Humble Monthly Bundle – listopad 2019

Niezadowolony z otrzymanych gier? Sprzedaj je na Bazarze Łowców Gier!

Gry w listopadowym Humble Monthly Bundle:

– Call of Duty: WWII (Steam)
– Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
(Steam)
– Spyro Reignited Trilogy
(Steam)
– Shenmue I & II
(Steam)
– 11-11 Memories Retold
(Steam)
– SYNTHETIK: Legion Rising
(Steam)
– Evergarden
(Steam)
– Operator
(DRM-Free)

Przypominamy, że Humble Monthly Bundle to zestaw oparty na systemie płatnej subskrypcji w cenie $12 miesięcznie. Powyższa paczka nie jest już dostępna do zakupienia, ale możecie zapisać się do subskrypcji i otrzymać kolejną.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Humble Monthly Bundle – listopad 2019"

 1. SYNTHETIK super i Evergarden też z ciekawości zobaczę, bardzo dobry miesiąc po 3 mocnych unlokach spodziewałem się samego gruzu jak z grupies a tu nawet całkiem nieźle 🙂

    1. Lecą w japońszczyznę i gry dla dzieci. Od dłuższego czasu widzę serie tematyczne, więc to pewnie niedługo minie i zacznie się coś zupełnie innego 🙂

    2. No tak COD WWII to gra dla dzieci na pewno… A z tą japońszczyzną to jak nie pasuje to nie graj tylko, że akurat japońskie gry w większości są solidnymi tytułami.

    3. Ogólnie spływają po mnie docinki fanbojów 🙂 A, że czytać nie umisz, to już typowe dla pokoleń gimnazjum. Odmaszeruj.

 2. Z kolejnych unlocków niestety jedynie synthetik i shenmue mi podeszło, ale i tak niezła niespodzianka.

 3. Ło matko, mam Shenmue, 11-11 i Evergarden na wishliście, ale nie brałem bundla bo mam już Crasha, a CoD mnie nie interesuje.
  Czas uruchomić bazar.

 4. Po takich mocarnych early unlockach spodziewałem się gruzu i się doczekałem. Shenmue spróbowałem w Game Passie i odbiłem się, o reszcie nawet nie słyszałem. Będzie nawet problem to sprzedać, bo to monthly kupili chyba wszyscy.

 5. Subiektywnie uważam, że sama dylogia Shenmue w tym miesiącu to nawet większa petarda niż CoD, Crash i cała reszta.

  1. Z tą wersją działa jakieś sensowne spolszczenie? Może nawet być bez znaków diakrytycznych 😉

  2. Co takiego dobrego jest w tej serii? Bo tytuł o uszy mi się obił, ale w sumie to nic o tych grach nie wiem.

   1. Jest bardzo comfy. Fabuła też całkiem niezła. Symulator nudnego życia na japońskiej prowincji- gameplay głównie polega na chodzeniu, pytaniu o drogę/wskazówki przechodniów, wstawanie rano do pracy w porcie i okazjonalnie bicie się ze złolami. Każdy z enpeców jest w pełni interaktywny i wyposażony w odpowiedzi na konkretne pytania o konkretnych porach dnia. Masz też możliwość pogrania na automatach z lat ’80, zbierania gachaponów, dzwonienia z budki telefonicznej (w której sam musisz sobie ręcznie numer wykręcić), kupowania picia z automatu z możliwością ręcznego wyboru napoju, czy regularne kupowanie jedzenia w sklepie dla kota i na początku gry na wszystko musisz wydawać z kieszonkowego. Dodatkowo prawie każdy element wyposażenia twojego domu jest w pełni interaktywny. Na upartego możesz ciągnąć rozgrywkę przez 5 miesięcy naliczanych w grze, robiąc coś z dnia na dzień. Jedna doba w grze to bodajże godzina w realnym świecie. Najbardziej niezwykły jest fakt, że jest to gra z ’99 i ma aż tyle do zaoferowania, i jest wypchana po brzegi najmniejszymi szczegółami. Właśnie za to się tą serię lubi, albo nie znosi.

 6. Evergarden
  205KY-DVKAT-AXIC0

  11-11 Memories Retold
  233XH-2G72T-YXBGW

  Miłej zabawy:-)

    1. Właśnie. Jak już piszą boty zbierające klucze z komentarzy, to mogliby od razu napisać takie, które dziękują. xD

 7. JKa mam sprzedac cos skoro mam limit 10 pln. nigdy nie handlowalem a za darmo nie oddam, ide na allegro ech

    1. Ej nie obrażaj! 😛 A co mam zrobić, tłumaczyć każdemu kolejnemu osiołkowi, że Bazar (dawniej Pchli Targ) powstał w głównym założeniu dla aktywnej społeczności?
     Wielu osobom się wydaje że wszystko należy im się za darmo, a popatrz tylko co się dzieje w komentarzach jak ktoś znajdzie łowcowy reflink, albo wpis sponsorowany, mając jednocześnie powłączane adblocki w przeglądarce.

    2. Jesteś na stanowisku i masz taki dopisek „mod” (asymetryzujący w dyskusji), który obliguje, żeby zachować umiar w odpowiedzi. Zamiast być opryskliwym lepiej nic nie pisać, a jeżeli już musisz, to po prostu wytłumacz swój pogląd w sposób godny, poparty argumentami. Czy Ci się to podoba, czy nie, powinieneś świecić przykładem… pozytywnym przykładem.

    3. To jest Twój osobisty pogląd który wykreowałeś sobie na podstawie stereotypów. To fakt że bywam opryskliwy, a często nawet i sarkastyczny, bo właśnie taki bywam na co dzień chociażby w pracy. Mod to tylko etykietka, bo przede wszystkim jestem częścią tej społeczności.

    4. Dobra, rozumiem, że idąc złożyć zeznanie podatkowe też tak się zachowujesz? Nie przemawia do Ciebie zwykła kultura osobista, którą – nie tylko zresztą Ty – zasłaniasz asertywnością czy tam „częścią społeczności”. Może chociaż takie pojęcie jak netykieta wymusi refleksję.

    5. Twoje argumenty do mnie nie przemawiają, moim zdaniem są bezsensowne. To nie jest urząd, a ja nie jestem politykiem, jestem na forum wśród znajomych użytkowników, nie wiem dlaczego nie potrafisz tego rozróżnić. Nic nie napisałem o asertywności, nie zmyślaj. Zarzucasz mi brak kultury osobistej z powodu jednego lekko opryskliwego komentarza, który nawet nie był skierowany do Ciebie? Jakim prawem?

    6. Nie żyw złych uczuć. Staram się wyraźnie nakreślić, dlaczego nie warto i nie powinno się tak zachowywać.
     Sam powiedziałeś, że bywasz taki na co dzień.
     Może jeszcze jaśniej. Należysz do edytorów treści serwisu. Masz władzę nad użytkownikiem, której on nad Tobą nie ma. Nawet jeżeli mu się coś nie spodoba w Twoim zachowaniu, to trudniej jest mu „asertywnie” odpisać i nie ma penalizacyjnych narzędzi.. Całkowicie oddzielmy kwestie kto ma słuszność, a kto jej nie ma. Liczy się forma.
     Poza tym – powtórzę się – komentarze CEO, PR-owca, czy odźwiernego będącego częścią jakiejś firmy wypowiadane publicznie, nigdy nie będą osobiste per se. Chcesz mieć tę wolność, stwórz drugie konto i udzielaj się anonimowo, bez powiązań z serwisem. W innym wypadku opryskliwy kształt wypowiedzi bez argumentów (je też można zakopać pod stertą inwektyw albo nieprzyzwoitej formy) nie tylko będzie źle świadczył o Tobie, ale także efektem golema, będzie rzutował na całym serwisie. Dlatego wspomniałem o panu z EA.
     Co najważniejsze, tego typu zachowania lubią eskalować. Bardzo szybko z możliwości sensownej wymiany opinii tworzy się przepychanka, która nikogo oprócz obruszonych nie interesuje. Tu jest pogrzebany aspekt wychowawczy.

     Zarzucasz mi brak kultury osobistej z powodu jednego lekko opryskliwego komentarza, który nawet nie był skierowany do Ciebie? Jakim prawem? Oj grubo przesadziłeś.

     Przyznałeś, że jest to normalność i słabymi argumentami usprawiedliwiałeś swoje zachowanie. Komentarze są do komentowania. Brakuje Ci dystansu. Wyobraź sobie, że do Ciebie tak się zwraca moderator/redaktor z innego portalu.

     Raczysz ignorować oczywistości, tylko po to, ażeby wyszło na Twoje, dlatego kończę deliberacje w tym miejscu.

    7. Co jest zlego w asertywnosci. Nie podoba sie, to trudno. Nikt Ciebie nie zmusza.

  1. Lepiej dopuścić sprzedawać nowym za więcej to pojawią się oszuści i będzie weselej…

   1. O tak, bo tak bardzo trudno kupić te 10 gier za 10 groszy każda by sobie podbić ten sztuczny limit.

    1. Ludki mają ostatnio straszny problem. Bo przecież nie mogą oddać komuś w realu, albo sprzedać na jakimś innym targowisku. Przejście przez dziesiątki transakcji jest i ma być uciążliwe, bo komu chce się tak bawić, jeśli od początku chce zrobić wałek? Sam nie mam wysokiego poziomu, ale nie marudzę, bo widzę sens w tym systemie. Co najwyżej uzależniłbym punkty od wysokości transakcji, ale tylko dla sprzedawców. Sprzedajesz za ponad 20 zł, to miej za każdą dychę dodatkowy punkt na + lub -. Oczywiście wtedy takie ludki byłyby jeszcze bardziej niezadowolone 😉 Ale to byłoby uczciwe. Ktoś, kto wybił się na wyższy poziom i można mu zaufać szybciej zyskiwałby kolejne punkty.

    2. Problem jest taki, że nie chce sie też ludziom, którzy nie chcą robić wałków, a pozbyć się zbędnych kluczy. Wymaganie 100 transakcji żeby sprzedać grę za 30 zł to jakiś absurd biorąc pod uwagę, że wstępnie bazar nie miał być dla handlarzy sprzedających wiele gier, a dla normalnych użytkowników, którzy mają po prostu duplikaty albo dana gra ich nie interesuje.

    3. Skoro to „takie proste” to tym bardziej jaki jest sens tak absurdalnie niskiego limitu, poza pasieniem sprzedawców badziewia po 10 groszy?

    4. Jest to proste ale wymaga odrobinę wysiłku, zmniejsza to szanse na to, że ktoś kto uzbiera te „zawrotne” 10 pozytywów będzie chciał dokonać przekrętu stulecia za 15zł i dostać bana 🙂

    5. A jak ktoś 50 czy 100 takich pseudotransakcji po 50 groszy przeprowadzi, to już się staje wiarygodny i przekrętu na 20 czy 50 zł nie zrobi? Wiarygodne pozytywy powinny być tylko za sprzedawanie i to sprzedawanie gier za coraz większe kwoty, a nie za kupowanie (z tego co czytam, bywa ze fikcyjne) śmieci po 50 groszy.

    6. Ta, a wraz z rozwojem reputacji dopiero kolejne 100 transakcji to podwyższenie limitu o 5zł, co jest dla mnie śmieszne. Na pewno ktoś kto kupił/sprzedał 100 gier, przy kwocie o 5 zł większej dokona jakiegoś oszustwa xD

    7. Widać niektórym za trudno, a skoro to działa to powinno dać do myślenia, czyż nie?

  2. Nie widzę problemu aby sprzedawać gry powyżej 10zł na alegro, a na bazarku łowców te poniżej 10, z oplatami alegro nawet nie warto bo minimalna prowizja to 1,5zł.

 8. Dobrze by było podlinkować każdą grę do steam, bo tak to sam muszę wyszukiwać 🙂

 9. Nie chce się ktoś może wymienić kluczami? Do oddania mam Call of Duty: WWII za Tyranny. Niestety na Bazarku nie widziałem opcji wyłącznie wymiany(jeśli jednak jest to prośba o info), a sprzedawać za 20 PLN trochę mi szkoda.

  1. coda chcesz sprzedac za 20, a tyranny jest za 13, wiec gdzie tu problem? 🙂

   1. Rzeczywiście, nie zauważyłem że jest na bazarku 🙂 Dziękuję za info !

 10. WOW Shenmue I & II i Operator (Normalnie szał :D) grania na dobry miesiąc 😀

  1. Jeden z najlepszych, tak. Ale bywały lepsze. Dark Souls 3 chociażby jako wczesny unlock.

  1. I tak się odkują na nowej wersji Montly zwanej Choice czy jak to tam było. Bo dopóki masz suba cały czas, to masz tańszego Humbla. A jak nie, to będziesz dostawał mniej (niby tyle samo co do tej pory, bo „klasyczni” subskrybenci dostaną dodatkowo więcej) i drożej.

 11. 3 świetne unlocki, do tego genialne 11-11 Memories Retold i Shenmue. Synthetik i Evergarden też mnie zaciekawiły. Dawno nie było tak dobrego bundla 😀

 12. Kozacko! Byłem zajęty Blizzconem a tu jeszcze taka miła niespodzianka 😀

 13. Cholera, tylko Soul Calibur mnie interesuje. Trzeba będzie zainteresować się tym bazarkiem albo w inny sposób opłacić klucz <3 Dobry bundle!

 14. Drodzy łowcy mam pytanie. W zeszłym miesiącu po raz pierwszy kupiłem Monthly (koło 18 października). Mój plan Month-to-Month Plan; Kiedy Humble pobierze mi pieniądze za nowe Monthly? Obciążają konto wraz z startem nowej paczki czy równo miesiąc od poprzedniej wpłaty? Póki co nie mam dostępu do grudniowej paczki mam przy niej opcję tylko „Pay”

  1. Równo miesiąc po. Możesz oczywiście zapłacić wcześniej i wcześniej odebrać gry przyciskiem „Pay now to unlock” czy coś w ten deseń

  2. Pierwsza próba pobrania hajsu jest w ostatni piątek miesiąca,czyli 7 dni przed ujawnieniem kundla

 15. Cześć. Sorki że nie na temat, ale na bazarku pokazuje mi, że posiadam 14 gier na steam, mimo że jest ich ponad 100. Odświerzenie profilu nic nie daje. PW do kilku osób tutaj z Łowców bez odzewu. Jest ktoś, kto jest w stanie pomóc?

 16. No i spokojnie można powiedzieć, że najlepszy Monthly w historii 🙂 Dylogię Shenmue miałem na liście życzeń, tak samo jak 11-11. O Evergarden wcześniej nie słyszałem, ale wygląda super. Jedynie SYNTHETIK mi jakoś nie siada – ani rogaliki, ani top-down shootery nie należą do moich ulubionych gatunków

 17. Dziwne dostalem od bumble the flame in the flood w humblu a tu nie jest wpisany wtf ?? Ktoś jeszcze dostał taki bonus