Xbox Pride Month 2022

Darmowe DLC do Forza Horizon 5 i Halo Infinite oraz limitowany kontroler Xbox Series z okazji Pride Month

Firma Microsoft świętuje Pride Month wraz ze społecznością LGBTQIA+. W ramach wsparcia mniejszości korporacja udostępniła darmowe DLC do Halo Infinite i serii Forza, a także zapowiedziała nową wersję kolorystyczną pada Xbox Series.

Gracze Halo Infinite oraz produkcji z serii Forza otrzymają w tym miesiącu za darmo elementy kosmetyczne. Logując się na serwery wspomnianych gier, automatycznie otrzymacie poniższe dodatki:

  • Emblemat „Jedność” – za darmo po zalogowaniu do Halo Infinite
  • Tęczowe 2009 Pagani Zonda Cinque Roadster – DLC do Forza Horizon 5 za darmo

Microsoft zapowiedział także stworzenie nowej wersji kolorystycznej pada do konsoli. Za pośrednictwem Xbox Design Lab od 9 czerwca będzie można stworzyć własny kontroler Xbox Series LGBTQIA+. Obudowa kontrolera została przygotowana tak aby symbolizować 34 flagi związane z ruchem LGBTQIA+.

Dodatkowo korporacja przeznaczyła $170,000 (ok. 730 tys. złotych) na organizacje non-profit niosące pomoc i wsparcie osobom LGBTQIA+ – m.in. Mermaids oraz National Center for Transgender Equality.

Źródło: Xbox.com


Łowcy, przypominamy, że możecie również okazać swoje wsparcie, odbierając grę Tell Me Why za darmo w Xbox Store i na Steam. Promocja trwa do końca czerwca.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.