X

«

»

Humble Card Game Bundle

humble bundle

W Humble Card Game Bundle możecie nabyć:

za minimum 0.01$ (wersje na Steama od 1$)
– Scrolls (Full Version) (DRM-Free + Android)
– SolForge — Dinosaur Starter (Steam)
– Star Realms (Full Version) (DRM-Free + Android)
– Talisman: Digital Edition and Talisman: Prologue + Gambler and Martyr Character Packs (Steam)
– Ukryta gra

powyżej średniej (aktualnie 6.30$):
– Magic 2015 – Duels of the Planeswalkers Special Edition (Steam)
– Dominion Online — Seaside Expansion
– SolForge — Two Starters + Bonus Gold (Steam)

za minimum 12$
– Dominion Online — Intrigue + Prosperity Expansions
– Scrolls Humble Bundle Deluxe Pack
(DRM-Free + Android)
– Card Hunter — Basic Edition
– Ukryte gry

Oferta potrwa przez 14 dni.

 • Mniam.

 • Jako fan Hearthstone’a jaram się tym bundlem

  • Jako fan karcianek jaram się i myślę nad tym, co dodadzą soon. Jednocześnie mam przeczucie, że już posiadam te „ukryte” gry. Może duel w HS? :>

   • Jeszcze 2-e fajne darmówki są.

    • Zgadza się! Card City Nights jest świetną karcianką!

    • szkoda tylko, ze nie dali wersji na Androida ;(

 • ja sekunde czekam bo widze ze maleje cena^^

  • Llewelyn_MT

   Nie zmaleje. To najlepszy bundle od wielu miesięcy.

 • Gry karciane na komputerze. Znak czasów. Ekologia.

 • Szkoda, że poszli w monotematyczny dwutygodniowy bundle. Ja bardzo lubię karcianki, ale tylko te z „prawdziwymi” kartami. Te komputerowe w ogóle mi nie podchodzą, więc może coś za dwa tygodnie będzie.

  • Llewelyn_MT

   No to daj 35$ i dostaniesz fizyczną karciankę. 😉

   W karcianki na komputerze gra się dużo szybciej (na przykład partia Dominiona trwa 5 do 10 minut, nie 20 do 45) i jest możliwa spora liczba mechanik, których w tradycyjnych karciankach nie ma. Poza tym to najlepszy bundle od dawna.

   Skoro Ci szkoda centa, żeby pograć w pełne wersje Scrolls i Star Realms, to możesz tylko żałować.

   • Nie o to chodzi, że mi szkoda, bo i mogę 10$ zapłacić, tylko po co wydawać pieniądze, skoro i tak nie zagram? A wiem na pewno, że nie zagram, bo nie lubię. Z tego samego powodu nie kupuję np. FIFY, bo – mimo, że jest to dobra gra – nie grywam w gry sportowe.

    A argument, że na komputerze jest „szybciej” wcale do mnie nie trafia. Ja wolę wolniej, ale z drugim człowiekiem. Tak jak w eRPeGi, tylko, że bardzo trudno już teraz kogoś do sesji złapać, gdy wszyscy mamy rodziny. Czasy studenckie już nie wrócą, i trochę mi szkoda. Nawet w Catan albo Carcassonne nie ma czasu grać.

    • Llewelyn_MT

     Ja gram z ludźmi w planszówki, ale na komputerze też, bo w sieci jest większa konkurencja i można się sprawdzić. Tym bardziej, że namawiać znajomych na coraz to kolejne kolekcjonerskie karcianki to nieludzkie. Polecam wypróbować za darmo Scrolls i Star Realms na Windows albo Androidzie, bo to dobre gry.

     P.S. Jeśli chodzi o Catan, to od pierwszej rozgrywki robię wszystko, żeby tylko nie mieć czasu w to grać. 😉

 • Człowiek czeka cały tydzień a tu karcianki.

  • Jaki tydzień? Dwa miechy prawie. 🙂

   • W sumie co prawda to prawda. Dawno nie było dużego bundla od HB.

 • Przycebulone za centa, hehe.

 • A ja dałem 10 za talizman ;-;

  • Marek

   Ja dałem ponad stówę za wersję w pudełku :E

   • Pudełkowa wersja o niebo lepsza.

    • Llewelyn_MT

     Talizman to gra dla dzieci. Nie bawi mnie od kiedy skończyłem 14 lat. Naprawdę lepiej jest pograć w chińczyka, bo nie ma takiej losowości i nie ślęczysz nad grą cały wieczór.

    • Wręcz ubóstwiam ludzi, którzy wciskają wszystkim wokoło, że coś jest dziecinne, bo oni już tego nie lubią, a jak byli młodsi to lubili. Kurczak to jedzenie dla dzieci, jak miałem 14 lat to przestałem go lubić. Jeżeli coś tutaj jest dziecinne, to właśnie takie rozumowanie, łudząco przypominające dzieci w podstawówce, które uważają się za mocno starsze, mądrzejsze i dojrzalsze niż dzieci w klasie niżej.
     Losowość gry nie ma nic do rzeczy, jeżeli gra się przyjemnie. To tak jakbyś stwierdził, żebyśmy nie grali w Rogue Legacy, bo tam każdy pokój jest generowany losowo. Przecież właśnie na tym polega urok tej gry.
     Jak jakaś gra ma dłuższą fabułę to też omijasz ją szerokim łukiem? W końcu tyle czasu będziesz musiał nad nią ślęczeć… Straszne rzeczy.

    • Llewelyn_MT

     Nie ma się co obrażać na fakty. Gram co roku w kilkadziesiąt nowych gier planszowych. Od dawna nie grałem w nic tak nudnego i przypadkowego jak Talizman. Rogue Legacy jest dobre z powodu losowości. W Talizmanie jest tylko przypadkowość. Grę można wygrać będąc o 5 punktów w statystykach poniżej innych graczy, jeśli się ma szczęście. Można też grę przegrać przez dwa nieudane rzuty kostką, bez względu na to jak dobrze grasz i jaką masz przewagę. Są dziesiatki lepszych gier planszowych na komputerze i tysiace lepszych stołowych. Szkoda czasu.

     W Twilight Imperium gra się bardzo dobrze, mimo że trudno grę skończyć w jeden dzień. Nie jest też nudno i za swoje niepowodzenia możesz winić wyłącznie siebie.

    • Nie obraziłem się, tylko skrytykowałem Twoją wypowiedź, to ogromna różnica. Zresztą nawet nie jestem fanem tej gry, ot raz kilka razy zaproszono mnie do wzięcia udziału w rozgrywce, ciężko więc żebym się o to obraził. A nawet jeśli bym to zrobił, to stwierdzenie „Talizman to gra dla dzieci.” nie jest żadnym faktem, to najzwyczajniejsza w świecie opinia.
     Nie wiem jaką widzisz różnicę pomiędzy przypadkowością a losowością.Opisane przez Ciebie sytuacje nie miały miejsca kiedy grałem w tę grę, nie zauważyłem też aby takie sytuacje były możliwe. W Rogue Legacy jest możliwe, że przejście jednego z pokojów zanim zaczną się rozgałęzienia będzie niemożliwe, bo akurat nie posiada się wymaganej umiejętności lub postać jest za słaba, ale ja osobiście zaliczam to do uroku tej gry.
     Grasz w kilkadziesiąt nowych gier planszowych rocznie? Daje nam to nam dwie i pół gry na miesiąc, lekko licząc gra na dwa tygodnie. Nie sądziłem, że gry planszowe wychodzą w tak dużych ilościach, a sądząc po ich cenie oraz tendencji do pochłaniania czasu, nigdy bym nie sądził, że kogokolwiek „stać” na te drogie i czasochłonne zabawki przy takiej częstotliwości wypuszczania coraz to kolejnych gier. No chyba, że zaliczasz do tego także planszówki rozdawane w formie ulotek lub te udostępnione w internecie w formacie .jpg.
     W poprzednim komentarzu porównałeś Talizman do Chińczyka, twierdząc, że ten pierwszy jest bardziej nieprzewidywalny od drugiego. Teraz nagle porównujesz grę z Twilight Imperium, zapewne jedną z Twoich ulubionych gier, lub zwyczajnie znajdującą się na czele rankingu najmniej losowych gier świata, który naprędce stworzyłeś. Przyznasz chyba, że nazwanie jakiejkolwiek gry planszowej gorszą od chińczyka, to co innego niż nazwanie tej gry gorszą od Twlilight Imperium. W końcu to zupełnie inna liga, gry nawet mają mieć innych odbiorców.
     Musisz wziąć pod uwagę, że czynniki losowe są główną rzeczą, która urozmaica rozgrywkę. Gdyby nie one, każda kolejna partia byłaby taka sama, przez co gra bardzo szybko by się nudziła. Gry w których nie został zaimplementowany czynnik losowy z reguły zawierają taktykę wygrywającą, lub przynajmniej prowadzącą do remisu. A możesz mi wierzyć, że gry nie gra się „zawodowo” to ciągłe wygrywanie jest najgorszą rzeczą, jaka może Cię spotkać.

    • Llewelyn_MT

     „Nie wiem jaką widzisz różnicę pomiędzy przypadkowością a losowością.” Jeśli gra jest losowa, to można na jej wynik wpływać. Jeśli gra jest przypadkowa, to losowość jest tak duża, że wygrywa ten, co ma więcej szczęścia niż rozumu.

     „Nie sądziłem, że gry planszowe wychodzą w tak dużych ilościach, a sądząc
     po ich cenie oraz tendencji do pochłaniania czasu, nigdy bym nie
     sądził, że kogokolwiek „stać” na te drogie i czasochłonne zabawki przy
     takiej częstotliwości wypuszczania coraz to kolejnych gier.” na BoardGameGeeku jest ponad 74700 wpisów, więc tak, to bardzo szeroki rynek. Nie mówiłem, że tyle gier kupuję, bo na to nikogo nie stać, a tym bardziej żeby tyle mieć w domu. Rocznie gram więc w 20 do 30 nowych gier. Także print-and-play, bo nic złego w tym nie ma.

     Zarzuciłeś mi, że nie lubię długich gier. W Twilight Imperium grałem raz i szanuję ją, ale jej nie lubię. Chodzi o to, że gra nie musi być krótka, tylko dobra. Jeśli umieszczenie tej gry i chińczyka w osobnych akapitach świadczy Twoim zdaniem o nagłym przechodzeniu z jednej na drugą, to zupełnie nie wiem jak to skomentować.

     „Musisz wziąć pod uwagę, że czynniki losowe są główną rzeczą, która
     urozmaica rozgrywkę. Gdyby nie one, każda kolejna partia byłaby taka
     sama, przez co gra bardzo szybko by się nudziła. Gry w których nie
     został zaimplementowany czynnik losowy z reguły zawierają taktykę
     wygrywającą, lub przynajmniej prowadzącą do remisu.” W popularnych od tysięcy lat grach, takich jak szachy czy go nie ma w ogóle czynnika losowego a są popularne i każda partia jest inna. W go również nie ma „taktyki wygrywającej”. Wszystko zależy od graczy.

    • Punkty losu wydane na nieudane rzuty trochę poprawiają wadę losowości, ja z przyjemnością siadam do talismana. I nie jest prawdą że to gra wyłącznie losowa – czas gry można skrócić przyspieszając rozwój postaci (mniej trofeów za lv up) Zasady alternatywne po dotarciu do KW które są w dodatkach też niwelują nudne kulanie.

     Jasne, że jest wiele ciekawszych, szybszych gier na spotkanie ze znajomymi (u mnie obecnie Dixit rządzi) wciągneli się wszyscy począwszy od córki a skończywszy na teściowej 🙂 wada – w podstawce szybko kończą się karty jak gra wiecej niż 4 osoby a granie w 3 osoby było zbyt przewidywalne (skoro znam swoją kartę, to wybieram pomiędzy 2) i musieliśmy stworzyć dodatkowy czynnik wprowadzający zamieszenie (+ jedna karta losowa na stół)

    • Llewelyn_MT

     Dixit jest proponowany jako gra rodzinna, ale tak naprawdę najlepiej nie grać ze znajomymi (a tym bardziej z rodziną) albo nie częściej niż raz w roku.

    • rozwiń myśl proszę, bo już kilka razy graliśmy i nie czujemy zmęczenia tymi kartami. Wręcz przeciwnie, doczekać się nie mogę kolejnych sesji 🙂

    • Llewelyn_MT

     W zamkniętej grupie osób, która często gra pojawia się skończona liczba skojarzeń, przez co gra z każdą rozgrywką staje się coraz bardziej przewidywalna, zwłaszcza jeśli masz tylko jeden zestaw kart. Trochę pomagają hasła tematyczne, ale gra i tak się nudzi, jeśli się ciągle gra z tymi samymi ludźmi.

   • To ja przynajmniej pudełko za te 10 zeta kupiłem XD

   • Kamil Dziwota

    Ale ponad stówkę za pudełkową – komputerową czy planszową? To jednak jest różnica. 🙂

    • Marek

     Ćśśśś… 😉

  • Llewelyn_MT

   To akurat zdecydowanie najgorsza gra w tym bundle’u. Trochę wstyd ją mieć w bibliotece. Scrolls i Star Realms to rewelacja. To, że można mieć oba za centa, grzech nie skorzystać. W obie można grać na tablecie, w Star Realms nawet na telefonie, jak masz ponad 4,5″.

 • Samego talismana polecam tym bardziej że na pewnym forum można otrzymać PL key za free 🙂

  • Na PW podaj linka.

   • Sekunda i znalezione na google…

    • mi się nie udało 🙁

    • klucz PL nie wysyłają na maila tylko jest w wiadomościach na koncie

    • gdzie na koncie?

    • Na gamekeeper

    • Uff dzięki Tobie przypomniałem sobie że na forum pisałem o PL do Talismana (kupionego za 1,39 ojro na Steam :/). Myślałem że mnie olali a tu proszę – rzeczywiście w wiadomościach na koncie czekał na mnie klucz PL 🙂

    • Dobra trzeba wysłać maila do cdpu, który ma przerwę techniczną…

    • Kamil Dziwota

     CDP dawał klucze Steam do spolszczenia gry Talisman: Digital Edition tylko dla tych, którzy kupili w Early Access i można je było otrzymać tylko do 10 kwietnia – pomoc.cdp .pl/entries/49110087-Polska-wersja-gry-dla-posiadaczy-Talisman-Digital-Edition-w-wersji-Early-Access

    • Llewelyn_MT

     Na Androida w Play Store jest po polsku, więc ciekawe, że na Steamie jej nie ma.

    • Dokładnie, ja ostatnio dostałem (acz czas pewien trwało zanim odp. mi podesłali). Kupowałem na ostatniej Winter sale Talizman i wysłałem prośbę o klucz do spolszczenia. Samo info o polonizacji zebrałem jeszcze na długo przed kupnem gry. Acz chyba nie wysyłają wszystkim chcącym; nie wiem, czym sobie zasłużyłem na klucz. Może spodobał im się styl prośby, bo kumpel chyba do tej pory nie dostał (kwestia jeszcze gdzie wysłał:P).

    • A i można ew. próbować do Nomad Games pisać z prośbą o klucz.

    • Kamil Dziwota

     Czy komuś, kto kupił w Humble Bundle udało się zdobyć ten klucz PL na tym forum czy już nie nie są wysyłane, bo za dużo zgłoszeń? Chyba, że są przesyłane, ale z opóźnieniem.

   • wystarczy poszukać tematu na forum gier planszowych magia i miecz, link chyba zablokował by ten post ;/

    • Kamil Dziwota

     Wystarczy usunąć http :// , www, dać spację przed .pl (albo .com i tym podobne), żeby link nie był zablokowany (może nawet wystarczy tylko ta spacja przed kropką z pl).

  • Llewelyn_MT

   Talizman to gniot. Na komputerze przynajmniej nie gra się partii przez 4 godziny.

 • fajnie jakby dali darmowe pakiety do HS’a 😛 moze jeszcze negocjują z Blizzardem 😀

 • mSr

  lock na 5.71 ale tak mało egzemplarzy schodzi, że słabo to widzę 🙁

 • Podaruję sobie. Nie zagrałbym pewnie nigdy.

 • Ukryte gry z tego co widzę są w progu za dolca i za bta. Przy 12$, więcej gier nie widzę w przyszłości.

 • Stalowy Edzio

  Karty:
  Talisman: DE (4/8)
  Talisman: Prologue (4/8)
  Magic 2015 (3/6)
  Card City Nights (3/5) (darmówka)

 • america99

  Gra od Mojang w bundlu i to jeszcze w progu 0.01$? Świat się kończy 😉

  • Llewelyn_MT

   Nie gadaj, tylko kupuj zanim się zorientują. 😉

  • Flikowski

   Scrolls jest od 1$.

 • Klucz do gamblera to klucz do martyra i na odwrot (przynajmniej ja i kumpel tak mielismy).

 • czekam aż średnie spadnie ;D

  • Na razie to ładnie rośnie ;P

 • Zacna paczka. Mam dylemat na który próg się skusić, 2 czy 3.

 • opłaca się coś poza talismanem? przynajmniej z do 2. progu, bo na 3. się nie zdecyduję.

  • MtG do 2013 było dobre (potem już nie grałem)

   • 2014 ukończyłem przez darmowy weekend fabułę i grało się fajnie niestety brak czasu nie pozwolił mi na ukończenie wszystkich zagadek logicznych oraz gry po multi.

  • Llewelyn_MT

   Opłaca się wszystko oprócz Talizmana. 😉

 • A średnia coraz wyższa i wyższa… bogaci ludzie na świecie żyją, że za jedną grę na steam i dwie f2p dopłacają kilkadziesiąt złotych.

  • Llewelyn_MT

   Samo Scrolls kosztuje 6$ i to bardzo dobra gra, tak samo jak Star Realms. W całym bundlu jest tylko jedna gra f2p, Solforge.

   • Napisałem o dopłacaniu do średniej, a więc miałem na myśli gry zawarte tylko w BTA, w którym oprócz Magic 2015 są tylko dwie gry F2P (tak, dominion online jest f2p). Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    • Llewelyn_MT

     Dominion online jest takim samym free to play jak World of Warcraft. 90% kart jest w płatnych dodatkach.

 • Gdyby dali starego Medżika od Microprose nawet w DRM-free (bo raczej nie jest nigdzie wydane na platformach dystrybucji) to by było warte i 10 dolanów.

  • Mam to na płytkach 🙂

 • Epicki Bundle. Humble wyrąbało system – od kilku dni poluję na Talismana i Scrolls!

 • mru

  Wziąłem za centa, bo coś tam na androida wpadnie 😉
  A na serio to talismana mam od dawna i to z season passem(POLECAM), a reszta nie bardzo mnie interesuje, bo od roku gram w hearthstone (a to polecam jeszcze bardziej :))

 • DocWho

  Ja lubie karty ale nie na monitorze wiec pass a szkoda bo nie mam ostatnio kupionych zadnych bundli (ach ten głód)

 • DocWho

  vat moze – nie wiem, ale koszty karty, paypal’a itp itd etc

  • A no tak… Da Pan VAT…

   • Raczej koszt przewalutowania. A już na pewno jak korzystasz z paypala. Jakby Vat liczyli to by ci dodali 23%. Zapłaciłem kolo 6$ bank przeliczył, że to koszt niecałych 23 zł a pobrało 24,5zł

 • Te setki sztuk to często taka ściema, żeby ludzie myśleli, że to poważna firma. Taka „psychologia”.

 • Razeer123

  Wziąłem za 4 grosze, nie dostałem scrollsów. Coś jest nie tak?

  • Mam dokładnie to samo.

   • Guest

    Scrolls jest od 1$:
    „NOTE: You must pay $1 or more. Scrolls requires an Internet connection to play. Scrolls includes single player challenges along with online competitive and casual play.”

 • Jeżeli ktoś zakupił próg dolarowy i nie jest zainteresowany progiem powyżej średniej, to ja chętnie zakupię. Proszę dać znać

 • Kurcze, Niesamowite! Wrzucili Skyrima! Biorę dziesięć od razu 🙂

 • Chciałbym Magic’a 2015, ale BTA już prawie 8$, „drogo” 😉

 • Przy Scrolls z trzeciego progu jest informacja o premium, ale nie jest podana jego długość. Mam rozumieć, że jest ono w takim razie nieograniczone czasowo jak w przypadku na przykład Card Huntera?