenfree akurat nie ma absolutnie żadnego znaczenia i nie tego tyczyła się moja wypowiedź. Absolutnie nie tego. Zapewniam cię 🙂

    9. Wybiórczo dopuszczasz do siebie tylko swój tok myślenia i jedynie on jest pryzmatem przez jaki patrzysz na temat. A odnosiłeś się do „Może można, co nie zmienia faktu, że w tej chwilu kosztuje $20.” 🙂
     Odrzucasz inne aspekty sprawy, bo wszystko inne to „krzyk”. To cecha ponad połowy osób, rozumiem Cię, nie spodziewam się nic więcej, spoko.

    10. Miazga, K.O. w pierwszej sekundzie pierwszej rundy! Panie, panowie – „miszcz” świata nam się objawił, fenomen ekonomii! Po co nam darmówki skoro możemy taniej kupić w innym sklepie??? PS. Śmiechłem, „borubaru”…

    11. Skoro ja jestem „miszczem” i „fenomenem ekonomii”, to ty powinieneś tytułować się mianem co najmniej tytana intelektu. Hint: istota mojej wypowiedzi to „inne źródła”. I nie, nie o tę konkretną grę chodziło, tylko ogólnie. Twoja wspaniała interpretacja miałaby rację bytu, gdyby wszystkie gry na Epic Store były darmowe. A są?

     Pokaż tytanie, gdzie ja kwestionuję sens istnienia darmówek? Zacytuj, pośmiejemy się 🙂

    12. Jeśli zyskasz status wieszcza narodowego to się będę głowił nad interpretacją Twoich jakże zawiłych wypowiedzi. Ale pókiś Pan jest wrzeszczonem forumowym to mnie Pański przekaz lotto.

    13. Steam przynajmniej dba o bezpieczeństwo konsumentów. 😀 W epic storze ktoś może założyć sobie konto na Twój email. 😀

 1. Po tylu świetnych grach, to nawet nie zawodzą, że teraz tanie Oxenfree dają. Tym bardziej, że to podobno też dobra gra, jeszcze nie miałem okazji go ograć.

  1. Ja grałem i polecam. Fajny klimat, grając czujesz się trochę jakbyś oglądał film w stylu: „Mózg rozj*bany”.

 2. Bardzo dobra gra, choć nie da się nie zauważyć, że impet Epickowego rozdawnictwa nieco osłabł -obecna i przyszła gra (choć wciąż świetna) to jednak nie jest poziom Subnautiki, Edith Finch czy Thimbleweed Park.

   1. przecież napisał, że to bardzo dobra gra. Z tym, że była już rozdawana za darmo, nie mówiąc już o kilku bundlach, więc oferowanie jej teraz w rozdawnictwie jest dużo mniej imponujące niż gier o których wspomniał Modest.

   2. Podejrzewam że opowi chodziło o cenę, przebitke „zaoszczedzonych” dolarów, jeśli się nie mylę oficjalna cena subnautici jest wyższa niż oxenfree, to raz, dwa na wstępie było że dobra gra, napastliwosc czy brak kultury?

  1. Nie po prostu sporo małolatów nie rozumie, że dobre gry to nie tylko jeden czy dwa gatunki ale wiele rożnych jak i niszowe indyki. Żadna z obecnych darmowych gier, którą Epic dał nie jest crapem tylko dobra grą w swojej kategorii , kazda z nich ma świetne oceny.

   1. Uuu – właśnie podpadłeś kilku osobom na tym forum, dla których tylko AAA nie starsze niż 2 lata się liczy.

  1. Wcale bym się nie zdziwił. Polecam, fantastyczny tytuł zwłaszcza jak się zaczyna odkrywać że gra zawiera nieco więcej niż tylko zagadki.

 3. Opinia o grze:
  kupiona w bundlu.
  TL;DR: gra dobra warta ogrania.
  wersja dluzsza
  Gralo sie milo, milo bylo poznawac historie dokonywac wyborow, poznawac postaci. styl graficzny skromny ale spojny i przyjemny dla oka, kwestie dialogowe dosc dobrze rozpisane. Mimo iz rozumiem zabieg z ograniczonym czasem na odpowiedz – co mialo zblizyc gre do „zywych” konwersacji – ma on swoje minusy czyli czaami odpowiadamy i wpadamy komus w pol zdania nie wiedzac co jeszcze dana postac chciala powiedziec, podobnie ma sie sytuacja jesli postaci mowia w tym samym czasie przez siebie. To mozna uznac za maly minus.
  Calosc sie kleila spedzilem milo czas, nie wyrwalo mnie z butow ale bylem zadowolony z zakupu jak i tego co oferowala gra. Ocena dobra.